Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd
On 12/31/2021 at 8:18 PM, Due said:

Ova omladina samo negde žuri?:D

Ja teram Clio 1,2 8 ventila evo 25 godina i ništa mu ne fali. Neuništiv automobil. Jeste malo lenj za današnje uslove saobraćaja ali sve mu je oprošteno. Rešio sam, neću ga ni prodati ni dati pod presu, bio je veliki drug i brat četvrt veka.

 

Da se vratim u temu, ako je slovna oznaka motora D7F, radi se o pravoj legendi. Ne kvari se nikad.

 

Imao sam ja takav, mislim da je bio '97. 16v jedino što je bio sa plinom. Recimo 2005-e. Išao kao metkić, i na plin. Negde kada sam ga kupio, prvih dana, nešto mi nije valjalo, štuca, kašlje, zapinje. Odvezem ga ja kod nekog majstora za Reno, mislim da je u Pregrevici bio, tu negde. Provoza ga, vrati mi ključeve i reče mi da ne znam da vozim. I to je to. Jednom mi samo zalepio termostat negde na moru.

Promenio član Jupiter
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1075 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

E to je majstor!:D

 

Mada ja ne vidim isplativost ugradnje plina u tako malog potrošača? Jedino ako čovek prelazi milion kilometara mesečno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2341 postova
  • Motocikl: Motora bez

@Markone88hvala nego ja neću da širim potražnju, treba mi ekonomičan i medju jeftinijim za servise. Ako krenem da proučavam od do modele imam da poludim i da se preopteretim načisto.

Iovako sam tu na ivici:)

 

 

Promenio član Bojan82
isključivost je mama zajeba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 9 sati, Bojan82 je napisao:

Šta sam ja:jee2:

Duzmem Mikru i stavim mu one trepavice. 

Okej su mi i Polo, xara Picaso, Twingo, Clio,Megane.Najlepsa 147,al ne bih da govorim pumpadziji " drug, sipaj benzin za 2 soma i  litru ulja u motor,idem da platim". 

 

 

Izvini molim te. Napisao sam glupost najvecu. Eno izbrisao sam. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2341 postova
  • Motocikl: Motora bez

Hajde šta ti je, zajebavam se ja.

Shvatio sam pravilno post. 

Nego posle jučerašnjeg razgledanja nemam više želju da otvaram oglase, šta se tamo prodaje. Auto 5 soma može mačka da udje pod haubu, al odozgo. Šta očekivati za 1500 do 2500?pa isto

 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 hours ago, Bojan82 said:

@Markone88hvala nego ja neću da širim potražnju, treba mi ekonomičan i medju jeftinijim za servise. Ako krenem da proučavam od do modele imam da poludim i da se preopteretim načisto.

Iovako sam tu na ivici:)

 

 

Nema na cemu drug.

 

Sad ga koristin za pecanje samoz prljav je katastrofa. Ali tipa za tih nekih 1200e kolko bi ga dao, vredi svaki din.

 

Inace, ja sam 3 puta ima pezo 206. Jesi razmatrao njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2341 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jesam, al me odgovoriše prevashodno zbog zadnje torzije koja je osetljiva a nije ni jeftina.

Sad ništa ne gledam,vozač i majstor mi se razboleo. Treba da bacimo oko na jednog  Yarisa 1.3, i tog Megana trebasmo danas al odloženo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
6 minutes ago, Bojan82 said:

Jesam, al me odgovoriše prevashodno zbog zadnje torzije koja je osetljiva a nije ni jeftina.

Torzija kod Pežoa osetljiva? Otkad to? Vozio sam još 306 i stekao sam utisak da bi se sve raspalo a torzija ostala. Ali dobro, moje iskustvo pojedinca, ne mešam se u majstore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Torzija nije bas toliko osetljiva, a ni skupa.
Mislim sa su polovne u rangu do 150 evra a i da je remont tu negde.
Nije da se menja svakog meseca.
Recice vec neko ko je imao vise iskustva.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /

Torzija je problem zato sto je svaka 206 na kojima je dosao red da se zameni uvezena u Srbiju. I naravno kilometraza sa 300.000 na 150.000, pa se stekne utisak kako je to nepouzdano i kvarljivo.

Cak i oni koji su kupili nove su ih prodali pred menjanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2341 postova
  • Motocikl: Motora bez
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Renault Clio 1.2 ODLIČAN, 2006. godište, Hečbek, Benzin 1149 cm3, vozilo prešlo 185000 km...

Uzeću ovaj kao primer. 

Na slikama se to ništa ne vidi. 

Zadnja desna felna je upropašćena bukvalno.Sve 4 gume su letnje i u stanju za bacanje samo,fale i komadići.bez razmišljanja za smeće su.Ima sitnih ogrebotina nazad, ništa strašno. Farbana desna strana. Desni far pun vode. 

Cev koja dovodi vazduh napred do filtera pretpostavljam je pukla, one su plastične i fali ceo komad gde je i žabica. 

Motor u leru varira od 600-1200 obrtaja. Tu smo prekinuli dalju priču zahvalili se i otišli.Nemam pojma šta je pa zato. 

Rekao bih eto auta al to je blizu 3000e u startu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
21 minutes ago, Bojan82 said:

Jesam, al me odgovoriše prevashodno zbog zadnje torzije koja je osetljiva a nije ni jeftina.

Sad ništa ne gledam,vozač i majstor mi se razboleo. Treba da bacimo oko na jednog  Yarisa 1.3, i tog Megana trebasmo danas al odloženo.

Ma brateeee, kakva torzija. To ti je 150-200e ruke i delovi, i onda si miran 50-60k. Moj glas ide za Yaris. Najbolji mali auto na svetu!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2341 postova
  • Motocikl: Motora bez

 

pre 7 minuta, PaPaja je napisao:

Samo reci što nećeš Punta?
Bas me zanima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Kome god sam pomenuo da oću Punta pitao me što ne kupim auto. Pominju i neki servo city, ne znam ni ne zanima me.Brat i otac su vozači ceo život, to im je posao, šta mi kažu Amin. Iskreno pomažu i brinu se da za ovaj novac ne userem motku.Imam i prijatelja koji mlate gloginje tudjim kurcem pa mi predlažu razne nebuloze, od Lade do BMW kršina u toj ceni.

Neću sad kao vi mi predlažete ja se pravdam što nešto neću.Nemam pojma što neću osim što mi kažu ljudi od apsolutnog poverenja. 

Šta ja znam o Puntu i Citroenu,i koječemu, ja do juče nisam znao ni kako to uopšte izgleda. 

Dva motora sam kupio, leševe koje svet nije video:)Sad duvam i u jogurt. 

 

 

pre 3 minuta, Jupiter je napisao:

Kupi nov auto. Ti mali su oko 10 hiljada, daj učešće i lagano 69 evra mesečno. Novo je novo.

Na kredit neću kupiti u životu nikad ništa. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 917 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Kako za torziju kod 206-ice tako za mnoge automobile se raspredaju mitovi da je to ili to problem.U glavnom problem je kad se uzme krš ma šta bilo. Ja bi mogao da predložim Grande Punto sad dali dizlo ili benzin tvoja odluka.Dopadljiv autić prijatnog enterijera i ne skupog održavanja i lepo se vozi. Mada ni sa predloženim francuzima ako nadješ koliko toliko održavan ne možeš pogrešiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2341 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre sat vremena, Markone88 je napisao:

Ma brateeee, kakva torzija. To ti je 150-200e ruke i delovi, i onda si miran 50-60k. Moj glas ide za Yaris. Najbolji mali auto na svetu!

Kako da ti verujem kad si tri promenio:lol:Znači na svaki veliki servis da dodam 200e za torziju. 

Seksualno primamljiv auto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 minutes ago, Bojan82 said:

Kako da ti verujem kad si tri promenio:lol:Znači na svaki veliki servis da dodam 200e za torziju. 

Seksualno primamljiv auto

Pa valjda bolje da verujes meni, koji sam u 4 godine, imao 3 komada, nego nekome ko nije ni jedan. Sve 3 su kod drugara, svi se voze. Jedan je radio torziju, jedan je radio 2 dizne, jedan je menjao lamelu i korpu itd...

 

Sve je to normalno, polovan auto kad gledas, ako kupujes auto od 2000e, budi spreman da u narednih godinu/dve ulozis jos 30% njegove vrednosti, kako sta naidje, i onda ces znati sta vozis :)

 

Sad, kad sagledam sve sto si pisao, i sta su ti ljudi savetovali, ti nisi za bolje nego za Punto 1.2benzinac. Ima ih dosta, lako ces naci ocuvan prinerak, i najjeftiniji je sto se odrzavanja tice, jer te to plasi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2341 postova
  • Motocikl: Motora bez

Zašto bi, zaboga, svake godine prodavao svoju 206 i kupovao tudju,opet 206 ja ne kapiram. 

Meni je logično da verujem iskustvu nekoga ko vozi jednu godinama, ne nekome ko stalno menja auta i modele, jelte?

Pa dabome:rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Bojan82 said:

Zašto bi, zaboga, svake godine prodavao svoju 206 i kupovao tudju,opet 206 ja ne kapiram. 

Meni je logično da verujem iskustvu nekoga ko vozi jednu godinama, ne nekome ko stalno menja auta i modele, jelte?

Pa dabome:rolleyes:

Pa svaki put sam kupovao noviju i lepsu :) pomalo se baci novca, al nema veze.

 

U pravu si, naibolje znaju o kolima ovi sto kupe jedan i samo njega voze :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2341 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma najbolje znaju preprodavci, oni voze svaki. 

O odredjenom modelu zna bolje onaj što ga vozi godinama nego neko ko menja na 10k.Njega sačekaju i svi problemi, kvarovi  pa zato. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 minutes ago, Bojan82 said:

Ma najbolje znaju preprodavci, oni voze svaki. 

O odredjenom modelu zna bolje onaj što ga vozi godinama nego neko ko menja na 10k.Njega sačekaju i svi problemi, kvarovi  pa zato. 

Pa u pravu si, to stoji. Samo gledaj ovako, ono sto sam ti rekao ti je sigurno tacno. Kupis polovan auto star 10+ godina, planiraj jos 20-30% da ulozis u narednih godinu/dve (diskovi, plocice, gume, kaisevi, filteri, dizne, pumpe, lamela, kvacilo...) mora tako

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2429 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

To sto kazu za city servo na fiatu da crkava bla bla lazu. Vozio pandu i dalje je drugar vozi city servo radi ko lud, drugar vozi stila sa city servom i dan danas posle par godina radi. Ne znam kojim to silnim ljudima crkava to

Promenio član drmilan_
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
1 hour ago, Bojan82 said:

 

Kome god sam pomenuo da oću Punta pitao me što ne kupim auto. Pominju i neki servo city, ne znam ni ne zanima me.Brat i otac su vozači ceo život, to im je posao, šta mi kažu Amin. Iskreno pomažu i brinu se da za ovaj novac ne userem motku.Imam i prijatelja koji mlate gloginje tudjim kurcem pa mi predlažu razne nebuloze, od Lade do BMW kršina u toj ceni.

Neću sad kao vi mi predlažete ja se pravdam što nešto neću.Nemam pojma što neću osim što mi kažu ljudi od apsolutnog poverenja. 

Šta ja znam o Puntu i Citroenu,i koječemu, ja do juče nisam znao ni kako to uopšte izgleda. 

Dva motora sam kupio, leševe koje svet nije video:)Sad duvam i u jogurt. 

 

 

 

City servo problem mislim da se resava sa 50-100 evra :)
Kupi onda audi a6 90 i neko godiste i vozi se kao gospodin :D
Da nadjes polovan auto u koji neces morati da ulozis ni dinar narednih 5 godina neces. Dal za 1000 evra dal za 100 000 evra, sve dok je polovan. Ne kupuju ljudi Punta jer misle da je najbolji auto na svetu, nego se preracunaju, vide koliko su dugacki i ispruze se toliko. 
Koliko se secam dok sam nekad davno radio u veleprodaji autodelova najskuplja stavka bila je sajla menjaca, mozda nekih 50 evra u to vreme po vp ceni. Sve ostalo ukljucujuci karoserijske delove bilo je smesno.  



 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2341 postova
  • Motocikl: Motora bez

Znam to, svakako. Plocice i diskovi  to ni ne gledam na autu nit se vidi to. Kupiš auto i odmah mali servis i pregled.Onda možda i veliki odmah.Gume negde da, obično i ne. Dosta oglasa uključuje i dva seta guma u toj ceni.

Koliko košta veliki servis za Peugeot 206 u odnosu na Clio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja