Jump to content

Moto Zajednica

ENP

Recommended Posts

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Uz sam tag se dobija kutija presvučena folijom gde se tag može skloniti kako se ne bi očitao.

 

Međutim, ovde oni nisu ništa uradili da spreče prekršaj, a izvesno je da imaju svu neophodnu tehniku za otkrivanje nepravilne kategorije (inače mu ne bi stigla kazna, jelte). U normalnom svetu bi tako nešto bilo oboreno lako, kao što kolega Zemunac kaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
On 5/11/2022 at 9:16 AM, grafigo said:

Kada sam vukao prikolicu kolima, kamere nisu imale nikakav problem da prepoznaju prikolicu i da ne podignu rampu. Uh, kakvo je bilo kocenje... jos uvek se cudim kako me prikolica nije preskocila.

Nebitno kojim vozilom se ide - uvek moze da se desi da se ne digne rampa, i desava se povremeno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /

Mora ispod 30km/h da se vozi da bi se ocitao tag...

Vise puta mi se desilo, aj sto se vracam ja u rikverc, nego sjebem i onog iza mene.

Posle sam saznao da mora ispod 30 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
Mora ispod 30km/h da se vozi da bi se ocitao tag...
Vise puta mi se desilo, aj sto se vracam ja u rikverc, nego sjebem i onog iza mene.
Posle sam saznao da mora ispod 30 
Ne mora.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
pre 22 minuta, ser je napisao:

Pa probaj uleti brze...

 

Ulazio sam ja i sa preko 40 i otvarala je. Izgleda kako joj se cefne :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

40 kmh je kao ogranicenje na prolasku kroz naplatnu rampu. Kad prolazim gledam da bude izmedju 40 i 50, i nikada nisam imao problema sa ocitavanjem. U stvari problem mi se cesce desavao kada se prolazi sporije, kada su neka vozila ispred i slicno.

Pre neku godinu, na povratku sa mora, cini mi se Nis da je bio, ocita mi tag, ja lagano ka rampi, ona pocinje da se spusta. Nije bilo vremena za kocenje, pokusah da dodam gas da prodjem, i opauci me po krovu, stradala i antena (da sam uleteo sa 40, 50, ne bi bilo problema). Tu sam saznao od radnika na rampi da se desavalo da ljudima strada i shoferka. Ocigledno neki bug je bio. 

Ali 30 km/h brzina je skroz ok za prolazak sa tagom, ko se nesto tripuje oko ocitavanja... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
Pa probaj uleti brze...
 
Nisam hteo da zvuči nadmeno. Trebalo bi možda da se ide 30km/h, a ne mora. Tempiram ga negde da prolazim sa 50-ak km/h i nikad problem.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja najčešće sa 60-70 ulazim sa nogom iznad kočnice. Ovo kad sam pokupio rampu tag je bio očitan (jedan bip), samo se rampa nije podigla, a ja išao 40ak na sat, mozak registrovao taj jedan bip i da je sve ok, nisam ni skapirao da je rampa dole dok je nisam zveknuo... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /

Ne znam, ja par puta naisao i nece.

I jednom bleji radnik ispred kucice, ja mu kazem da me zeza, kaze mnogo brzo nailazis i da je pravilno ispod 30.

E sad, meni neka logika govori da je to zbog toga sto program ne moze da ocita tablicu i oceni dal je II ili III kategorija, posto sam kombijem nailazio. Tag je inace za II kat. i vezan za registarsku tablicu.

Ne znam dal je to tako i za I kat.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Mene više nervira kako su rešeni prilazi ENP rampama kada su gužve - ne možeš da se probiješ do rampe...

U HR je to mnoooogoooo bolje urađeno, jasno odvojene trake debelo pre rampe. Sam prolazak je lošije urađen jer je čitač TAG-a između kućice i rampe (gde ima kućica) pa mora i mnogo da se uspori jer si preblizu rampe. Sa druge strane, imaju odličnu aplikaciju i online dopunu kojom se uštedi 21,4% na ceni putarine, za šta im svaka čast.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Online dopuna je prava stvar. Da li to funkcionise kod nas? 

 

Skoro sam isao za MK, i nisam imao gde da dopunim tag. Platio kešom. Radnik u "kucici" mi rece da moze i kod njih, jbg beše kasno. Na povratku iz MK sam dopunio na OMV odmah po ulsku u Srbiju. 

 

Nisam se raslitivao da li ima online doplata kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
7 hours ago, Skyrunner said:

To za kategoriju da bi "palo" znate pouzdano ili je trenutak inspiracije¿

Što se mene tiče, ovo drugo, ali je reč o normalnom svetu. Da li mi tu upadamo ili ne, to je već složenije pitanje. :)

 

Što, jel imaš možda neku pouzdanu informaciju? I šta bi se desilo da očitavanje kategorije bude pogrešno, ali u korist Puteva Srbije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
5 minutes ago, MaxiS said:

Online dopuna je prava stvar. Da li to funkcionise kod nas? 

Ne znam za dopunu, mislim da nema. Ali moguće je povezati tag sa platnom karticom, i onda se voziš bez razmišljanja o dopuni. Jednom mesečno (ili kako god već, ne znam tačno), dobiješ obaveštenje i neki dan nakon toga ti bude naplaćeno sve sa kartice.

 

Ja svoj tag hoću da povežem sa platnom karticom, ali to za postojeći tag zahteva neku rekonfiguraciju, čime se sav postojeći prepaid kredit maltene blokira na tag-u, što je totalno suludo...

 

Screenshot_20220515_143059_rs.allyes.enpay.thumb.jpg.61cca156601fcc74aa176bf296bdecf9.jpg

 

Ja sve kao planiram da potrošim kredit, pa da ga odnesem na rekonfiguraciju, ali nikako da mi se poklope prilike.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd
19 minutes ago, vasa.93 said:

Što se mene tiče, ovo drugo, ali je reč o normalnom svetu. Da li mi tu upadamo ili ne, to je već složenije pitanje. :)

 

Što, jel imaš možda neku pouzdanu informaciju? I šta bi se desilo da očitavanje kategorije bude pogrešno, ali u korist Puteva Srbije?

To je naravno bilo retoričko pitanje.

 

Ne znam koja ti je logika, ali onog trenutka kad prođeš ulaznu rampu ti si se saglasio sa pravilima koja važe na autoputu.

To uključuje i plaćanje za korišćenje autoputa.

Zapravo ti zaključuješ realni, konkludenti ugovor sa upravljačem puta sa naplatom i između vas se stvara obligacioni odnos. Njihov da održavaju put u određenom stanju i spreče ulazak određenih vozila kao i životinja, a tvoj da platiš nadoknadu.

 

U skladu sa tim otvaranje rampe ne označava da se oni odriču eventualnih potraživanja prema tebi. To može biti učinjeno i kako bi se izbegla šteta. Kako na tvom vozilu, tako i na njihovoj rampi.

 

Sav novac koji oni (upravljač puta) eventualno traži od tebe, nije kazna, već naknada i ne ide kroz Prekršajni sud već kroz Osnovni sud u vidu potraživanja.

 

Ovo ovako funkcioniše u svim ozbiljnim državama, a pored toga što je ova naša često loše vođena i puna nerada i nikakve organizovanosti, nećemo baš preterivati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ulazio sam ja i sa preko 40 i otvarala je. Izgleda kako joj se cefne
Dok sam terao kombi sa termokingom nisu otvarale ni sam 15kmh,ove nove,npr Obrenovac. Šimanovci nekad otvore nekad ne. Sa normalnim autom idem oko 40 i otvori svaki put,na oko 50 de nekad desilo da neće ali to je mali procenat.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Nisam hteo da zvuči nadmeno. Trebalo bi možda da se ide 30km/h, a ne mora. Tempiram ga negde da prolazim sa 50-ak km/h i nikad problem.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

O ovome smo pričali pre neki dan. Valjda ne bi rekao da otvara preko 30kmh da nisi probao,ali ne vredi...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja oborim na oko 40kmh, i nikada mi se nije desilo da se rampa ne pogine...

 

 

Edit:

 

Zoran Babić je probao brze...

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, Skyrunner said:

...

 

Sav novac koji oni (upravljač puta) eventualno traži od tebe, nije kazna, već naknada i ne ide kroz Prekršajni sud već kroz Osnovni sud u vidu potraživanja.

E vidiš, ceo ovaj post je mnogo konstruktivniji od retoričkog pitanja. :)

 

U principu da, posle ponovnog čitanja poruke kolege koji je opisao iskustvo svog brata, jasno je da nije u pitanju kazna, već samo naplata onoga što bi njegov brat i inače morao da plati - punu cenu putarine za odgovarajuću kategoriju. To daje celoj priči potpuno novu perspektivu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja nisam imao problema a uvek ulazim sa preko 60 a mojoj mami je dva puta nestao novac, prvo 2 hiljade pa je mislila da nije dopunila a posle nekoliko meseci 3000.

Onda joj bilo cudno da bas ima nula dinara na racunu, pisala zalbu i uplatili joj 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Meni u glavi da je na uputstvu pisalo da brzina treba biti ispod 60km/h tako da uvek prolazim sa 50-60 i nikad nisam imao problema sa očitavanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja