Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Davne 1994. kupio u Italiji gpz 900r. Malo se bavio uvozom.

Imao prije toga više komada raznih japanskih vozila na 2 kotača.

Kada sam ga probao voziti toliko mi se motor svidio da sam ga ostavio sebi.

Uvoz je išao i dalje i bilo je svakakvih motora koje sam vozio, ali 900r je ostao kod mene par godina. Toliko mi je baš legao.

Ne znam da li su Talijani nešto radili na njemu, ali to mi je tada bio jedini motor koji je u 6-oj brzini ulazio do blokade. Ne da je išao nego je letio i dobro su se tada oni od 1000 i 1100 znojili da me obiđu. Začuđujuće, ali potrošnja goriva u odnosu na druge je bila zanemariva. 

Prodao sam ih i promijenio hrpu, ali jedino mi tog 900r žao što sam ga uopće prodao.

Dan danas žalim jedino za njim.

Sretno ti sređivanje te ugodna vožnja.

Sorry na ulet u temu.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Kaže moj deda ne bi ga menjao za dve mladje nindze. Nego ono oko tockova , nemogce da nisu u osi. Isao bi ko kera s vašara.
Evo par fotki sa Lica mesta.
Zadnji tocak mora 18" da bi geomaterija bila kao fabrički.

Naravno tu je I zrx 1200r
334f1f835b8418087e10673f2cde9d4d.jpgf179ff121218fbbaef5eebb44b0628cf.jpgfec4825c4ec25e3718264674a6a66574.jpga05813561ca0e8a9c4045f1b93e92580.jpg66b788b796fd039694e8ecd73ff9e39e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Fabrički sa tockom 18 inča i fabričkom gumom točkovi su u liniji. Kod mene je ubačen točak od zx9r 5,5x17 i kao takav za 5mm je pomeren u desno u odnosu na prednji. Sad sam ja obradio nosač lančanika i distancer kako bi točkovi bili u liniji. Jeste da se to možda i ne oseća u vožnji, ali kad sam već skinuo nije mi teško da to odradim. Sad je ostalo da zamenim ležaj i semering, uvijem brezone i može da se vraća. 

Čekam nov lanac, mogla bi i nova guma... 

IMG_20230224_200947.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pošto su mi za dve godine vrisnule dve baterije Tab moto, rešio sam da promenim dobavljača. Naravno, prvo sam ispitao punjenje, da ne bude posle nisam znao... Kupio sam neki kineski akumulator 16ah. Malo je veći po dimenzijama od originalnog pa sam morao napraviti novu kutiju za bateriju i novi nosač za kutiju osiguraca. Sve spakovano, može da se vozi. 

Sto sam se odlučio za ovu bateriju? Moj drugar upali fj1200 posle godinu dana. Baterija nije videla punjač. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Na prvi pogled mi se učinio skup (Yuasa 14Ah, istina kiselinski je 6.700,00 RSD), međutim pošto je gel, ima indikator, a i 16Ah izgleda dobra kupovina. 

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Živimo u svetu teškog bofla, koji često debelo i plaćamo. Poučen iskustvom sa prošlog motora gde sam 10 godina (deset godina) koristio Yuasin akumulator, kada je konačno ispustio dušu, bez razmišljanja sam kupio novu Yuasu ponovo, po logici "Neka košta više ali da ne razmišljam". 6 meseci kasnije - crkla. I to uz maximalno titranje battery tender, ni slučajno na hladnom itd. U zamenskom roku sam dobio drugu koja je izgurala nešto preko godinu dana i završila je takođe karijeru. Nakon toga sam stavio Unibat koji traje već drugu godinu i vergla brže nego obe one iznad navedene Yuase. Više se ne kunem ni u jedan brend. U svakom slučaju Yuasa akumulatore, NGK svećice i Motul ulje zaobilazim u širokom luku kao primer bofla, plagijata i lošeg kvaliteta danas. Znam da ce da se nadje neko da kaze "Nije istina meni NGK traju evo pet godina", hvala ali ne ucestvujem u igrama na srecu.

Promenio član markovisacki
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam se kleo u Vartu koja mi je trajala osam godina na bmw-u. I Exide me je isto služio lepo, sedam godina. Međutim, nije to više ono što je bilo. Dosta se ljudi žale. Sticajem okolnosti na Kawi sam imao TAB koji sam zamenio u garanciji. Taj drugi je izgurao skoro dve godine. Njegova cena je 4600,sto u mom slučaju i nije tako jeftino. 

Sada sam uzeo ovaj pa će da vidimo šta će biti. Bije jeftin, ali se nadam da ce služiti dobro. Loš aku satire frajlauf, a to na gpz-u traži otvaranje mašine na pola. Jednostavnije mi je da kupim dobru bateriju. Videćemo kako će se pokazati. 

Jedino što mi nije mozda bas potaman je to što sam morao da pravim novu kutiju. Nije mi se sekla originalna, ali ako nabavim još jednu to cu resiti na taj način. 

Ps: samo da dodam, brend je Outdo, a proizvođač akumulatora je HUAWEI. 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
pre 19 minuta, markovisacki je napisao:

Poučen iskustvom sa prošlog motora gde sam 10 godina (deset godina) koristio Yuasin akumulator, kada je konačno ispustio dušu, bez razmišljanja sam kupio novu Yuasu ponovo, po logici "Neka košta više ali da ne razmišljam". 6 meseci kasnije - crkla. I to uz maximalno titranje battery tender, ni slučajno na hladnom itd. U zamenskom roku sam dobio drugu koja je izgurala nešto preko godinu dana i završila je takođe karijeru. 

Ima svašta da se kupi kod nas. YUASA ima četiri fabrike i montažne linije. Japan, USA, UK i Kina. Ja sam pitao i kupio ovde (https://novi.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/akumulatori/yuasa-yumicron-akumulator-yuasa-kiselniski/oglas/39349464?filterId=3173094309), momci kažu da je ili Japan ili UK. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Akumulatori sa gelom nisu najbolje rešenje za starije motore.Imao sam isti takav u ZX9R i nije se proslavio.Pri hladnom vremenu zna da umre u trenu.Treba ih zagrevati sa upaljenim svim mogućim svetlima, da bi vaskrsli, i uopšte prikazali neki napon.Toplo preporučujem svima da kupuju samo standarni akumulator sa kiselinom.Provereno znam šta pišem.Gel baterija nikad više u moj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 3 sati, icecool je napisao:

Akumulatori sa gelom nisu najbolje rešenje za starije motore.Imao sam isti takav u ZX9R i nije se proslavio.Pri hladnom vremenu zna da umre u trenu.Treba ih zagrevati sa upaljenim svim mogućim svetlima, da bi vaskrsli, i uopšte prikazali neki napon.Toplo preporučujem svima da kupuju samo standarni akumulator sa kiselinom.Provereno znam šta pišem.Gel baterija nikad više u moj motor.

 

To je sad već neka druga priča. Mi uglavnom zaključke donosimo na osnovu ličnog iskustva. Npr, meni crkla Varta - to je djubre. Ali u kom je to odnosu u sto prodatih jedinica?Šta ja znam... Hoću da kažem da ako se meni loše pokazao neki akumulator to ne mora da znači da je loš. Isto sam hteo da uzmem Yuasa, ali dosta sam čitao iskustva drugih koja govore da to nije to. 

Sto se tice ovog da gel nije za stare motore ima smisla, ali donekle. Ne radi se o motoru, vec o alternatoru i regleru. Gel zahteva preko 14v. 14,5V.Na Ninji sam prvo proverio punjenje. Bio sam spreman da preradim ako ne može da podrži, ali skala na voltmetru baca na 14,5V tako da mislim da tu neće biti problema. 

Moj drugar ima ovakvu bateriju u fj1200. Motor stoji dve godine, od jesenas nije paljen. Rekoh, hoce li upaliti Yamaha? Ključ, cvak, brrrrrrr.... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Svaki aku je dobar, samo ga menjati obavezno svake druge,

eventualno svake trece sezone i nema problema, jednostavno to im je zivotni vek i tacka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Malo dodatne opreme sa AliExpressa. 

Hteo sam da uradim presvlacenje sedista kod naših renomiranih majstora  bez prerade sunđera, gela i memorijske pene. Znaci samo presvlaka sa nekim umerenim stepom. Ali, pošto je cena za to ista kao i prerada celog sedišta odustao sam od te varijante. Poštujem svačiji rad, ali materijal 2000, a ruke 10000 mi malo nerealno. 

Za 400 dinara rešeno klizanje po sedištu. A i ne izgleda loše. 

IMG_20230528_112855_edit_15550185075751.jpg

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Mozes da kupis skaj za camce i odneses kod bilo kog dobrog tapetara da ti to uradi za duplo manje para. Ja sam u dermi uzeo najkvalitetniji italijanski skaj, bio je 2000 din metar, mozes tri sedista da uradis. Deset soma je bezobrazno za tri sata posla, isto kao i za presvlacenje volana sto klepaju po usima. Satnica im je kao da su neurohirurzi na beverli hilsu. Al jbg, sve je manje majstora, svi su sad neki IT, menadzeri...moze im se.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

5e-10e 1m x1,2m za sedista motocikla vestaacka koza. Cvrle doo ili tako nesto u NS carinska zona. Moze se uzeti na manje, jer je 1m x1,2 il 1,4m puno za jedno moto sediste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja