Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT
On 8/16/2023 at 10:07 AM, Bojan82 said:

Ne znam gde da stavim to,da nosim ranac zbog toga....

:dupe2:

 

 

Ja od kad sam počeo opet da vozim nisam imao nikakvih iskustva, osim da sam se i filtrirao pored patrole, vozio i žutom i zaustavnom isto pored policije i nisu me nikad zaustavili, niti mi je stigla neka čestitka.

 

Pre 10-15 godina su me zaustavili par puta, samo pogledali dokumenta uglavnom, nekada ni to, i vozi.

Promenio član Skittles
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Kakva su iskustva sa nemanjem registracione nalepnice?
 
Nosio sam je u novcaniku jedno vreme dok sam mozgao gde bih mogao da je zalepim i tako mi je negde ispala, tj izgubio sam je... sad vozim tako bez registracione nalepnice.
 
Mislim, izvadicu novu, vise se neckam zbog guzvi po policijskim stanicama (nije zbog 3 soma :ups:), ali me interesuje koliko policija insistira na tome i pisu li kazne kada je vozilo uredno registrovano?

Ja lično ne lepim registracionu nalepnicu unazad par god. Zaustavili su me 2 puta, nalepnicu držim u sedistu skutera, lepo uglavljenu. Ne nosim u oivcaniku bas iz razloga koji se tebi desio...

Svaki put izvadim nalepnicu, pokažem organu i pitam "ako treba, zalepiću pred vama, ali uništava mi vizir, ne mogu da je skinem". Dobijem odgovor - dobro, ali ipak zalepi kasnije


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Na motoru se nalazi na štapu viljuške, skuter uvek nosim sa sobom i kad me jednom pitao rekoh planiram da menjam vizir pa nisam hteo da lepim i prošlo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 322 postova

Kod nas mora biti na prednjem desnom dijelu vozila a kako kamere koje snimaju od naprijed prekoračenje brzine imaju odličnu rezoluciju da mogu iščitati serijski broj,postavljena je na zaštiti prednjih vilica koja se po potrebi zaokrene za 180*.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova

Ma kakvi, ne verujem da i kod vas citaju sa nalepnice. Nema teorije sa bilo kojom rezulucijom da u iole losijim uslovima vidljivosti kamera u pokretu snimi nalepnicu(pitanje je i za idealne). Kod nas se snima samo tablica a sistem automatski registruje da li si registrovan. To te je neko dezinformisao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zaustavila me nocas u 2 policija.

Ja sa zeninim malim crvenim chevroletom sparkom, oblepljen nalepnicama P (pocetnik) sa svih strana.

Pita policajac jesam li pio? Nisam. Srecan put.

Nisam pocetnik ali mu nije ni palo na pamet da me pita sto vozim posle 23h niti je trazio bilo koji dokument.


Kada sam kolima, Svaki put kad me policija zaustavlja nocu upalim svetlo u kabini da mogu da me vide i iz cistog postovanja, oni primete tu sitnicu i ispostuju i oni mene i nikada problem

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1838 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Ili to ili si ružan ko đavo

 

Brate praštaj ..fora ne sme da trpi..:lol2:

 

Šta ima da prašta?

Pravi muškarci su ponosni što su ružni, a ne lepuškasti k'o devojčice! 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja uvek imam lepa iskustva sa policijom, sinoc me zaustave na Terazijama a vec danima tu stoje kod Moskve i sve zaustavljaju ali mene prvi put.

-Dobro vece dokumenta molim.

-Dobro vece nikad ne nosim da ne izgubim ali znam maticni broj.

Izdiktiram mu i kaze hvala dovidjenja

 

Promenio član zlatkojov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 413 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

jbt, sad se ja pitam sto ja nosim dokumenta uvek kad izadjem iz kuce kad i ja znam maticni napamet?!:stabre:

A da, sad sam se setio, po zakonu sam obavezan  da ih nosim i na zahtev ovlascenog lica pokazem. u suprotnom je kaznjivo:jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 905 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

Ja u poslednjih tri četiri prolaza kroz Sopot, Kosmaj, Mladenovac, naletim na policajca na motoru iz suprotnog pravca. Ispružim levu ruku, pozdravim kolegu, on mene na isti način pozdravi i gde ćeš lepše iskustvo sa policijom. ;)

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 3 sati, Atorn je napisao:

Ja u poslednjih tri četiri prolaza kroz Sopot, Kosmaj, Mladenovac, naletim na policajca na motoru iz suprotnog pravca. Ispružim levu ruku, pozdravim kolegu, on mene na isti način pozdravi i gde ćeš lepše iskustvo sa policijom. ;)

Od pre desetak dana na tom potezu je(su)svakodnevno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 377 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Juce kolona dugacka ko anakonda kod vojske u Topcideru..

Upalim sva cetiri migavca i lagano krenem u obilaženje ..

Naravno u koloni policijski auto ..stanem tik iza njega ..

cim je prosao neki kombi i par automobila u suprotnom smeru, krenem opet i stanem pored prednjih vrata auta ..

On me pogleda , za svaki slucaj upitah jel smem..

Samo se nasmejao i odmahnuo rukom na napred ..

Fala čiko , fala, gas i teraj .. ulepša on dan meni a mislim i ja njemu :jee1:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 877 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Slažem se 100% - moja bivša žena, ušla u suprotan smer (stotine vozača to dnevno uradi na tom potezu od 20ak m u centru Beograda, ali nije opravdanje), bez zalepljene registracione nalepnice, bez dokumenata, nevezana, još zaboravi da kaže svoje novo pravo ime (dodala i moje prezime pored svog), nije mogao čovek da je pronađe u sistemu 10 minuta... Čovek mislio da je skrivena kamera. Pisao joj samo za nezalepljenu registracionu nalepnicu na kraju, ona bila u suknjici i majici na bretele. Mene bi u Gulag odveli verovatno...

Još mi uveče priča "zamisli šta mi se desilo danas.."

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, QmBGD je napisao:

Slažem se 100% - moja bivša žena, ušla u suprotan smer (stotine vozača to dnevno uradi na tom potezu od 20ak m u centru Beograda, ali nije opravdanje), bez zalepljene registracione nalepnice, bez dokumenata, nevezana, još zaboravi da kaže svoje novo pravo ime (dodala i moje prezime pored svog), nije mogao čovek da je pronađe u sistemu 10 minuta... Čovek mislio da je skrivena kamera. Pisao joj samo za nezalepljenu registracionu nalepnicu na kraju, ona bila u suknjici i majici na bretele. Mene bi u Gulag odveli verovatno...

Još mi uveče priča "zamisli šta mi se desilo danas.."

Pa zavisi na kakvog naletiš, (ima i onih "novoeuropejski" opredeljenih koji bi ti uz oprost zatražili i broj telefona).

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja