Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Andragog, 4870 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Poražavjuće je da vozače koji su učesnici u saobraćaju 15, 20 ili više godina tretiraju kao balavce. Kao jednom mora probna. Imao si za B kat probnu e sad za A ne mora. Kupi Hayabusu odmah.... 300 sa pola gasa.

 

A tek otimačina sa tri polaganja..... A1 pa A2 pa A. Šta je novo naučio u tim polaganjima, da vozi Burgmana 650..., smejurija. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 5 sati, vasa.93 je napisao:

EDIT: Aha, poniženje se odnosi na iskustvo sa B kategorijom. Pa vidi ovako - ako će ti biti lakše, to iskusto ti znači toliko malo, da možeš da smatraš da ti ne znači gotovo ništa u moto svetu. :)

Nikako se ne slazem sa ovim. Iskustvo u saobracaju je od ogromnog znacaja za bezbednu voznju. 

 Tehnika voznje je nesto sasvim drugo a i to se brze uci ako ne moras da se usredsredjujes na propise i procene situacija u saobracaju. 

 Malo jeste ponizavajuce obeleziti se sa "P" ali meni vise smetaju ogranicenja. U ovim godinama odemna neko druzenje i moram da gledam na sat kada da krenem kuci. 

 Takodje moram da se raspitujem da li smem da udjem u neku zemlju koju sam kolima peolazio mnogo puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1282 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa vidi, imam odmah kontra primere - znam neke, a svakodnevno viđam masu ljudi koji, po slobodnoj proceni, imaju dug staž na četiri točka, a blage veze nemaju sa vožnjom, a pogotovu sa bezbednom vožnjom. Drugo, sama činjenica da je neko spreman da ide u drugu zemlju da polaže, samo da bi izbegao obavezu da vozi 10% ispod ograničenja i do 23h pre dve godine ne govori baš dobro o kolegi, prema mom mišljenju.

 

Naravno da je svako iskustvo vredno, ali je isto sa namerom relativizovano u citiranoj poruci, čisto da kolegi olakšamo muke. :) Neko sa 15 godina vozačkog iskustva bi trebalo da to može da razume. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Probnom dozvolom jedini hendikep je što od inostranstva može "samo" Bosna, Hrvatska, Bugarska i Grčka. Ima gde da se vozi 2 godine po Srbiji. Zakon jeste takav kakav je, ali ono, nije smak sveta. Generalno, ima gde na more da odeš. Ostalo od ograničenja, noćna vožnja... verovatno je nećeš ni praktikovati. Meni su pisali za P što nemam na motoru zalepljeno, ali ne videh da ikome drugom to pišu ili da neko stavlja to na motor.

Tebi je suludo, a zamisli da instruktor koji može da obučava za B, C, D i ima a2 privatno (da može da vozi), sad kad bi položio za A imao bi probnu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Najgore u svemu tome je selektivna primena propisa.
To je kod nas postala ustaljena praksa, novo normalno, pa i vise ne obracamo paznju na to..
U normalnim državama bi došlo do revolucije zbog toga.
Da li ćeš dobiti probnu ili ne zavisi od mesta gde živiš i od stepena nadrkanosti službenika u Mupu koji ti prima zahtev, a ne od slova zakona.
Zašto ja nisam dobio probnu kad ispunjavam sve uslove?
Jer sam blagosloven što živim u Leskovcu, a i zato što je gospođa na šalteru lepo doručkovala, nije je iznervirao muž ili dete tog jutra, pa je sa širokim osmehom na licu primila moj zahtev. . I na moje pitanje Ocu li dobiti probnu, rekla: Ćuti i uzivaj...

I ja tako ćutim i uživam vec skoro 2 godine...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre sat vremena, Predator016 je napisao:


Jer sam blagosloven što živim u Leskovcu, a i zato što je gospođa na šalteru lepo doručkovala, nije je iznervirao muž ili dete tog jutra, pa je sa širokim osmehom na licu primila moj zahtev. emoji3.pngemoji2.pngemoji846.png. I na moje pitanje Ocu li dobiti probnu, rekla: Ćuti i uzivaj...
 

Na istu foru ja dobijem hladan burek, a moj muž da li ih šarmira ili šta već, uvek mu iseču vrelo... :lol3:

Šalu na stranu, ispričam se ja skoro s jednim policajcem, kaže polaže za A, ja mu kažem da će da dobije probnu, on bio u fazonu, važi bre, nema ništa od toga... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Serbia
  • Motocikl: BMW 1250 RT

Ponizavajuce je to sto vozim 15 godina i ti hoces da mi zabranis da vozim moj rodjeni motocikl posle 23h. Sto jel naprasno postaje avion posle tog vremena? Zasto moped mogu da vozim kad hocu i gde hocu a motocikl ne smem? Zasto kolima i mopedom mogu da odem u inostranstvo a motociklom ne smem? Za ogranicenje brzine me bas briga ali ovo sa nocnom voznjom je maltretiranje naroda. Za nove vozace motocikala, sa malo godina i bez ikakvog prethodnog iskustva u saobracaju, probna dozvola je sasvim legitimna, ali da dve godine jases iskusnog vozaca jer si zaboravio da dopises jedan clan zakona je krajnji bezobrazluk a verovatno i prilika da se zaradi koji dinar, zasto da ne. Ovo je samo jedan od nacina na koji drzava tera narod da mesetari, kad bih krenuo o poreskom sistemu i ostalim ludilima, morao bih tri knjige da napisem, srecom ovo je forum za bajkere samo :D Ne znam sta da vam kazem, lep pozdrav i uzivajte koliko god mozete u okvirima koji su nam nametnuti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 5 sati, vasa.93 je napisao:

Pa vidi, imam odmah kontra primere - znam neke, a svakodnevno viđam masu ljudi koji, po slobodnoj proceni, imaju dug staž na četiri točka, a blage veze nemaju sa vožnjom, a pogotovu sa bezbednom vožnjom. Drugo, sama činjenica da je neko spreman da ide u drugu zemlju da polaže, samo da bi izbegao obavezu da vozi 10% ispod ograničenja i do 23h pre dve godine ne govori baš dobro o kolegi, prema mom misljenju

Naravno da vozacki staz ne znaci nuzno da sam i dobar vozac. Sve jedno, onaj koji nije naucio posle 15 godina nece nauciti ni za ove dve sa probnom. Opet je besmisleno. 

 Meni iskustvo ne govori da sam dobar vozac nego izmedju ostalog gde i kako se kriju opasnosti, gde i kako mogu da pogresim, gde i kako mogu da prodjem da ne ometem ili ugrozim druge a ni sebe  itd. To su stvari koje novi vozac ne zna i zato mu treba period prilagodjavanja i ucenja sta je saobracaj i kako funkcionise u praksi.

 Imam am kategoriju takodje 35 god, sto pretpostavlja da vozim moped ili skuter. Znaci imam iskustva sa dvotockasem. 

 Koje opravdanje postoji za probnu ljudima koji imaju dugo B i AM?

 Samo zato sto je nikad nismo imali???

 Pa nisu to boginje pa da moramo svi da ih prodjemo. 

  

Pre 4 sati, nafetS je napisao:

Probnom dozvolom jedini hendikep je što od inostranstva može "samo" Bosna, Hrvatska, Bugarska i Grčka. Ima gde da se vozi 2 godine po Srbiji. Zakon jeste takav kakav je, ali ono, nije smak sveta. Generalno, ima gde na more da odeš. Ostalo od ograničenja, noćna vožnja... verovatno je nećeš ni praktikovati. 

Ok je to ali zasto uopste moram da se ogranicavam na bilo sta? 

 Cilj mi je da vozim do Stokholma, zasto da ne?

 Pa nismo pretplaceni na BiH, CG, Grcku...

  Naravno, pomirio sam se sa time ali ovde cisto iznosimo svoja misljenja i saznanja pa normalan covek malo i popizdi kada mu se nametne nesto sto  nema nikakvog smisla.

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Drug, sve se slažem sa tobom, pogledaj moja prethodna pisanija na temu..
Samo sam iz trenutne situacije i stanja napisao šta su "svetle" tačke, šta se može korisititi legalno. To da je zakon besmislen, jeste, ali ne znači da po njemu nećeš odgovarati..

Popizdeo jesam, al se to rešilo tako što sam seo na motor i terao terao terao i teram do septembra, pa sa @TAZZ-om na klopicu i la vita est bella :) Neko je pisao da se žalio i bukvalno je isterao ceo probni staž dok nije isterao pravdu. Praktično ništa nije dobio.


Edit: u Sloveniji koliko god da imaš iskustva, dobijaš probnu za motor i imaš 2 godine da prođeš kurs "varne vožnje", tek tad dobijaš full dozvolu, to već itekako ima smisla.

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 6 sati, vasa.93 je napisao:

Pa vidi, imam odmah kontra primere - znam neke, a svakodnevno viđam masu ljudi koji, po slobodnoj proceni, imaju dug staž na četiri točka, a blage veze nemaju sa vožnjom, a pogotovu sa bezbednom vožnjom. Drugo, sama činjenica da je neko spreman da ide u drugu zemlju da polaže, samo da bi izbegao obavezu da vozi 10% ispod ograničenja i do 23h pre dve godine ne govori baš dobro o kolegi, prema mom mišljenju.

 

Naravno da je svako iskustvo vredno, ali je isto sa namerom relativizovano u citiranoj poruci, čisto da kolegi olakšamo muke. :) Neko sa 15 godina vozačkog iskustva bi trebalo da to može da razume. :)

Te sto znas i vidjas po ulicama, koji pojma nemaju sa voznjom, e oni verovatno i ne bi dobili probnu dozvolu za A kategoriju. :)

 

Stvar je u tome, osoba koji je sa 18 polozila za B i dobila po novom probnu, sa 20 uzima stalnu dozvolu za B. U 24 polozi za A, upisuje kategoriju u stalnu dozvolu, seda na koji hoce motor i jezdi celu noc putevima bez dodatnih ogranicenja... 

 

A nekom muceniku koji je sad u 40 i nekoj polozio za A, preko 20 godina aktivno u saobracaju kao vozac B, C kategorije, ce sad da uvale probnu vozacku dozvolu za A. Eeee, ali zasto? Moz' misliti - nikad nije imao probnu?!? Te '96 kad je polozio za B, nisu postijale probne :)

 

Ne kazem, oba ove osobe iz primera gore mogu da 'nemaju pojma' da voze. Ali neki normalan rezon za raspodelu probnih dozvola treba da postoji, koji ce obuhvatiti statisticki vise svezih vozaca, ovo kako je trenutno je totalno suprotno.

 

Greska je napravljena, i to su zakonodavci priznali, ali nesto im se ne zuri da to isprave... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 36 minuta, nafetS je napisao:

Drug, sve se slažem sa tobom, pogledaj moja prethodna pisanija na temu..
Samo sam iz trenutne situacije i stanja napisao šta su "svetle" tačke, šta se može korisititi legalno. To da je zakon besmislen, jeste, ali ne znači da po njemu nećeš odgovarati..

Popizdeo jesam, al se to rešilo tako što sam seo na motor i terao terao terao i teram do septembra, pa sa @TAZZ-om na klopicu i la vita est bella :) Neko je pisao da se žalio i bukvalno je isterao ceo probni staž dok nije isterao pravdu. Praktično ništa nije dobio.


Edit: u Sloveniji koliko god da imaš iskustva, dobijaš probnu za motor i imaš 2 godine da prođeš kurs "varne vožnje", tek tad dobijaš full dozvolu, to već itekako ima smisla.

Pa ono jes' 

Sve si u pravu. Vec smo sazvakali sve ovo vise puta i uvek se iznerviram. Mozda i ne toliko zbog ogranicenja koliko zbog gluposti i nerazmisljanja onih koji primaju platu da bi razmisljali. 

 Mada i to je izvakano vec.

 Napokon sam docekao to da mogu da se lecim tako sto cu da teram i teram...

Mozda nekad teramo i zajedno, jebes ovo preklapanje a u stvari svi smo na istoj strani, onoj jebenoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2189 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Aj ne mora za A kat, da pitam za B, mada je isto...

Ranije, sećam se, idem za Belgiju, vadim u amss međunarodnu vozačku dozvolu, tada se to tražilo.

Pitanje je, da li može sada sa probnom A ili B kat da se vadi međunarodna vozačka, i da li ima ograničenja u njoj ?

Ako još uvek postoji...

Možda pomogne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Serbia
  • Motocikl: BMW 1250 RT

Brale, Pepeljuga je imala izlaz do 12, mene matorog konja ogranicavaju na 23h, pa ovo je propast :grr:

Promenio član SriverFX
izostavljen deo teksta
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 8 minuta, SriverFX je napisao:

Brale, Pepeljuga je imala izlaz do 12, mene matorog konja ogranicavaju na 23h, pa ovo je propast :grr:

Ja sam posle 23h krila onu P oznaku, pošto nije bila zalepljena, i to je bilo pre 6 godina... Sad kad se setim ne bi smela to da radim, nisu nešto velike kazne, al opet... Više sam vozila noću nego danju.:lol2: Mladost ludost. :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre sat vremena, salem je napisao:

 

Mozda nekad teramo i zajedno, jebes ovo preklapanje a u stvari svi smo na istoj strani, onoj jebenoj.

Samo da se organizujemo, ne mogu ja stalno da.... :)
Može bre, lepše tako, teramo točak preko dana, druženje... Ionako ni u kafanu ne možeš posle 20h. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

A kad ste vi videli negde da zakon mora da bude logičan?

Kome se ne sviđa ima par solucija:

a) Polaže i tera probnu i ćuti, pomiri se sa tim, čuva živce za bitne stvari u životu, uživa u vožnjama
b) Polaže i isteruje kosmičku pravdu, buni se, kuka, kumi, kudi, ludi... Opet će proći 2 godine, izgubiće živce
c) reši iz inata da neće da polaže, jer nije mali, ima 48 godina i 30 godina dozvolu itd itd itd ...

Ja sam među ovcama iz grupe "A"
Nisam osetio da sam išta ograničen, osim u glavu...

Da idem na krajnje 4 tačke Jevroazije, Azije, Jevrope, Afrike? Ja toliko hrabar nisam... Sa autom posle 24-25 godina iskustva sa B, bi išao, sa motorom posle evo oko 6000km... 7000km... Ne bih ... Maksimalno se spremam ove godine po bivšoj Jugi, i možda, možda Rumunija...

Ali to sam samo ja...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Brale, Pepeljuga je imala izlaz do 12, mene matorog konja ogranicavaju na 23h, pa ovo je propast default_1grr.gif
A šta si čekao sede da zajašeš?
Kad si čekićao, sada guslaj, kao i ja... Imam više sedih nego crnih...
Sve ljudi prođe, nećete verovati kako brzo ...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Drug, sve se slažem sa tobom, pogledaj moja prethodna pisanija na temu..
Samo sam iz trenutne situacije i stanja napisao šta su "svetle" tačke, šta se može korisititi legalno. To da je zakon besmislen, jeste, ali ne znači da po njemu nećeš odgovarati..

Popizdeo jesam, al se to rešilo tako što sam seo na motor i terao terao terao i teram do septembra, pa sa @TAZZ-om na klopicu i la vita est bella Neko je pisao da se žalio i bukvalno je isterao ceo probni staž dok nije isterao pravdu. Praktično ništa nije dobio.


Edit: u Sloveniji koliko god da imaš iskustva, dobijaš probnu za motor i imaš 2 godine da prođeš kurs "varne vožnje", tek tad dobijaš full dozvolu, to već itekako ima smisla.
Mili kuda ćemo sa Probnom? Sad u Maju? Oćeš po Srbiji krugić? Početnički krugić od 3-4 dana?
Stromići, krugići, leptirići...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Sa tobom i na kraj sveta <3 :D
Može u maju, dogovaramo se da pišem par dana odmora, a rutu ćemo već isplanirati.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FAZER, FJR1300

to 23h je i za mene bio sok... da gledam na sat ko tinejdzer...

al sa druge strane... prestao sam nocu i kolima da idem bilo gde kad je drustvo u pitanju... svi zivi oko mene su ostali bez dozvole... tako da sa drustvom, samo u lokalu,.. peske ili dokle moze trotinet da dobaci....

 

Nego jedno pitanje, jel probao neko sa tom probnom da udje u Makedoniju? da je usao ili da su ga vratili, sve jedno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 28 minuta, TAZZ je napisao:

Sve ljudi prođe, nećete verovati kako brzo ...

 

Ma to me i brine 

  E sutra idem na TDM terapiju

 

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 268 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Mene ne bi to ograničenje previše smetalo, ionako iza 23h (pogotovo vikendom) svaki drugi sudionik u prometu je ili pijan ili drogiran (ili oboje). Uvijek mi je nelagodno ako se vraćam sa probe doma na motoru - samo gledam da preživim tih 5min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4870 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

A šta kažete što se mora polagati A1, A2 pa A . Čisto uzimanje para ljudima.... :lud:

 

Mogli su da ostave kao nekada što je bilo sa 16 god do 125ccm kad napunis 18 puna A kategorija bez polaganja i placanja.:vlajko:

Ili na kraju da kad napuniš 21 imš puno A

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ništa se ne brani...

Sa 18 možeš polagati A2, sa 20 polagati A i dobiti A sa beše 21.

Ne trebaš čekati 24tu godinu za A kategoriju.

Meni to totalno Ok.
Previše mladih života je pogubljeno na A kategoriji sa 17-20 godina.
Previše ...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre sat vremena, TAZZ je napisao:

Sa 18 možeš polagati A2, sa 20 polagati A i dobiti A sa beše 21.

Ne trebaš čekati 24tu godinu za A kategoriju.
 

Uslov je posedovanje A2 kategorije 2 godine. Tako da, ko na vreme položi, sa 22 može da poseduje punu A.

 

Pre 7 sati, srbac je napisao:

A šta kažete što se mora polagati A1, A2 pa A . Čisto uzimanje para ljudima.... :lud:

 

Mogli su da ostave kao nekada što je bilo sa 16 god do 125ccm kad napunis 18 puna A kategorija bez polaganja i placanja.:vlajko:

Ili na kraju da kad napuniš 21 imš puno A

 

Ne mora redom da se polaže, ja sam imala prvo PSP, položila sam sa 14 godina (2009.), posle sam 2016. prevela u AM, F i M kad sam upisivala B, sad sam sa 26 polagala za A i dobila sam A1 i A2 pored A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja