Jump to content

Moto Zajednica

Akcija Deda Mraz Novi Sad 2009

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 426 postova

Moram opet ja... šta ću kad moram, izvinjavam se, mnogo se izvinjavam!!!

 

Elem, za sve one koji misle kako će im biti hladno (par mojih prijatelja mi je to reklo kao izgovor), za one kojima je ko fol daleko, koji eto nemaju kad itd.,  itd. e pa gospodo Kepo će doći čaaak iz Kosjerića... pa stavite prst na čelo dragi moji koji eto ne možete da učestvujete i zamislite se, čija će to biti sramota... Vaša gospodo... ekipa je to uspela da izorganizuje... vaše je samo da se pojavite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Stigla su odela deda mraza i u Tempo po ceni od 269 dinara. Ima sve komplet; jakna, pantalone, kapa, kaiš i brada.

Dalmatino je uspeo da obuče preko komplet opreme, a ima samo jedna velicina od 170 do 180.

post-1607-12879013681922_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

@Kepo svaka chast,respect... e hvala za info za odela,idem sutra ..

 

Ako dodjem sa motorom (a to vrlo tesko), e onda je za respect  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: novi sad

Ja sam letos bio dva puta u kosjericu sa jamahom majesty 180. Trebalo je oko 3 sata dobre voznje.Lako je nama tu po gradu 5min na motoru pa u toplo. Cuvaj ti zdravlje. Dodji busom,bice mesta na nekom motoru ili kolima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sad je moja supruga nekoliko puta pogledala ovaj filmić i rekla je"Momci, svaka vam čast" :D

 

...i rekla je da  mi se izvinjava i da neće više nikad da kaže da sam matora budaletina koja ide da akcijaši i da se vozi na -300 stepeni po snegu sa svojim BJB bajkerima... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Iskreno, meni se ne svidja tekst.

Mislim, tekst bi bio OK za nekoga sa strane da ga cita ali...ali...ne svidja mi se to sto smo samo spomenuti kao neko ko podrzava akciju. Necu nikome da umanjujem znacaj visegodisnjeg organizatora ali ne mogu a da zaboravim da smo mi kao ucesnici doprineli sa preko 75% skupljenih sredstava. Momci sa foruma su iz svog dzepa sakupiil vise nego sto su svi klubovi zajedno...znaci vise nego svi klubovi zajedno!

A u celom tekstu smo spomenuti kao neko ko podrzava akciju  :P

 

Braco, sto je mnogo...MNOGO JE!  >:(

 

Ipak, ja cu ovu akciju u "organizaciji Otpisanih" ispratiti do kraja...SAMO ZBOG DECE, jer zbog dece smo se i okupili oko ove ideje. A klubovima na cast sto miniraju akciju kako god umeju...a odlicno znaju o cemu pricam oni sa kojima smo razgovarali. Dogovoreno je da ce oni da se stave kao tradicionalni organizatori ali da smo mi u najmanju ruku ravnopravni sa njima u svemu. A ja od te ravnopravnosti vidim jednu veliku 0 (da ne budem prost). Dokazali su koji je njihov glavni cilj...samopromocija a ne humanost.

Prethodnih godina su u ovoj akciji pokrivali deciju bolnicu sa 30-ak poklona,sto je jako lepo, ali sada ce zahvaljujuci nama umesto 30-oro dece, poklone dobiti 200 dece a oni opet to ne smatraju za dovoljan razlog da malo zaborave na svoju sujetu i da se ostave samopromocija i niskih udaraca.

 

I da ih sve podsetim...a i nas ako treba... : OVDE SMO ZBOG DECE, HUMANOST NA PRVOM MESTU!

 

Ovaj moj "tekst" nije rezultat samo ovog novinskog clanka, clanak je samo doprineo da napisem ono sto mislim posle svih gluposti koje sam cuo od klubova. Nek ih je SRAMOTA!

 

A mojim drugarima, urednicima i administratorima zelim da porucim da ako mi iko obrise ovaj post, istog sekunda se brisem sa foruma za stalno i to zato sto bi brisanjem porusili apsolutno sve sto sam mislio da imamo zajednicko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Djenerale, potpuno te razumem i delim tvoje razocarenje. Ali dobro, jos uvek u Novom Sadu ne postoji zvanicno pravno telo koje predstavlja nasu moto 'zajdnicu', ali ce sledece godine to vec biti drugacije...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago - Purple Rain

Iskreno, meni se ne svidja tekst.

Mislim, tekst bi bio OK za nekoga sa strane da ga cita ali...ali...ne svidja mi se to sto smo samo spomenuti kao neko ko podrzava akciju. Necu nikome da umanjujem znacaj visegodisnjeg organizatora ali ne mogu a da zaboravim da smo mi kao ucesnici doprineli sa preko 75% skupljenih sredstava. Momci sa foruma su iz svog dzepa sakupiil vise nego sto su svi klubovi zajedno...znaci vise nego svi klubovi zajedno!

A u celom tekstu smo spomenuti kao neko ko podrzava akciju  :P

 

Braco, sto je mnogo...MNOGO JE!  >:(

 

Ipak, ja cu ovu akciju u "organizaciji Otpisanih" ispratiti do kraja...SAMO ZBOG DECE, jer zbog dece smo se i okupili oko ove ideje. A klubovima na cast sto miniraju akciju kako god umeju...a odlicno znaju o cemu pricam oni sa kojima smo razgovarali. Dogovoreno je da ce oni da se stave kao tradicionalni organizatori ali da smo mi u najmanju ruku ravnopravni sa njima u svemu. A ja od te ravnopravnosti vidim jednu veliku 0 (da ne budem prost). Dokazali su koji je njihov glavni cilj...samopromocija a ne humanost.

Prethodnih godina su u ovoj akciji pokrivali deciju bolnicu sa 30-ak poklona,sto je jako lepo, ali sada ce zahvaljujuci nama umesto 30-oro dece, poklone dobiti 200 dece a oni opet to ne smatraju za dovoljan razlog da malo zaborave na svoju sujetu i da se ostave samopromocija i niskih udaraca.

 

I da ih sve podsetim...a i nas ako treba... : OVDE SMO ZBOG DECE, HUMANOST NA PRVOM MESTU!

 

Ovaj moj "tekst" nije rezultat samo ovog novinskog clanka, clanak je samo doprineo da napisem ono sto mislim posle svih gluposti koje sam cuo od klubova. Nek ih je SRAMOTA!

 

A mojim drugarima, urednicima i administratorima zelim da porucim da ako mi iko obrise ovaj post, istog sekunda se brisem sa foruma za stalno i to zato sto bi brisanjem porusili apsolutno sve sto sam mislio da imamo zajednicko...

 

Apsolutno se slažem sa svakom reči koju si napisao!

 

Žao mi je samo što više ljudi sa foruma nije bilo na sastanku pa da su mogli čuti reči koje su izlazile iz usta naših klubskih "drugara".

Umesto dogovora o tehničim detaljima organizacije, naslušala sam se priča o tome ko je "na vrhu piramide" a ko je "donji" bez obzira na sav trud, vreme, pare i živce koje su ljudi sa foruma tako nesebično dali želeći da učine nešto lepo i dobro.

Njihovo insistiranje na tradiciji organizovanja Moto Deda Mrazova (ako zanemarimo 30-ak paketića) bio je ujedno i njihov naveći adut....

To insistiranje je bilo toliko jako da sam se u jednom momentu zapitala....

 

Da nisu slučajno MK Otpisani izumeli Deda Mraza?

 

Svi ljudi dobre volje...forumaši...su ove godine sa svim sakupljenim sredstvima pokazali da je Moto Deda Mraz definitivno prerastao organizaciju klubova.... jer nije cilj sakupiti 30-ak paketića i vozati se gradom, nego sakupiti što više paketića i podeliti ih deci.

U to ime jedna prosta računica......

MK Otpisani i ostali klubovi koji su im se pridružili u ovoj akciji, za svih ovih 5 godina njihove tradicije, nisu skupili poklona koliko su ljudi sa ovog foruma sakupili ove godine.

Sredstva su sakupljena i zahvaljujući prijateljima i prijateljstvima koja su forumaši sticali tokom života i zahvaljujući tome što su ti isti prijatelji verovali u reč svakog od nas ko je tražio sponzore.

E drugari iz klubova.....to poverenje i reč iza koje stoji obraz je nešto sa čime vi ne možete da se pohvalite.

I ako ovo zvuči grubo.....i treba da zvuči tako jer sam se čitajući tekst iz novina, setila svih kompromisa koji su teorijski bili dogovoreni.....(kažem teorijski jer bi trebalo da svako stoji iza svoje reči) a sada očigledno ....nisu ispoštovani.

 

Ono šte me možda najviše i nervira u celoj ovoj priči je što sam se zbog sujete i gluposti raznoraznih neostvarenih, nervirala toliko da nisam stizala ni da se radujem iščekujući taj 28. decembar koji će doneti toliko dečijih osmeha i radosti i od uzbuđenja i sreće razrogačenih okica....

 

Razočarana sam.....

I više ne mislim da su svi bajkeri dobri ljudi i da među njima postoji ona tanana nit koja ih povezuje bez obzira na sve i koja ih je zbog toga u mojim očima činila neizmerno velikim.....koja ih je stavljala na vrh piramide.

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Razočarana sam.....

I više ne mislim da su svi bajkeri dobri ljudi i da među njima postoji ona tanana nit koja ih povezuje bez obzira na sve i koja ih je zbog toga u mojim očima činila neizmerno velikim.....koja ih je stavljala na vrh piramide.

 

Nemoj biti razocarana, bajkeri su samo ljudi, a njih ima svakakvih ;)

 

 

@All

Ljudi prevazidjite nesuglasice, nije bitno ko je prvi a ko' je vise dao, ovde je bitna masovnost i humanost i naravno stotine nasmejanih lica. Onaj ko to ne moze da hvati neka se provoza za svoju dusu SOLO ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Svi ste potpuno u pravu,narocito gazda Pablo.Ipak je ovo prva BJB akcija u Novom Sadu.Ovo je bio kao neki mali test i bogami ispao je prilicno uspesan test.Za samo nekoliko dana smo uspeli da se organizujemo i skupimo prilicnu kolicinu sredstava a prakticno se nismo ni poznavali (mnogi su se upoznali tek na sastanku,racunajuci i mene).Verujem da ce sledece godine sve biti mnogo drugacije kao sto je to ove godine slucaj sa beogradskim delom foruma.Zavirite u tu temu i videcete na kojem je nivou organizacija.Upravo to nam je zadatak za sledecu godinu.Padaju mi na pamet reci jednog mog prijatelja kada smo hteli da organizujemo humanitarnu akciju na jednom drugom forumu.Sledi citat:  "Jednom je Zuko Džumhur lepo pisao o tome šta je to sevap (dobro delo). Kad, na primer, neki gazda vidi da neka porodica živi u nemaštini, gladuje... on naloži svom slugi, da tajno, noću, prebaci džak brašna preko njihove ograde. Na taj način em što je pomognuto porodici, em ona ne zna ko je to učinio pa ne može i da ima osećaj duga prema dobročinitelju - već može da bude zahvalna samo Bogu što takvi ljudi postoje. A i darodavac je miran."

Tako i mi treba ove godine da se ponasamo.Treba tog 28. da se drzimo zajedno,vozimo lagano,budemo u komplet opremi sa legalnim motorima,da ne pravimo gluposti tipa pucanja,zadnjacenja i ostalog,da ne dodjemo alkoholisani na akciju (a posle akcije svako po izboru) i da se smeskamo svo vreme akcije JER MI ZNAMO KO IMA NAJVECU ZASLUGU ZA CELU AKCIJU,a ostali ako hoce da se kite tudjim perjem na cast im.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Nije problem sledece godine ogranizovati samostalan obilazak i podelu poklona deci. ako klubovi uspeju sami da organizuju u redu, deca ce se dvaput radovati.

A to bi ujedno pokazao gde je ko u organizacionom pogledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Samo vas molim da zadržite dostojanstvo i uzdržite se od daljih komentara u ovoj temi, neka se deca raduju, a ostalo ćemo rešiti naknadno, obećavam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Drugari ja sam ispao idiot neodgovorni i zasrao sam.. Necu da duzhim,sve u svemu ne mogu ucestvovati u akciji... Ne zamerite mi,lepo se provedite i zhelim vam da sve prodje u najboljem redu kako smo i zamislili!  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ekipo,

stisnimo zube, izdržimo još malo,...

Na ovo gledajmo kao na veeeeliko iskustvo,...

evo i link za prognozu (ako bude radio)

http://www.ready.noaa.gov/ready-bin/metgram1.pl?userid=453&metdata=GFSx&mdatacfg=GFSNHx&Lat=45.15&Lon=19.50&x=-1&y=-1&Rad=6.0&nrcid=&plant=&sid=&elev=&sname=&state=&cntry=&map=WORLD&misc=96

Ukucajte šifru na dnu strane i trebalo bi da radi???

Uglavnom temperatura oko nule, povetarac i suvo :-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja