Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 2 minuta, Novola je napisao:

Sad Djerdap sledeći na redu

moraćemo malo više da se slikamo, manje da vozimo i jedemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Imam nekih 2h video materijala, samo kad me ne bude mrzelo da to malo editujem i upakujem. Lepi snimci bogami.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Kakav triler! Dosao sa posla, ne znam kako sam zavrsio na prvoj strani ove teme, koja me inace i ne interesuje (veci motori). 

Par sati kasnije sam uspeo da ibindzujem sve i dodjem do kraja. Kakav rolerkoster sa srecnim krajem!

Bravo care!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, VladoGrcic said:

Kakav triler! Dosao sa posla, ne znam kako sam zavrsio na prvoj strani ove teme, koja me inace i ne interesuje (veci motori). 

Par sati kasnije sam uspeo da ibindzujem sve i dodjem do kraja. Kakav rolerkoster sa srecnim krajem!

Bravo care!

Hvala drug, uživamo sad za sve novce!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pozdrav društvo, nema nas nešto u zadnje vreme, uštelovali sve pa se prelaze hiljade i hiljade kilometara :)

Jel se vozate? Neke nove avanture se prave? Jel ima nekih vožnji organizovanih, pa da bude nekih fotografija?

 

Evo, ja našao konačno odgovarajući korman, da zamenim onaj moj TDMovski, treba da se malo prefarba, dotera i biće bombonica. Od kako sam video razliku u vožnji sa njenim originalnim kormanom, ne da đavo mira.

Uzeo i nove migavce, (ko bi rekao da kineski LED od 250din neće dobro raditi, čudno.) Pa će sve lagano da se montira za koji dan. Migavce naručih online, stižu neki malo drugačiji, slični al nije baš to to. Pitam ja čoveka, šta se dešava, otkud ovi migavci, kaže on, "jbg ja sam takve imao na stanju, ako nećeš, plati poštarinu i vrati" :) nasmejah se samo, bio sam nešto dobre volje pa sam ostavio ove, šta da mu radim sad. A nisu ni loši, videćemo kad se montiraju.

 

20220819-181840.jpg

 

 

20220806-102524.jpg

 

Radili smo malo i remont kočnica, koje nisu baš bile u divnom stanju, na par vožnji su se baš pokazale loše, dobro, u poređenju sa motorima 2021god, ali opet, tako da sam uzeo gumice u firmi Sigurnost iz Zrenjanina, i lepo skinuli, očistili, zamenili, i sad bi trebalo da je to to.

 

20220808-111159.jpg


20220811-171409.jpg


20220811-171418.jpg


20220811-171420.jpg

 

Što se zadnje kočnice tiče, koja je bila skoro nepostojeća, neko je toliko dotegao one šrafove koji pridržavaju pločice da nije bilo moguće da ih skinemo. Izlomili šraf pokušavajući, muke žive. Onda je radio čekić, toreks, ukucali ga do balčaka i izlete napolje ko bela lala. Uštedeh 50e kupovine drugih kočionih klješta. Za sad još nisam zadnju remontovao, prvom prilikom će i to da se radi, valjda će onda raditi kako treba.

 

U međuvremenu sam izbacio LED sijalice iz farova, previše smetaju drugima, kola su se bukvalno sklanjala ispred mene, tako da su sad opet OSRAM laser nightbreaker sijalice aktivne, ali sa obzirom da su novi farovi, osvetljenje je sasvim zadovoljavajuće. Treba još malo podešavanja gore dole, ali to se lako rešava.

 

Bilo je nekoliko vožnji, Perućac, Kladovo u zadnje vreme, staviću klipove i slike kad bude bilo vremena.

 

Pozdrav za sad!

 

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Vec sam se zabrinuo za tebe. Pricao sa jednim deckom juce afrika vs tenere, on hvali teneru, odma sam se tebe setio. Reko gde li je, mora da je sredio motor tip top pa se voza

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
9 hours ago, drmilan_ said:

Vec sam se zabrinuo za tebe

Kakva si dušica :)

 

Ma super je sve, ne bih ulazio u At vs ST polemiku, svakako da je to već prepričana priča, ja sam mojom babom prezadovoljan.

 

Evo za sad snimak kad smo išli na Perućac, a uskoro spremam i Kladovo. Moj lični edit, ne očekujte neki kvalitet :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Novola ne bi bilo lose da sakrijes km sat kad editujes. Npr tamo kod suncane reke u toj regiji se pazi zna biti radar a zona skole, zajebah se skoro jednom, takodje nemoj mnogo da stavljas u snimak gde pretices preko pune i to, ima ovde mnogo bezgresnih kome ce to zapasti za oko pa ces dobiti prozivke i biti najgori od svu decu, kao ja :D 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Pa vidiš valjda na snimku da nije uspeo ni jednom da me prestigne. :D

Fala za snimak, Novolinsky :*

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Na snimku samo vidim da prati neku babu na nis ekspres autobusu :D

 

A sad bez sale, ekstra je snimak :-) 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
5 hours ago, milomir22 said:

Jel tenere brža od stroma?

Samo u krivinama :)  

 

5 hours ago, maxx said:

A sad bez sale, ekstra je snimak :-) 

Hvala lepo drug :) spremam još jedan, biće više materijala!

 

Imali smo priliku da malo zamenimo motore, da probam Stroma a kolega @nafetS Teneru, i treba čovek da bude realan, ta dva motora deli 30 godina tehnologije u ogibljenju, osvetljenju, kočionom sistemu i maltene svim ostalim sistemima koje poseduje jedan motor. Sve je na strani Stroma, pogotovo kočnice, koje su se ovako istakle kao najočiglednija razlika na prvi dodir poluge, bez ikakve sumnje. Ležanje na putu kao po šinama, veoma upečatljivo takođe. Imam utisak da mi treba više da se pomučim da oborim Stroma nego Teneru, ali je to ipak sve nekako mirnije, pitomije, preciznije. Bolje ubrzava, ne znam za krajnju brzinu, ali ko da je to uopšte bitno. Znači Stromić za desetku, od kako se supruga provozala malo samo u njemu brblja. O motoru mislim, ne o @nafetS :) 

 

Ali sa druge strane medalje, pa otprilike iste sekunde kad sam seo na Stroma poželeo sam da sam opet na Teneri! Visoka, upečatljiva, (meni) bolji položaj sedenja, atraktivna, i ZVUK, ah taj zvuk, kako se samo lepo čuje (moj auspuh je otvaran, ali nije preterano bučna, taman!). To je sad sigurno ogromna doza subjektivnosti koja utiče na ovo što pišem, jer sam jako vezan za Teneru, naravno, ali kada se setim velikog broja ljudi koji su ovde po forumu prepričavali svoja iskustva vožnje Tenere i onda vožnje drugog motora nakon nje, pa se uglavnom završavalo sa "Eh, kud je i prodah...", mislim da i dalje pruža ogromno zadovoljstvo u vožnji, kako novijem vozaču (poput mene) tako i starijem, koji bi znao da iskoristi njen pun potencijal.

 

U nekoj alternativnoj dimenziji, VStrom 650 bi bio mladi biznismen, uglađen i prefinjen, koji samouvereno pijucka svoju kafu bez kofeina iz Starbaksa, sa akt tašnom u drugoj ruci, šmekajući koleginice, dok bi Super Tenera bila stari ribar, izubijan vetrom i kišom, godinama na vodi, neobrazovan i prgav, ali čvrst ko kamen, tvrdoglav i uporan.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
On 19.8.2022. at 22:39, Novola je napisao:

Radili smo malo i remont kočnica, koje nisu baš bile u divnom stanju, na par vožnji su se baš pokazale loše, dobro, u poređenju sa motorima 2021god, ali opet, tako da sam uzeo gumice u firmi Sigurnost iz Zrenjanina, i lepo skinuli, očistili, zamenili, i sad bi trebalo da je to to.

 

20220808-111159.jpg

 

 

@Novola kolega, koje su ti ovo dimenzije ili "modeli" gumica? Pretpostavljam dva pakovanja za klipove prednjih i jedno za zadnja kociona klesta?

Bukvalno me ceka isti posao...

Javio sam se firmi sigurnsot ali mi traze da izmerim precnik klipova, a ne bih da skidam i rasturam nista jos uvek...

Zahvaljujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Iste su gumice za prednja i zadnja klešta, mislim da sam negde napisao proizvođački broj pod kojim ga proizvode u Sigurnosti.

Promenio član Arso
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 minute ago, sasha. said:

S90078

To je to. I Arso ko što reče, iste su za prednje i zadnje. Nekih 360-370din po kompletu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Nastavljamo sa radovima!

 

Sa starog kormana su poskidani svi elementi, nosači retrovizora, rezervoar za ulje prednje kočnice, i sve je ofarbano u crnu boju, kao i ostali metalni delovi na motoru, ispalo je sve sjajno!

 

20220907-101143.jpg

 

Takođe i ćopava dobila facelift, navarena nova stopa (momački debela)

 

20220907-101147.jpg

 

E sad, tu sam naišao na male probleme. Nakon montiranja novog kormana, javlja se situacija gde, pri punom okretaju levo i desno, štitnici za ruke udaraju u vizir, i to bogami, dobro udaraju, jer je sad novi korman dosta drugačijeg oblika u odnosu na stari.

Uz dosta pomeranja, okretanja, nekako dobijem da se tek nasloni štitnik na vizir, ali ga ne krivi. Dovoljno dobro!

Ne vidi se baš lepo na slici, ali sve je fino čučnulo na svoje mesto.

20220907-154733.jpg

 

Osim toga, podešen snop farova koji su bacali svetlo previsoko, sad sam prezadovoljan.

Takođe, skinuta i očišćena zadnja kočiona klešta, zamenjene stare gumice novim, ali sam i tu naišao na problem. Velike gumice su lagano ušle u svoje mesto, ali zato manje, nikako! Okreni, obrni, drž ne daj, ma nema šanse, neće i neće. Posle sam ih izmerio, stare su 30mm u prečniku a nove 31mm, al ne mogu da verujem da to baš pravi toliki problem. Posle jedno 1h vremena, odustajem i vraćam stare prašinarke, pa kud puklo da puklo. Međutim nakon vraćanja celog sklopa na motor, luftiranja vazduha, novog ulja, jbg, kočnica radi ko sat. Posle dužeg vremena uspevam da zablokiram zadnji točak u vožnji, što je bila nemoguća misija do sad. Nigde ne curi ulje, pratim pa ću videti situaciju. Pločice su skoro pred zamenu, kao i zadnji disk, tako da će posle zamene sigurno biti još bolje.

 

20220908-140820.jpg

20220908-140830.jpg
20220908-144530.jpg

20220908-144543.jpg
20220908-144553.jpg

 

Sad još čekam električara da zamenim migavce i prekidač migavaca na kormanu, i onda sam, valjda, miran. Bar neko vreme.. :)

 

Onda kočione pločice, zadnji disk, akumulator... :)

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Odlično.
Upravljač moraš podesiti po svojoj anatomiji.
Vidi možda ti pomognu oni risseri za pomjeranje naprijed/nazad ili podizači.
Ti si dosta visok i vjerujem da ti treba korekcija.

Sve ostalo je odlično.
Konačno i ti voziš.
LP


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
38 minutes ago, el classico said:

Vidi možda ti pomognu oni risseri za pomjeranje naprijed/nazad ili podizači.
Ti si dosta visok i vjerujem da ti treba korekcija.

U pravu si, zato sam pomerio korman maksimalno napred, kako bi ruke bile ispružene, zato je udarao u vizir. Pa sam malo vratio, i sad je taman. Položaj u vožnji bar 2x bolji i komforniji, zaista značajna promena.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Koliko vidim triba ti vizir koji uspravnije stoji, ima na fb tip koji ih pravi portugiz ili španjolac…
Tad ćeš tek podesiti upravljač 100% da paše.
Pomalo, zima je na vratima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Христос се роди, kolega sretan ti Božić.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja