Jump to content

Moto Zajednica

Ljubitelji masina iz 90-ih , slike i komentari

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne znam zašto mi je ta Milša uvek bila nekako odbojna, imali smo boljih riba 90-ih, npr Bojana Maljević, Anica Dobra... :ooo:

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Milica je uvek imala neke "droljaste" uloge pa valjda zato...:oda2:

 

Elem, cim udjem u neki kesh, ova dva ce da budu u mojoj garazi, pored 14-ice i H2SX...:ljubav:

 

418735046-1078610883566802-2939670814227

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1107 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
On 9. 1. 2024. at 1:20, aca-ks je napisao:

Ако добијем на лото-у знам где би део пара отишао...

Znaš onaj vic ka se čuje glas 'odozgo'... - "uplati tiket P ti M...!!!"   :lol3:

 

 

@yogibear - druže, kao da sam ja pisao   :care:  Sve slično, da ne kažem isto, osim glavne stvari - ja nikad nisam kupio novi TL  :jee:   Tih godina sam bio taman toliko mlađi da sam mogao samo da balavim redovno čitajući SuperBike, koju pozamašnu kolekciju čuvam i dan danas...  A prvom prilikom je TL-R ispunio dečačke snove pošto mi je, kao i @BokyBoy-u bio interesantniji, brutalniji, lepši... i danas bi ponovo kupio jednog za čuvanje iako mi to više uopšte ne treba.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1624 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
Pre 19 sati, aca-ks je napisao:

Супер прича, сем удеса наравно.

Да ли се сећаш колико си га платио тада?

Hvala. Ne mogu više da se setim baš u Marku, ali bilo je negde oko 14.000 DM.

 

 

@PremieRacing sve vezano za TL-R si u pravu. Međutim osim razloga koje sam naveo, srce mi ostade na TL-S i zbog toga što iako je bio sportak, imao je i neku stidljivu primesu turing motocikla, pozicija sedenja nije toliko bila ekstremna. TL-S je više bio za ulicu, dok je TL-R nedvosmisleno ukazivao da je pravljen za superbajk. Kako god, sjajni motocikli vredni pomena, sa svim vrlinama i manama. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6884 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sad je uobičajno da se vidi nov motocikl i da neko kupi novo. Kupiti novog TLS i sad nov GSXR npr. nije isto. Tada, pa maltene postaneš selebriti, atrakcija, pojam, ne znam kako bih opisao. Ja sam relativno mlad ali se donekle sećam kraja 90ih. Npr. sećam se Nissan Patrola sa okruglim farovima... Ma to je bilo kao danas da vidiš G klasu, voziš džipa, kriminal, papa, iznad sveta si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
On 1/8/2024 at 9:37 PM, Paljevina said:

A ovi kvazi-majstori sa fejsbuka što sa WD40 i P2000 šmirglom "sređuju" karburatore su zagarantovana sprdnja. Meni je jedan popularni "majstor" za karburatore iz Velike Plane uzeo 200 eura, pritom nije sredio problem zbog koga sam mu i prvobitno doneo karburator, a za taj novac sam dobio nešto što sam mogao i sam da uradim besplatno za pola sata. 

takodjer
plu sto se otvorili neki problemi koje nisam imao pre toga...

 

Promenio član JoeD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4475 postova

Gledam motore na oglasima iz 90tih i moj zakljucak: ne postoji kvalitetnije uradjen motor za malo para od VFR750F. Jednostavno zavrsna obrada, pouzdanost i performanse su iznad svakog motora za te pare.

Narocito zavrsna obrada.

 

Tacno ili ne?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6884 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Skup motor svojevremeno. Toliko kvalitetan da se još uvek održao i vozi se bez problema. Zato im cene još uvek nisu odletele u nebesa jer ih ima. Motor star više od 30 godina. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4475 postova

Po meni je cudno sto su toliko niske cene za njega. Mislim da kod nas pored kvalitetne obrade, ekstra pouzdane masine, ok izgleda nije trazen.

 

Video sam nekoliko uzivo, jednostavno kvalitet svega je iznad mnogo skupljih motora. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4914 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre 3 sati, Motorcyclist je napisao:

Gledam motore na oglasima iz 90tih i moj zakljucak: ne postoji kvalitetnije uradjen motor za malo para od VFR750F. Jednostavno zavrsna obrada, pouzdanost i performanse su iznad svakog motora za te pare.

Narocito zavrsna obrada.

 

Tacno ili ne?

Tačno. Sem reglera (koji se rešava dislokacijom) nema nekih bitnijih problema. Do pre plandemije mogli su se naći očuvani primerci i za 500 € ili CHF.

Promenio član MOTOM
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Jeste kvalitetan motor, plus su uvek bili dizajnom neku godinu ispred konkurencije.
O samoj masini sa zupcanicima da i ne pricamo.
Nikad nije bio nesto popularan na ovim prostorima iz nekog razloga.
800 vec drzi cenu, mada mi se nesto cini da se ne prodaju.
 

Promenio član JoeD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Mozda nikad nije bio popularan zbog svoje tezine. Ima 240kg, za 750 kubika to nije malo.

CBR 900RR je tada imao 206kg, GSXR 1100 je tezio oko 240 kg al je zato imao 350 kubika vise i mnogo vise konja. Imao sam priliku da probam VFR 800 V-tec. Meni motor nista posebno.

Tezina se u krivinama oseti, ogibljenje meni premekano sto se na kocenju i u ulazak u krivinu itekako oseti. Dosta losije ide od 600-tki, stim da je u nizim obrtajima bolji, ali samo tu do nekih 4.000rpm. Jeste da on spada u sport touring klasu. Al npr VFR 750 iz 1992 i GSX-R 750 iz 1992. Manje vise zbog sedista su bili ista klasa, kao i vecina motora 80-tih i pocetkom 90 tih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6884 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pričamo o motoru starom 30 godina.... Konkretno mislim na RC36, od kojih najstariji ima već 34 godine. On nije bio R, već sport touring mašina i nema smisla porediti ga sa čistokrvnim R-ovima.

 

Taj motor se kupovao zbog mono viljuške i V4 agregata. 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 56 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Dosta losije ide od 600-tki, stim da je u nizim obrtajima bolji, ali samo tu do nekih 4.000rpm. Jeste da on spada u sport touring klasu. 

Ne znam da li je taj VFR bio los ili je do vozaca, kad su ga ubijale 600-tke :stabre:

Moj VFR750 (RC36) je bio u vrlo dobrom stanju, i drugar sa GSXR 600 k6 nije mogao da mi pobegne do 170-180kmh, dalje nismo isli, "rolling" start iz prve brzine.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mislim da je primerenije poređenje Yamaha FZ 750 Genesis i Honda VFR 750. Oba motocikla su sport turing i oba su imala neke svoje specifičnosti kojim su se izdvajali od konkurencije tih godina. Yamaha sa tim 20-to ventilskim agregatom ( tri usisna, dva izduvna ventila) a Honda sa V konfiguracijom, zupčanicima pokretanim ventilima u jednoručnim zadnjim vešanjem. Oba su imali hidraulična kvačila i instrument table koje su davale sve informacije i bio je primetan napor fabrika da naprave reprezentativne motocikle koji će se izdići iznad ostalih konkurenata. Duzajn je individualna stvar pa o tome ne bih... 

Yamahu sam imao a VFR sam probao ali nisam posedovao i vidim ih kao veoma zrele proizvode. Snaga im je bila tu negde dok je Yamaha Fz imala veći obrtni moment i lepše "potezala". Manje više i ostale karakteristike, maksimalna brzina, težina itd. su im vrlo slični. Yamaha je imala alternator i bila je bez problema sa strujom, Honda je imala već poznatu priču namotaji - regleri... Honda je tim nekim dizajnom i zadnjim delom delovala modernije...

To bi bio neki moj osvrt, možda grešim ali tako sam ih doživeo.  :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 58 minuta, Disko Nindža je napisao:

Ne znam da li je taj VFR bio los ili je do vozaca, kad su ga ubijale 600-tke :stabre:

Moj VFR750 (RC36) je bio u vrlo dobrom stanju, i drugar sa GSXR 600 k6 nije mogao da mi pobegne do 170-180kmh, dalje nismo isli, "rolling" start iz prve brzine.

Ne secam se stanja iskreno. Znam da je ovako fabricko stanje bio, sto se tice boje.

 

Podaci ovako kazu na motorradonline.

 

0-100km/h (nije rolling start)

Honda RC36: 3.4 sekunde

Suzuki K6:      3.4 sekunde

 

0-200kmh

Honda RC36: 14.3 sekunde

Suzuki K6:       10.1 sekunde

 

60-140kmh (6 brzina)

Honda RC36: 12.4 sekunde

 

50-150km/h (6 brzina) sto znaci da krece merenje vremena sa 10km/h manje i sa 10km/h vise, ukupno 20 km/h razlike, sto oduzima jos vremena.

 

Suzuki K6: 12.1 sekunde 

po mojoj nekoj racunici od 60 do 140 bi trebalo Suzukiju 9.7 sekunde.

 

Evo vam jos jedan dokaz da kubikaza ne igra toliku ulogu koliko snaga, tezina i aerodinamika.

 

Obojica su krenuli odlicno. Oba motora imaju 125 konja. Triumph 450 kubika vise ali i oko 30kg vise. I naravno 0% zastite od vetra. Triumph vrv bolje vuce u niske, al to su ipak male razlike. I ne toliko bitno osim u gradu. Samo se po meni vece kubikaze dosta vise hvale nego sto zasluzuju. Ja iskreno volim velike kubikaze, zbog dubljeg zvuka i manje obrtaja. Ali ne smatram da je velika kubikaza ogromna prednost. Osim ako nije u pitanju motor koji ima vise snage nego bilo koja 600-tka. Sto se tice trajnosti, 600 vrv krace traje nego 1000 zato sto vise vrte. Al budimo realni, vecina nas menja motor posle par sezona i ne predju vise od 50.000km sa jednim motorom. A 50.000km moze da predje i malo kvalitetniji kineski skuter od 50 kubika bez generalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6884 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tvoje poređenje je kao kad bi tebe ubacili u oktagon sa profi MMA borcem od 65kg i da posle poredimo kako ti imaš 30 kila više a ovaj te odro od batina :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
21 minutes ago, Nemanja Petrovic said:

...Sto se tice trajnosti, 600 vrv krace traje nego 1000 zato sto vise vrte. Al budimo realni, vecina nas menja motor posle par sezona i ne predju vise od 50.000km sa jednim motorom. A 50.000km moze da predje i malo kvalitetniji kineski skuter od 50 kubika bez generalne.

 

Ovo sad po tvome ispade vozis 600 par sezona i posle ga prodas jer mu je vreme za generalku?

Mnogo se vrteo? 🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 23 minuta, Djokic je napisao:

 

Ovo sad po tvome ispade vozis 600 par sezona i posle ga prodas jer mu je vreme za generalku?

Mnogo se vrteo? 🤣

ne. Nego ne treba brinuti sto mnogo vrti, jer ce svakako trajati veoma dugo. 600 tke bez problema mogu preci 200.000+ km ako se redovno odrzavaju i ne pucaju po skupovima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 44 minuta, Alekre je napisao:

Tvoje poređenje je kao kad bi tebe ubacili u oktagon sa profi MMA borcem od 65kg i da posle poredimo kako ti imaš 30 kila više a ovaj te odro od batina :D

 

 

visak tezine je mana za ubzanje. Tako da poredjenje ima smilna i ako nema logike ako poredimo sa borbom.

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4475 postova
1 hour ago, bajker71 said:

Mislim da je primerenije poređenje Yamaha FZ 750 Genesis i Honda VFR 750. Oba motocikla su sport turing i oba su imala neke svoje specifičnosti kojim su se izdvajali od konkurencije tih godina. Yamaha sa tim 20-to ventilskim agregatom ( tri usisna, dva izduvna ventila) a Honda sa V konfiguracijom, zupčanicima pokretanim ventilima u jednoručnim zadnjim vešanjem. Oba su imali hidraulična kvačila i instrument table koje su davale sve informacije i bio je primetan napor fabrika da naprave reprezentativne motocikle koji će se izdići iznad ostalih konkurenata. Duzajn je individualna stvar pa o tome ne bih... 

Yamahu sam imao a VFR sam probao ali nisam posedovao i vidim ih kao veoma zrele proizvode. Snaga im je bila tu negde dok je Yamaha Fz imala veći obrtni moment i lepše "potezala". Manje više i ostale karakteristike, maksimalna brzina, težina itd. su im vrlo slični. Yamaha je imala alternator i bila je bez problema sa strujom, Honda je imala već poznatu priču namotaji - regleri... Honda je tim nekim dizajnom i zadnjim delom delovala modernije...

To bi bio neki moj osvrt, možda grešim ali tako sam ih doživeo.  :)

 

S tim da je VFR sa zavrsnom izradom klasu iznad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Moguće...

Takođe u to poređenje VFR vs FZ bi mogla da se uključi i Katana 750 iz tog perioda. Iako konzervativnija od prethodna dva rivala po kvalitetu i voznim osobinama nije zaostajala. Te uljare kroz ceo svoj životni vek nisu pokazali ni jedan konstruktivni nedostatak niti karakterističnu boljku. Brzina, snaga , težina i spot turing orijentacija im je zajednička ali je svaki od pomenutih modela imao svoju klijentelu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4475 postova
4 minutes ago, bajker71 said:

Moguće...

Takođe u to poređenje VFR vs FZ bi mogla da se uključi i Katana 750 iz tog perioda. Iako konzervativnija od prethodna dva rivala po kvalitetu i voznim osobinama nije zaostajala. Te uljare kroz ceo svoj životni vek nisu pokazali ni jedan konstruktivni nedostatak niti karakterističnu boljku. Brzina, snaga , težina i spot turing orijentacija im je zajednička ali je svaki od pomenutih modela imao svoju klijentelu...

Kvalitet masine da, ali kao i vecina Suzukija, narocito iz tog vremena, 2 klase niza zavrsna obrada. Bez da se neko vredja. Kod tog VFR-a prvo sam primetio koliko je dobra zavrsna obrada na poklopcima posude za kociono ulje i kvacilo! :D Zadnja viljuska, felne sa 8 krakova, DZUS srafovi, plastike, satovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja