Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, vidakn je napisao:

Pa da zavisi od okruženja, oko mene bili neki drugačiji ljudi.
Ako još malo dublje zađemo u materiju, danas ako nemaš položeno za B, ne radiš na računaru, ne znaš engleski, tretiraju te kao nepismenog, što u stvari i jesi.
Možeš samo da budeš pomoćni radnik, aranžer kabaste robe, čuvar plaže u zimskom periodu i tako neko blentavo zanimanje.
 

Izvini kolega, ali nekom metalostrugaru, poljoprivrednom tehničaru, medicinskoj sestri, krojaču, električaru, automehaničaru, ......, ništa od toga što si ti nabrojio nije neophodno. 

Osim ako ne smatraš da su to blentava zanimanja. 

I uostalom koja to zanimanja po tebi nisu blentava? 

Pojma nemam šta si ti po zanimanju, ali (da prostiš na izrazu), izlupeta si se u ovom komentaru za sve pare. :klovn:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ziko....

Računar, engleski, B kategorija....
Kod mene u firmi se smatra za nepismenu osobu u 2021voj godini ako nemaš znanje rada na računaru... osnovno znanje engleskog jezika za konverziju... B kategorija je osnovni uslov za posao...
Bilo koji posao sa platom 80+ iljada ovo se podrazumeva.

Rad na računaru je "must have" i za medicinsku sestru uzgred budi rečeno. Sa sve minimalnim poznavanjem engleskog jezika. Ili ti niko nije javio da je sve u medicini sada kompjuterizovana i digitalizovana priča. I poljoprivrednog tehničara, inžinjera, automehaničara, metalostrugara... Za sva zanimanja za koja navede ti, potrebno je znanje i engleskog i rada na računaru, a za neko i B kategorija...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk







  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 34 minuta, zika56 je napisao:

Izvini kolega, ali nekom metalostrugaru, poljoprivrednom tehničaru, medicinskoj sestri, krojaču, električaru, automehaničaru, ......, ništa od toga što si ti nabrojio nije neophodno. 

 

Pre će biti da si ti malo omanuo...jesi li nekad koristio Helijant koji je osnova u zdravstvu. Sistem preko kog svaka veća zdravstvena ustanova pakuje podatke o pacijentima. Od dobar dan na šalteru preko kompletne dijagnostike do hiruških sala. Da li si nekad čuo za sistem pod nazivom PACS? Isto se koristi u zdravstvu...sa svim tim stvarima jedna medicinska sestra mora da se nosi svakodnevno i da radi u tim programima. Da ne pričam o sistemima zakazivanja, dekurziranja, izdavanja izveštaja i td. 

Ovo je osvrt na moju branšu posla...a verovatno je i u ostalim koje si tako svesrdno pomenuo.

 

Čisto da ne ispadaš smešan...u današnje vreme znanje stranog jezika i elektronska pismenost je ovabeza svakog normalnog čoveka. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 7 minuta, TAZZ je napisao:

Ziko....

Računar, engleski, B kategorija....
Kod mene u firmi se smatra za nepismenu osobu u 2021voj godini ako nemaš znanje rada na računaru... osnovno znanje engleskog jezika za konverziju... B kategorija je osnovni uslov za posao...
Bilo koji posao sa platom 80+ iljada ovo se podrazumeva.

Rad na računaru je "must have" i za medicinsku sestru uzgred budi rečeno. Sa sve minimalnim poznavanjem engleskog jezika. Ili ti niko nije javio da je sve u medicini sada kompjuterizovana i digitalizovana priča. I poljoprivrednog tehničara, inžinjera, automehaničara, metalostrugara... Za sva zanimanja za koja navede ti, potrebno je znanje i engleskog i rada na računaru, a za neko i B kategorija...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Uopšte ne pričamo o tvojoj firmi, ili o tome šta misliš ti ili šta mislim ja.

Postoji gomila zanimanja za koja uopšte nisu neophodna znanja koja si naveo (što ne znači da su bespotrebna) i postoji ogroman broj ljudi koji sasvim normalno obavljaju svoje poslove bez toga. 

Uostalom, neka nam se ugase mreže na par dana ili neka nam (nedao Bog) nestane struja na malo duži period, pa će da bude mnogima jasno koja su zanimanja (i znanja) blentava. 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, mick je napisao:

Pre će biti da si ti malo omanuo...jesi li nekad koristio Helijant koji je osnova u zdravstvu. Sistem preko kog svaka veća zdravstvena ustanova pakuje podatke o pacijentima. Od dobar dan na šalteru preko kompletne dijagnostike do hiruških sala. Da li si nekad čuo za sistem pod nazivom PACS? Isto se koristi u zdravstvu...sa svim tim stvarima jedna medicinska sestra mora da se nosi svakodnevno i da radi u tim programima. Da ne pričam o sistemima zakazivanja, dekurziranja, izdavanja izveštaja i td. 

Ovo je osvrt na moju branšu posla...a verovatno je i u ostalim koje si tako svesrdno pomenuo.

 

Čisto da ne ispadaš smešan...u današnje vreme znanje stranog jezika i elektronska pismenost je ovabeza svakog normalnog čoveka. 

 

 

Moguće je da sam ja smešan, ali ti na prvom mestu stavlja prateće (administrativne) postupke iz svog okruženja. 

I nažalost si u pravu (što se zdravstva tiče), jer se većina većina vremena zdravstvenih radnika svodi na administrativne poslove, a pacijenti a se zakazuju pregledi za par meseci (ili godina) jer ne može da se postigne brže. 

Izvini drugar, ali ja se sećam vremena kada su sestre i doktori svoje radno vreme koristili za rad sa pacijentima, a ne na piskaranju po računaru (kojih u to vreme nije ni bilo). I tada se nije čekalo danima, mesecima (i godinama) na pregled ili operaciju. 

A ako to ovo smatraš napretkom, svaka čast. 

I uzgred, imam vozačku dozvolu već skoro pola veka, računar koristim (ne kao igračku nego kao alat) još iz doba kada smo sami sastavlja li računare i sami pisali programe, a učio sam Ruski jezik, ali se u tehnici odlično snalazim i sa engleskim). 

Razlika između tvog i mog pogleda je u tome šta je primarno, a šta sekundarno, odnosno bez čega se može, a bez čega se ne može. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, zika56 je napisao:

Moguće je da sam ja smešan, ali ti na prvom mestu stavlja prateće (administrativne) postupke iz svog okruženja. 

I nažalost si u pravu (što se zdravstva tiče), jer se većina većina vremena zdravstvenih radnika svodi na administrativne poslove, a pacijenti a se zakazuju pregledi za par meseci (ili godina) jer ne može da se postigne brže. 

Izvini drugar, ali ja se sećam vremena kada su sestre i doktori svoje radno vreme koristili za rad sa pacijentima, a ne na piskaranju po računaru (kojih u to vreme nije ni bilo). I tada se nije čekalo danima, mesecima (i godinama) na pregled ili operaciju. 

A ako to ovo smatraš napretkom, svaka čast. 

I uzgred, imam vozačku dozvolu već skoro pola veka, računar koristim (ne kao igračku nego kao alat) još iz doba kada smo sami sastavlja li računare i sami pisali programe, a učio sam Ruski jezik, ali se u tehnici odlično snalazim i sa engleskim). 

Razlika između tvog i mog pogleda je u tome šta je primarno, a šta sekundarno, odnosno bez čega se može, a bez čega se ne može. 

 

To što povezuješ sistem i ljudski rad pokazuje koliko nisi u materiji...zakazivanje i vreme čekanja na nešto nema nikakve veze sa onim što si ti rekao, ne mešaj babe i žabe. Mada čudo je jedno kad odeš u prodavnicu uredno stojiš u gužvi i čekaš svoj red koliko je potrebno da dođeš do kase i da još platiš to čekanje, bez pogovora...baš neki paradoks.

 

Dakle plastična komparacija tvojih navoda ''Uostalom, neka nam se ugase mreže na par dana ili neka nam (nedao Bog) nestane struja na malo duži period, pa će da bude mnogima jasno koja su zanimanja (i znanja) blentava. ''

 

Padneš sa motora, rascopaš se kao bundeva...zaglaviš kod ortopeda sa otvorenim prelomima i pocepanim krvnim sudovima...odvališ glavu i zadobiješ tom prilikom moždano krvarenje koje ti pritiska endokranijum, padaš u komu.

 

Svi ti dobri ljudi koje pljuckaš i optužuješ sa setom starih dana za nerad  se sakupe upakuju te u operacionu salu, dođe ortoped, dođe neurohirurg, radiolog, radiološki tehničar, medicinska sestra...svi nepismeni tj. preko pismeni po tebi i tako ti život spašavaju i neko lepo dođe po tvom primeru i isključi struju. A neurohirurgu skalpel u tvom mozgu...secka ti lobanju da bi smanjio pritisak u tintari i time te spasio od kome i sigurne smrti.

 

A ti bi bajo moj da isključiš mrežu/struju kako bi se videlo koliko je blentavih zanimanja i znanja...baš onako, pametno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Izvini kolega, ali nekom metalostrugaru, poljoprivrednom tehničaru, medicinskoj sestri, krojaču, električaru, automehaničaru, ......, ništa od toga što si ti nabrojio nije neophodno. 
Osim ako ne smatraš da su to blentava zanimanja. 
I uostalom koja to zanimanja po tebi nisu blentava? 
Pojma nemam šta si ti po zanimanju, ali (da prostiš na izrazu), izlupeta si se u ovom komentaru za sve pare. :klovn:
Važno da se vi kolega niste izlupetali za sve pare.

Za početak imate dozvolu, koristite računar, verovatno i koju reč stranog jezika znate?
Šta će jednom električaru koji popravlja reglere sva ta znanja i veštine kad ste rekli da su nepotrebna?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, mick je napisao:

To što povezuješ sistem i ljudski rad pokazuje koliko nisi u materiji...zakazivanje i vreme čekanja na nešto nema nikakve veze sa onim što si ti rekao, ne mešaj babe i žabe. Mada čudo je jedno kad odeš u prodavnicu uredno stojiš u gužvi i čekaš svoj red koliko je potrebno da dođeš do kase i da još platiš to čekanje, bez pogovora...baš neki paradoks.

 

Dakle plastična komparacija tvojih navoda ''Uostalom, neka nam se ugase mreže na par dana ili neka nam (nedao Bog) nestane struja na malo duži period, pa će da bude mnogima jasno koja su zanimanja (i znanja) blentava. ''

 

Padneš sa motora, rascopaš se kao bundeva...zaglaviš kod ortopeda sa otvorenim prelomima i pocepanim krvnim sudovima...odvališ glavu i zadobiješ tom prilikom moždano krvarenje koje ti pritiska endokranijum, padaš u komu.

 

Svi ti dobri ljudi koje pljuckaš i optužuješ sa setom starih dana za nerad  se sakupe upakuju te u operacionu salu, dođe ortoped, dođe neurohirurg, radiolog, radiološki tehničar, medicinska sestra...svi nepismeni tj. preko pismeni po tebi i tako ti život spašavaju i neko lepo dođe po tvom primeru i isključi struju. A neurohirurgu skalpel u tvom mozgu...secka ti lobanju da bi smanjio pritisak u tintari i time te spasio od kome i sigurne smrti.

 

A ti bi bajo moj da isključiš mrežu/struju kako bi se videlo koliko je blentavih zanimanja i znanja...baš onako, pametno.

Ovo što pokušavaš da mi napakuješ je vrlo nekorektno (najblaže rečeno).

Nisam nikog niti pljuvao, niti sam nekog omalovažavao, niti sam ikog nazvao neznalicom, tako da nemaš razloga da nekog braniš od mene jer nikog nisam ni napao. 

Samo sam naveo da neka znanja nisu svima neophodna da bi mogao da se odradi neki posao, a ti si od toga napravio svoju priču koja nema veze sa ovim o čemu je počela diskusija. 

A uostalom, imao sam čast da dobro poznajem hirurga Miodraga Lazarević (doktora Lazu), koji par godina proveo kao hirurg po ratištima i spasao stotine (možda i hiljade) života radeći u šatorima ili na otvorenom prostoru, bez računara i bez korišćenja engleskog jezika, a često i bez struje). 

A ni sestre i bolničari koji su tamo radili uopšte nisu pravili problem što nemaju Helijant ili PACS, nego su imali mnogo većih problema. 

Pa ti sad sam pogledaj ko meša babe i žabe. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, vidakn je napisao:

Važno da se vi kolega niste izlupetali za sve pare.

Za početak imate dozvolu, koristite računar, verovatno i koju reč stranog jezika znate?
Šta će jednom električaru koji popravlja reglere sva ta znanja i veštine kad ste rekli da su nepotrebna?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Uopšte nisam rekao da su nepotrebna, nego da nisu neophodna za sve vrste poslova. 

I uzgred, to što umem da popravim Regler, uopšte ne mora da znači ni da sam samo električar, niti da samo to znam da radim.

Predpostavljam da ti imaš neko uzvišenije zanimanje (pošto su ti ova niža zanimanja blentava).

A kad sledeći put odeš kod nekog mehaničara da ti sredi motor, prvo ga pitaj jel zna engleski. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Uopšte nisam rekao da su nepotrebna, nego da nisu neophodna za sve vrste poslova. 
I uzgred, to što umem da popravim Regler, uopšte ne mora da znači ni da sam samo električar, niti da samo to znam da radim.
Predpostavljam da ti imaš neko uzvišenije zanimanje (pošto su ti ova niža zanimanja blentava).
A kad sledeći put odeš kod nekog mehaničara da ti sredi motor, prvo ga pitaj jel zna engleski. 
Pa naravno, danas ne može ni da mi popravi, ni auto ,a ni motor, mehaničar koji ne ume da pročita servisno uputsvo koje je u 100% slučajeva napisano na engleskom.

Ili da ne ume da rukuje računarom tj. prikači dijagnostiku i pročita šta piše na ekranu, na engleskom, koji je opis kvara.

Takođe kako će da proba motor ili auto ako nema vozačku?

Takav samo može da pere delove, ređa alat i čisti radionicu, da bude pomoćni radnik kod nekog mehaničara, da menja ulje, pločice, gume i tako te fizikalije

A što se tiče mog zanimanja, ja sam po zanimanju saradnik u prirodnim naukama, tako mi piše u diplomi.
Pomoćni radnik onima sa fakultetom!

Ali pošto ti ja slabo trpim autoritete, samostalno se probijam kroz život kao samostalni preduzetnik skoro pa ceo život, osim što sam nekih 5-6 godina radio u firmi.





Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, vidakn je napisao:

Pa naravno, danas ne može ni da mi popravi, ni auto ,a ni motor, mehaničar koji ne ume da pročita servisno uputsvo koje je u 100% slučajeva napisano na engleskom.

Ili da ne ume da rukune računarom tj. prikači dijagnostiku i pročita šta piše na ekranu, na engleskom, koji je opis kvara.

Takođe kako će da proba motor ili auto ako nema vozačku?

Takav samo može da pere delove, ređa alat i čisti radionicu, da bude pomoćni radnik kod nekog mehaničara, da menja ulje, pločice, gume i tako te fizikalije.

 

Ako za rukovanje računarom smatraš što će neko da ubode džek dijagnostike na mašinu i da pročita rezultat, onda si u pravu, ali to onda pre svega pokazuje tvoje znanje po pitanju upotrebe računara. 

Što se engleskog jezika tiče, danas se sva uputstva vrlo lako prevedu na bilo koji jezik. 

A što se probne vožnje tiče, ne moraju baš svi u radnji da budu probni vozači. 

I uzgred dao si odgovor samo na poslednji pasus iz mog komentara, a ostalo si "zaboravio". Eto ja sam "električar što popravlja reglere", a čime se ti baviš?

Laku noć. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ako za rukovanje računarom smatraš što će neko da ubode džek dijagnostike na mašinu i da pročita rezultat, onda si u pravu, ali to onda pre svega pokazuje tvoje znanje po pitanju upotrebe računara. 
Što se engleskog jezika tiče, danas se sva uputstva vrlo lako prevedu na bilo koji jezik. 
A što se probne vožnje tiče, ne moraju baš svi u radnji da budu probni vozači. 
I uzgred dao si odgovor samo na poslednji pasus iz mog komentara, a ostalo si "zaboravio". Eto ja sam "električar što popravlja reglere", a čime se ti baviš?
Laku noć. 
E editovao sam u međuvremenu post...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ako za rukovanje računarom smatraš što će neko da ubode džek dijagnostike na mašinu i da pročita rezultat, onda si u pravu, ali to onda pre svega pokazuje tvoje znanje po pitanju upotrebe računara. 
Što se engleskog jezika tiče, danas se sva uputstva vrlo lako prevedu na bilo koji jezik. 
A što se probne vožnje tiče, ne moraju baš svi u radnji da budu probni vozači. 
I uzgred dao si odgovor samo na poslednji pasus iz mog komentara, a ostalo si "zaboravio". Eto ja sam "električar što popravlja reglere", a čime se ti baviš?
Laku noć. 
Kako se laku prevedu uputstva?
Objasni?
Pozoveš prevodioca i platiš mu?

Ma znam, upališ računar pa uključiš google translate, iskopiraš tekst i voila, ali to može samo onaj koji zna da radi na računaru, zar ne?

Tako isto, ako si mehaničar i kada ti zafali neki deo, moraš da odneseš nešto na mašinsku o radu itd. možeš da odeš i tramvajem, a možeš i kolima ako imaš vozačku.
I tako...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pa da zavisi od okruženja, oko mene bili neki drugačiji ljudi.
Ako još malo dublje zađemo u materiju, danas ako nemaš položeno za B, ne radiš na računaru, ne znaš engleski, tretiraju te kao nepismenog, što u stvari i jesi.
Možeš samo da budeš pomoćni radnik, aranžer kabaste robe, čuvar plaže u zimskom periodu i tako neko blentavo zanimanje.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Djelom si u pravu , a dijelom i ne. Prije samo nekoliko godina nije bilo takvo stanje, sad jednostavno fali radnika i najbolje se pograbilo.
Bez obzira sto su neki "nepismeni" imaju i oni svoje neke vjestine, pa nerijetko zaradjuju vise od pismenih. E sad primjetim kod tih nekih koji nisu uopste glupi da nemaju neku zelju da ulazu u sebe i nije mi jasno kojom se logikom vode jer bi mogli fino napredovati za par godina ali ih cisto mjesto ne drzi. Necu dalje siriti pricu jer nije to tema, samo sam naveo primjere ljudi koji nemaju polozeno, cini mi se da je vecina tih takvog karaktera pa stalno odlazu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Naša država je primer na kojim radnim mestima su pismeni, a gde su nepismeni.
Svako na svojim mestima

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Aaaammmmm

Probna dozvola A kategorije?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Ovo što pokušavaš da mi napakuješ je vrlo nekorektno (najblaže rečeno).
Nisam nikog niti pljuvao, niti sam nekog omalovažavao, niti sam ikog nazvao neznalicom, tako da nemaš razloga da nekog braniš od mene jer nikog nisam ni napao. 
Samo sam naveo da neka znanja nisu svima neophodna da bi mogao da se odradi neki posao, a ti si od toga napravio svoju priču koja nema veze sa ovim o čemu je počela diskusija. 
A uostalom, imao sam čast da dobro poznajem hirurga Miodraga Lazarević (doktora Lazu), koji par godina proveo kao hirurg po ratištima i spasao stotine (možda i hiljade) života radeći u šatorima ili na otvorenom prostoru, bez računara i bez korišćenja engleskog jezika, a često i bez struje). 
A ni sestre i bolničari koji su tamo radili uopšte nisu pravili problem što nemaju Helijant ili PACS, nego su imali mnogo većih problema. 
Pa ti sad sam pogledaj ko meša babe i žabe. 
 
Ajmo Mili moj da ratujemo i mrzimo i linčujemo sve koji ne misle kao mi...

Sve si u pravu dragi kolega, od A do Š...
Ja sam se izlupetao, Miroslav i ostali.
Ti si u pravu!

Još jednom ti se evo ja izvinjavam što živim u 2021voj godini, što nisam bio na ratištu i imam 46 godina, pa ne znam niš drugo osim da držim mobilni u ruci, miš u drugoj i da buljim u monitor, pričam n engleski s drugim ljudima, vozam auto tamo amo po zemlji Srbiji...


Još jednom, sve si ti u pravu!

Veliki pozdrav.

BTW
Probna dozvola A ketegorije.... Tema ...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 370 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Kada sam postavio ovu temu nisam ni slutio da će da ima toliki odziv.Posle dve godine dobi moja supruga i "pravu" vozačku dozvolu.Prošla je ona i mnogo kilometara i stekla dosta iskustva i prekršila puno ograničenja nametnutih probnom dozvolom.Tog kršenja pravila se setila tek nedavno.Ovako je izgledalo to kršenje:vozila jednom prilikom posle 23h i dva puta bila u inostranstvu.Niko je ništa nije pitao niti je ko za te dve godine zaustavio i proveravao dozvolu.Ne pišem ovo da bih ostale naveo da rade isto ali to beše trenutak kada se uživalo u vožnji sa društvom i želja za putovanjem.Kakve bi sankcije bile da su je zaustavili organi reda ne znam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 53 minuta, TAZZ je napisao:

Ajmo Mili moj da ratujemo i mrzimo i linčujemo sve koji ne misle kao mi...

Sve si u pravu dragi kolega, od A do Š...
Ja sam se izlupetao, Miroslav i ostali.
Ti si u pravu!

Još jednom ti se evo ja izvinjavam što živim u 2021voj godini, što nisam bio na ratištu i imam 46 godina, pa ne znam niš drugo osim da držim mobilni u ruci, miš u drugoj i da buljim u monitor, pričam n engleski s drugim ljudima, vozam auto tamo amo po zemlji Srbiji...


Još jednom, sve si ti u pravu!

Veliki pozdrav.

BTW
Probna dozvola A ketegorije.... Tema ...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

 

Ma jok, u pravu si ti (i svi oni koji smatraju da je bitno i stručno samo ono što vi znate da radite i čime se vi bavite, a svi ostali poslovi su za blentav). 

Jeste, ja živim u srednjem veku, neuk sam u bilo čemu i zaostao (ko "trtka" na fes) i glup sam što poštujem i cenim tuđa znanja i zanimanja. 

I jesam glup što sebi dozvoljavam luksuz da se sa takvim znalcima i stručnjacima natežem na BJB. 

I čudi me da nismo (kao društvo) već mnogo više uznapredovali sa tolikom strukom (sobzirom da i u vrhu vlasti imamo isti takav stručan i savremen kadar). 

Ajd zdravo i srećan nam Božić svima, a ja odoh da se družim sa nekim blentama. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Putuj Igumane, ne misli na manastir...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ma jok, u pravu si ti (i svi oni koji smatraju da je bitno i stručno samo ono što vi znate da radite i čime se vi bavite, a svi ostali poslovi su za blentav). 
Jeste, ja živim u srednjem veku, neuk sam u bilo čemu i zaostao (ko "trtka" na fes) i glup sam što poštujem i cenim tuđa znanja i zanimanja. 
I jesam glup što sebi dozvoljavam luksuz da se sa takvim znalcima i stručnjacima natežem na BJB. 
I čudi me da nismo (kao društvo) već mnogo više uznapredovali sa tolikom strukom (sobzirom da i u vrhu vlasti imamo isti takav stručan i savremen kadar). 
Ajd zdravo i srećan nam Božić svima, a ja odoh da se družim sa nekim blentama. 
 
Pa tebe ako nije sramota šta si ostavio iza sebe ne znam šta da ti kažem. Ipak si ti stariji i znaš bolje a mi smo mlađi naraštaji,neuki.

Valjda je na vama starijima i prekaljenima da ostavite bolji svet iza sebe...šta je ovo rođo?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 4 sati, TAZZ je napisao:


Probna dozvola A kategorije?

Čeka se, još 9 meseci... Kako je kod tebe Iggy? :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ljubi brat Stef!
Do dva'es'' i nekog tamo Jula... Prosto jedva čekam da bahanališem i da se vratim kući u 24h i da ... Ne znam ...

Kući popijem 3 piva i napijem se ....

Odem do sve četri krajnje tačke Evrope i Azije(Rusije)

Ma bre ni nemam osećaj da je privremena dozvola(probna). Ne osećam se privremeno...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, TAZZ je napisao:

Ljubi brat Stef!
Do dva'es'' i nekog tamo Jula... Prosto jedva čekam da bahanališem i da se vratim kući u 24h i da ... Ne znam ... emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Kući popijem 3 piva i napijem se ....

Odem do sve četri krajnje tačke Evrope i Azije(Rusije)emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Ma bre ni nemam osećaj da je privremena dozvola(probna). Ne osećam se privremeno...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Ja nikako da ukapiram šta je to PROBNA DOZVOLA, to u moje vreme nije postojalo! :lol3:

Bilo je ''ili jesi, ili nisi!'' :D 

 

Ovo sad kao iz zatvora da se izlazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja