Jump to content

Moto Zajednica

Koji Dzip/SUV do 7000e???

Recommended Posts

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobro je, polako kapiraš. To što ti hoćeš nema za 7 hiljada, možda za deset, a i to je pitanje. CX3 koji sam spominjao je na placu preko puta Toplice, odnosno iza kada gledaš sa Karaburme. Ili je i ovo ovamo Karaburma? Uglavnom, ta Mazda je 13.800 i nije baš u nekom stanju...

 

I ne možeš ti tu puno da biraš. BMW imaš X1 od 8 hiljada, rekao si da nećeš, a i to je stariji model. Koreance bih ja lično zaobilazio, vozio sam se u nekom novom, unutra šavovi na sedištima krivo proštepani. Neka Kia. Imaš Qashqai od 12 somića, sa malim benzinskim motorom. Jbg neka lonče plava boja. 

 

Ja sam se malo udaljio od takve kombinacije, a imao sam sličnu želju, čak sam više para hteo da dam. A i oni dole u perionici su ubacili neku aktivnu penu, eno je Honda prede i sija se kao pasje m...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Great Wall H5 Hover, 2015. godište, Džip/SUV, Benzin + Gas (TNG) 2378 cm3, vozilo prešlo 85000 km, Beograd. Putnička vozila - Polovni Automobili

Evo ti ovo, Micubisi motor, gas atestiran, registracija manja nego za 2000ccm N1, ono sto je najvaznije ima reduktor, i jako se dobro pokazao po terenu.

Odlicno je ocuvan, mlad je, ali nije vau.

Vencanica jeste al ako mozes da ga dobijes za 6000eur neces puno izgubiti na prodaji ni za 5 godina vlasnistva.

 

Ili H6 na oglasima ali ti se ne svidja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
c42448f77114-1920x1080.jpg WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Great Wall H5 Hover, 2015. godište, Džip/SUV, Benzin + Gas (TNG) 2378 cm3, vozilo prešlo 85000 km, Beograd. Putnička vozila - Polovni Automobili Evo ti ovo, Micubisi motor, gas atestiran, registracija manja nego za 2000ccm N1, ono sto je najvaznije ima reduktor, i jako se dobro pokazao po terenu.
Odlicno je ocuvan, mlad je, ali nije vau.
Vencanica jeste al ako mozes da ga dobijes za 6000eur neces puno izgubiti na prodaji ni za 5 godina vlasnistva.
 
Ili H6 na oglasima ali ti se ne svidja.
 
 



Pitanje svima
Koliko je ovakav sport štetan po auta?


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Feketić/Studenica
  • Motocikl: Versys650

Ako hoćeš benzinca 4x4,Subaru Forester 2007 ili mlađi. 2.0 150 ks ako se ne varam. Samo je bitno da nije ugrađivan plin. Dizela ni pod razno. Na Kaluđeticu imaš dobrog majstora za Subaru,a i poznaje većinu vozila. Vozio sam dva Subaru benzinca do sada,vrhunski auto. Ono što ti je bitno je da ih ljudi koji ih voze ozbiljno paze i održavaju. Ako hoćeš nekog teškaša za malo para i da možeš s njim svuda,onda Hyundai Terracan 2.9crdi 150ks. Za manje para nema više muzike,ali to ako voziš malo više po terenu. Ima jedan odličan u BG na oglasima. Ima malo osjetljivije dizne na loše gorivo,samo to treba paziti,ne pitaj me kako znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Feketić/Studenica
  • Motocikl: Versys650
On 27.1.2022. at 12:04, el classico je napisao:

Toyota Rav4 ili Subaru Forrester benzinac.

Vozim Subaru Outback 2.5i, CVT getriba, Tobacco edition, vozimo ga frau i ja najviše po lokalu.
Zimi troši do 10 lit gradski režim i kratke relacije, isti režim ljeti 8-8.5 lit.
Autobahn i duge relacije knap 7 lit.

Prezadovoljan sam, auto sad ima 93tkm i vozi se ka nov.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Koje godište? Outback mi je omiljeni njihov model,kod nas nema novijih benzinaca na oglasima. Mislio sam da troši više. Lončarić je klasa za sve uvoznike i ovlašćene u regionu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Koje godište? Outback mi je omiljeni njihov model,kod nas nema novijih benzinaca na oglasima. Mislio sam da troši više. Lončarić je klasa za sve uvoznike i ovlašćene u regionu. 

2017

Moj je iz Subaru švicarska.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
17 hours ago, el classico said:

 

 


Pitanje svima
Koliko je ovakav sport štetan po auta?


Poslato priko Ténéré

Ne steti,  terencima sa sporohodnom. Ali ovi bez moraju dobro da opterete automatski menjac,ili kvacilo.

Obicno se to i radi na malo laksoj podlozi tako da gume proklizaju pre nego dodje do preopterecenja.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 30.1.2022. at 15:32, Uglješa B. je napisao:

Ako hoćeš benzinca 4x4,Subaru Forester 2007 ili mlađi. 2.0 150 ks ako se ne varam. Samo je bitno da nije ugrađivan plin. Dizela ni pod razno. Na Kaluđeticu imaš dobrog majstora za Subaru,a i poznaje većinu vozila. Vozio sam dva Subaru benzinca do sada,vrhunski auto. Ono što ti je bitno je da ih ljudi koji ih voze ozbiljno paze i održavaju. Ako hoćeš nekog teškaša za malo para i da možeš s njim svuda,onda Hyundai Terracan 2.9crdi 150ks. Za manje para nema više muzike,ali to ako voziš malo više po terenu. Ima jedan odličan u BG na oglasima. Ima malo osjetljivije dizne na loše gorivo,samo to treba paziti,ne pitaj me kako znam. 

Prvi si vlasnik forestera 2.0b  koji ga nije opljuvao,a poznajem ih dosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S
20 minutes ago, zemunac72 said:

Prvi si vlasnik forestera 2.0b  koji ga nije opljuvao,a poznajem ih dosta

Sta kazu (vlasnici forestera)? Ispade ne valjaju dizeli imaju problem sa radilicom (kako neko napisa gore), ne valjaju benzinci, znaci forester je za kompletno izbegavanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, _milosh je napisao:

Sta kazu (vlasnici forestera)? Ispade ne valjaju dizeli imaju problem sa radilicom (kako neko napisa gore), ne valjaju benzinci, znaci forester je za kompletno izbegavanje?

Ja mogu da prenesem iskustvo drugara...kupio je benzinca na auto placu kod nas. Auto spolja i unutra vrhunski izgledao, dok nije krenuo da pali lampice, trokira motor, nikako nije mogao da sredi struju na autu, potrošnja goriva koja je išla baš visoko. Nakon 10 meseci vratio je auto prodavcu...ispostavilo se da je auto bio udaren, air beg ispucan i da je naravno srbin odradio sve spolja ali nije uradio ponovno postavljanje elektronike koja je kod forestera postavljena nekako u krug pa kad jedan sistem zakaže ne rade ostali sistemi. Menjanje tog dela koštalo je više od cene celog auta...verovatno i razlog otpisa auta i jeftina prodaja tako razlupanog. A naravno srbendi to lepo padne za uzimanje novca.

 

Epilog, auto plac je vratio pare, drugar kupio drugi nov auto i od tad više ne kupuje polovne automobile u Srbiji :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Poenta,

Nije Subaru loš, loši su ljudi?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Naravno! Tad je Forester bio jedini SUV sa 4X4 pogonom. Bio je sinonim za te stvari...i naravno Audi quatro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Tko želi rabljeni subaru triba sam doć u švicu po njega.


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

Da :), u sustini osim velike potrosnje nema nekih drugih krupnih mana kod tog modela znaci. Ove mane nabrojane su kod konkretnog primerka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 24 minuta, _milosh je napisao:

Sta kazu (vlasnici forestera)? Ispade ne valjaju dizeli imaju problem sa radilicom (kako neko napisa gore), ne valjaju benzinci, znaci forester je za kompletno izbegavanje?

Po meni jeste. Benzinci trose kao tenk, kvari se elektronika... Drugar kupio novog, jedva cekao da izadje lizing da bi ga prodao. Kum je vozio dva, mladjeg i starijeg, uopste nije bio srecan

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV
On 27.1.2022. at 22:22, slave74 je napisao:

...

Imao sam licna iskustva sa 4x4 vozilima i te mane kada bas zatreba takav pogon su me naterale da razmislim pri kupovini, i kupim Touarega I, za koga sam znao kakve mane i boljke ima. Da sam kojim slucajem kupio LC, DIscovery,RR, ne bih zbog visine karoserije mogao da udjem u garazu. Tako da i te modele smatram za dobru kupovinu, ne velicam Touarega. Naprotiv ima boljih kombinacija, ali skupljih i sa skupljom regom.

Mogao sam da pazarim i noviji modelTouarega, ali nema sporohodnu...

 

 

Pardon na digresiji, koje su mane Touareg I? Konkretno 2.5 i 3.0 tdi automatika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Taj 2.5 je ako se ne varam redni petak. Solidan motor ali ne nakovanj kao i oni iz Volvoa i Transportera.

 

Za 3.0 TDI a i generalno Tourega, prolazićeš skupo sa majstorima. Doduše iznenađujuće sposoban van asfalta.

 

Sve u svemu, Panda 4x4 je najbolji auto na svetu.

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Feketić/Studenica
  • Motocikl: Versys650
Pre 3 sati, zemunac72 je napisao:

Prvi si vlasnik forestera 2.0b  koji ga nije opljuvao,a poznajem ih dosta

Nikad u životu,s tim da su moji ljubimci bili Forester 2.0 benzin/plin 125 ks(jedini motor koji trpi plin) 2002.godište i Tribeca 3.0 250 ks 2007. Družili smo se 5 godina,sem kvačila na Forestera(30000 dinara) ništa vanredno nikad. Limarija im je diskutabilna(na ove starije posle nekog vremena),sve ostalo je babaroga. Najiskrenije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

I sam sam u fazi kupovine SUV vozila, slicnog cenovnog ranga, koju sam nadam se uspesno zavrsio. I mnogo sam pratio oglase, a i testove, forume... I za koji god model da sam istrazivao misljenja su bila od sjaja do ocaja.

 

Evo i ovde napljuvaste Subaru koji je ozbiljan brend. Recimo ima ga komsinica i kune se u njega. Nema pojma oko mehanike, ali kaze ode u servis jednom godisnje i to je to. Da izmedju 150 i 200e i vozi narednih godinu dana. Kaze nikada nije otisla vanredno u servis i tako vec 13 godina. U pitanju je benzinac. 

 

Kum kupio novu Mecku C klase i jedva stigao do Soluna, pri odlasku na more. I ostavio tamo auto na nedelju dana. Okadio celu Makedoniju. Posle kupi novog Land Rovera, problem sa DPF filterom na 3.000 km. Srecom ovde mu dali zamenski dok nisu resili, a trajalo je. 

 

Posto kupujes polovno najbitnije je da nadjes nesto sto je odrzavano i sto ti legne na oko. Dzaba i ako je nesto dobro, ako nema hemije. Kao i lepoj zeni sto mozemo da progledamo kroz prste, tako i necemu sto nam se svidja mozemo da oprostimo neki kvar. A idealan motor ili auto jos uvek nisu napravljeni, a trude se vec 100+ godina. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

BMW zakucao motor na 100 hiljada, Opel zakucao motor na 60 hiljada, RR raspao se amortizer na 4 hiljade. Ovo je što ja lično znam ljude, nova vozila iz salona održavana kako (naš) Bog i proizvođač zapoveda.

 

Zanimljivost, nije SUV, ali je BMW. Serija 3 limuzina, od 2013-og godišta, nema u oglasima niti jedan da je kupljen kod nas. A ima 50 komada oglašenih. To je recimo auto koji može već od 10 hiljada da se nađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja