Jump to content

Moto Zajednica

3. Moto GP Termas de Rio Hondo, Argentina

Recommended Posts

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
45 minutes ago, dvlns said:

Ocekujem da se najveci svih vremena vrati na apriliju po desetu titulu :P 

Ajao! Zakuva ga Vlado...  Ode tema na minimalno 6 strana!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na konto tog (kao) puštanja...

Da budem iskren, gledao sam neki glibavi snimak, koji sve nešto secka s'vremena na vreme...pa nisam baš pohvatao sve finese, ali bez obzira mislim, da je Martin odigrao na sigurno drugo mesto...jer je očigledno postojala velika verovatnoća da se i treći put ubere krompir. Svakako da gledaoci žele bitku do poslednje krivine...ali račun, je račun. Nije lepo, ali je jako korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Nemam pojma ja nisam stekao utisak da je neko nekoga pustio. 

 

Ukoliko se tradicija predhodnih godina nastavi mislim da ce vec posle sledece trke u Ostinu da bude pijaca i da niko nema garantovano mesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3249 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 2 sati, darkmoon je napisao:

Samo neka se ovako izmesano nastavi do kraja godine.

Dok Karamela uz pomoc Miselina bude mesao karte bice ovako izmesano. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

@Fredi Pa vidim da ih gume urnisu. Dorni verovatno i odgovara da imaju gume koje nemaju konstantne performanse da niko ne bi dominirao.

Tako i jeste zabavnije publici, ali verujem da vozacima uopste nije zabavno da na jednom treningu budu medju prvima a da sledeci dan ne mogu da se sastave. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3249 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 5 sati, dvlns je napisao:

Ukoliko se tradicija predhodnih godina nastavi mislim da ce vec posle sledece trke u Ostinu da bude pijaca i da niko nema garantovano mesto. 

Kljuc trzista drzi Markez. Ukoliko se oporavi, velikih potresa nece biti. Japanci ce mu sta god bilo pruziti sansu jos 1-2, 3..  sezone. Stim sto ce u drugoj ako mu ne krene dovesti nekog sa vrha i mladu nadu poput Akoste u satelut recimo. Izbor je 2 do 4 vozaca max. Pogotovu sto makar dvojica nisu zadovoljni tenutnim statusom. Sto zbog konurentnosti masine ili finansijski, Honda je jos uvek spremna da odresi kesu vise nego ostali, izuzev VW mozda-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3249 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 1 minut, darkmoon je napisao:

@Fredi Pa vidim da ih gume urnisu. Dorni verovatno i odgovara da imaju gume koje nemaju konstantne performanse da niko ne bi dominirao.

Tako i jeste zabavnije publici, ali verujem da vozacima uopste nije zabavno da na jednom treningu budu medju prvima a da sledeci dan ne mogu da se sastave. 

Ja sam publika i upste mi nije zabavno da imamo vestacku neizvesnost. Mogu da prihvatim da zbog izjednacenosti GP masina neko varira izmedju 1 i 5 ili 10 mesta. Ali da oba vozaca jednog tima na jednoj trci budu na podijumu a na sledecoj 17-18 nema sanse.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
pre 36 minuta, Fredi je napisao:

Kljuc trzista drzi Markez. Ukoliko se oporavi, velikih potresa nece biti. Japanci ce mu sta god bilo pruziti sansu jos 1-2, 3..  sezone. Stim sto ce u drugoj ako mu ne krene dovesti nekog sa vrha i mladu nadu poput Akoste u satelut recimo. Izbor je 2 do 4 vozaca max. Pogotovu sto makar dvojica nisu zadovoljni tenutnim statusom. Sto zbog konurentnosti masine ili finansijski, Honda je jos uvek spremna da odresi kesu vise nego ostali, izuzev VW mozda-

Svakako je MM najzanimljivija figura ali u dve Audi ekipe ima jedan vozac koji trenutno oravdava ugovor plus jedan u trecoj Audi ekipi. U Jamahi jedan vozi i najvise kudi konja a ostali bas i ne a takodje Suzuki ima lep napredak po pitanju motora ali ova dvojica nikako kvalifikacije da odrade.

Rekao bih da ima dosta mesta a malo sofera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
13 hours ago, Fredi said:

Dok Karamela uz pomoc Miselina bude mesao karte bice ovako izmesano. 

Mislim da je ovo previše banalizovan opis situacije.

 

Motori koji su u šampionatu (šasija x agregat, namerno sam stavio x a ne +) su dosta različiti i različito reaguju na razne staze. Gume koje nude za određenu stazu ne mogu da prilagode za sve motore. Takođe imamo i faktor usisavanja vozača iz nižih kategorija. Svi su maksimalno talentovani i fizički spremni ali znanje, iskustvo, prethodni setinzi... nisu kod svih na nivou koji garantuje ujednačenost rezultata.

Sve ovo skupa daje "konfuzne" rezultate. Dodatni faktor je ugao posmatranja. Nekoliko generacija ljubitelja trka je kondicionirano na standardne rezultate... 2-3 pobeđuju, 4-5 dolaze na podijum, 10-ak istih u top 5...

... te nam ovo što gledamo deluje haotično i besmisleno.

 

Promenio član to crank
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
19 hours ago, dvlns said:

Nemam pojma ja nisam stekao utisak da je neko nekoga pustio.

Zato što niko nikog nije pustio.

U zadnjih 5 krugova Martin-ovog vođstva se lepo videlo kako mu na izlasku pleše zadnji kraj dok je Aprillia (:ljubav:) ko na šinama.

Nakon oba preticanja sa širenjem putanje Espargaro je u pola kruga hvatao priključak. 

Nakon finalnog preticanja Martin se držao na repu Aprillie kolko je mogao za slučaj Espargaro-ve greške. U zadnjih krug i po je digao ruke da smanji rizik od pada a ne zbog ne znam kakvih nebeskih razloga.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Pa tako nekako sam i ja video stvari. Bas kao sto je u Moto 2 tim Honda Asia naboo neka podesavanja koja su im omogucila jako dobre prolaze kroz neke delove staze.

 

Evidentno je bilo da se svaki dukati mucio u delu 11-12 krivine kao i da je Martin imao daleko boli prolaz kroz poslednju krivinu koja u ovom slucaju nije nista donosila jer se nije klao sa nemocnom Jamahom :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Што се тиче мешања карата , Дорне , Кармела , Мишелина...

Од гладијатора старог Рима па до данас, правила и приоритети су остали исти. 

Можда се само редослед мењао : обрт новца и  коцка појединаца ,   контрола масе кроз забаву   и   спорт   као средство идентификације , социјално -групне интеракције,  буђење националних и патриотских осећања .    

Уз пут се и тамо неки  такмиче.  

 

Е то "уз пут" су крв , сузе и зној  ( које обични смртници могу да  виде) .  

Осталима свака част ! 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ma to kako ga je pustio iz ljubavnih razloga je glupost. Oni su su svi srcani i borbeni, bore se za mesta pa makar crkli.

Osim toga svaki put kad je espargaro pogresio ,skidao je pola sekunde za krug ili mozda dva , hvatao prikljucak i napadao ponovo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Samo što ne kaže ali kaže.."jači sam bio na kočenju"..zaboravio da ga je pustio na kočenju :) ..a logično je kad im je hljeb kupovao, hoću reći moralno i ljudski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Šta ti misliš dal se glumci na filmu uistinu ubijaju?

Znaš kolike, ma baš velike plate imaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja