Jump to content

Moto Zajednica

Poledica u krivini

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Ulazim u krivinu sa oko 60km/h. Dozvoljena brzina na tom delu 80km/h. ispred krivine tabla krivina ulevo i opasnost, klizav put i dodatna tabla ispod sa pahuljom. Do krivine put suv, ili možda malo vlažan, temperatura oko 7 stepeni, sunce sija. Čim sam ušao u krivinu počinjem da se okrećem a iz suprotnog smera nailazi auto i mi se sudarimo skoro čeono. Devojka iz drugog auta ima napuknuće pršljena L1. Izlazim iz auta i zamalo padam od leda. Svi ostali malo ugruvani. Dolazi milicija i pravi zapisnik(Požarevac). Mesto udesa oko 2km od Požarevca prema Selakovcu. Pitanja: Koliko treba da smanjim brzinu pošto ne očekujem led i nema snega a temperatura je u plusu (+7 stepeni, ) i sija sunce. Da li su u ovom slučaju putari odgovorni za učinjenu štetu zbog toga što su stavili znak klizav put a nisu ništa ičinili da to eliminišu. 

Da li ima propis po kojem vozač mora da smanji brzinu na neku vrednost ako to nije znakom izričite naredbe označeno,tj. šta znači prilagoditi brzinu uslovima puta kada ti ne očekuješ led i zbog krivine smanjuješ brzinu u odnosu na dozvoljenu.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jedno od osnovnih pravila takozvane " defanzivne vožnje" je da se kreće brzinom koja omogućava zaustavljanje do tačke dokle pogled doseže. Ne važi se bilo kakvo idaslističko predpostavljanje, ala poznavanje puta kao svog džepa, tuda prolazim svaki dan itd. Ovo je tipičan primer, čak i drastičniji, ulazi se u nevidljivu zonu prenabrežući gornje pravilo, uprkos jasnom znaku i to u zimsko vreme. Sunce je često zubato, a i umesto leda, mogla je da bude neka druga prepreka, zaprežno vozilo, traktor, grupa ljudi ili najbanalnije, kamion sa defektom gume. Ne poštujući navedeno, vožnja se svodi na "vozi Miško", na slepo, čije posledice mogu biti nesagledive, a tad je slaba uteha zbog odgovornosti za bilo šta, dunuo vetar i oborio trougao, koji se postavlja u slučaju kvara kao što je ilustrovana mogućnost probušenog pneumatika.

Promenio član đunta
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Temperatura 7 stepeni ne znaci nista, posebno ne u pravnom smislu. Leda ocigledno ima na putu, dakle oslanjanje na to merenje je ocigledno nepouzdano.

 

Dozvoli da preuvelicam radi pojasnjenja. Mozes kocku leda staviti u rernu, pa ce ona i dalje biti tu par minuta. 200 stepeni, a led. 

 

Pored toga, Temperatura vazduha na senzoru automobila sigurno nije ista kao temperatura podloge. 

 

Takodje, to sto je pre kilometar senzor izmerio jednu temperaturu vazduha, ne znaci da je na drugom mestu ista temp. Senzor se updateuje jednom na minut recimo.

 

Nemoj se naljutiti ali ako se oslanjas na putare da uklone svaku sitnicu na svakom metru puta i to prema tome da li sunca trenutno ima na toj deonici, lose pristupas voznji. 

 

Znak je tu da ti pomogne, da te upozori. Stoji tu sa razlogom, ocigledno. Zato i postoji da ti pomogne da se pripremis za krivinu.

 

Sreca, nema stradalih. Nadam se da ce i devojka biti ok i da je lekcija naucena na jeftin nacin iako ne izgleda jeftino na prvi pogled.

 

Ne znaci da se i ja ne bih zajebao u istoj toj krivini, ali smatrao bih sebe krivim

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

“Crni led” je opasan upravo zato što ga je teško unapred otkriti.

Najčešće se pojavljuje noću, u jutarnjim časovima, kao i na zasenčenim delovima puta.

Može se pojaviti na bilo kojoj deonici (posebno na mostovima i nadvožnjacima).

Postoji dosta saveta kako reagovati u susretu sa "crnim ledom", ali...

Vožnja sa uključenim tempomatom je, u zimskim uslovima vožnje, posebno opasna.

 

"Brzina prilagođena uslovima puta" - termin protiv koga je praktično nemoguće bilo šta učiniti.

Na osnovu sudske prakse u poslednjiih pet decenija, on je nepromenjen.

Bar kada je u pitanju redovan sudski postupak.

ZOBS

V Brzina

Član 42

 

(1) Vozač je dužan da brzinu kretanja vozila prilagodi osobinama i stanju puta, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta, gustini saobraćaja i drugim saobraćajnim uslovima, tako da vozilo može blagovremeno da zaustavi pred svakom preprekom koju pod datim okolnostima može da vidi ili ima razloga da predvidi, odnosno da vozilom upravlja na način kojim ne ugrožava bezbednost saobraćaja.

 

Putari su odradili svoj deo posla.

 

VII SAOBRAĆAJNA SIGNALIZACIJA

1. Opšte odredbe

Član 132

Javni putevi moraju da se obeleže propisanom saobraćajnom signalizacijom, kojom se učesnici u saobraćaju upozoravaju na opasnost koja im preti na putu, odnosno delu puta, stavljaju do znanja ograničenja, zabrane i obaveze kojih se učesnici u saobraćaju moraju pridržavati i daju potrebna obaveštenja za bezbedno i nesmetano odvijanje saobraćaja.

Saobraćajnom signalizacijom moraju da se obeleže i opasnosti privremenog karaktera, naročito one koje nastanu usled iznenadnog oštećenja ili onesposobljavanja puta, kao i privremena ograničenja i privremene zabrane u saobraćaju, a ti znakovi se moraju ukloniti čim prestanu razlozi zbog kojih su postavljeni.

Učesnici u saobraćaju dužni su da se pridržavaju ograničenja, zabrana i obaveza izraženih saobraćajnom signalizacijom i da postupe u skladu sa njihovim značenjem.

Učesnici u saobraćaju su dužni da na mestima, odnosno deonicama puta koje su označene znakovima opasnosti, svoje kretanje prilagode opasnostima na koje ih ti znakovi upozoravaju.

Pre 2 sati, rassa je napisao:

ispred krivine tabla krivina ulevo i opasnost, klizav put i dodatna tabla ispod sa pahuljom.

 

 

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 672 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 20 sati, rassa je napisao:

Ulazim u krivinu sa oko 60km/h. Dozvoljena brzina na tom delu 80km/h. ispred krivine tabla krivina ulevo i opasnost, klizav put i dodatna tabla ispod sa pahuljom. Do krivine put suv, ili možda malo vlažan, temperatura oko 7 stepeni, sunce sija. Čim sam ušao u krivinu počinjem da se okrećem a iz suprotnog smera nailazi auto i mi se sudarimo skoro čeono. Devojka iz drugog auta ima napuknuće pršljena L1. Izlazim iz auta i zamalo padam od leda. Svi ostali malo ugruvani. Dolazi milicija i pravi zapisnik(Požarevac). Mesto udesa oko 2km od Požarevca prema Selakovcu. Pitanja: Koliko treba da smanjim brzinu pošto ne očekujem led i nema snega a temperatura je u plusu (+7 stepeni, ) i sija sunce. Da li su u ovom slučaju putari odgovorni za učinjenu štetu zbog toga što su stavili znak klizav put a nisu ništa ičinili da to eliminišu. 

Da li ima propis po kojem vozač mora da smanji brzinu na neku vrednost ako to nije znakom izričite naredbe označeno,tj. šta znači prilagoditi brzinu uslovima puta kada ti ne očekuješ led i zbog krivine smanjuješ brzinu u odnosu na dozvoljenu.

 

Eto, kolege su ti sve vec objasnili u prethodnim odgovorima. Ti jos samo treba da nam otkrijes informaciju koliko godina imas pa da stvar bude jasnija...Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

kILOMETA SAT SE ZAKUCAO NA 60KM/h A TO SA GODINAMA NEMA VEZE. mI SMO GENETSKI MALO IZOPAČENI POŠTO STALNO OKRIVLJUJEMO SAMI SEBE. uVEK JE GRAĐANIN KRIV. pUTARI SU MORALI BACITI SO ILI NEŠTO DRUGO DA VOZAČI NE STRADAJU. zAŠTO NISU OGRANIČILI BRZINU ISPRED KRIVINE ZA SVE KOJI VOZE OVIM PUTEM PR PUT. MILICIONER MI REČE DA NISAM JEDINI I DA IMA I POMENIKA. U ZAKONU PIŠE TREBA PRILAGODITI BRZINU USLOVIMA PUTA. aKO JE LED TO JE 20KM/h AKO NJE TO JE 50 ILI SVIH 80KM/h. KAKO JA D ZNAM ŠTA JE U KRIVINI I ŠTA ME ČEKA TAMO. MOŽDA JE BLATO, ULJE ILI SLIČNO ALI KADA TO UOČIŠ, A VOZIŠ DOZVOLJENOM BRZINOM 80KM/h KASNO JE I TI SI U PROBLEMA A SVI OSTALI TE GLEDAJU I PRONALAZE ZAŠTO SI KRIV A NE ZAŠTO NISI KRIV. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Jel si imao saobracajku na par onih uzastopnih krivina ?Tu cesto se desavaju saobracajke

Promenio član Nele11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Nisam. Imao sam u ovoj krivini o kojoj pišem a niko da mi odgovori šta je to prilagođena brzina kada ja, koji prvi put vozim ovim putem neznam šta me čeka u krivini, led, blato ili sl. a putari mi samo kazu znakom klizav put. Ja smanjom brzinu samoinicijativno sa 80 na 60Km/h i prokliznem a iz suprotnog pavca auto i sudar neminovan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
22 hours ago, đunta said:

kreće brzinom koja omogućava zaustavljanje do tačke dokle pogled doseže

Zar nije ovo taj odgovor koji trazis?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
pre 34 minuta, rassa je napisao:

Ja smanjom brzinu samoinicijativno sa 80 na 60Km/h i prokliznem

Prijatelju moj, dragi.

Odgovoriti na tvoje pitanje uopšte nije lako, jer se ovde ne radi o tehnikama vožnje već o udesu.

O nečemu gde se ne vrednuje nečije iskustvo i mišljenje, nego cela priča potpada pod ZOBS.

A on jasno kaže:

Čim se dogodi ovako nešto, brzina kretanja je neprilagođena.

Brzinu kretanja određuju vozači, pritom se moraju poštovati pravila saobraćaja i postavljeni saobraćajni znakovi.

Posebno kada se radi o znakovima opasnosti.

znak-klizav-kolovoz.jpg.570cd2f4ea9139455478e6278f78bc99.jpg Znak klizav kolovoz označava blizinu dela puta na kome kolovoz pod određenim atmosferskim uslovima ili sličnim okolnostima ima klizavu površinu.

I još dopune ovako:

dop-poledica.gif.03b0a68fc24132b1d5d97bc9e4d70977.gifDopunska tabla koja označava blizinu dela puta odnosno mesta na kome postoji opasnost od klizavog kolovoza zbog nastanka poledice ili snega.

Ili kombinuju:

30304_profimedia-0149785649-1000x0_orig.thumb.jpg.f562581255ab7231f3e643025bafd3f2.jpg

Vozač je po zakonu dužan da osmatra put oko sebe, kretanje drugih učesnika u saobraćaju i brzinu svog vozila treba da prilagodi trenutnoj saobraćajnoj situaciji.

 

Ne znam da li si i motociklista?

Pre sat vremena, rassa je napisao:

kada ja, koji prvi put vozim ovim putem neznam šta me čeka u krivini, led, blato ili sl. a putari mi samo kazu znakom klizav put.

 

Jer vozači dvotočkaša itekako znaju šta znači prilagođena brzina na putu, od koje direktno zavisi i intenzitet posledica.

Kada ti se životne okolnosti i planovi u trenutku promene.

 

Na kraju, da ne bude po onoj narodnoj: "Smejala se sova senici da ima veliku glavu", evo ti primer iz života.

 

Moja brzina kretanja u naselju je bila, jedva, 20 km/h, kada mi je, iznenada, pas lutalica podleteo pod prednji točak motocikla.

To, po zakonu, znači da nisam prilagodio brzinu trenutnoj saobraćajnoj situaciji (bez obzira na ograničenje brzine na putevima u Republici Srbiji).

Umesto psa mogao je to biti neki, maleni školarac, nečije dete...

 

Ograničena brzina ne znači i bezbedna brzina.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1298 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 2 sati, rassa je napisao:

zAŠTO NISU OGRANIČILI BRZINU ISPRED KRIVINE ZA SVE KOJI VOZE OVIM PUTEM PR PUT

...

Pre 1 sat, rassa je napisao:

niko da mi odgovori šta je to prilagođena brzina kada ja, koji prvi put vozim ovim putem neznam šta me čeka u krivini, led, blato ili sl. a putari mi samo kazu znakom klizav put

Tipujem da imas probnu dozvolu, što reče kolega platio si danak neiskustvu.

 

Spomenike pored puta koje spominjes su podignuti upravo onima koji nisu znali šta ih čeka u krivini.

 

Ja bih te pitao dve stvari ...

 

... da je tebe isto tako neko pokupio u krivini i slomio ti pršljen, da li bi ga tešio rečima da je sve ok i da nije kriv jer nije znao šta ga čeka u krivini ...

 

... i drugo, šta misliš da si tako pokupio nekog bajkera na dva točka, ako devojka u kolima ima prelom onda bi ovog na dvotočkašu sigurno ubio ... a njegova porodica bi te tešila da nisi kriv jer nisi znao šta te čekalo u krivini.

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2407 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Druze, vec ti je sve rečeno. Ako hoces da prihvatiš činjenice videces i sam da si pogrešio, tj nisi prilagodio voznju uslovima outa. . Ovo ce verovatno da ide na sud. Moj ti je savet da se prvo konsultuješ sa nekim advokatom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Suzuki DR650 RSE 1995

Malo su svi, rekao bih, burno odreagovali. Tesko je ovako suditi. Nije isto klizav put i led na putu. Led moze da bude i zbog curenja vode, to mora da bude adekvatno sanirano i obelezeno. Prijatelj je imao niz ulicu (kod nas je 80%ulica takvo) klizanje u zimu kretao se prvom polako nizbrdo, krenuo na posao. Sljustio par auta. Neprilagodjena brzina navodno. Na sudu sve palo, oslobodjen i naplatio stetu na svom autu. Put mora da bude odrzavan, zato placamo silne takse i poreze. Klizav put (los asfalt) i neodrzavan put nije isto. Tamo gde je japada i formira se led mora biti soli, rizle, ili adekvatne signalizacije. Nesrecu sama rec definise. Meni izgleda kao da su svi spremili giljotinu za vozaca... Nije led nikao sam kao pečurka. Pomenuo bih kolegu koji je sleteo sa puta u livadu, iscurelo ulje iz nekog kamiona u krivini. Sud, naplatio sve.

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Tipujem da imas probnu dozvolu, što reče kolega platio si danak neiskustvu.
 
Spomenike pored puta koje spominjes su podignuti upravo onima koji nisu znali šta ih čeka u krivini.
 
Ja bih te pitao dve stvari ...
 
... da je tebe isto tako neko pokupio u krivini i slomio ti pršljen, da li bi ga tešio rečima da je sve ok i da nije kriv jer nije znao šta ga čeka u krivini ...
 
... i drugo, šta misliš da si tako pokupio nekog bajkera na dva točka, ako devojka u kolima ima prelom onda bi ovog na dvotočkašu sigurno ubio ... a njegova porodica bi te tešila da nisi kriv jer nisi znao šta te čekalo u krivini.
 
 
 
Ako je to ona krivina za koju ja mislim onda je spomenik zeni jednog tadasnjeg motocikliste koji je usao neprilagodjenom brzinom u tu krivinu jer je bio neiskusan kao i njegova zena koja nije znala kako da se ponasa kao suvozac. Vracali su se iz Petrovca sa moto skupa.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Za voznju je najgore ovo vreme kada se temperatura, posle dosta snega i mrazeva, podigne na 5 ili cak 10 stepeni preko dana a nocu opet pada ispod nule.

  Ljudi, ne ocekujte da vam asfalt bude 100% cist. To nema nigde u svetu. Ne mora da znaci da put nije ciscen. Moze preko dana da se topi sneg sa strane i razlije po putu a nocu zaledi. Posebno su opasne deonice koje sa juzne strane imaju zaklon (brdo, velikle gradjevine, velike krosnje...) pa su ceo dan bez sunca. Vozis po lepom cistom putu, udjes u krivinu iza koje je senka i... eto sranja.

  Ne kazem da putarima nije posao da kontrolisu stanje puteva, prave razne brane i kanale da se voda ne sliva na put, ciste, bacaju soli, rizle... kazem samo da je nasa glava u torbi i da mi ne treba da se oslanjamo na druge. 

 Pobogu, kada sletis s puta i u najboljem slucaju imas samo materijalnu stetu, ne mozes da kazes "sta me briga, nisam ja kriv sto ne ciste puteve".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 6 minuta, lomitelj je napisao:

Dečko troluje za sve pare a vi zapeli da mu pomognete. Ne vredi drugari, ne vredi.

ma da, da sam video tvoj post pre nego sto sam napisao sve ovo ne bih ni pisao nego sam se i ja primio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja