Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • -, 1668 postova
  • Motocikl: /

Oboje su krivi.

Al vecim delom onaj sto vozi brze. Zato sto nije bio spreman na takvu situaciju. Ako vec vozis dosta brze treba uvek i da budes spreman da ce neko da izleti.

Kad sam preko 160, krecem ranije u preticanje i tako dajem onom ispred do znanja da sam dosta brzi ako je imao i on isped vozilo koje zeli da obidje. Nekad i blicnem cisto kao upozorenje, ne blicanje "sklanjaj mi se sa puta". Ako vec izadje ok, usporim pa nastavim dalje.

Al ako izadje na 10m naravno da cu da mu sviram jer je mentolcina koja ne zna ni da podesi pravilno retrovizor, a kamoli kako se gleda polozaj automobila iza njega.

Uvek na autoputu cenim par sekundi onog iza kako se krece i u kom uglu se nalazi u retrovizoru pa tek onda migavac.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1627 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 8 minuta, ser je napisao:

Oboje su krivi.

 

Nisu.

Pa evo još jednom - vozač, učesnik u saobraćaju NIJE U OBAVEZI da pretpostavi da se drugi učesnici ne ponašaju u skladu sa zakonom.

 

Drugim rečima, ako ja idem 130 km/h desnom trakom, i vidim farove 50+ metara iza mene, logično je da očekujem da mi se neće približi uopšte dok ja prestignem šleper, a kamoli da će se približiti toliko da ga usporim.

 

Inače, izbegavam autoput kad god mogu, i ovakve situacije mi se suštinski nikad ne dešavaju. Ono što mi se dešava da sam u blizini BG pa je gužva, pa su praktično dve kolone sve vreme - jedna u desnoj, ide max. 80km/h, i druga u levoj traci, ide 100-120km/h, i onda se pojavi odnekud baja koji svima ablenduje jer zaboga što on da gubi vreme međ' plebsom, kao da ja ne bih brže da mogu.

Takvima se sklanjam samo ako su mi deca u kolima jer zna da bude neprijatno, a kad sam sam, bukvalno se pravim da ne postoji.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1627 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

I, dokle više to opravdavanje brze vožnje i okrivljavanje onih koji voze sporije??

 

Kad god pravim bilo kakav prekršaj (uključujući vožnju preko ograničenja), i utičem na nečiju vožnju, ili taj neko na moju, manji sam od makovog zrna, i izvinjavam se.

 

Npr. vozim Šabac-Obrenovac pre 15-tak dana, noć, 100-110 (često tuda idem), ograničenje pred blagom levom krivinom i uključenjem sporednog puta odmah iza nje 50, ja ulazim u krivinu, ne usporavam, a čovek sa sporednog puta se uključuje - realno, i ako je video svetlo od mojih farova, nije imao nikakvog osnova da pomisli da ću u sekundi da mu se pojavim "u gepeku". 

Baš ozbiljno sam zakočio da ga ne udarim (odmah posle je desna krivina, pa se nisam usudio da ga pretičem iz zaleta).

Posle par stotina metara je nešto duži pravac, tu sam ga prestigao, podigao ruku u znak izvinjenja jer mu je sigurno bilo neprijatno, klimnuo je glavom.

 

Da sam ja išao 50km/h, i da mi je izleteo da tako moram da kočim, legao bih i na sirenu i blicao bih mu samo tako...po cenu batina ako stane.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
16 hours ago, ivica744 said:

Tako da je to sve po propisima. 

A zanima me kako tim dinamicnim vozacima izgleda putovanje na godisnji?Pun gas pa pauza na pumpi zbog prosecne brzine pa opet isto?Pa cekas da istekne 12 minuta potrebne pauze pa se unervozis  u 8-pm minuta pa za volan:stabre:

Mozes voziti oko 170kmh (nije najsrecnije resenje, ali 2.5K ili 5K nadoknada i to ako te uhvate, ne dobijaju se kazne za sve deonice, ili napravis pauzu za rucak, pivo). Nema kazneninh poena. Ko voli brze, eto, ponekad. Samo paziti na ove sto ne koriste retrovizor i iz inata sa 100kmh ulecu u zauzetu levu traku :).
Danju, suv put, sasvim je bezbedno voziti brze od 130kmh na mnogim delovima, a skroz druga je stvar kisa, noc itd. A ogranicenje isto. 

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1261 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 2 sati, Blackened je napisao:

Samo paziti na ove sto ne koriste retrovizor i iz inata sa 100kmh ulecu u zauzetu levu traku :).

Nisam ljubitelj  ap al danas cu malo da izadjem na njega i ulecem  sa 90 u  zauzetu levu traku pa pisem popodne iskustva :) ...

 

Sta treba imati ispod haube da bi mogao da ga drzis 170, znaci ne na momente nego da ga drzis 170 konstantno. I koliko je takvih kola uopste na drumu jer ispade da svako vozi njih.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1261 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Tamo negde 90ih dodje zeni tetka iz nemacke, taman kupili novu suzu gsì, onu produzenu sa gepekom. Imaju 3 cerke.

 

U povratku ih u austriji, dok su bili u levoj traci i vozili 180 sustigne neki baja sa bmw i katapultira na livadu pored puta.

 

Posle teca pricao kako ni sam ne zna kako su ostali zivi, zadnji branik je bio na naslonu zadnje klupe  oni svi ugruvani al niko povredjen. Sreca da se nisu prevrnuli. Spaslo ih ravmo pored puta.

 

Dal vozio 100 il 200 nema uticaja  kad te oće, oće.

 

Ajd uzdravlje i polako danas, travelić kulira dok vozi ... nigde ne zurim.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova
pre 45 minuta, ske je napisao:

Jbt, al se mi ispsujemo kad se sretnemo na putu. I ja vas i vi mene:lol2:

 

Moja školska drugarica i veliki prijatelj izgubila je partnera u sudaru koji je skrivio jedan takav pametnjaković, velikog ega (što se posle i pokazalo na suđenju), koji je od pozadi pokupio čoveka na AP u sred Beograda.

 

Ne želim ti da budeš taj, već samo da odrasteš.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Vidim da se ovde upljuvaste oko voznje i sustizanja. A sta cemo ako uredno neko ide 130kmh PO ZAKONU, pretice levom trakom i onda na 10m ispred njega neko iz desne krene u preticanje sa 110kmh i krene lagano ili cak uopste da ne ubrzava? 
 

ista situacija sa sustizanjem a niko ne krsi zakon, jel je i sad taj sto vozi levom trakom kriv ili je ovaj drugi? Posto vidim da svi napadoste coveka jer vozi 160, sto uopste nije neka sumanuta brzina al ajd. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova
pre 6 minuta, drmilan_ je napisao:

A sta cemo ako uredno neko ide 130kmh PO ZAKONU, pretice levom trakom i onda na 10m ispred njega neko iz desne krene u preticanje sa 110kmh i krene lagano ili cak uopste da ne ubrzava? 

Vidim gore da voziš po inostranstvu, pa onda vrv i znaš šta se radi tada (nije uopšte redak slučaj, ok možda ti je 10m preterano banalizovan primer, ali da pričamo o meniru, ne tačnom broju metara).

 

Šta ćemo, dakle? Pa ništa. Sačekamo da završi, nema potrebe za eskalacijom. Čovek je sebični papak. A, možda si i ti na tempomatu 130, mrzi te da malo ubrzaš, on te je puštao i čekao, ali si ga ti svojim nereagovanjem sabio u kamion ispred? Znaš i sam da se i to događa. Onda si sebični papak ti.

 

Mogućnosti je 100, ali ko god da je papak, nije vredno eskalacije. To je poAnta :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1261 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 20 minuta, severian je napisao:

 A, možda si i ti na tempomatu 130, mrzi te da malo ubrzaš, on te je puštao i čekao, ali si ga ti svojim nereagovanjem sabio u kamion ispred? 

Ovo se meni desava, usporim i cekam da me prodje a on se vuce ko baba, nekad moram da kocim jer sustizem kamion ispred mene a nekad krenem da obilazim iako ga secem.

 

Sve zavisi od slucaja do slucaja i procene bezbednosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
21 minutes ago, severian said:

Vidim gore da voziš po inostranstvu, pa onda vrv i znaš šta se radi tada (nije uopšte redak slučaj, ok možda ti je 10m preterano banalizovan primer, ali da pričamo o meniru, ne tačnom broju metara).

 

Šta ćemo, dakle? Pa ništa. Sačekamo da završi, nema potrebe za eskalacijom. Čovek je sebični papak. A, možda si i ti na tempomatu 130, mrzi te da malo ubrzaš, on te je puštao i čekao, ali si ga ti svojim nereagovanjem sabio u kamion ispred? Znaš i sam da se i to događa. Onda si sebični papak ti.

 

Mogućnosti je 100, ali ko god da je papak, nije vredno eskalacije. To je poAnta :)

Ma znam nego cisto pitam iz kurtoazije. Ja sam lik koji vozim i 120kmh u desnoj pa ubrzam samo da preteknem. A ima i kad vozim 150kmh konstantno al se uvek vracam u desnu traku. Posto uvek putujemo kombi i auto, cesce su situacije od 120kmh konstantno nego od 150kmh, al zadesi se nekad da sam sam, kao proslu nedelju, pa krenem iz Trevisa u 18h i znam koliki me put ceka do kuce a usput jos moram do Madjarske pa tek onda kuci pa nemam zivaca za 120-130, nego 150 konstantno dok ne nestane goriva. Al na tih 150kmh npr Italija, Slo, Hr, saobracaj tece bez ikakvog cimanja, zna se red i pravila, niti mi od 150 jurcamo, niti nas ovi sto se ubace ugrozavaju. Mislim svest o voznji i brzini svih ucesnika u saobracaju je na visokom nivou pa nema ni p od problema o cemu se ovde diskutuje. A za blicere ne znam sta su :) 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, travelman said:

Sve zavisi od slucaja do slucaja i procene bezbednosti.

Upravo ovo, tu mislim da treba da zavrsi svaka diskusija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@severian nije uvek u pitanju ego, nekad je i moranje, razmisli o tome... 

@drmilan_hvala, ja sam mislio da sam sam protiv svih:zdravo:. Ali ja ustvari vrlo retko vozim 160, naprotiv, ja sam najcesce u desnoj traci

@severian ovo sto si napisao "A, možda si i ti na tempomatu 130, mrzi te da malo ubrzaš, on te je puštao i čekao, ali si ga ti svojim nereagovanjem sabio u kamion ispred"... 

Pa nije on njega pustao, bio je duzan da saceka da ovaj u levoj traci prodje. I nije ga on sabio u kamion. Sam se sabio. Po tvom, ovaj u levoj traci je trebao da koci, da propusti ovog iz desne da se ubaci ispred njega, a ovaj u desnoj traci nije trebao da koci da se ne zabije u kamion... Nista mi nije jasno.. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

A jel moze da se vrati tema palamudjenje, pa da deo iz ove teme prebace tamo.

Nema smisla, policiju vise niko ni ne pominje.:)

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova
pre 13 minuta, ske je napisao:

Pa nije on njega pustao, bio je duzan da saceka da ovaj u levoj traci prodje. I nije ga on sabio u kamion. Sam se sabio. Po tvom, ovaj u levoj traci je trebao da koci, da propusti ovog iz desne da se ubaci ispred njega, a ovaj u desnoj traci nije trebao da koci da se ne zabije u kamion... Nista mi nije jasno.. 

 

Naprotiv, treba da ubrza. Ne znam, možda grešim, ali deluje mi da nemaš previše vozačkog iskustva.

 

Poenta je u sledećem - dok voziš, misli kako stvari izgledaju i iz cipela onih oko tebe, poštuj tuđe vreme i pravo na put i sve odjednom postane opušteno. Saobraćaj nije rat, opušteno.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1668 postova
  • Motocikl: /
Pre 8 sati, zaludan je napisao:

Pa evo još jednom - vozač, učesnik u saobraćaju NIJE U OBAVEZI da pretpostavi da se drugi učesnici ne ponašaju u skladu sa zakonom.

Kako ti znas da se ja krecem mnogo brze od ogranicenja?

 

Ja tvrdim da bi ti snosio krivicu kad bi ja naleteo na tebe sa 170-180 u trenutku kad si krenuo da pretices sleper i isekao me sa 100-110, a da ja ne mogu da ukocim na vreme jer nisi dobro procenio situaciju, tj nisi izvrsio bezbedno zapocetu radnju.

Promenio član ser
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@severiannadam se da cemo se upoznati pa cu ti u dve recenice objasniti koko gresis:)

Ovde ocigledno razlicito mislimo, a svi mislimo da smo u pravu,tako da nema smisla vise da se ubedjujemo. Ja bih vas samo zamolio da DOBRO pogledate u retrovizor pre nego sto pomerite svoje vozilo levo ili desno(mozda ja stizem sa 200 :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1614 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ljudi, svi ste otišli u krajnost, to što ćeš ti morati da popustiš gas ili da lagano deluješ na kočnicu kako bi usporio sa 170-180 km/h na 110-120 jer manji i slabiji auto pretiče šleper se ne zove isecanje, već se zove saobraćaj.

 

To da neko nimalo svojim potezom ne utiče na tvoju vožnju je moglo pre 60 godina kada je imalo 100 puta manje vozila na ulicama, danas ne. 

 

Isecanje je kada moraš da deluješ svom silom na kočnicu kako bi izbegao udes i ovde se ne priča o tome.

 

Ovde se priča o slučaju kada je neko toliko bahat da ne želi da popusti gas i ide par sekundi ili par desetina sekundi iza nekog 120 km/h jer smatra da je leva traka samo i isključivo tu radi njegovog bahatog dupeta. E pa prijatelju, nije.

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

U koliko vozac menja saobracajnu traku DUZAN je da se uveri da to moze da uradi bezbedno po sebe i druge ucesnike u saobracaju

U koliko se postavi u preticajnu traku a vozilo iza naleti na njega kriv je vozac iza

U koliko je kontakt prilikom promene trake kriv je vozac koji menja traku

Brzina vozila u LEVOJ traci se u slucaju saobracajne nezgode procenjuje vestacenjem,u koliko se ispostavi da je prevelika,taj vozac se tereti za prekoracenje dok je vozac koji je menjao saobracajnu traku I DALJE kriv ali ima olaksavajucu okolnost

 

Eto

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja