Jump to content

Moto Zajednica

Akcione kamere

Recommended Posts

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 28.3.2022. at 23:56, MaxiS je napisao:

Juce sam reklamirao moju gopro 7 silver. Sto bi rekli "mrtva je". Vrv je losa baterija. Da li ce prihvatiti reklamaciju, videcu... jos nema god dana kako sam je kupio. Tacnije 25.07.2021.

 

Garancija na bateriju na uredjaje je 6 meseci. Videcu sta i kako kaze servis. Stvar je, sto i ako priznaju garanciju, 7 silver se vise ne prodaje. Prva sledeca koja je na stanju je 8 black. Koja je 48.000din. 20.000 din razlike. Toliko nisam planirao da dam...

Da se nadovezem...

 

Vratili mi je kao ispravnu, i rekli da je nisam punio. Bila prazna... Ma da... 

Isao na more, vratio se i opet reklamkrao. 

Ovog puta mi priznali reklamaciju i vratili novac. Cirka 30.000 dinara. Sada, prva sledeca je Hero 9 black i kosta 49.990. Videcu sta cu. Odlucicu ovih dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Pre 14 sati, Kawazzr500 je napisao:

Da li ima neko iskustva sa ovom kamerom?

 

IMG-6de7d2ed853fc6b539f7202f427b157f-V.jpg

To ti je kamerica iste klase kao i Eken H9R koju ja imam. Čak šta više, moguće i da je potpuno ista kamera, samo pod drugim brendom, kao što i kinezi uglavnom pakuju..

Znam sigurno da su baterije iste, a verovatno je i sve ostalo. Meni je pokazala  korektno, kvalitet snimaka prihvatljiv za amaterske potrebe, slika i zvuk katastrofa, baterija isto nije baš sjajna,  ali jbg, koliko para, toliko muzike.

Ima puno kopija na tržištu, i Ekena i SJ 400.  tako da je ovo sigurno jedna od njih, jer one i danas koštaju oko 50 - 60 - 70  evra nove, a na Aliju su jeftinije, ali ne toliko...

 

I original se nije baš proslavila, mogu onda  misliti kakva je kopija..  ;))

 

 

 

Promenio član Predator016
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
Pre sat vremena, Predator016 je napisao:

To ti je kamerica iste klase kao i Eken H9R koju ja imam. Čak šta više, moguće i da je potpuno ista kamera, samo pod drugim brendom, kao što i kinezi uglavnom pakuju..

Znam sigurno da su baterije iste, a verovatno je i sve ostalo. Meni je pokazala  korektno, kvalitet snimaka prihvatljiv za amaterske potrebe, slika i zvuk katastrofa, baterija isto nije baš sjajna,  ali jbg, koliko para, toliko muzike.

Ima puno kopija na tržištu, i Ekena i SJ 400.  tako da je ovo sigurno jedna od njih, jer one i danas koštaju oko 50 - 60 - 70  evra nove, a na Aliju su jeftinije, ali ne toliko...

 

I original se nije baš proslavila, mogu onda  misliti kakva je kopija..  ;))

 

 

 

Jbg ja je narucio da probam. I onako je za dzabe. Ako ne valja ode ona u kontejner.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Eken 9R je bio bolji od SJ4000, mogao da snima i u 60fps, bolji kvalitet snimka. Falš kamere imaju đubre snimak, ne mogu sada da nađem ono što sam njima "snimao". Ali računaj kao mobilni telefon od pre 10 godina.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
1 hour ago, Predator016 said:

To ti je kamerica iste klase kao i Eken H9R koju ja imam. Čak šta više, moguće i da je potpuno ista kamera, samo pod drugim brendom, kao što i kinezi uglavnom pakuju..

Znam sigurno da su baterije iste...

Nije iste klase sigurno, osim sto su na izgled iste.Imam eken h9r nekoliko godina(11 000 u gigatronu), a prosle godine je kolega kupio istu takvu(kao ova gore sa linka) i takvih kopija ima od vise proizvodjaca za 10-20e, nove.On je platio 1500din na kp,novo, neverovatno mi bilo da je tako jeftino.Kad sam uzeo u ruke kuciste kao da je prazno, ja pitam gde je baterija, kaze pa unutra.I cim se upali prvo sto vidis ekran je uzasno los, neuporediv sa h9r.Nisam video kakve snimke pravi ali znam da je vratio odma sutradan.

Inace na mojoj je zvuk bas los, slike onako a videom sam zadovoljan.Mozes na kompu 4k video(a cini mi se i 1080) da zaustavis i vidis tablice vozila koje ti dolazi u susret.Kad je drzis u ruci i mases sve lepo snimi tecno, nema da talasa...

Mislim da imam karticu od 8gb(prestao sam da obracam paznju na te stvari) i 4k staje oko 2ipo sata.

Baterija je drzala nekoliko sati, nesecam se tacno, a bilo je da se kupe nove za 950din pa sa nekoliko baterija moze da se pokrije ceo dan.

 

Evo realnog poredjenja sa gopro5, ali on je mislim polovan bar 80e mozda i vise.

Inace dodaci koji idu uz eken su odlicni, a ima i onu narukvicu za start/stop snimanja.

 

 

Promenio član Djokic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Eken H9R, 85e, sa sto onih dzidza bidza od nastavaka. Dve baterije, punjač sa dva slota, mem. kartica itd.

Za te pare po meni razbija.

Snimci su u 2k, i ako kamera može i do 4k da snima.

Primeri.

 

Noć:

 

Drmanje:

 

 

Prašina:

 

 

Pod vodom, na 10ak m dubine:

 

Dan, zvuk.

 

 

 

Od mene sve preporuke. Za te pare nema bolje.

 

S jednom baterijom cepa 50min do sat vremena snimanja u loopu.

 

 

Edit: otvorite snimke na YT pa pustite u HD-u.

 

Promenio član the_doctor
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
pre 41 minuta, Djokic je napisao:

Nije iste klase sigurno, osim sto su na izgled iste.Imam eken h9r nekoliko godina(11 000 u gigatronu), a prosle godine je kolega kupio istu takvu(kao ova gore sa linka) i takvih kopija ima od vise proizvodjaca za 10-20e, nove.On je platio 1500din na kp,novo, neverovatno mi bilo da je tako jeftino.Kad sam uzeo u ruke kuciste kao da je prazno, ja pitam gde je baterija, kaze pa unutra.I cim se upali prvo sto vidis ekran je uzasno los, neuporediv sa h9r.Nisam video kakve snimke pravi ali znam da je vratio odma sutradan.

Inace na mojoj je zvuk bas los, slike onako a videom sam zadovoljan.Mozes na kompu 4k video(a cini mi se i 1080) da zaustavis i vidis tablice vozila koje ti dolazi u susret.Kad je drzis u ruci i mases sve lepo snimi tecno, nema da talasa...

Mislim da imam karticu od 8gb(prestao sam da obracam paznju na te stvari) i 4k staje oko 2ipo sata.

Baterija je drzala nekoliko sati, nesecam se tacno, a bilo je da se kupe nove za 950din pa sa nekoliko baterija moze da se pokrije ceo dan.

 

 

Onda si verovatno  naleteo na kopiju.

Original SJCAM4000 i Eken su slične, ali Eken jeste malo boljih performansi.

Ja nisam upoređivao lično, ali sam gledao na netu kada sam kupovao kameru. Na kraju se odlučio za Eken, i nisam se pokajao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Inače,

snimao sam s Ekenom i na zemlji, u vodi i u vazduhu, obično samo do 1080p, ili 2k, bude to skroz ok. Opet kažem, za te pare, ne verujem da ima nečeg boljeg.

Jedno mi smeta što nema stabilizaciju slike, pa ne mogu da je kačim na motor. Probao sam, ali se baš osećaju vibracije i snimak je neupotrebljiv. Kad je kačim na kacigu, tu nema problema.

 

Sa baterijom i dalje nisam zadovoljan, imam 2, ali ni jedna ne drži preko sat vremena snimanja, pa moram često da ih rotiram. MOzda su moje baterije u lošem stanju, svakako cu kupiti još dve nove, pa ću videti...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki

Stigla kamerica i za qrac nije....

Zavrsila u korpu za odpad.

Memorijsku karticu sam par puta vadio i ubacivao kako bih pregledao probne snimke na laptopu. Užas....slike i snimci, zvuk nula.

Fioka mem. kartice se sjebala, odpala je jedna nogica za mem. karticu. Tako da kamera nije vise funkcionalna...

Zajebite Kinu....samo originali koristite.

Toliko....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
2 minutes ago, Kawazzr500 said:

Stigla kamerica i za qrac nije....

Zavrsila u korpu za odpad.

Memorijsku karticu sam par puta vadio i ubacivao kako bih pregledao probne snimke na laptopu. Užas....slike i snimci, zvuk nula.

Fioka mem. kartice se sjebala, odpala je jedna nogica za mem. karticu. Tako da kamera nije vise funkcionalna...

Zajebite Kinu....samo originali koristite.

Toliko....

Koja kamera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 3 sati, Kawazzr500 je napisao:

Stigla kamerica i za qrac nije....

Zavrsila u korpu za odpad.

Memorijsku karticu sam par puta vadio i ubacivao kako bih pregledao probne snimke na laptopu. Užas....slike i snimci, zvuk nula.

Fioka mem. kartice se sjebala, odpala je jedna nogica za mem. karticu. Tako da kamera nije vise funkcionalna...

Zajebite Kinu....samo originali koristite.

Toliko....

Najavili smo ti da će za te pare biti neupotrebljiva kopija. Relativno si povoljno prošao. Ranije su kopije umele da koštaju isto kao i original :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
Pre 1 sat, Gliga je napisao:

Najavili smo ti da će za te pare biti neupotrebljiva kopija. Relativno si povoljno prošao. Ranije su kopije umele da koštaju isto kao i original :D

Jeste, tako je...

Ali kopkalo me je :stabre:

Sad vidim sta je nista :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Potpuno očekivano... iznenadio bih se da je bilo ikako drugačije..
Pamet u glavu za sledeći put... ovog puta si prosao jeftino. Znaju takvi zajebi da iskoštaju poprilično.. ne pitaj kako znam...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Vidim da dosta ljudi hvali ovu Eken kamericu , ali kako da razlikujem kopiju od originala? Vrv bih narucio preko nekih oglasa pa necu imati prilike da osetim u rukama kvalitet plasike o zavrsnu obradu a kapiram da bih tako provalio kopiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
Just now, ske said:

Vidim da dosta ljudi hvali ovu Eken kamericu , ali kako da razlikujem kopiju od originala? Vrv bih narucio preko nekih oglasa pa necu imati prilike da osetim u rukama kvalitet plasike o zavrsnu obradu a kapiram da bih tako provalio kopiju

Pogledaj kod nas da li imas po prodavnicama. Ja sam davno uzeo u Gigatronu i prodao je ovde na forumu.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ja sam razočaran totalno i trebam pomoć.

Par godina koristio SJcam 6 Legend. Prije toga imao SJcam 5000 wifi. Nikad nikakvih problema. Snimak kao snimak je uzmimo ok. Vanjski mikrofon ajd isto ok. Za amatera kao ja zadovoljava.

Imam 4 baterije koje samo mijenjam kada putujem na dulji put. Snima oko 65-75 minuta sa baterijom.

I naravno vuče me stalno GoPro.

Uzmem novu, kada je izašla, 10 black. Snimak vrh, a i zvuk. Doduše nisam još uzeo dijelove za vanjski mikrofon, pa je vjetar u vožnji na motoru smetnja.

Međutim.

Baguje stalno, pregrije se za oko 20 minuta i crkne.

Sad hoće, pa neće. Katastrofa.

Kada popalim sve moguće opcije i stavim na max isprazni bateriju za 15 minuta vožnje. Ako punu bateriju ostavim u njoj i uzmem kameru za par dana baterija prazna.

Dajte mi molim neki savjet, jer osjećam se prevarenim ili vjerovatno ja negdje griješim.

Hvala

Eh da. Prijatelj ima 7 black par godina. Stalno ju hvalio. Sada kada ja imam problema sa 10 priznao je da i on ima sličnih problema, ali njegova ipak snima nešto duže.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Svakako nije odgovor na tvoje pitanje, ali trudi se da snimaš kratke klipove, ispod minute. Klip od par min, da ne kažem 10 minuta, niko nikada neće pogledati niti montirati. A bezveze je da samo čame negde po hard diskovima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam moju GoPro 7 silver upravo zbog baterije menjao. Kad odstoji par dana  baterija nula. Nekada nije htela da se napuni, a nekada se napuni do 15-20%

 

Sad sam porucio hero 10 black, i cekam je. Bila je dobra cena. Za 59.990 se dobije ceo onaj bundle set. Sa dve baterije i puno nosaca. Nije ih bilo na stanju i rekli mi da cekam. Ali kad vidim da i ti imas problem sa 10 black, nesto mi se ne ceka. 

 

Ali sta da kupim u tom rangu? Polovno ne bih, a da dam slicne pare na KP bez garancije, ne bih...

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 10 sati, sale600 je napisao:

Ja sam razočaran totalno i trebam pomoć.

Par godina koristio SJcam 6 Legend. Prije toga imao SJcam 5000 wifi. Nikad nikakvih problema. Snimak kao snimak je uzmimo ok. Vanjski mikrofon ajd isto ok. Za amatera kao ja zadovoljava.

Imam 4 baterije koje samo mijenjam kada putujem na dulji put. Snima oko 65-75 minuta sa baterijom.

I naravno vuče me stalno GoPro.

Uzmem novu, kada je izašla, 10 black. Snimak vrh, a i zvuk. Doduše nisam još uzeo dijelove za vanjski mikrofon, pa je vjetar u vožnji na motoru smetnja.

Međutim.

Baguje stalno, pregrije se za oko 20 minuta i crkne.

Sad hoće, pa neće. Katastrofa.

Kada popalim sve moguće opcije i stavim na max isprazni bateriju za 15 minuta vožnje. Ako punu bateriju ostavim u njoj i uzmem kameru za par dana baterija prazna.

Dajte mi molim neki savjet, jer osjećam se prevarenim ili vjerovatno ja negdje griješim.

Hvala

Eh da. Prijatelj ima 7 black par godina. Stalno ju hvalio. Sada kada ja imam problema sa 10 priznao je da i on ima sličnih problema, ali njegova ipak snima nešto duže.

 

Snimaj kratke klipove kao što ti je kolega rekao, biraj kadrove...10-ka je poznata po pregrevanju zbog samog procesora koji mora stalno da odrađuje posao. Probaj na 2k ili FHD da spustiš rezoluciju i da isključiš mikrofon kad voziš.

 

Što se tiče zvuka...uzmeš stari telefon ako imaš ili kupiš najobičniji diktafon sa memorijskom karticom. Uzmeš/napraviš plišanu vrećicu...dakle plišanu sa onim resicama po materijalu, što duže resice to bolje. Telefon/diktafon uključiš podesiš na snimanje zvuka ubaciš u vrećicu, otvoriš rep motora/sedište i tu ubaciš ''paket'' lepo pričvrstiš da se ne pomera i vozi! 

 

Kad završiš sa vožnjom skineš video koji ti je podešen na mute i skineš audio iz telefona/diktafona...ubaciš u recimo Wondershare ukombinuješ savršen zvuk motora bez vetra sa snimkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 10 sati, mick je napisao:

Snimaj kratke klipove kao što ti je kolega rekao, biraj kadrove...10-ka je poznata po pregrevanju zbog samog procesora koji mora stalno da odrađuje posao. Probaj na 2k ili FHD da spustiš rezoluciju i da isključiš mikrofon kad voziš.

 

Što se tiče zvuka...uzmeš stari telefon ako imaš ili kupiš najobičniji diktafon sa memorijskom karticom. Uzmeš/napraviš plišanu vrećicu...dakle plišanu sa onim resicama po materijalu, što duže resice to bolje. Telefon/diktafon uključiš podesiš na snimanje zvuka ubaciš u vrećicu, otvoriš rep motora/sedište i tu ubaciš ''paket'' lepo pričvrstiš da se ne pomera i vozi! 

 

Kad završiš sa vožnjom skineš video koji ti je podešen na mute i skineš audio iz telefona/diktafona...ubaciš u recimo Wondershare ukombinuješ savršen zvuk motora bez vetra sa snimkom.

Hvala na pomoći.

Našao sam recenziju na YT (jer me to baš sekiralo) od Zorana Oreškovića koji opisuje iste probleme uspoređujući 10, 9 i 8.

Probat ću na proljeće, ali to pregrijavanje mi se ne sviđa uopće.

Razočaran totalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Nakon pogledanih xy recezija na YT te isprobavanja kod kuće 10 black je otišla pa pa.

Hvala na pomoći, ali nije to za mene.

Snimati kratke klipove na motoru, paliti i gasiti. U rukavicama ne znam dal sam upalio ili ugasio. Ne, ne nikako.

Sva sreća pa SJ nisam prodao. Upalim i vozim sat vremena, a ona radi bez brige. Stanem, promijenim bateriju i deri dalje.

Dakle, kratki klipovi me ne zanimaju. Kamera mi treba da snima isključivo non-stop.

U slučaju neke (ne daj Bože) nezgode ostaje sve na snimku. To meni treba.

Ionako kada idem na vožnju formatiram karticu i ide sve iz početka.

Jedino ako ima nešto zanimljivo prebacim na komp.

Koliko sam bio sretan kad sam kupio 5 puta sam više razočaran.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja