Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
On 19. 4. 2023. at 16:07, ser je napisao:

Kad se vec to radilo sta im bilo tesko da odrade jednu pasarelu.

Па искусно, нико је не би ни користио... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1690 postova
  • Motocikl: /

Netacno, tj izmisljotina za 51 a i za svaku kameru u gradu :lud:

 

Juce prosao pored radara (onde onaj deo od Tosinog ka Omladinskih b) sa 67-68, prvi u koloni i udaljavam se od ostalih, brzi od svih jer su svi zakucali na 50. Nisu me zaustavili, a gledaju u radar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1690 postova
  • Motocikl: /

Pa vec je bio jedan zaustavljen, vidi se da pise prijavu drugi policajac koji sedi u kolima. A i ovaj sto je gledao se pomerio kad je skenirao celu kolonu koja je krenula sa semafora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd

Mogu da te zaustave, ali ne moraju.

 

Ova objava se odnosi na kamere, a ne na patrole.

Svejedno ko meri brzinu, klasičan sistem "dobro veče/dan, isprave molim" odavno nije primarni za kažnjavanje 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo vratih se kuci uzasno inerviran. Zaustavise me panduri u jednom mjestu Lopare U Bosni. Pratim golf 2 dizel koji bas dimi bar 4km ne preticem jer je puna i taman izlazimo iz blage krivine, prestaje puna i ja ga preticem. Pandur izlijece iz zbunja, zaustavlja me, a ovaj drugi dolazi zaustavlja lika kog sam pretekao. Rekoh sad ce za brzu voznju al8 i to ako sam presao 10km sigurno vise nisam, nisam iskreno ni stigao vidjeti, kad on meni preticao si na punoj
Rekoh nisam 100%, zuvu me pisu mi prijavu u notes, ja pitam ovog lika sto sam ga preticao, kaze u krivini me sigurno nisi pretekao, tek posto smo izasli. Uzeo sam njegovo ime i adresu da ga zovem kao svjedoka na sudu, a ovi niti su mi dali zapisnik niti sam ja imao mogucnost da ulozim privovor.
I tako na pravdi Boga mi napisase kaznu.
Iskreno jebe mi se za 100km odnosno 50 i mjesec zabrane ali mi krivo u picku maternu jer su mi pisali iz ciste objesti, u fazonu moze nam se, sta ces nam

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kameru do prosle godine imao i iz nekog razloga se pokvari, sve kupicu i nikako da uzmem. Kao sto rekoh nikad nisam bjezao od kazne jer ako si faca da napravis prekrsaj budi faca i da platis, vec nisam racunao na ovako nesto pa se nisam ni zurio sa kupovinom.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 802 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Sve se slažem sa tobom. Ja imam kameru za "nedajboze", a ovo, napravio prekršaj i uhvatili me - sam pao, sam se ubio...

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja sam odbio zapisnik da potpišem zbog preticanja "na duploj punoj". Zvali me pred sudiju, objasnio šta, gde i kako se desilo i žena kaže pa to nema veze sa ovim što je napisano, kažem pa da. Reče da će me zvati na suočavanje, evo 10ak godina čekam :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Uopste nije pravio zapisnik niti mi je davao ista da potpisem, samo je beleske napravio u notes.
Da jeste sigurno bi napisao dopunu i pozvao se na svjedoka koji je pred njima rekao da ga nisam pretekao u krivini

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Razmisljao sam i o tome, vrlo je moguce da su isli na tu soluciju ali uopste nisam htjeo pricati na tu temu. Nagnemnse kroz prozor da uzmem telefon kako bi zapisao podatke od svjedoka, veli zena da sam uzeo novcanik da im platim ona bi se svadila s njima.
Kada sam odlazio otezu vratovima i cute na svaku moju, aman ih sramota sto su ispali dzukci i nisam htjeo da prihvatim da sam kriv

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3540 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Razmisljao sam i o tome, vrlo je moguce da su isli na tu soluciju ali uopste nisam htjeo pricati na tu temu. Nagnemnse kroz prozor da uzmem telefon kako bi zapisao podatke od svjedoka, veli zena da sam uzeo novcanik da im platim ona bi se svadila s njima.
Kada sam odlazio otezu vratovima i cute na svaku moju, aman ih sramota sto su ispali dzukci i nisam htjeo da prihvatim da sam kriv

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ukoliko nisu napravili zapisnik na licu mesta, teško da će bilo šta da ti stigne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5516 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
11 hours ago, zika56 said:

Ukoliko nisu napravili zapisnik na licu mesta, teško da će bilo šta da ti stigne.

Nije teško.

Identična situacija se dogodila meni pre nekoliko godina ispred Topole. Takođe sam čekao neki auto par km da ih preteknem i baš kada sam dočekao isprekidanu i krenuo u preticanje, zustavili su me, nepropisno, u trenutku dok sam bio paralelno sa autom koji sam preticao. 

Malo smo se natezali, oni su podatke upisali u blokče i na kraju mi je jedan od njih vratio dokumente.

Kada sam došao u Kraljevo, pričam poznaniku policajcu šta se desilo i on mi kaže" to su ti pisali kaznu 100%, sad ću da ti proverim"...i tako i bude.

Pošto sam tuda prolazio često, naredni put napravim fotografije mesta gde sam zaustavljen. Kada je stigao poziv od sudije, poneo sam fotografije, opisao sudiji šta se dogodilo i zatražio suočenje na sudu. Naveo sam i da je prekršeno nekoliko članova Pravilnika o vršenju kontrole u saobraćaju koji policajci moraju da poštuju prilikom kontrole. Uz to sam naveo i svedoke koje sam imao u kolima. Posle jedno 2 godine, stiglo mi je rešenje da sam oslobođen optužbi, u kojem je navedeno nekoliko datuma za koje su policajci pozivani na suočenje, i kako se nikada nisu pojavili, slučaj je zaključen pravedno.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Naravno, nekada krenu da pišu u blok, čekaju da im ponudiš mito. Menu su na putu Zr-Ns pre recimo 10 godina zauatavili, radar, koji je snimao suprotan smer, izleće policajac, dokumenta prekoračili ste brzinu...reko koliko ? Lupi on neku cifru, ja 2000 u dozvolu, doviđenja i pažljivo imate još jedan radar na ulazu u Ns ;) 

Trenutno, uz nove radare koji beleže po 3 trake u oba smera, te vozila policije, koja sa kamerom preko tablice imaju uvid u vlasnika, istek registracije, važnost dokumenta, kazne, ne isplati se juriti niti biti u prekršaju, poenta je punjenje budžeta, ne bezbednost :Joska:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 418 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
On 5/7/2023 at 7:10 PM, Bigor said:

Razmisljao sam i o tome, vrlo je moguce da su isli na tu soluciju ali uopste nisam htjeo pricati na tu temu. Nagnemnse kroz prozor da uzmem telefon kako bi zapisao podatke od svjedoka, veli zena da sam uzeo novcanik da im platim ona bi se svadila s njima.
Kada sam odlazio otezu vratovima i cute na svaku moju, aman ih sramota sto su ispali dzukci i nisam htjeo da prihvatim da sam kriv

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ako si prekrsaj napravio u BiH,a koliko vidim zivis u BG,i ako ti nisu na licu mesta ispisali kaznu nece ti je ni pisati,tj ne mogu.Kao drzavljanin R.Srbije na teritoriji BiH ako napravis takav prekrsaj morao bi biti sproveden u skraceni postupak kod sudije za prekrsaje.A posto nisi sve ti je jasno :), varijanta APP:lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Ne verujem da su zaplenjeni, verovatno "samo" iskljuceni iz saobracaja do vanrednog tehnickog , gde ce utvrditi da su preglasni I nece moci da se voze dok se ne stave odgovarajuci auspusi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nema potrebe da se vrati fabrički auspuh ako je postojeći u homologaciji za model motocikla. Ja homologaciju nosim u telefonu i ako se postavi pitanje legalnosti imam argument. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako si izvadio dB killer džaba ti homologacija, može da te otera na vanredni tehnički. Jednino ne znam mere li buku, jer u tom slučaju ukoliko prelazi granicu možeš biti u problemu. A velika većina ovde vozi bez dB killer-a, jer su taki uočljiviji (bezbedniji) u saobraćaju

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja