Jump to content

Moto Zajednica

Akcione kamere

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1086 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
On 12/21/2022 at 8:13 PM, JunioR. said:

DJI Osmo Action 3 :)

Ja sam uzeo pre neki dan za 200€ polovan Osmo Action, al keca. Sa 3 baterije. Bestbuy. Nije tolika razlika između 1 i 3, a 3 nema polovnih. Dvojku preskočiti.

Meni deluje super, kad bude malo lepše vreme okačiću neki primer.

 

Isto planiram da je koristim kao dashcam, i ima loop recording.

Može da se namesti na 5-20-60 min ili beskonačno.

 

Probao sam samo jednu bateriju da ispraznim od 100 do 0 i držala je oko 2h, tako da sa ove 3 bi trebalo da sam miran za većinu situacija.

 

Sviđa mi se što može da radi i bez baterije samo preko usbc napajanja, i to radi i sa 10W (5V2A), tako da ću postaviti drugi nosač negde na vizir od motora. Pošto imam usb utičnicu izvučenu tamo koja daje toliko struje. Pa ću probati da li je i to opcija, ako se desi da ostanem bez baterija.

 

Pošto ne može skoro ni na jednu kacigu da se kači neki univerzalni nosač na bradi, uglavnom su kompromisi.

Gore na vrhu kacige je previsoko, sa strane se ne vidi lepo/stalno kaciga u kadru itd.

Postoje neke ruke nosači da se zakači sa strane pa da se dovuče do brade, ali to je glomazno i ružno.

Najbolje što sam našao za kupiti su tipski nosači, 3D štampa, za svaki model kacige tačno po obliku.

To ide 30-40€, i uglavnom je nosač za GoPro, pa bih morao i to da nabavljam da adaptiram za DJI.

 

Kako mi se nije davalo još love za to, a i volim sam da rešim uradio sam sledeće.

 

 Krep trakom sam pozicionirao nosač za kameru gde želim da bude i napravio kalup (isto krep trakom) od njega do kacige.

Onda sam kroz jednu rupu napunio sve topljenom plastikom i ostavio da se ohladi.

Posle sam dodao tessa obostrano lepljivu traku na taj izliveni monstruozitet i legao je savršeno na kacigu, i nosač na njega.

 

840C3FD7-BCD0-44C0-8C25-CA13ED0D7057.thumb.jpeg.10d7664f97fb13fce76eba8fa5ea9beb.jpegC0404A85-6D53-48DD-854E-26455648A50D.thumb.jpeg.4dbe8ef335d007171c470313db086b43.jpeg

 

Probao sam, mogu da držim celu kacigu za njega, i kamera stoji na idealnom mestu kad se namontira.

Tačno do ivice vizira (i po visini, a po udaljenosti maltene da dodiruje kacigu) tako da vidim kada blinka crveno ako bacim pogled, a ne primećujem je ako gledam pravo (gde vozim).

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Posedujem GoPro Hero 7 Black.

 

Odličan kvalitet video zapisa, malkice lošiji audio zapis, generalno jako dobra kamera. U proseku baterija drži 45 min. snimanja. 

 

Ogromni problemi oko software-a, od samog sistema u kameri koji hoće redovno da zabada (najnovija verzija instalirana), do konekcije s telefonom koja uopšte nije pouzdana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

GoPro jeste poznat kao ćudljiv.

 

Svaki koji sam imao, ili imam i sad, hoće da zabrljavi nešto povremeno. Neće da upali dok ne izvadim bateriju ili ga resetujem. Neće da se poveže sa aplikacijom ili gubi vezu. Onda se bez pravila poveže posle restarta kamere ili posle restarta aplikacije ili mora da se ispočetka poveže. Nekad prosto neće na aplikaciji da prikaže sliku sa kamere a radi kontrola da snima, da prekine, da fotografiše, da menja podešavanja. Sigurno je bilo još tu bagova. Doduše, ne mogu da kažem da je svaki GoPro koji sam imao imao sve ove simptome i da ih je imao mnogo često ali mi se sve ovo dešavalo i kad god bih guglao o tome video bih da se uvek još neko žalio na isto.

 

Kroz ruke mi je prošlo i mnogo i kineskih no name kamera i kineskih "brand" kamera i među njima ima kamera koje daju dobar kvalitet snimka ali se to obično na tome i završi. Ako i imaju stabilizaciju bude nikakva ili osrednja. Aplikacija je gotovo uvek sranje ili ima vrlo malo opcija. Korisnični interfejs kamere često čudan ili čudne kombinacije opcija ili nema nekih očekivanih opcija. A nisu ni one bez ćudljivosti.

 

Dabome, nisam probao sve kamere ovog sveta pa verovatno da ima i budžet varijanti koje se bliže poznatim markama u onome što nude.

 

GoPro daje dobar kvalitet slike i zvuka. Samo korišćenje je bolje i jednostavnije od drugih. Aplikacija znatno bolja i sa više opcija od drugih.  

 

Jasno mi je da se na kraju sve svede na individulane potrebe i koliko je ko spreman šta da plati ali ja sam stalno tražeći da kupim nešto a da ne platim kao GoPro a uvek kupujući po smešnim cenama na buvljacima ili na oglasima kad je baš povoljno na kraju kupio baš taj GoPro nov u radnji jer mi sveukupno pruža najviše i najlagodnije.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ima neko Hero 9 Black. Kakva su iskustva? Hoce li on da zabada?
Ja do proslog leta imao hero 7 black, nisam lepo zatvorio vratanca i snimao pod vodom i sad je kamera R.I.P. . Imala je dobru stabilizaciju i kvalitet snimka ali jeste bagovala. Baterija trajala sat vremena snimanja 2k 60fps. Sad bi uzeo novu ali ne bih da mi kamerica baguje. Ne znam da li mi je pametnije da uzmem novu Hero 9 black ili neku polovnu hero 5/6 black. Ne znam koje su stabilnije. Krace voznje snimam u 2k 60fps, duze u 1080p 30 fps.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

I ja treba da se ponovim sa kamericom, pratim.
Kakve su sada kineske u odnosu na GoPro, isplate li se ?
Ja do sada koristio SJCAM SJ5000X i osim toga što je posle mnogo godina plastika postala onako lepljiva, nisam imao drugih problema, lepo me je služila. Kvalitet slika je 0, ali snimci su bili sasvim korektni, tj u rangu drugih mnogo skupljih kamera.

edit: Da preformulišem pitanje: koje su kamere best buy tako do 200 - 300 evra, ne bih davao više za kameru ?

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja kupio ovde na forumu 8 black, i tek sada je testiram. Imam 3 baterije, 2 zamenske i jedna original. Prva zamenska na 4k snima 15 min, druga cirka 30 (videcu veceras tacno), i trecu orig nisam jos probao. Snima i danju i nocu ok, nista wow, pre ove sam imao GP7.

Ne svidja mi se sto se greje, i dok gledam u displej, kao da gledm sliku u frejmovima. To mi se desavalo i na GP7. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
9 hours ago, antir3ality said:

…i osim toga što je posle mnogo godina plastika postala onako lepljiva…

Jesi ispratio kada sam pisao o rešenju za ovaj problem? Soda bikarbona, par kapi vode da to bude kao pasta, pa “šmirglaj”. Rezultati fantastični.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
12 hours ago, vasa.93 said:

Jesi ispratio kada sam pisao o rešenju za ovaj problem? Soda bikarbona, par kapi vode da to bude kao pasta, pa “šmirglaj”. Rezultati fantastični.

Moguce da si mi ti dao ideju, ali mislim da sam pogledao po netu i video da koriste aceton.
Whata mistejka tu mejka :D

Skinulo se sve do bele plastike iako je boja siva :D Ma nemam vise nameru da je koristim, vreme je da dođe nešto novije.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Da li neko ima iskustva sa Tomtom Bandit kamericom? 

TomTom Bandit review

 

U pitanju je stari model koji je imao odlične ocene kad se pojavio 2015.-2016.. god (visoka razolucija, stabilizacija, robustan dizajn..)... ali je tehnologija verovatno zastarela u poređenju sa sadašnjim konkurentima.

Nove se još uvek prodaju kod nas.

 

 

Promenio član MrD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd, Bezanijska kosa
  • Motocikl: Honda NC750X

Imam jednu, ne koristim nikad. Neprakticna je uzasno, jedino sto mi se dopalo je softver i njegove opcije, inace je cela ta familija proizvoda sada obsolete.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Od 2019 koristim Rollei Actioncam 530, i prezadovoljan sam. Na motoru isključivo sa nosačem na vrhu vizira ispred mene (jer mi snimci sa kamerama namontiranim na kacigi, gdje kamera slijedi pokrete glave, izgledaju preglupo). Stabilizacija slike fino radi, uopšte se ne osjete vibracije mašine.

 

Plaćena 2019. 104 €. Slijedeća kamera će sigurno opet biti Rollei (uostalom, ako iko zna o fotoaparatima i kamerama, to su oni - proizvođač jednog od  tri najpoznatija profi foto-aparata svih vremena, Rolleiflexa 2.8F, i vrhunskih amaterskih Super 8 kino kamera).

 

Rollei Actioncam 530 1.jpg

Rollei Actioncam 530 2.jpg

Rollei Actioncam 530 3.jpg

Rollei Actioncam 530 4.jpg

Rollei Actioncam 530 5.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
19 hours ago, Gordak985 said:

Interesantno.

Koju bi sad preporučio od aktuelnih na sajtu za oko 100e?

https://www.rollei.de/en/collections/actioncams

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

9S Plus jer ima elektronsku stabilizaciju, 10S nema 

 

 

 

Screenshot_6.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
17 hours ago, godovic said:

Može neki video? Hvala

Ja na YouTube ne postam više ništa (jer su mi par accounta blokirali zbog kršenja copyrighta) već damo na ruski ok.ru ili na rumble.com. Na žalost trenutno nemam ništa sačuvano u full HD rezoluciji kako dođe s kamere, jer snimke za čuvanje prebacim u .avi format (1000 kbps, 720x406 format kadra što je maksimalna širina koju AVI ReComp može obraditi), da ih mogu sa USBa gledati na bilo kom TV-u. Tako da o tom vodiš računa kad pogledaš ovaj snimak - to je prvi koji sam napravio sa kamerom zakačenom na vizir, kad sam tek kupio kameru 2019:

 

https://rumble.com/v2qwlow-bacine-drasnice-14-09-2019-with-a-motorbike.html

 

(Bačinska jezera kod Ploča do Drašnica kod Podgore, na Makarskoj rivijeri).

 

Pošto sredinom idućeg mjeseca idem na odmor, mogu probati nešto snimiti u maksimalnoj kvaliteti pa da to uploadujem za upoređivanje.

 

Kamera je bila pričršćena ovim držačem, koji ima dosta tanke rebraste gume između metala i površine na koju se kači - možda da se stavi neka spužva, da bi još bolje izolovalo vibracije koje se prenose. Ali po meni je stabilizator sasvim dobro radio...

 

 

410213159_RolleiActioncam5305.thumb.jpg.37a081774bcb70c7fd6cf58e72b3f76e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Mislim da je 100 evra previše za brend koji nema podršku, ažuriranja, pa čak ni relevantne testove ili recenzije.
Za vožnju motocikla potrebna je veoma dobra i kvalitetna kamera sa snažnim procesorom koji može ne samo da stabilizuje sliku, nego i da ukroti jako brzo promenu svetla i kontrast slike tj. da ima veliki dinamički opseg od jakog sunca do senke ispod drveća.
Dakle, na istoj slici, ako biste mogli da vidite različite boje neba ili oblaka, kao i različite nijanse senke (ne samo crnu fleku), i da u isto vreme možete da pročitate tekst na saobraćajnom znaku, e onda imate lepu kameru.
Po meni od GoPro 7 pa nadalje je sasvim dovoljno kao i Osmo Action, insta360 One ili One RS.
Ne mora uvek da bude zadnja i najskupa verzija ali ima razlike, primer:

image.thumb.png.5ca5df28ea0a221256a3d89acbfb0144.png

image.thumb.png.f6c2b8ee8c872fe862b73d766467610d.png

Promenio član godovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
2 hours ago, godovic said:

Mislim da je 100 evra previše za brend koji nema podršku, ažuriranja, pa čak ni relevantne testove ili recenzije.

 

Izvini, ovo napisati za Rollei je glupost. Radi se o, kako sam napisao, firmi sa ogromnim (preko 100 godina) dugim iskustvom u proizvodnji foto i kino kamera. Prema tome je tu i podrška i ažuriranja - meni su besplatno poslali dodatne akumulatore jer ih se nije moglo kupiti u Bosni!!!

 

"Nema relevantne testove ili recenzije"? Ako ne čitaš njemački, onda to i navedi, a ne ljudima davati pogrešne informacije iz nepoznavanja. U testu najjačeg svjetskog moto časopisa MOTORRAD 2016. godina je Rollei početnički model dobio istu ocjenu, "gut" (tj dobar) i ocjenjen preporukom "kauftipp" (preporuka za kupovinu) kao i više od dvostruko skupljeg TomTom Bandit Bike Pack.

 

I u testu iz 2019. je model 560, koji je naslijedio moju kameru i isto kao i ona ima mali WiFi daljinski upravljač, dobio 4 od 5 zvjezdica, između ostalog i za stabilizaciju slike.

 

https://www.motorradonline.de/zubehoer/rollei-560-touch-actioncam-touchdisplay-ausprobiert/

 

Model 9S o kom se gore radi testiran je sa više drugih 2021. Za sliku su napisali da je preoštra uz nešto slabiji kontrast i šum (ali šta i očekivati za 100ak eura?), dok je drugi Rollei model, Rollei M1 Motorrad Dashcam, dobila sve preporuke.

 

https://www.motorradonline.de/zubehoer/actioncams-und-dashcams-im-test-10-kleine-kameras-fuer-motorradfahrer-im-vergleich/

 

Ovdje ima još gomila testova Rollei modela!!!

 

https://www.testberichte.de/foto-video-und-optik/2586/camcorder/action-cams/rollei.html

 

https://www.computerbild.de/bestenlisten/Action-Cam-Test-8476793.html

Screenshot_5.jpg

akcion11.jpg

action10.jpg

Screenshot_6.jpg

Screenshot_7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 941 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

A je*iga sad i ti, hoćeš da se ljudi raspitaju dalje od prva tri rezultata na google-tu.

 

Što se tiče 100e, meni je odavno u planu da na nešto okinem te novce pa da se uverim sam. Kaže kolega 100e puno. Možda. Ali neka kaže šta je bolje za te novce. Znam da je Hero 8 Black odlična kamera, $280 dolara trenutno najbolja cena, ali to samo u USA, Hero 9 Black je trenutno $250 i to bi mi bio prvi izbor da imam koga da mi to dovuče odande. Ovde je to bliže 350ak evra, a to mi je već baš previše. "Previše" mi je i $250 ali progutao bi. Ali negde treba podvući crtu, bar ja tako mislim.

 

Elem, pišem kad stigne, ako sam se zajebao, pišem i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
13 minutes ago, Gordak985 said:

A je*iga sad i ti, hoćeš da se ljudi raspitaju dalje od prva tri rezultata na google-tu.

 

Što se tiče 100e, meni je odavno u planu da na nešto okinem te novce pa da se uverim sam. Kaže kolega 100e puno. Možda. Ali neka kaže šta je bolje za te novce. Znam da je Hero 8 Black odlična kamera, $280 dolara trenutno najbolja cena, ali to samo u USA, Hero 9 Black je trenutno $250 i to bi mi bio prvi izbor da imam koga da mi to dovuče odande. Ovde je to bliže 350ak evra, a to mi je već baš previše. "Previše" mi je i $250 ali progutao bi. Ali negde treba podvući crtu, bar ja tako mislim.

 

Elem, pišem kad stigne, ako sam se zajebao, pišem i to.

Pa eto, koliko ja zaključujem (valjda i zato što je sve poskupilo nakon Corone), ako hoćeš kvalitetniju kamericu, 100-110 € kao kad sam ja uzimao 2019. nije više dovoljno, već treba izdvojiti barem 150 €. Ja šta god uzimam od elektronike i foto/video, radije se ne odlučujem za zadnje, najmodernije modele, nego nešto što se prije 2-3 godine vodilo kao top i sad je pred prestankom proizvodnje. To 1) znači da su u međuvremenu riješene sve "dječije bolesti", 2) dobijem u načelu i dalje odličan proizvod za povoljnu cifru. A uopšte mi nije važno da se pred drugima pušem sa najnovijim gadžetom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Drugari, izgubio sam ovu maticu sa točkićem od kamere. Ima li neko viška pre nego što se bacim u improvizaciju?

 

20230612-163951.jpg
20230612-170457.jpg
 

 

 

Ili zna gde može da se nabavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja