Jump to content

Moto Zajednica

ENP

Recommended Posts

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 2 minuta, Blaza je napisao:

Kod mene kontra...

Ja platim sve račune istog dana, i ako ostane par hiljada, podignem za "ne daj bože"...:neznam:

Sorry za off...:)

Pa na isto se svodi :takoje: Ali ne ostavljam karticu bez dinara...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam naš tag povezao sa karticom ima jedno tri godine.

Sad ne razmišljam koliko imam i da li da dopunim.

Vozikam se ,dođe račun na e-mail, rok plaćanja mislim 15 dana, oni skinu koliko su fakturisali i milina.

Uvek mogu da stanem i uplatim cifru na nekom bankomatu bez ulaska u banku ali uvek imam viška na računu tako da nije problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Ako već imaš tag moraš da im odneseš ili pošalješ. Prethodno da potrošiš kredit, ili da ti propadne.
Ako nemaš, jednostavno kupiš kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2840 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Ako već imaš tag moraš da im odneseš ili pošalješ. Prethodno da potrošiš kredit, ili da ti propadne.
Ako nemaš, jednostavno kupiš kod njih.
Hvala. Ekstra. Stalno se drkam po pumpama sa proverama i uplatama. Kad kažeš kod njih misliš na Srbijaput ili AMSS ili neko treći. Pozzz

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2840 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Tako je Enpay. Imaju kancelarije u Airport city i AMSS u Ruzveltovoj.
Preko aplikacije pratiš potrošnju i plaćanja.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
8 hours ago, kole24 said:

Prethodno da potrošiš kredit, ili da ti propadne.

Tehnički ne propada, pošto ostaje na prepaid računu. Rekonfiguracija tag uređaja je ustvari prelazak sa prepaid-a na postpaid.

 

Postoji i mogućnost vraćanja nazad na prepaid, kada se preostala prepaid sredstva mogu dalje koristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

samo nek on potrosi , kao sto mu neko rece...

kad oseti koliko je zivot laksi kad je na enpay-u , nikad mu nece pasti na pamet da se vraca..

ja to koristim zadnjih 100 god , od kad se i pojavilo , i mnogo je pismena stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
Pre 9 sati, BaneVuk58 je napisao:

@ZEMZEM To su povezao kao fizičko lice. Ako jeste koja je procedura?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Prvo sam ubacio njihovu aplikaciju, 

ENPAY.RS

ENPay aplikacija vam omogućava da plaćate putarinu na najlakši mogući način. Sa bilo kog mesta, bez čekanja i bez keša.

u mobilni i registrovao se. Sad se ne sećam tačno šta sam unosio u tu aplikaciju. Onda sam tag odneo u AMSS kod Dukati servisa.

Tu su mi nešto odradili na njemu i sad samo dobijam na e-mail obaveštenja kad  mi stižu na naplatu računi.

 

https://enpay.rs/uputstvo-imam-tag/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

Evo da napisem i ja moje iskustvo sa TAG-om. Kupio ga pre 4 godine ako ne i 5, nisam siguran ali  baterija i dalje drzi. Ranije dopunjavao na Gasprom-u a od kad je izaso EnPay presao na to. Registrovao se na aplikaciji, povezao moju Raiffeisen karticu, skinuli mi 600 din i odneo uredjaj na Banovo Brdo , mislim da je Orion Telekom da ga konfigurisu. Rekoh ja momku tamo jel moze da mi se promeni registarska oznaka posto mi je TAG registrovan na auto koji sam prodao, on kaze nema to veze. Ja mu opet rekoh da " insistiram na tome" on kaze morace da pozove centralu da proveri. Zove on, kaze da moze, nije to moglo kao ranije (sumnjam), pita me za novu registraciju , ja mu izdiktiram i on me pita " A sto je registracija Krusevac"??? Ja ga samo pogledam i upitah " Jel neki problem sto sam kupio auto u Krusevcu???  Bez odgovora, samo razmenismo poglede i on nastavi da kuca na kompu u tom sistemu kome koriste. Traje to oko 5 minuta, kao nece da snimi tu promenu registracije i tako. Ja kazem ajde doci cu ja sutra , neka ostane TAG pa me ti pozovi, kao zurim ja (isao sam na Adu da vozim bajs :) ) Ne, kaze on, sad ce odmah to da resi jos jednim pozivom. I tako, posle pet minuta sa nekom " korisnickom podrskom" resi on to, sve je u redu, izvolite vas TAG, srecan put! I tako i bese, bio ja auto putem do Mladenovca, pa do Novog Sada, pa  Krusevac, pa do Grcke u Junu i do sada mi jos nijedan racun nije stigao, i dalje mi stoji 600 din kredit! Negde Decembra, rekoh ajde da otvorim ja aplikaciju i proverim da se nesto nije promenilo, kad ono nece moci, kaze kao nesto korisnicko ime ili lozinka pogresni. Ok rekoh ja, posaljem im mejl da provere sta nije u redu. Posle 7 dana i dalje nista, niko ne odgovara. Pustim im ja poruku na FB. posle 3 dana nista. Pozovem ja broj, javi se neka riba i kaze : Vama treba Allyes, nisu oni na ovoj adresi vec duze vreme ali svi zovu ovaj broj, evo vama drugi broj. Zovem ja drugi broj i naravno niko ne odgovara. Posaljem ja jos jedan mejl, doduse malo grublji, nisam bio vulgaran i tome slicno, to ne volim i mislim da nikad ne pomaze ali nesto tipa da ne brinu od korisnicima, sta treba da uradim  da mi vrate pare onih 600 din, raskid ugovora (iako ga nema). Posle 2 sata dobijam mejl od njih, bez ikakvog izvinjenja ili tome slicno, samo evo vam novi login detalji. Ukucah ja to u app i otvori se, sve isto, nijedan racun, 600 dindzi i dalje na racunu a trebalo bi oko 5-6000 din da ja dugujem njima, mislim ne dugujem, Rai kartica je povezana, uvek imam para na njoj. Ko bi ga znao sta se desava, cutim ja, cute oni, pa da vidimo. Ali slazem se sa sa ostalima da je kretenski sto ne moze za motocikl.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
Daću ti ja tih 600 dinara i da se ratosiljaš tog taga. Rešiću ja posle sa njima. Javi samo gde da ga pokupim.

Ha,ha Dobar si,ne,ne nebih da natovarim tu bedu tebi na vrat


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

Procitah komentar gde neki kolega rece da treba da se organizujemo i posaljemo veci broj mejlova pa ce mozda neko da se zapita. Rekoh ajde, ja cu da se napravim pametan. Odoh ja na sajt Putevi Srbije, forma za kontakt i poruka sledece sadrzine (bez ikakvih podsmeha molicu) :  

 
 
Ovo je kopija poruke koju ste poslali JP "Putevi Srbije" preko JP "Putevi Srbije"

Ovo je upit elektronske pošte preko https://www.putevi-srbije.rs/ od:


Postovani,

Nikako mi nije jasno da firma kao sto je putevi Srbije, firma koja zaradjuje skoro 300 miliona evra godisnje ne moze da omoguci da se TAG uredjaj koristi na motociklu a moze na bilo kom drugom vozilu??? Kako to sistem koji kosta sigurno milione evra moze da mi rucno naplati putarinu za motocikl a preko TAG-a ne moze? Ovo je cista diskriminacija gradjana Srbije koji koriste motocikl kao prevozno sredstvo!!! Insistiram da se tako nesto omoguci u najkracem vremenskom roku.
Pozdrav
 
Stize i odgovor u kratkom roku od Bojane: 
 
 
Поштовани,
 
Ваше питање смо проследили Корисничком центру Сектора за наплату путарине од кога ћете и добити одговор. Такође Вас обавештавамо да одговоре на сва питања овог типа можете директно добити позивањем бесплатног броја 0800 111 004 или слањем имејла на адресу korisnickicentar@putevi-srbije.rs
 
Срдачан поздрав,
Информативни центар
Сектора за управљачко-информационе системе у саобраћају ЈП „Путеви Србије“
____________________
 
Бојана Аврамовић,
самостални стручни сарадник
Устаничка 64/XI, Београд, Србија
Тел : 0800/100 104
Web:   www.putevi-srbije.rs
E-mail: info.centar@putevi-srbije.rs
 
 
A onda i od Korisnickog Centra:
 
Поштовани,
 
Поводом вашег обраћања које сте упутили ЈП „Путеви Србије“, а односи се на конфигурисање ЕНП уређаја за мотоцикле (IA категорија), обавештавамо Вас да се због тренутних  техничких могућности и типа опреме за електронску наплату путарине, ЕНП уређај може конфигурисати искључиво за I, II, III и IV категорију. У складу са прописаним Упутством за постављање и коришћење ЕНП уређаја и максималном безбедношћу учесника у саобраћају, мотоцикли не испуњавају услове за употребу истих.
Тренутно на самим наплатним станицама не постоји могућност обрачуна путарине остварене електронским путем за возила која припадају IA категорији. За то је потребно извршити читав низ измена и допуна почевши од организационих, стратешких, техничких и набавити одговарајућу опрему која би омогућавала мотоциклистима да на исправан начин користе ЕНП уређаје приликом проласка кроз наплатну рампу, а да се притом он третира као посебна категорија возила.
Напомињемо да ЈП “Путеви Србије” поштује све сугестије и примедбе својих корисника и, с тим у вези, имаћемо у виду Ваш захтев приликом наредног техничког усавршавања
 
Срдачан поздрав,
 
ОДСЕК ЗА РАД СА КОРИСНИЦИМА
ОДЕЉЕЊЕ ЗА ЗАЈЕДНИЧКЕ ПОСЛОВЕ СЕКТОРА
КОРИСНИЧКИ ЦЕНТАР
 
Устаничка 64/В, 11050 Београд 22, пак 164606
 
е-маил: korisnickicentar@putevi-srbije.rs
бесплатни број телефона 0800 111 004
www.putevi-srbije.rs
Promenio član ZeleniZub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
pre 17 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Isti tekst sam dobio pre nekoliko godina. emoji849.pngemoji849.png

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Znaci šef poslao cirkularni mejl: U slucaju da dobijete slican mejl koji smo dobili od jednog motocikliste samo copy/paste ovaj tekst" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2840 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ma nema izgleda da se to ikada ostvari. Jednostavno nismo interesantni da bi se neko zezao sa time, pogotovo kad se kaže da se autoput zaobilazi jer je dosadna vožnja njime.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Da li može jedan ENP da se koristi za više vozila? Konkretno bih koristio za Navaru (teretno) Punta i putni kombi (druga kategorija) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da li može jedan ENP da se koristi za više vozila? Konkretno bih koristio za Navaru (teretno) Punta i putni kombi (druga kategorija) 
Znam da može za putničke automobile, ne znam za slučaj koji si naveo.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
24 minutes ago, mrle said:

Da li može jedan ENP da se koristi za više vozila? Konkretno bih koristio za Navaru (teretno) Punta i putni kombi (druga kategorija) 

Ne može za različite kategorije, a za I kategoriju može iz vozila u vozilo, mislim bez ikakvog ograničenja. Za više kategorije (II, III, IV) nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Znam da sistem ne moze da provali da li je motor ili auto, ali zato moze da provali da li je auto sa prikolicom ili bez nje.

 

I u prvom i u drugom slucaju su razlicite kategorije u pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja