Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja sam već napisao da je moj rodjak iz Pariza imao iskustvo iz prve ruke sa tehnickim pregledom u Francuskoj i u Srbiji.

On kupio Reno Senik, 2008. god, u ne preterano dobrom stanju. Uradio tehnički u Parizu bez problema, košta 90E, vazi dve godine. Prosta računica kaže da je jeftiniji nego kod nas.

Tamo se tehnički radi nevezano od registracije, već se plaća osiguranje. Teznicki ima period vazenja i biraš ds li ćeš platiti 6 meseci osiguranje ili ne. On ga vozio par meseci i uvezao u Srbiju.

Kaže da je napravio veliku grešku. Tehnički pregled u Srbiji mu je bio omča oko vrata, pronašli mu niz neispravnosti.

Pitanje za naše društvo: zašto moramo biti veći Katolici i od samog pape?

Pitanje je naravno retoričko

Vezano za citiranje propisa i slepo postovanje istih. I Nacisti u Nemačkoj su vladali potpuno zakonito, rasne zakone usvojili u Rajhstagu. Da li to znači da je sve ok, regularno?

Kada nepravda postane zakon, otpor postaje obaveza - Tomas Džeferson. Sva gardjanska drustva u Evropi su svoja prava izborili protestom, pobunom, a bogami i nasilnim sredstvima.


:mobilizator:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Тако је! Подржавам! Ко је одредио да је забрањено општити са малолетницама и одакле уопште потреба за пристанком друге стране?! 

  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1300 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 10.6.2022. at 12:18, bdada je napisao:

Ne sluzi prva pomoc samo za saniranje otvorenih preloma.

... :takoje: ...

 

Znači, one makazice iz PP su keva :care: ... Seku hirurški precizno sve ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 15 minuta, travelman je napisao:

... :takoje: ...

 

Znači, one makazice iz PP su keva :care: ... Seku hirurški precizno sve ...

Znas ti onu: nekada si sklanjao gace da vidis dupe, sada sklanjas dupe da vidis gace! Makazice su aut :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Тако је! Подржавам! Ко је одредио да је забрањено општити са малолетницама и одакле уопште потреба за пристанком друге стране?! 

Ma tako je, apsolutna sloboda da svako radi šta ko hoće. Tako jedan Balkanac zamišlja demokratiju i borbu za svoja prava


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Danas sam registrovao motor u Prokuplju jer u Nisu je haos, Dunav samo radi motore i treba da im ostavis motor pa kad stignu oni urade tehnicki tako da to nije normalno. Za tehnicki u Pk imam samo reci hvale, poslao slike motora prosle nedelje i rekli su mi da je sve ok sem led sijalica u faru tako da sam stavio halogene i zakazao tehnicki. Na motoru imam nosace centralnog i bocnih kofera, rol bar, povisen vizir i led migavce sa homologacijom i nije bio nikakav problem oko toga. Danas na tehnickom su motor uvezli sa koferom i tako zavrsavali sta je trebalo. Sve u svemu veoma sam zadovoljan i iskeno preporucujem. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1713 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@bdada druže, pomagaj :)

Da li sme da se skine stara registraciona nalepnica pre isteka?

Uradio sam tehnički/registrovao auto skoro pun mesec pre isteka. Neću da lepim dve nalepnice, a prošle godine sam se dobro istraumirao oko čuvanja nalepnice, pa bih da izbegnem to ove godine ako smem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Slobodno skini staru i lepi novu, stalno to radimo, jedino moras cuvati polisu do isteka jer ti nova ne vazi jos uvek.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre sat vremena, bdada je napisao:

Slobodno skini staru i lepi novu, stalno to radimo, jedino moras cuvati polisu do isteka jer ti nova ne vazi jos uvek.

Kako ide stvar sa zelenim kartonom kada ti istekne registracija dok si u inostranstvu? Registrovao si ranije i imaš novu nalepnicu kod sebe. I da li da lepiš odmah novu ili da to uradiš kad istekne stara? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zeleni karton se veze za polisu tako da ako je istekla polisa, istekao je i zeleni, ako si reg. ranije i istice da kazemo "na pola odmora" trebaju ti dva zelena, za obe polise.

Nalepnica se moze lepiti odma nova jer nosi datum isteka reg. nemoguce je da je vozilo neregistrovano a datum isteka u buducnosti jer sistem automatski veze polise, zato moze odma da se lepi.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Zna li neko sta podrazumevaju provizije za registraciju i tehnicki i da li i koliko smeju da se naplacuju? Konkretno za moj auto ispada 34.000 din, a na kalkulatoru tehnickog gde imam sutra zakazano izadje 36.700 din. Gde ode vise od 20evra razlike i po kom osnovu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Trazi info racun, na njemu ce pisati sve.

Znam da neki uzimaju 500 din. za izdavanje nalepnice, nakaleme jos neke usluge ... na info racunu je po stavkama.

Bitno je da si dobro upisao premijski stepen u kalkulator.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Evo drugar pre neki dan registrovao auto,na jednom mestu 41.000din na drugom 43.000din,ista cena tehnickog i na jednom i na drugom mestu.Jedino da jedni koriste jedno osiguranje drugi drugo,ali ne verujem da moze da bude razlika tolika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Jesam, a stavio sam svakako isti na oba kalkulatora. Mene samo interesuje sa kojim pravom naplacuju izdavanje nalepnice kada su umrezeni i to je planski uradjeno da se smanje guzve u SUP-u, kao i ostale stavke i da li ima neko ogranicenje po tom pitanju ili mogu da nas je.. po slobodnoj proceni? Konkretno ima li prostora da se tome stane na put nekom zalbom, prijavom, jer vidim da vecina to radi, barem u BG-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Hvala @bdada svakako cu se pozabaviti time. Mislio sam da ima mozda nesto uredjeno po tom pitanju, jer ovo nema nikakve logike, mada ne bi bilo ni prvi put da nas tako vacare i to u raznim zivotnim segmentima. Ako nista sledece godine samo tehnicki, ostalo cu sam. Nemam nameru da placam masne provizije lihvarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 809 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Od kada su uveli maksimalnu cenu tehničkog pregleda za automobile na 6.000, većina u BG naplaćuje preko toga cca 1.500 na neke njihove troškove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

I u NS je tako, meni su naplatili pripremu dokumentacije za registraciju, 1.000 ili  1.500, ne sećam se, plus puna cena tehničkog 6.000.

Ne bih ni ja primetio nego mi izašlo nešto skupo pa sam proverio troškove na računu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja