Jump to content

Moto Zajednica

Poledica u krivini

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Ma to je bilo jasno već u prvom njegovom postu.

A potvrdio je to, posle, potpunim izostankom empatije.

Gledište na svet prosečnog vozača automobila.

 

Ali zimsko je vreme, pa...mentalna gimnastika.;)

 

Zamislite da je, pored pitanja: "šta je to prilagođena brzina?", pitao i koje ulje da sipam?

To bi bilo vrhunac. :oda2:

 

Promenio član feniks
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 18 minuta, salem je napisao:

ma da, da sam video tvoj post pre nego sto sam napisao sve ovo ne bih ni pisao nego sam se i ja primio

Ma neka si napisao, bar smo ubili pola sata.

 

A situaciju si lepo opisao, meni se to desilo prosle godine po prvi put u zivotu.

 

Debelo brdo, nedeljna voznja, jutro oko 8h i sva sreca nigde nikog na putu.

 

Idealni uslovi za voznju, ali sve dok nisam ušao u krivinu. U njoj kao da me neko sutnuo u dupe a onda je počelo sankanje.

 

Sva sreća nisam isao brzo pa sam se samo nasankao na bočne naslage snega pored puta.

 

I da, ja sam KRIV.

 

Jesam bio prilagodio brzinu uslovima puta ali ne onoliko koliko sam stvarno trebao.

 

Fotografija8628.jpgpoem about a beautiful girl

...

 

Kolega sve lepo objasnio :takoje:

...

Pre 23 sati, feniks je napisao:

“Crni led” je opasan upravo zato što ga je teško unapred otkriti.

Najčešće se pojavljuje noću, u jutarnjim časovima, kao i na zasenčenim delovima puta.

Može se pojaviti na bilo kojoj deonici (posebno na mostovima i nadvožnjacima).

Postoji dosta saveta kako reagovati u susretu sa "crnim ledom", ali...

...

 

... ali ...

 

Ovo me sjebalo u krivini ...

Fotografija8631.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

SALEM, hvala na ovo dečko. Od mnogih sam stariji i dupli i neznam šta znači TROLOVATI ali imam problem koji sam postavio. Hvala svima koji su se javili. Svo odmah dočekali na nož sve što sam pisao a samo jedan je napisao svoje iskustvo gde kaže da i putari imaju svoju odgovornost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

И ти си, наравно, решио да послушаш тог једног, који је рекао оно што желиш да чујеш? :)

 

У фебруару месецу, након снегова и поприличних минуса, у делу пута где пада сенка, а непосредно пре постоји и знак опасности за клизав коловоз, ти очекујеш да неко у држави преузме одговорност за твоје проклизавање? 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Trolovanje

Poseban oblik podjebavanja na internetu. Svoj smisao ima isključivo na forumima, blogovima i sličnim sajtovima gde se dešava komunikacija.

Čisto da upotpunimo sve odgovore.;)

 

Evo i postupak za ono što smatraš da jeste (svako ima pravo da bude saslušan).

 

ŠTETE NA PUTEVIMA – odgovorost upravljača puta

Rupe na putu, led, poledica, životinja na putu, nepostojanje saobraćajne signalizacije… sve su to uzroci koji mogu naneti štetu vašem vozilu i vama zbog kojih pod određenim uslovima možete zahtevati naknadu štete.

Za naknadu štete možete se obratiti direktno upravljaču puta koji je dužan da Vam nadoknadi štetu (JP Putevi Srbije za štetu nastalu na autoputevima i magistralnim putevima, JKP Beograd put za štetu na putevima u Beogradu, drugi u zavisnosti od mesta nezgode).

Ukoliko upravljač puta ne udovolji Vašem zahtevu ili smatrate da Vam je ponuđen niži iznos od iznosa štete, naknadu možete zahtevati sudskim putem.

Kako biste povećali svoje šanse da dobijete potpunu naknadu štete, potrebno je da uradite sledeće:

  1. Pozovite saobraćajnu policiju da obavi uviđaj i sačini zapisnik. Pre potpisivanja zapisnika obavezno ga pročitajte i vodite računa da se u zapisnik unese sve što smatrate važnim.
  2. Slikajte vozilo, oštećenje, mesto i uzrok štete.
  3. Ako imate kasko osiguranje, prijavite štetu Vašem osiguravajućem društvu koje će proceniti štetu. Ako nemate kasko osiguranje, obratite se nekom osiguravajućem društvu, agenciji za uslužnu procenu štete ili sudskom veštaku koji će proceniti štetu.

Sa prikupljenom dokumentacijom, obratite se upravljaču puta sudskim ili vansudskim putem.

 

Znači da postoji mogućnost za dva sudska procesa.

Jedan će se svakako pokrenuti protiv tebe, kao izazivača nezgode u kojoj ima povređenih lica.

A drugi pokrećeš ti (tvoje pravo, kao oštećeni).

 

Nego, jesi li i motorista?

Ili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ako je neko u zimskom periodu isao preko Tjentista za Gacko ili obrnuto, zna da moze ocekivati led na lokalnim deonicama  puta, dok je ostatak puta recim potpuno suv.

Nisu to putovanja od par km , pa da vozis 30km/h celim putem. Umoran, zamisljen nagazis ti na 50-60, kad ispod neke stene led. Ne poledica nego led. Ko se zbuni , pa zakoci na ledu, zna se sta sleduje.

Na velikom broju takvih deonica , jasno je da put nema dobru zastitu od prelivanja vode, tj nema kanale po marginama.

A one debele ledenice od po 50kg sto vise sa stena planine pre ulaza u Tjentiste s gatacke strane su tek nebriga putara i horor.

Najlakse je postaviti dodatni saobracajni znak, ali ni toga tamo nema.

O samom slucaju , sta reci, desava se, ukoliko je put ostalim delom bio suv, mislim da ima i greske putara odnosno vlasnika tog puta. Jer se to mora propisno obeleziti.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 18 minuta, slave74 je napisao:

Ako je neko u zimskom periodu isao preko Tjentista za Gacko ili obrnuto, zna da moze ocekivati led na lokalnim deonicama  puta, dok je ostatak puta recim potpuno suv.

Nisu to putovanja od par km , pa da vozis 30km/h celim putem. Umoran, zamisljen nagazis ti na 50-60, kad ispod neke stene led.

Gde me nadje sa ovim ...

 

Znači nešto najgore što sam odvozao u životu i gde mi je ljuba žvakala kao nikad do tad je upravo ta deonica

 

Bila 2017. produzeni februarski vikend u HN.

 

Tu deonicu sam u povratku vozio noću oko 2 jer sam jutro trebao da dočekam u SA.

 

Znači sve kao sto si rekao + je bila magla da se nije video prst pred okom. Mislim da sam 3/4 puta vozio drugom a vremenski je to trajalo ojhahaa ...

 

 

Poznajes tu deonicu, ovako je bilo u okolini u odlasku preko dana a onda znas kakav je zaledjeni jebarnik bio iza ponoći ...Fotografija2697.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, travelman said:

Gde me nadje sa ovim ...

 

Znači nešto najgore što sam odvozao u životu i gde mi je ljuba žvakala kao nikad do tad je upravo ta deonica

 

Bila 2017. produzeni februarski vikend u HN.

 

Tu deonicu sam u povratku vozio noću oko 2 jer sam jutro trebao da dočekam u SA.

 

Znači sve kao sto si rekao + je bila magla da se nije video prst pred okom. Mislim da sam 3/4 puta vozio drugom a vremenski je to trajalo ojhahaa ...

 

 

Poznajes tu deonicu, ovako je bilo u okolini u odlasku preko dana a onda znas kakav je zaledjeni jebarnik bio iza ponoći ...Fotografija2697.jpg

Da cesto sam tuda poslednjih godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Taj put ne valja ni leti... Moto skup u Trebinju, mnogi proklizali na onoj beloj zemlji na asfaltu. Užas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Nisam ovo pisao da bih se opravdao (a zašto i ne) već da pokrenem pitanje svima koji voze auto ili motor a dosada nisu imali takav slučaj. Deset puta prolaziš istim putem i istom brzinom i jedanajsti put se slupaš. Sve one uopštene priče o prilagođenoj brzini padaju u vodu pošto voziš prilagođenom brino beć deset puta. A šta reći za nas koji prvi put prolazimo tm putem. Putarima je potrebno nekoliko desetina hiljada da postave znak ograničenja brzine sa dodatnom tablom (oblak sa pahuljama) i da svi laganica prođemo bez obzira na led. Ukoliko to ne poštuješ onda si kriv 100%, ovako može kako se kome svidi.(Prilagođena brzina). Ovako je putarima lakše, ja sam te upozorio i šta god se desi ti si kriv.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zajeban je ovaj tvoj slučaj, razumem da hoćeš isterati svoje da nisi kriv jer je kolovoz trebao biti bez leda na sebi. U ostalom mi plaćamo ili još bolje nama skidaju kozu sa ledja da bi put bio održavan, on je sve samo nije to sto treba. Trube kako se pravi, gradi, koridori... pizde lepe materine a okolo drumovi propadaju ili su davno zreli za popravku.

Ulice sve gore, fuš uradjeno sto se može videti potez smederevac od Kaludjerice do Ustanicke..... užas na šta ono liči.

 

Misljenja sam da ćeš nadrljati, bitka s'vetrenjacama je pred tobom i moj ti je savet da pre bitke uzmes dobrog advokata za početak, posavetuješ se i bice odma "lakse".

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Kad je u januaru prvi put zapadao sneg i bilo muke na sve strane, naleteh na kratak intervju sa onim Okanovićem i on reče da ne postoji "brzina prilagođena uslovima na putu" kad je led, jer po ledu jednostavno nije moguće voziti.

Takođe je rekao da su putari u obavezi da održavaju puteve, između ostalog, i tako da na njima nema leda.

 

Ovde je prepričano -

WWW.INFOPRESS.RS

Vožnja automobila prilikom velikih minusa, tokom zime, pogotovo ako i snega ima na kolovozu, može se smatrati opasnom

 

A najzanimljiviji delovi za ovu priču glase:

 

Ja moram da podsetim upravljače puta, odnosno putare da je njihova osnovna dužnost da održavaju puteve na način da se na njima može bezbedno odvijati saobraćaj. Dakle, generalno led nije dozvoljen na putevima. Klizav kolovoz je nepropisno stanje puta.

 

 

“Kad biste vi imali natpis – pazite ovde je led i da taj natpis bude uočljiv sa 100 metara, ja bih onda mogao da shvatim da eventualno postoji odgovornost vozača. Ali kada vozač prosto to ne zna i nema razloga da čeka onda odgovornost vozača može postojati, ali svakako je to odgovornost upravljača puta”

 

Ja sam sledeći vikend (subota, 22. januar) išao iz Sarajeva po prilično užasnim uslovima - po suvom bi mi trebalo cca 5-5 i po sati, tad sam putovao 8.

Kad sam od Tuzle krenuo prema Bijeljini, vreme je postajalo sve lepše, temperatura iznad nule, put mokar, bez leda, počeo sam da dišem.

Od Bijeljine prema Pavlovića mostu, pojavio mi se i osmeh na licu:

 

IMG20220122153301.jpg

 

 

Predjem granicu, nirvana, počnem da ubrzavam:

 

IMG20220122160222.jpg

 

I onda, uđem u neko naselje, nisam siguran gde tačno beše, normalno, usporim.

Leva krivina, krenem da motam volan, nema nikakvog otpora, auto nastavi pravo!!!

Mislim da mi je srce preskočilo par otkucaja, ali sreća, već sam bio prilično usporio, i bilo je neke rizle, pa točkovi uhvatiše, i auto skrenu.

Na putu je na naizgled suvom putu bio tanak sloj leda koji se jednostavno ne vidi, ama baš nikako.

Do tad mi je brzina već pala ispod 40 sigurno, nisam gledao, znam samo da sam već išao baš sporo, i nisam se usudjivao da dodam gas - bukvalno sam išao na leru, i svaku krivinu išao krajnim rubom asfalta gde je bilo pomalo rizle.

Još u istom naselju:

 

IMG20220122162257.jpg

 

Ne znam kako su se zaustavili baš u tom položaju, ali kad sam prošao iza njih, tačno se vidi na tankom ledu trag kako ovaj Vito nešto uradi na ulazi u krivinu - ne znam da li je zakočio i proklizao, ili skrenuo i proklizao - ali vidljiva šara od gume na ledu se samo pretvorila u mrljav trag klizanja.

 

Dok sam i dalje vozio "kao po jajima" baš sam razmišljao da li je moguće da će čovek da bude kriv za udes, a nije imao ama baš nikakvu kontrolu nad vozilom, a i po vozilima se vidi da nije brzo vozio.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne bi trebao da je kriv, kao ni pokretač teme...... samo to jos treba dokazati.

 

Mene iznervira vest na tv o mladim devojkama koje su poginule u V. Hanu.

Rekose da je uzrok nesrece poledica i neprilagodjena brzina onako na prvu, bez da je prezivela devojka dala izjavu (danas krece saslusanje) dal je zaista vozila brze ili je do nesreće došlo zbog leda na putu.

Zivo me zanima sta ce reci stručnjaci.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

"Crni led" , vrlo opasna pojava - najviše zbog toga što ponekad ništa ne ukazuje na to da je moguće očekivati ovaj led na putu... Vidim da je dosta kolega imalo iskustva sa ovim.  I ja spadam u tu grupu - pre nekih desetak godina sam prvi put saznao za ovu pojavu, na veliku sreću bez ikakvih posledica.
Dakle put Bor - Niš, neka prijatna temperatura napolju kada smo krenuli, tipa 7 - 8 stepeni, planiramo da stignemo do Niša pre mraka, ali pred kraj puta kreće da se smrkava. Dobre zimske gume, kolovoz suv sve vreme, maltene idealni uslovi za vožnju, ćaskamo u kolima. Zadnja deonica Svrljig - Niš, znam da je tu asfalt katastrofalnog kvalitata (skoro kao plastika, pa su često grebali krivine da koliko toliko isprave stvar), i tu po default-u vozim malo opreznije.

Jedna oštra krivina u kojoj obično idem oko 40, ovoga puta verovatno i manje od 40, ali nikako više. I samo osetim kako su kola počela da se rotiraju oko svoje ose, i da nemam bukvalno nikakvu kontrolu. Okrenuli smo se tako skoro dva puta (630 stepeni), prešli preko suprotne trake, i zaustavili se zahvaljujući nekoj rizli pored puta. Zadnji točkovi na pola metra od neke jaruge, prednji vrlo blizu asfalta. Ja i dalje ne shvatam šta se desilo, prepao sam se, izlazim iz kola i i dalje ne vidim ništa sumnjivo na putu - asfalt izgleda skroz normalno. Tek kada sam stao na njega i protrljao stopalom sam shvatio koliko je klizavo.

Trebalo mi je malo vremena da dodjem sebi, krećemo, točkovi proklizavaju čak i na najlaganijem polasku. 50 - 100 metara dalje mi se učini da više nema tog leda, probam prvo lagano kočnicu, a onda i zaustavljanje - sve skroz suvo - ni traga od leda ili proklizavanja.


Dakle taj crni, nevidljivi led se usled nekog spleta okolnosti stvorio na dužini od nekih 100 - 150 m puta baš u toj krivini, i kad se tako nešto - samo sreća može spasiti čoveka.


p.s: Gledam sada google view na toj krivini, i primećujem znak za preporučenu brzinu - 20kmh. Tog znaka tada definitivno nije bilo, ali se i pitam da li je to prikladan znak - da li bi možda znak opasnosti bio prikladniji s obzirom da je vrlo zeznuta krivina, a tada sam kroz priču saznao da se često događaju udesi u toj krvini, ali uglavnom sa lakšim posledicama s obzirom da nisu velike brzine u pitanju:
 

WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Zima redovno iznenadi i parališe putare.

U proleće je sve puno blata, pa je nemoguće kvalitetno krpiti.

U leto nestane sredstava, poprave se table, pa na godišnji odmor.

U jesen je sve puno stajskim đubrivom.

Taman dok shvate odakle đubar u rupama, iznenada padne sneg.Strašno.

Da nije putara, mi baš ninašta nebi bili spremni.Hvala putarima do neba.

Svestan činjenica, paziću da nepogrešim negde.

Ako se negde strmopizdim na blato, stajsko đubrivo, ulje, crni led (nevidljivi), priznaću krivicu i rado platiti sve kazne.Jel to to?

Koliko privatnih putarskih firmi je zaduženo za ovaj posao?

Jao tata, ja bih ovo da radim...

Promenio član icecool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Meni se pre par godina kada sam se vraćao iz Austrije kolima, negde kod N.Sada na auto putu, zaplesao zadnji kraj auta na nekih 140km/h, a pre toga sve suvo, samo je temperatura bila - 15. Posle do kuće vozio sam 100 na sat. Jebena situacija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Zbog pandemije i visokog stepena zarazavanja, putari su ove zime bili prinudjeni da rade od kuce.

Ranijih godina ih zima iznenadi, ove godine su bili spremni ali...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Ništa novo pod suncem.

 

WWW.BLIC.RS

Tužilaštvo je podiglo optužnicu protiv lekara Darka Blagojevića iz Kučeva, vozača automobila u kom je poginula njegova supruga Violeta (29) i petomesečna sestričina Hana, ali ne i...

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

2020.

WWW.TELEGRAF.RS

U stravičnoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila u subotu rano ujutro na mostu koji spaja Smederevo i Kovin, kada su se sudarili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 7.2.2022. at 9:07, rassa je napisao:

Deset puta prolaziš istim putem i istom brzinom i jedanajsti put se slupaš. Sve one uopštene priče o prilagođenoj brzini padaju u vodu pošto voziš prilagođenom brino beć deset puta. A šta reći za nas koji prvi put prolazimo tm putem. 

 

A šta reći na onih (bubam) 10 auta ispred tebe šta je taj dan prošlo tim zavojem bez proklizavanja prije tebe? Kako su oni prošli a ti ne? Život je nepredvidiv i život nema garanciju. Da sam na tvom mistu pokrija bi se ušima i bio zahvalan da nisam koga ubio.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Pokretac teme je uglavnom kriv,I putari bi trebali da snose odgovrnost.Pitanje u Srbiji da li zakon proglasio putare krivim?Poledica na putu,So malo, ili ni malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja