Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 2 sati, Arakis je napisao:
CDI na (Š) Teneri su poznati po tome da im crkavaju izlazni tranzistori, narocito kada crkne originalni regler, probije pa dodje i preko 25V u instalaciju. 
Mozda se to i desilo, obzirom da je regler zamenjen Joskinim tako da CDI u pocetku radi dobro a kada se zagreje pocinje jedan tranzistor da se pregreva i prekida - to znaci gubitak varnice na jednom cilindru. 
To je pretpostavka (majka svih zajeba), a najbolje uzeti ispravan CDI i probati rad motora. 
Ipak, mislim kao i @Satelis da tu ima vise problema, od kvaliteta delova za generalnu, preko karburatora do CDI uredjaja. 
 
Da ti malo stanem na muku, većina Teneraša kojih znam ( @Popsy @zextreme, @SumarZ ...) su veselo sa Tenere prešli na Hondu Africu ili KTM i uživaju

Jesi li pricao s Popsijem u zadnje vrijeme
Ja jesam

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12372 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 1 sat, Marko05 je napisao:

Мммммм коооотлииић...:Bokilic:

Знао сам да је нека глупост.

Ај нек' је са срећом, а сад списак за котлић:

1. Ја

2. ...:P

3. Opet Ja

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Мммммм коооотлииић...:Bokilic:
Знао сам да је нека глупост.
Ај нек' је са срећом, а сад списак за котлић:
1. Ја
2. ...
Gdje kolo bez Kokana, racunajte i na mene

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9233 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobro je, na dobrom si putu, isteran jedan gremlin.... ima ih jos, polako resice se ostala gamad.

 

Problem je i dalje prisutan, ne sme imati očiglednu razliku u boji svećica = ne rade podjednako cilindri.

Ovde kvar treba tražiti u karburaciji = prebaci karbove sa drugog motora, pre toga skinite svećice sa donatora i uslikajte stanje.

Bilo bi dobro kad bi na druge karbove stavio nove svećice (crče mi Denso pre neki dan).

 

Ako pali, radi, ide dobro bez obzira bio vruc ili hladan, jednaka boja svećica (testitaj na duze, jebes krug po kraju) ..... na dobrom si putu.

Prelazis na korak br. 2 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
26 minutes ago, Satelis said:

Problem je i dalje prisutan, ne sme imati očiglednu razliku u boji svećica = ne rade podjednako cilindri.

Izvini ako sad ja teram po svom, al nema baš očigledne razlike u boji svećica, potpuno su identične nijanse braon boje, sa tim što je na desnom malo više zadržao te čađi. Mislio sam da pregledam sledeće struju odnosno napon na bobini, jer moguće da je i dalje ta desna varnica slabija, a valjalo bi i da je provozam sa potpuno novim svećicama, da ne bude prethodnih nijansi na njoj.

Kad to utvrdim, hoću da budem siguran da je varnica dobra i levo i desno, ali iskreno, ako ostane ovakva boja i ne bude pravio probleme par dana, samo bih malo da se vozam, ne mogu više rastavljenu da je gledam :/

Promenio član Novola
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 12 minuta, Novola je napisao:

Izvini ako sad ja teram po svom, al nema baš očigledne razlike u boji svećica, potpuno su identične nijanse braon boje, sa tim što je na desnom malo više zadržao te čađi. Mislio sam da pregledam sledeće struju odnosno napon na bobini, jer moguće da je i dalje ta desna varnica slabija, a valjalo bi i da je provozam sa potpuno novim svećicama, da ne bude prethodnih nijansi na njoj.

Kad to utvrdim, hoću da budem siguran da je varnica dobra i levo i desno, ali iskreno, ako ostane ovakva boja i ne bude pravio probleme par dana, samo bih malo da se vozam, ne mogu više rastavljenu da je gledam :/

Druže, iskreno previše si novca i vremena uložio. Ovo što ti govore vezano za cilindar i td. Nemoj odustajati sad, završi ga do kraja! Greota je da na zarez ostaviš, uradio si generalku agregat se cakli zaista je greota da se nešto desi. Sve ostalo si bukvalno promenio imaš praktično nov motor.

Završi to do kraja i posle samo uživanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
4 minutes ago, mick said:

Druže, iskreno previše si novca i vremena uložio. Ovo što ti govore vezano za cilindar i td. Nemoj odustajati sad, završi ga do kraja! Greota je da na zarez ostaviš, uradio si generalku agregat se cakli zaista je greota da se nešto desi. Sve ostalo si bukvalno promenio imaš praktično nov motor.

Završi to do kraja i posle samo uživanje!

Jasno sve druže, i hoću ventile da prekontrolišem, i tu struju na bobini, ali šta na karburatorima da radim dalje? Mogu smešu malo levo desno, taj desni ako treba, al hoću da uradim sinhronizaciju prvo.

 

Pa neću ja dozvoliti da propadne sad sve uloženo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Trebaju se samo sinhronizovati ali to je sitnica

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 27 minuta, Novola je napisao:

 

Pa neću ja dozvoliti da propadne sad sve uloženo..

Ja bih za svaki slučaj pokušao da pronađem zamenske karburatore pa bih prebacio koliko da probam vezano za taj garavi cilindar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
Ja bih za svaki slučaj pokušao da pronađem zamenske karburatore pa bih prebacio koliko da probam vezano za taj garavi cilindar. 
Hehe,pogledaj sta znaci rec garavi cilindar i disbalans u radu,Afrika je izbacivala crni dim ko Fap na uzbrdici .. Inace ovo je uzrok samo malo prenategnute sajle sauha dok sam montirao karburatore..Nedelju dana nisam spavao dok nisam provalio sta je u pitanju..evo slika pre i posle .Novoline svecice su odlicne 2122e422503cac2130f0d351eea85994.jpg84a07c652bcceb343eb08c9839f3f83b.jpg1f01bb020398bef798b60845aedc1b56.jpg

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9233 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 40 minuta, Novola je napisao:

Izvini ako sad ja teram po svom, al nema baš očigledne razlike u boji svećica, potpuno su identične nijanse braon boje, sa tim što je na desnom malo više zadržao te čađi.

Mozda tebi nema očigledne razlike, možda meni ima :) 

 

Polako ne treba zuriti, posebno ne treba praviti pogrešne korake pri radu.... bilo ih je mnogo do sad!

Ako me želite slušati... pisaću smisleno i ako ovaj motor ic ne poznajem, princip je sličan, mozda ga i opravimo na 100% preko tastature, nije prvi put.

 

Ako pak imaš svoju viziju kako treb raditi  .... neću se mešati, pozdravljam, pratim.

Pričam malo, trudim se da bude tacno.... pažljivo pročitaj svako slovo, primeni u praksi, docićeš do cilja pre il kasnije.

 

Da se po ko zna koji put ponovim i obećavam da neću vise, precicu u papagaje a to mi nije cilj, cilj je da ti pomognem i ako nisam neki strucnjak, zapravo daleko sam od toga.

 

1.

Prvo češljaš mehaniku, opisano je gore i nemoj se hvatati za stepen kompresije u ovom trenutku jer cesljanje nisi odradio u koracima kako treba već samo izmerio trenutno stanje a to malo znaci i moze biti drugacije stanje kad se sve odradi od početka do kraja kako treba.

 

2.

Prelaziš na češljanje struje i goriva ..... instalacija (zice, konektori, brava, kuciste osiguraca, buksne), ecu ili tci isto mu dodje, bobina, pick up..... sve sta ima veze sa varnicom.

Ako treba pravi novu instalaciju za bitne komponente.... to sam ti već rekao, sto znaci da se mora pred sebe staviti el. šema pa polako.

Kad to rešiš, prelaziš na gorivo ili ti slavine, karburacija, sinhronizacija jer ne možeš stelati karbove ako te struja zeza a struja da bi radila i posao imao smisla ..... mehanika mora biti dobra.

 

Kad se ovo definise, pisi rezultate da bi dobio smernice za dalje.

Bogu hvala imaš podršku Bigora, bdade za delove (nek mi ne zamere kolege ako je jos neko u toj prici donatora) i probu, to mnogo ne opisivo znaci.

 

Imas NFS-a, Arakisa i mene kao najmladjeg člana da te posavetujemo sta i kako dalje..... u zelji da isteramo gamad napolje. 

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Svaka ti čast na detaljnom postu i strpljenju za ovakvo uputstvo, verujem da će svakom koristiti, ne samo meni.

Gamad je desetkovana, da pohvatamo još preostale dezertere i dobijen rat.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Svaka čast, ako radi sad i ne zajebava promjeni taj cdi i ćeraj ne čačkaj mečku hheeh

Motor bi trebao da se vozi, zato ga valjda i posjedujemo, uvek ćeš imati neke sitnice da dotjeruješ i podešavaš ne može sve biti full kako kažu za kamenčić u cipeli. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Da, uživam! Od sobe 1 do sobe 8, svih 25 pacijenata su me provozali za svaku sitnicu, podelio terapiju, evo čekam neku transfuziju da uključim, gde se ti vozaš? :)

 

Radim danas ceo dan, jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
17 minutes ago, Novola said:

Da, uživam! Od sobe 1 do sobe 8, svih 25 pacijenata su me provozali za svaku sitnicu, podelio terapiju, evo čekam neku transfuziju da uključim, gde se ti vozaš? :)

 

Radim danas ceo dan, jbg.

Ja nigde, htedoh upaliti krmacu da se provozam al zaboravio staviti aku na punjac a mrtav je. Tako da bice voznja sutra, mozda. Nadam se da nece moj moped otici dok ne odem do tebe :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4100 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Iskreno ti želin dase navozaš, ne samo danas već svaki novi dan iznova


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Evo stigao, 84km.

Sm-Ruma-Irig--venac-Zmajevac-Vrdnik-Radinci-Sm.

Šta da kažem, ko da sam prvi put seo na motor, milina božija :)

Sad ću da bacim pogled na svećice, da vidim jel ok.

Kad se motor zagreje, počne opet onako na nižim obrtajima da slabije prima gas, odnosno, da trza malo pri oštrijem dodavanju gasa.

U situaciji npr kada menjam iz više brzine u nižu, zavrnem ručicu malo, kratko i brzo, ali on uopšte ne primi gas, samo ga zaguši, i opet nastavi normalno da ide, al samo na to odsečno dodavanje gasa tajo odreaguje. Na semaforu isto, ako ću da ga isturiram malo, samo prdne da izvinite :)

Jel bi to mogla da bude loša kompresija plus ventili? Da na jako i brzo dodavanje gasa ne može da sagori sve kako treba? Lupetam jbg.

 

Pauza na Zmajevcu:

 

20220314-114902.jpg

20220314-114934.jpg
20220314-114949.jpg

20220314-115006.jpg

 

Sad ću svećice da pogledam.

 

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

20220314-134816.jpg 20220314-134807.jpg

 

Ta sa malo braon je leva.

 

Baš nisam očekuvao crne svećice. Jel moguće da su potamnele malo jer sam stao do ortaka na kafu, pa onda vozio malo po gradu, polako, posle vožnje?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja