Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Opet se ne isplati davati puno za prvi auto zbog probne, prodje dve godine i menjaš auto. To su te dileme. 

Aj javiću se ovde kad nešto kupim, sramota me koliko sam izrešeto temu, do 10tog pada nešto pa kačim slike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 minutes ago, ser said:

Jel si siguran da ti taj sa Meganom drugar?

Mislim da se ti modeli nisu bas pokazali kako treba.

Jos 1.4 benzin na tonu ipo

Ja tog ne bi uzeo tacno da je dzaba. Kod francuza ili 1.2 8v ili samo hdi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1882 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pa, lepo kažem, reno 5...

:jee5:

Šalim se, neću više da stajem na muku. Laku noć...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Imreza 2007 1,5b limuzina? Kupljen noviji Subaru, pa je ovaj na prodaju. Drugar je vlasnik nekoliko godina.

Cena je tu negde mozda koju 100e vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Otkud znam. Pišu ljudi problem sa elektronikom i ključ karticom. 

Na motor nisam našao da se puno  žali, 98hp

Recimo da ja zamišljam da ide kao i Clio 1.2 Ako grešim ispravite me. Limarija treba da je pocinkovana. 

 Ubrzanje od 0-100 kao taj Clio ili malko brže. 

Moj kum ima 156 alfu,valjda, ne znam koji motor. Vozi je nekih 7 godina.Gradjevinac,tovario je cementom, gletom, peletom, čime ne. Nikad nijedan problem nije imao, niti je nekad stala. Sva olupana.Krila oba u drugoj boji. Kupio je tada za nešto ispod 2 soma. 

 

Slave, koliko je veliki servis za taj Subaru? 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

I da li ima delova i koliko kostaju? Meni se mnogo svidja taj auto ali sve imam neki osecaj da je nerealan malo za nase standarde, mozda gresim.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Sad ti ti automobili od 1500 deluju kao krsevi, a ovi od 2500 sasvim fino. Kad budes gledao za 2500, delovace ti da su kante i da su ovi od 4000 daleko bolji. Zdravlje boze, kad budes gledao od 10.000, mislices da i nisu nesto posebno, ovi od 13 su ipak znacajno bolji... Tako to ide...

 

Ne znam sto mislis da mora da se menja auto kad istekne probna, ako auto nije pretezak, sa tih 100 konja mozes sasvim fino da se vozis. Ja sam sa 125 bio daleko zadovoljniji nego sada sa 170, zbog skoro pola tone razlike u tezini.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pravo zbori Milan. Čim je malo više pare odmah se gleda nešto iz više klase a obično, početne cene u toj klasi kategorišu loše primerke.

 

Realno, za 1500 evra uz malo sreće može da se uzme Clio 2, Corsa C... Opet, računaj da su to automobili koji se lako popravljaju, da su im delovi jeftini... 

 

Šta bih ti ja preporučio:

 

Suzuki Wagon R: Ima malo grublju vožnju i troši oko 8 litara ali je mazgica.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Wagon R+ , 2003. godište, Monovolumen (MiniVan), Benzin 1298 cm3, vozilo prešlo 158000 km, Stara Pazova. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

Ova Lancia Y:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Lancia Ypsilon 1.2-8V, 2003. godište, Hečbek, Benzin 1242 cm3, vozilo prešlo 157000 km, Novi Sad. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

Mehanika je zasnovana na Puntu ali je auto kao iz klase iznad. 

 

Eventualno neki Accent. Solidno veliki auto, pouzdane mehanike.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Hyundai Accent 1.3 sekvent uredjaj, 2004. godište, Limuzina, Benzin + Gas (TNG) 1341 cm3, vozilo prešlo 183000 km, Vrbas. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Dobro, aj sad kad pričamo o svim autićima, šta mislite o ovome

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Seat Ibiza , 2004. godište, Hečbek, Benzin 1390 cm3, vozilo prešlo 177249 km, Beograd. Putnička...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre sat vremena, MilanS je napisao:

Ne znam sto mislis da mora da se menja auto kad istekne probna, ako auto nije pretezak, sa tih 100 konja mozes sasvim fino da se vozis. Ja sam sa 125 bio daleko zadovoljniji nego sada sa 170, zbog skoro pola tone razlike u tezini.

Jbg, svako od nas ima neke želje i željice, ko zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja kad sam prodao Pežo dečko kaže da je gladao za 6-7000 i da svi krševi bili. Krš može biti i za 15000. Ja sam Yarisa platio pre 8-9 godina ima i više, 1200-300 ne sećam se tačno+ carina, izašao na 1800-900 navozao se slatko 6 godina,prodao za 1200€. Sad nema za te pare ni pod razno da valja.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 11 sati, drmilan_ je napisao:

Ja tog ne bi uzeo tacno da je dzaba. Kod francuza ili 1.2 8v ili samo hdi

Šta to tačno fali kod 1.2, 1.4, 1.6 16v?

 

Trom je malo Megan s tim motorom, ali je dobar izbor, pogotovo za prvi auto. Mada ako je budžet ograničen, lakše je potražiti dobrog Clia 2 za te pare.

 

Situacija generalno je katastrofa, ja sam mog Clia prodao za 1800 u maju 2019. godine, 2004. godište. Sad ih nema za te pare da valjaju (a tad ga nisam dao uopšte jeftino) :lud:

Promenio član JunioR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@JunioR. ne fali nista. Al znam da se sa tim 1.4 u cliu drug nije proslavio. Kazem 1.2 8v je vrh ili hdi. Mada kolega vozi scenica u dostavi evo 5ta godina 1.6 sa gasom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Za sve postoji neko ko se s tim nije proslavio :D super su im benzinci generalno (atmosferci), s onim prvim turbacima baš nije bajno, posebno 1.2tce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Taj 1.2 8V je stari Cleon Fonte koji se proizvodio skoro pa pola veka. Pokazao se kao ekstremno "žilav" agregat jer trpi neodržavanje.

 

Kasnije, te agregate je nasledila D serija koja se takođe pokazala odlično jer nema neke specifične boljke. 

Bez osnova se 1.2 8V preporučuje pre 1.2 16V, po meni bez osnova. Motor koji je kod mene u Clio 2 je D4F722 je najmoderniji agregat u toj generaciji Clia koji se nalazi i u Clio 4 i Sanderu. Zanimljivo je da se zapravo radi o hemiju, jer ima hemisferičnu komoru za sagoravanje :) Ima 75ks i 105nm u rasponu od 3500 do 4250, na laganom autu kao što je Clio 2, ide sasvim pristojno uz potrošnju od 5 do 7 litra. Bar je tako u mom slučaju. Do 100 ide za oko 13 sekundi, gotovo isto kao BMW 114D :)

 

Sve u svemu, nema greške kod Renaulta u benzinskoj varijanti. Clio 2 je generalno odlična platforma i pruža dosta više nego što se očekuje od auta iz te klase. Ja sam ga uzeo slučajno i nisam planirao ništa oko njega ali jbg, nisam mogao da vozim a da nije po mojim standardima. Nisam ga baš ni jeftino platio, pa posle nove gume, detailing spolja unutra, kompletan servis, kajševi španeri, svećice, itd. Podešeni ventili, očišćene dizne, klapna gasa, trap podešen i još koja sitnica, otišlo još 1000 evra.

 

 

6.jpg

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Posto jos uvek najvise razmisljam o Cliu,a digao sam potragu na 2400e max,

i zapalo mi za oko da 1.2 benzin ima od 58 i 75 KS.Da li ovaj slabiji vredi uzimati,ako je neko vozio moze li mi reci,ili je to propast kupovina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Procitaj prethodni post. 1.2 8v ti je ovaj od 58 a 1.2 16v je ovaj od 75. Oba motora dobra i zahvalna. Naravno 16v malo zivlji i startniji ali oba trpe svasta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Kad ljudi imaju problem s autom pisu po forumima, traze resenje, delove, tudja iskustva...Kad su zadovoljni ne pisu po netu o kolima nego se voze. Poenta je da kad u pretragu ukucas bilo koji auto koji postoji naci ces postove i teme samo od ovih koji se zale i kukaju pa se stice utisak da bas taj model ima razne probleme. Zato gledaj sta ti se svidja i da je u sto boljem stanju i kupuj.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 5 sati, Bojan82 je napisao:

Posto jos uvek najvise razmisljam o Cliu,a digao sam potragu na 2400e max,

i zapalo mi za oko da 1.2 benzin ima od 58 i 75 KS.Da li ovaj slabiji vredi uzimati,ako je neko vozio moze li mi reci,ili je to propast kupovina?

 

I jedan i drugi se vuku ko mrcine. 

Spori, dosadni i kad im stisnes gas trose kao pravi auto a i dalje se vuku ko Raba na uzbrdici. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

To mnogo zavisi od tvoje tacke gledista. Ako si navikao da vozis auto sa dosta snaznijim motorom (pogotovu sa turbinom) onda si apsolutno u pravu. Ako imas realna ocekivanja od tih 1.2 motora, te znas da su to atmosferci od pre 2 decenije onda nisi u pravu.

Takodje mnogo zavisi od auta u kome se ti motorici nalaze. Naprimer, taj 1.2 16v u Twingicu leti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Ja da sam na tvom mestu, ipak bih gledao da bude oko tih 100ks, sto i pise u naslovu da ti je dozvoljeno. Veruj mi treba.
Najbolje poznajes sebe i za cega ti treba auto. Srecna dalja potraznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mi smo odrasli na 55 konja u Zastavi 101 i nista nam nije falilo. On kao pocetnik nema sanse da iskoristi tih 100 konja u normalnoj voznji. 75 zivahnih konjica u 1.2 motoru za njega je više nego dovoljno. Pa cak i ovih 60.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ide fino klio i sa tih 60 i trosi dosta malo.Jedino smara na autoputu, ali za gradsku voznju top.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja