Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 1 sat, Interceptor BP je napisao:

Nije policija neophodna ali je poželjno da naprave belešku.

Deluje nelogično, ali čak i ako ste se složili sa drugim učesnikom u nezgodi oko svih detalja i ispunjeni su svi uslovi da se popuni Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi, zovite policiju.

Na ovaj način se otklanjaju sumnje da je udes bio namešten – policija je utvrdila da je do udesa zaista došlo u vreme i na mestu na kojem učesnici to tvrde, provereno je da li su vozači bili pod uticajem alkohola i slično.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2434 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 36 minuta, feniks je napisao:

Deluje nelogično, ali čak i ako ste se složili sa drugim učesnikom u nezgodi oko svih detalja i ispunjeni su svi uslovi da se popuni Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi, zovite policiju.

Na ovaj način se otklanjaju sumnje da je udes bio namešten – policija je utvrdila da je do udesa zaista došlo u vreme i na mestu na kojem učesnici to tvrde, provereno je da li su vozači bili pod uticajem alkohola i slično.

Cak i ako ne pozovete policiju... Znaci sve regularno, krivac priznaje krivicu, vidite sa nije pijan ili drogiran, ne svađa se... Obavezno na obrascu Evropskog izveštaja napisati da "krivac (imenom i prezimenom) priznaje krivicu" i da istu svojom rukom potpise sa brojem LK. Podrazumeva se da potpise i na mestu gde je to i predviđeno. 

Ukoliko ovo propustite moze vam se desiti da krivac kaze "nisam ga udario", OK prihvata njegovu izjavu kao validnu i onda vam ostaje samo advokat i suđenje. 

Promenio član stari roker
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2467 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja sam sebi stetu od cirka 500e naplatio 2500e :) malo kukao vrat, angazovao advokata, tuzio osiguranje za stetu na autu, hteli mi dati 200e a nema prednjice od twinga. Na to sam uzeo papir za povredu vrata koja ne moze Da se dokaze, sa svim papirima advokat se tuzio celih 5 dana. I 6ti dan od udesa meni legne nekih 270.000din na racun. Auto prodao za 500, u nemckoj za 250 kupio drugi, doterao

ga za dzabe, odradio komplet sve delove carinu i reg, i za 700e imao nov auto u boljem stanju od onog skrsenog i pare u dzepu :D al dobro bio je gadan udes stvarno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1732 postova
  • Motocikl: /
Pre 6 sati, feniks je napisao:

Deluje nelogično, ali čak i ako ste se složili sa drugim učesnikom u nezgodi oko svih detalja i ispunjeni su svi uslovi da se popuni Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi, zovite policiju.

Nema potrebe ali je obavezno da krivac "prihvati odgovornost za udes" u napomeni.

Npr za ovako mala ostecenja i ako se nisu sklonili sa strane bi u Bgd-u dobili prijavu za ometanje saobracaja jer nisu odmah popunili EI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2434 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 44 minuta, Interceptor BP je napisao:

Zato sam i napisao da nije obavezno ali je poželjna beleška. Naravno priznanje krivice na obrascu se podrazumeva.

Ja to sve nisam znao 2012. kad me je opalio neki mazgov na Vencu. Mislim da sad 18. Januara imamo ročište i ako sve bude kako treba eto meni neke kinte. Koji su to smradovi, ali o tome kad sve bude gotovo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 hours ago, drmilan_ said:

Ja sam sebi stetu od cirka 500e naplatio 2500e :) malo kukao vrat, angazovao advokata, tuzio osiguranje za stetu na autu, hteli mi dati 200e a nema prednjice od twinga. Na to sam uzeo papir za povredu vrata koja ne moze Da se dokaze, sa svim papirima advokat se tuzio celih 5 dana. I 6ti dan od udesa meni legne nekih 270.000din na racun. Auto prodao za 500, u nemckoj za 250 kupio drugi, doterao

ga za dzabe, odradio komplet sve delove carinu i reg, i za 700e imao nov auto u boljem stanju od onog skrsenog i pare u dzepu :D al dobro bio je gadan udes stvarno

Kakav si ti šarlantni trgovac :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, Interceptor BP said:

Zato sam i napisao da nije obavezno ali je poželjna beleška. Naravno priznanje krivice na obrascu se podrazumeva.

Ne znam odakle vam ta informacija da mora da se pise priznanje krivice na evropskom? To nije info ni iz mupa ni iz osiguranja.

Ja sam naplacivao stetu preko ams, gospodja je mislila da sam ja kriv, ja da je ona kriva, naravno i popunili smo izvestaj bez priznanja krivice. Posle je ona mene zvala da napisemo da ja priznajem krivicu, naravno nisam hteo i otisao sam u njeno osigurnje i procenitelj je rekao da to sto mi napisemo da neko priznaje krivicu nema ama bas nikakve veze jer sve dokaze gleda on, pa pravni tim tog osiguranja i onda oni donose odluku da li je validno moje potrazivanje na osnovu prikazanih dokaza o krivici.

Vise puta sam koristio naplatu kroz evropski bez policije i nikada nisam imao ni jedan jedini problem.

 

Izvlacenje pare od osiguranja na osnovu nepostojecih povreda je dno dna, po mojim zivotnim merilima.

Promenio član Zille-nbg
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 538 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650




 
Izvlacenje pare od osiguranja na osnovu nepostojecih povreda je dno dna, po mojim zivotnim merilima.


Nemoj tako. On im je uzeo pare, jer nisu hteli odmah da mu daju, da on njima pokaže ko je glavni. Posle je sve uplatio za nezbrinutu decu. Valjda.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 969 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa u slučaju da se ne možete dogovoriti ko je odgovoran sigurno niko neće potpisati priznanje ali onda je najjednostavnije pozvati policiju da se reši problem u startu. Naravno da osiguranje ima tim koji sve to procenjuje i realno njima je u interesu da što manje plate.
To za priznanje krivice me savetovao policajac koji je naišao dok smo popunjavali E obrazac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2156 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Svake godine idem na seminar za profesionalnog vozača (cmv) i svaki put imamo različite teme koje treba da prođemo. Zadnji put je bilo kako pravilno popuniti evropski izveštaj, i baš nam je predavač naglasio da je "poželjno" odmah napisati ko je kriv, i potpisati. Ako nema priznavanja krivice, glupo je i popunjavati ga, onda zovite policiju.

Sigurno da u osiguranju njihov čovek / veštak sve proverava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, Interceptor BP said:

Pa u slučaju da se ne možete dogovoriti ko je odgovoran sigurno niko neće potpisati priznanje ali onda je najjednostavnije pozvati policiju da se reši problem u startu. Naravno da osiguranje ima tim koji sve to procenjuje i realno njima je u interesu da što manje plate.
To za priznanje krivice me savetovao policajac koji je naišao dok smo popunjavali E obrazac.

Pojma nemam, ja sam pitao policajce iz Savske koji rade uvidjaje po bg i njihovo misljenje je da ne skodi da se napise krivica ukoliko je dogovorena, ali da pravno gledano to ne znaci nista. 

Promenio član Zille-nbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7072 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Policija treba da izađe i zabeleži dešavanja, tj. da utvrdi da li je neko pijandura ili vozi bez kategorije, itd. Kad imate njihovu zabeležbu situacije i potpisano nedvosmisleno da druga strana prihvata krivicu tek onda je situacija 1/1. Odnoso, značajno su veće šanse da se šteta naplati uz manje peripetija. Ja sam angažovao agenciju za naplatu. Fali mi samo zapisnik iz policije dok urade.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Policija treba da izađe i zabeleži dešavanja, tj. da utvrdi da li je neko pijandura ili vozi bez kategorije, itd. Kad imate njihovu zabeležbu situacije i potpisano nedvosmisleno da druga strana prihvata krivicu tek onda je situacija 1/1. Odnoso, značajno su veće šanse da se šteta naplati uz manje peripetija. Ja sam angažovao agenciju za naplatu. Fali mi samo zapisnik iz policije dok urade.
Pa šta će vam evropski ako je izlazila policija i pravila zapisnik?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7072 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zato što imaš od njih dokument koji je dokaz cele situacije. Možda može i bez njih ali ovako je najsigurnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 969 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Postoji "zapisnik" a postoji "službena zabeleška".Zapisnik detaljno opisuje dogadjaj po zvaničnoj proceduri a zabeleška je samo potvrda dali se dogadjaj stvarno desio.Kad sam popunjavao formulare u osiguranje bilo je i pitanje dali postoji zabeleška. Koliko sam skontao zabeleška može pomoći u slučaju spora sa osiguranjem. Zabeleška se ne prilaže zahtevu za naknadu štete ( jer ne dobijate nikakav dokument) vać samo u slučaju nekog spora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja pre par godina stajem na pešački, kad odjednom bum, zakucao se neki fordić u mene. Bili dobri ljudi, nisam hteo da kukam da me boli vrat itd

 

Izasli, pored kafić. Reko ajmo na kafu :)

 

Popunili evropski izvestaj, napisali tacno sta je bilo. Ja posle par dana, sa tim izvestajem u njegovo osiguranje, oni izasli, videli sve. Dali mi potvrdu, uzeli licne podatke. Za par dana pare na racunu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2467 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Zille-nbg said:

Izvlacenje pare od osiguranja na osnovu nepostojecih povreda je dno dna, po mojim zivotnim merilima.

Hhahahha. Video bi tebe da ti daju 200e za auto, a ti ga platio 1200 koji mesec pre toga. I jos ti kazu budi srecan sto ces i to dobiti. A sama steta 500e. Auto neupotrebljiv. Savet iskusnijih da kukas za vrat i tuzis osiguranje da bi izvukao svoje. E sad sto je meni prekipelo to je sve dobro doslo. Ja sam samo hteo svoj deo, da ne izadjem iz udesa u minusu a ni kriv ni duzan. 
 

Nisu ni ti tamo iz osiguranja posteni, nisam ja krao od siromasnih, tako da ne osecam nikakvu sramotu niti griznju savest.

 

Ja sam ti kao Robin Hood ;) 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 969 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa u većini slučajeva to tako i ide samo kad sve prođe normalno to niko ne pominje jer to je normalno.Na žalost ima slučajeva kad se stvore problemi ( ne tako često ) i u takvim slučajevima je bitna svaka sitnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 911 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
2 minutes ago, drmilan_ said:

Nisu ni ti tamo iz osiguranja posteni, nisam ja krao od siromasnih, tako da ne osecam nikakvu sramotu niti griznju savest.

Apsolutno. Niko nije ostao bez kore hleba na stolu zbog ovoga ili bilo čega sličnog, pa ni da je iznos višestruko veći bio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 969 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE




 Ja sam ti kao Robin Hood  


Priznaj da si to čuo na pinku...to je isto rekao...kako da se izrazim znaš ko jer nebi da pominjem njegovo zanimanje jer je zabranjeno na forumu
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
U pravu si, zabeleška.
E to je druga stvar...
Mada zašto onda čekaš izveštaj od policije ako su samo pravili zabelešku?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Zato što imaš od njih dokument koji je dokaz cele situacije. Možda može i bez njih ali ovako je najsigurnije.
Na to sam mislio da je najsigurnije da policija napravi zapisnik, u tom slučaju je evropski izveštaj suvišan i nepotreban.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2467 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

A prodje neko vreme i ja nosim hranu/dostavu tom iz osiguranja. On izlazi i prepozna me, i smeska se i kaze i koliko si dobio, jesi dobio koji evro vise. Reko jesam. Kaze ma nemoj, koliko 50? Reko da, al 2450. Lik zinuo, pa kako, nemoguce, bla bla. Ja kroz smeh mu vratim "rekao sam ti ;) " . Vise nije porucivao hranu. 
 

Inace u Subotici imamo dobrog advokata koji je specijalista za slucajeve saobracajnih nezgoda i izvlacenje para od osiguranja. I dan danas sam sa njim u dobrim odnosima i redovno ga vidjam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja