Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Zašto bolan nisi tank zaštitio folijom…..


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 9.4.2022. at 13:34, el classico je napisao:

Zašto bolan nisi tank zaštitio folijom…..


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Svejedno se ponovo gituje, farba, lakira i nove nalepnice. Sa leve strane je citav, ali sa desne je pola rezervoara oguljeno do lima. 

Inace, četiri dana je vec na elektrolizi. Danas sam ispustio rastvor, oprao unutrašnjost i pregledao stanje rezervoara. Čišćenje je uspelo, ali posto ne mogu da stignem da ofarbam uključio sam da se krcka još sutra. Plan je da sutra okrenem rezervoar "na leđa" i da uključim struju jos par sati kako bi se očistilo "nebo" rezervoara koje sasa nije potopljeno. Posle toga pranje, sušenje i oblaganje epoxy prajmerom iznutra i spolja gde je go lim. Vec je spreman Zorkin Maestral A+B. 

Sušenje dvadesetak dana i odmah montaža na motor da se vozi. Farbanje i lakiranje će da sačeka da potrošim par rezervoara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Posle desetak dana elektrolize, detaljnog pranja i susenja, najzad je odradjeno i prevlačenje unutrašnjosti rezervoara Zorkinim epoxy prajmerom. Mislim da je bilo dovoljno i 4-5 dana, ali ja jednostavno nisam vremenski stigao da uradim ranije. Ohrabren iskustvima ljudi koji su ovo uradili pre mene i sam sam uradio zaštitu i nadam se da će biti korisno i da će potrajati. Hvala kolegi Yanku koji mi je nesebično pomogao sa par saveta. Sama elektroliza je rađena rastvorom sode bikarbone 250-200 gr na dvadesetak litara vode. Kao izvor struje sam koristio staro napajanje od računara. Elektroda mi je bio flah 30 x 4. 

BMPP0005.JPG

BMPP0004.JPG

BMPP0001.JPG

BMPP0002.JPG

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ja bio ...

Ne vredi pomena...
Simpatično, ali ništa dalje od toga.
Saznah da u Hollywood-u F14 lagano beži, uspeva da izmanevriše i obori SU-57.…. U bliskoj borbi lansiranju 16 raketa zemlja vazduh i 1 ili 2 pogađaju cilj....

Kakvo znanje i umeće letenja!

Totalni SF!

Ali da...
U sali se čuo veliki uzdah, kada se otkrio starac.

Najbolje od svega mi je bilo gomila kokica i McDonald's u Ušću. I uživanje sa ženom, bez dece...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk



c65261f37356e6a888a878e8da5de674.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Uradjen tehnički pregled. 4600, amk ruma.

Od redovnog stanja samo sam vratio oklope koje sam vec skinuo. Za Remus me nisu nista ni pitali. Ima homologaciju. Zmigavci napred original, nazad neki kineski ali sa sijalicom. Vidim da su terali na valjke, popisali dimenzije guma... 

IMG_20220603_114809_edit_272762850449524.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre sat vremena, stari roker je napisao:

Uradjen tehnički pregled. 4600, amk ruma.

Kako ta cena kada je najviša cena t.p. za motocikle odlukom vlade ograničena na 4120, da li si još nešto platio što ulazi u cenu koju si platio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 10 sati, MOTOM je napisao:

Kako ta cena kada je najviša cena t.p. za motocikle odlukom vlade ograničena na 4120, da li si još nešto platio što ulazi u cenu koju si platio?

Iskreno da ti kažem, nisam ni gledao. Žurio sam kuci, bilo mi je samo da platim i da brišem. Malo me je iznenadila kad mi rece 4600,ali platih i odoh. Baš cu pogledati u fiskalni račun... 

Edit : izgubio sam fiskalni račun... 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo malo rezime, neki opsti utisak o Gpz-u nakon par hiljada kilometara. Nisam imao vremena da se nesto puno vozim. Ove godine tek neke vožnje po lokalu i sad 1100 kilometara do mora i nazad,švrljanje po HN. 

Prvo snaga. Da se odmah razumemo, ja sam preko 20 godina vozio oldtajmer sa 30 konja. Kawinih 115, tu i tamo veselih konjića koje ja realno ne mogu da iskoristim, ali dobro dodju. Sa BMW-om svako preticanje je bilo dobro proračunato. Automobil manje-više, ali šleper, bus, dva automobila... Treba dobro oceniti situaciju. Sa Kawom samo stavim palac leve ruke na prekidac migavaca. Nema porebe za zalecanjem. Nema potrebe za šaltanjem u nižu ili dve. Samo odvrnem gas i vec sam ispred. Kada bih vratio zadnji lančanik sa originalnim brojem zuba ispaljivao bi još jače. 

Udobnost. Sedište mi je ok, ali cu ipak odraditi novo. Suvozac mi klizi napred, pa bi mogao taj zadnji deo malo da uoblicim i promenim materijal. Mislim da bi mi superbike upravljac vise prijao. Posle 500 km osetim bol u dlanovima. Još mi bridi i trne dlan i mali prst leve ruke. Ništa više od bolova što jedan diklofenak ne može da reši. Sedalni deo ok. Ostalo srazmerno broju godina. 

Kocnice. U poredjenju sa dobošima ja sam ocekivao više. Ipak, na sajlu sam kočio sa 3-4 prsta, a ovde sad držim samo kažiprst na kočnici. Znači može i ovo, ali hoću kurčim pa će tu biti nekih izmena. Ja bi vise rekao da nisam vozio bolje pa ne znam. 

Krivine. S obzirom kakve su mi gume, da ja vozim kao baba, uz zadnju gumu 180 55 17 mogu reci da ide kao po šinama. Ne stružem gumu do ivice, ali daleko je od kocke. Recimo santimetar viska da mi ostane na onim krivinama po Bosni. 

Potrošnja. Manje od očekivanog. Nisam ga pržio, a nisam ni kilavio. Opuštena ruka na gasu, "turistički mod". 5,5 l/100 km. Ja sam zadovoljan. 

Zvuk. Kako to urla kad se da vatra! Sebring 4u1 j*** kevu. Kad sam ga uzeo malo mi je brljavio na leru. Sad evo radi kao na onim snimcima iz Japana sa YouTube. Na 'ladan kad palim povucem sauh, posle par sekundi bukvalno vratim i radi kao Doxa. Rezervoar pun do čepa na vrućini i suncu nije procurilo. Epoxy lepo drzi. Znači moze na farbanje. 

Legend. Atraktivan jos uvek. Meni i vise od toga. Headlight crystal clear naručen iz Malezije stigao u Srbiju, ali se nešto iskomplikovalo i jos vozim na originalan.

Nekoliko puta mi se vec desilo da se ljudi oduševe motorom, gde si to našao, Top gan, a? Druže, jel' to gpz900r? - u sunce ti j*** i slično. 

Jedva čekam ponovo da se vozimo... 

IMG_20220828_100753.jpg

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Moj deda ima dva takva :takoje:

Uvek se oduševim kada skine čaršav sa njega !

Promenio član plumber.ns
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Stiglo novo ulje za Ninju. Šest litara Silkolene, taman za njega i Vulcana. Filter imam odavno. Inače, pri kraju sezone videh da se lanac malo otrembesio. Juče uzmem da izmerim dužinu i po manualu vreme je da se menja. Moram skinuti deklu da premerim prednji lančanik, a i zadnji pa da nabavim novo. 

IMG_20221223_154504.jpg

IMG_20221218_140626.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sa Silkolenom nema greške, ja ga već godinama sipam 10w40 u moje matore Japance, i mašine samo šapuću :takoje:

Jesi rešio modernizovanje (vešanje, točkovi,kočnice) biće nešto na proleće?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 14 sati, Disko Nindža je napisao:

Sa Silkolenom nema greške, ja ga već godinama sipam 10w40 u moje matore Japance, i mašine samo šapuću :takoje:

Jesi rešio modernizovanje (vešanje, točkovi,kočnice) biće nešto na proleće?

Ja sam prvi put sipao silkolene u bmw-a i bio sam oduševljen kako motor radi sa tim uljem. Zato sam to sada nastavio da koristim i u 900r, a sipaću ga i u Vulkana. Bendza mi sad stoji konzerviran, a ova dva vozim. 

Sto se tiče modernizacije Kawe, to je i dalje u planu, ali teško se nalaze delovi koji su u ok stanju. Zato sam i odustao od zx9r usd vila. Sve što sam našao hrom nije dobar. 

I svakako 500 evra da dam za te delove neću. 

Druga opcija i trenutno aktuelne su mi obične vile od zzr1100 D. Čekam slike na viber da vidim stanje pa da se dogovorimo.

Na kraju imam opciju da uzmem vile od zx9r, ali sa modela gde su duže od onih koje sam bio ranije nabavio. Ono su bile sa heblovima ispod trougla, a ove su nosile heble iznad. Trebalo bi da su 750 mm, što bi sa obradom trougla bilo još 20 mm. Sasvim dovoljno. Čak imam i rešenje za pinjon tako da mogu da ostanu original satovi. To imam povoljno, stanje odlično.

To mi ranije nije odgovaralo jer sam hteo sa tim motorom da putujem u dvoje. Sad se ponovo otvorilo kao opcija jer više Ninju ne koristim za putovanja sa suprugom. Za turizam sam kupio vn 1500,a 900 sad mogu da budžim koliko mi volja. 

Naravno da ce sve to biti ovde opisano. 

Screenshot_20221121_202305.jpg

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Bioskop ponovo radi. 

Nakon što sam napravio nešto kilometara došlo je vreme da se ponovo upustim u radove. Kao što sam već rekao, nisam ja neki trkač. Vozim kao baba, krivinarim lagano. Vidim da mi nešto nije baš kako želim, ali dobro. Gume nisu nove, ta prednja felna nije baš u top formi. 

Ali, mereći lanac dodjem do zaključka da zadnji točak nije baš u osi. Kad kažem nije baš mislim da nije u centru, ali mogao bih da živim s tim. Ipak, rešen sam da namestim točak na sredinu. 

Majstor koji je ubacivao točak nije mogao da ga gurne više u levo od lančanika. Sredina felne je pomerena 10 mm u desno. Znači pet milimetara moramo ići u levo da bi dobili sredinu. 

Plan je da nosač zupčanika skinem na strugu 5 mm, a odstojnik sa leve strane isto toliko. Tako cu dobiti da sve bude pomereno 5 mm u levo, a lančanik će ostati na istoj poziciji. Sa desne strane između nosača kandže i viljuske napraviću odstojnik iste debljine koliko sam oduzeo sa leve strane. Brezone lančanika čak ne moram da skratim jer za toliko koliko će viriti (4 mm) neće dodirivati gumu ublazivaca. Jedino moram kupiti tanji semering i obraditi ga tako da ne smeta seger osiguraču koji drži ležaj. 

Bacam se na posao. 

IMG_20230214_095410.jpg

IMG_20230214_095347.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

To nije retkost, mnogi motori fabricki imaju solidno izmaknute tockove, posebno modeli sa kardanom. Ne utice to na voznju tako kako ljudi misle. Motor i dalje ide pravo i ne vuce u stranu kad pustis ruke. Jedan od najboljih primera je Kawasaki ZRX1200 koji ima preko 25mm (Da- 2.5cm) pomeren zadnji tocak (ZRX1100 model ima u osi zbog drugacije konstrukcije zadnjeg dela). Yamaha Vmax takodje ima offset izmedju tockova, kao i neki Triumphi u copper verziji.

Bio je na najvecem ZRX forumu (zrxocboard.com) slucaj kad je covek kupio slupani ZRX1200 i hidraulikom ga navukao "na meru" pa motor nije mogao da se vozi :jee:

Promenio član markovisacki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kukuuuu... 

Ovo nisam znao. Nije mi problem da pomerim tih pola santimetra, mada ako misliš da je bespotrebno mogu i da ostavim ovako. Još nisam povadio brezone. Jedino bih mogao da promenim taj ležaj kad sam već skinuo točak sa motora. 

Da li znaš kako je na original gpz900r? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

GPZ900 je u osi fabricki...Ali ako imas neki cudan feeling uglavnom je uzrocnik luft u zadnjem Unitrak vesanju. Ne moze se osetiti pod rukom ali zbog toga dobijes osecaj kao da vozis sa nekom probusenom gumom, posebno kad upadnes u kolotrak na putu itd. Moze se remontovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

_Sve je to jako teško odrediti kad je motor polovan. To sto se ne vozi idealno može biti do i guma koje treba da zamenim. Najviše me nervira što na 60-70 trese upravljač ako pustim ruke... Možda je ležaj glave upravljača, felna, guma... 

Hteo sam u stvari da kažem da treba te potrošne delove izmenjati sve pa onda moze da se priča o nečem drugom... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Malo sam istraživao po kawinim forumima. Neverovatno. Odgovor Kawasakija na pitanje o smaknutim točkovima Zrx1200.

Nakon što smo vaša pitanja proslijedili našem tehničkom odjelu, u mogućnosti smo potvrditi da je unutar tvorničke tolerancije poravnanje kotača standardno pomaknuto i kao rezultat toga ne bi imalo štetnog uticaja na rad, rukovanje ili izdržljivost mašine. 

Sta mi smeta... 

 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Pitanje. Zasto budziti ovako redak model? Zar nije bolje da ostane u izvornom ali sredjenom stanju? Makar dati i vise malo para, al da je sa originalnim delovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pronađi slike kawe koju je Marko Visacki složio sebi i biće ti jasno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 5 sati, Zarkela je napisao:

Pitanje. Zasto budziti ovako redak model? Zar nije bolje da ostane u izvornom ali sredjenom stanju? Makar dati i vise malo para, al da je sa originalnim delovima. 

Ima smisla u tome što kažeš, ali ja sam ovaj motor kupio da bi ga nabudzio po svom ukusu. Pored njega imam još dva motora koji su u originalu. Naravno, da sam kupio 900r koji je u fabričkom stanju i u prvoj boji sigurno ga ne bi munjio. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 17 sati, markovisacki je napisao:

To nije retkost, mnogi motori fabricki imaju solidno izmaknute tockove, posebno modeli sa kardanom. Ne utice to na voznju tako kako ljudi misle. Motor i dalje ide pravo i ne vuce u stranu kad pustis ruke. Jedan od najboljih primera je Kawasaki ZRX1200 koji ima preko 25mm (Da- 2.5cm) pomeren zadnji tocak (ZRX1100 model ima u osi zbog drugacije konstrukcije zadnjeg dela). Yamaha Vmax takodje ima offset izmedju tockova, kao i neki Triumphi u copper verziji.

Bio je na najvecem ZRX forumu (zrxocboard.com) slucaj kad je covek kupio slupani ZRX1200 i hidraulikom ga navukao "na meru" pa motor nije mogao da se vozi :jee:

Sa ovim se slažem 100%.

Kupio novu Yamahu MT 07 i razlika (prednji-zadnji točak) ravno 25mm. Mjerio i premjeravao sve živo i nisam ustanovio gdje je greška.

Kada je prijateljica kupila isto novu premjerim kod nje i situacija potpuno ista.

Motor se vozi odlično, ne trese, ne vuče nikud, kada naglo kočim sve ok, gume se pravilno troše, pustim ruke ide ravno. Nikakvih problema mada me i dan danas muči zašto je to tako

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja