Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 300

Recommended Posts

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Gledam cene… Kazu ljudi daces 11000 za kineza (cf 800mt)

dacu, zato sto nemam za t-maxa, a dobicu svu dodatnu opremu, servis na 15k km, 5 godina garancije…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Preveliki je taj servis na 15 000km. Zamisli da si na 45 000 zamenio samo tri puta ulje. Katastrofa. Nego to njih ne zanima, bitan je marketing moment. Samo to skrati na pola i uživaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Zamisli da on zameni taj motor za 2-3-4 godine - šta ga briga onda, njemu neće ništa smetati. 

Edit: Servis je vrv na 15.000 ili na godinu dana, tako da najverovatnije na manje od 15k se menja ulje...

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da, mnogi često zaborave da redovni servis ide bar jednom godišnje, bez obzira na kilometražu.

Ali uopšte nije ni loše da je po knjižici na tako velikom broju km. Dođe ti jeftinije održavanje, taman da zameniš samostalno ulje i filtere, da ne plaćaš skupe ovlašćene servis sate svaki put, a garancija važi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: X-MAX 300

Izvinjavam se ako ponavljam pitanje i ako sam malo dosadan. Sve nas vlasnike Yamahe x-max 300 savetuju da u finalni prenosnik sipamo obično moto ulje viskoziteta 10w30 , Zna li neko zbog čega je Yamaha izbacila menjačka ulja iz prenosnika, Ja sam ulje ipak zamenio i sipao sam Motul Technosinhtese Gear ulje viskoziteta 75w85 , GL4/5 . Imam završenu srednju saboraćajnu školu pa sam iskoristio svoje znanje. 75w85 je po viskozitetu skoro pa identično sa 10w30 ali je razlika u tome da ima aditive za ekstremne pritiske za razliku od običnog Moto ulja 10w30.

 

Takođe sam proveravao da li naše Yamahe imaju žutih metala u prenosniku i zaključio sam da nema.

Proverio sam specifikaciju tog Motula i piše da Podržava i žute metali iako je GL4/5.

 

Sve u svemu po svim merilima prolazi i neuporedivo je bolja solucija nego ono što preporučuje fabrika.

 

 

 

Može li neko ko se takođe razume da prokomentariše po meni suludu odluku Yamahe?

Comparative_Viscosity_Chart_550wide.jpg

Promenio član M.A.R.O.K
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Zdravo svima, od skoro sam

vlasnik jednog X-maxa 300 2017god 

Zanima me kako proveriti ulje u motoru na onom kruzicu je na minimum kad se motor upali ono se podigne i posle

nekog vremena spadne. Na tabli ne prijavljuje nista. 

B2D9376C-DCA4-40F7-809D-833364E70C3D.jpeg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300
pre 14 minuta, Alekre je napisao:

Kad ti je motor usključen, postaviš ga da stoji vertikalno. Dve gornje crte su ti max dve donje min.

Ovo je vertikala na nozici ugasen motor.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF1100 Africa Twin
pre 25 minuta, milos95xmax je napisao:

Zdravo svima, od skoro sam

vlasnik jednog X-maxa 300 2017god 

Zanima me kako proveriti ulje u motoru na onom kruzicu je na minimum kad se motor upali ono se podigne i posle

nekog vremena spadne. Na tabli ne prijavljuje nista. 

B2D9376C-DCA4-40F7-809D-833364E70C3D.jpeg

Nemas ulje ako ti je ovo slika ugasenog motora posle 15-20 min od gasenja. Kada ima ulja (sredina ili gornje crtice) kada ga upalis ono nestane na neko vreme iz prozorcica za proveru i onda se vrati. Vodi racuna, X max generalno trosi ulje pogotovo ako se cepa vecim brzinama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovo je slika dok je bajk na ćopi koja nam ništa ne govori.

Stavi moped na centralni stender, gledaj da bude idealno ravna površina (jer mala kolicina ulja na nagibu dobro slaže) i ondak meri/gledaj u prozorče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: X-MAX 300

Dobro ti je rekao kolega od malopre, X max voli da troši ulje i to je kod njega normalno , ja proverim sa vremena na vreme i ako treba dolijem nešto malo da mi bude na gornjoj crti ili jako blizu gornje crte. Moj ti je predlog da ako ulje nije dugo menjano da ispustiš svo ulje koje je u njemu i da sipaš novo, nije ti to velika investicija , filter je jeftin , ulja stane 1.6 sa zamenom filtera. Dobićeš mnogo zamenom plus ćeš znati koje ulje u buduće da dolivaš jer ne valja mešati ulja, Ako ti j sada u njemu jedno a ti doliješ drugu marku i vrstu to nije dobro. Sipaj samo kvalitetna ulja, to su vredne mašine . U njega ide 10w40 i nemoj da podižeš gradaciju . Jedino što zimi može da se uradi je da se za s

zimski period vozi na 5w40 ( on Novembra do Marta ) ali to nemoj da te zanima , Drži se 10w40 i sipaj samo najkvalitetnija ulja.

 

Na slici koju ću ti poslati ćeš videti kako to treba da izgleda kada se digne na centralni nosač , konkretno šaljem ti sliku od mog X maxa pre dolivanja 1 decilitar. JAKO JE BITNO DA TI ULJE UVEK BUDE IZMEĐU DVE LINIJE KOJE VIDIŠ NE IZNAD NE ISPOD

20221211_134826.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: X-MAX 300

Može li samo jedno objašnjenje, zbog čega je ulje tako tamno , na slici deluje da je skoro pa crno ? Sveže sipano ulje je svetložuto ili jasno crveno , zeleno. u zavisnosti od vrste ulja. Koliko mi se čini taj Motul je Technosinhese. on je klasične žućkaste boje ili grešim? Crven je Motul 7100 a zelen je Motul 300v. Crno nije ni jedno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@M.A.R.O.K pa i na tvojoj slici ulje izgleda crnomanjasto, moguće samo zbog svetla.

Mada, ja lično ne bih stavljao polusintetiku u zujalicu kao što je Xmax. Nekako mi to ne ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: X-MAX 300
pre 13 minuta, boza_kg je napisao:

@M.A.R.O.K pa i na tvojoj slici ulje izgleda crnomanjasto, moguće samo zbog svetla.

Mada, ja lično ne bih stavljao polusintetiku u zujalicu kao što je Xmax. Nekako mi to ne ide...

Slika koju sam mu ja poslao je da bih mu samo pokazao kako izgleda kada je ulje u granicama dozboljenog, a i lepo sam napisao da sam nakon toga dolivao 1 decilitar što jasno daje do znaja da je ulje rabljeno. Na mojoj slici je ulje 3000 ili 4000 km voženo ( ne mogu tačno da se setim) Sa druge strane on nam je pokazao taze zamenjeno ulje Motul Scooter Expert 10w40

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ostalo je malo ulja u filteru pa zamutilo novo ulje.

Vidi se na slici da je dole zuto a odozgo crno.

Sledeci put menjaj i filter, nije skupo a znaci.

A kad vec menjas ulje i filter, zamenis i ulje u prenosu i otvoris poklopac CVT-a pa malo izduvas i obrises ako je u njemu sve ok.

Ako nisi vican majstorisanju onda bar svaki drugi-treci servis odvezes kod strucnog majstora da malo pregleda sve

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: X-MAX 300
Pre 12 sati, milos95xmax je napisao:

Zamenio sam samo ulje nisam menjao filter ulja, mozda je zbog toga tamnije? Ili sta drugo moze biti? Hvala

Onda je to ,nema šta drugo da bude. verovatno je staro ulje bilo do te mere staro da je bilo crno ko katran pa je mala količina mnogo zamutila sve ostalo. u tom slučaju ništa strašno. Bitno da si ga promenio. Sledeći put zameni i filter . Odabir ulja ti nije loš , dobro si ulje sipao mada ja rokam full sintetiku isto Motul.

 

Promenio član M.A.R.O.K

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Filter ulja i ulje UVEK menjaj zajedno. Kako god,prati sad nivo ulja...mada,skuterce je bomba,ne bi trebalo da imas problema. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Postovani clanovi imam problem sa safarima koji drze poklopac ispod kucista za filter vazduha na yamahu x max 300. 2019.

naime hteo sam promeniti filter vatijatora i nisam mogao lako odviti sarafe koji drze spoljasnji poklopac one krastaste bili su jako zategnuti, i neke sam manje ostetio ali jedan sam skroz ostetio prilikom odvrtanja. Interesuje me dali mogu kupiti negde komplet tih sarafa? Ako neko zna neka mi javi. Hvala. 063677444

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako će ti svaki put biti kad se ne koristi alat, u tvom slučaju udarni odvijač. Video si i sam kakav je sraf tj da ima gumu koja ga drži.

Srafove ćeš naći u Motoklinici, ponesi jedan kao uzorak i kupi alat (trebaće za ubuduće).

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 3. 11. 2023. at 16:31, Satelis je napisao:

Tako će ti svaki put biti kad se ne koristi alat, u tvom slučaju udarni odvijač. Video si i sam kakav je sraf tj da ima gumu koja ga drži.

Srafove ćeš naći u Motoklinici, ponesi jedan kao uzorak i kupi alat (trebaće za ubuduće).

 

 

Pozdrav i hvala puno na odgovoru prijatelju. Kasnije sam se setio da imam komplet makita gde sam nasao odgovarajuci ali je bilo kasno. Posto sam ja puno daleko od BG dali bih mogao da vas zamolim ako vam negde bude usput da odete do te radnje i kupite mi cetiri srafa i da mi ih posaljete. Znam da hoce malo posla oko toga ali ucineli bi ste mi veliku uslugu. Naravno castio bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Pozdrav svima, vozim xmax 300 2017. god. koji ima 11 200km na satu predjenih sta bi bilo dobro da se uradi mehanicki na njemu prevetivno, da li menjati kajis na sta obratiti paznju u voznji ne primecujem nista cudno.. Hocu samo da bude sto sigurniji i da odradim prevtivno sta se menja na toj kilometrazi osim malog servisa normalno.. Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa mali servis, odnosno sve tečnosti - ulje u motoru, filter ulja, ulje u reduktoru, antifriz, kočiona tečnost i filter vazduha. Proveri CVT, verovatno ne treba ništa ali preventivno, takođe kočione pločice, u kakvom su stanje gume. I to je otprilike to.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja