Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /

Niste ga dobro razumeli, ukljucio se u voznu, ne u preticajnu, verovatno malo ranije jer je ocekivao da ce taj sto pretice sleper i njega isto... A ovaj sa sleperom je ocekivao da ce brze da ubrza i zato se vratio odmah nakon preticanja u svoju gde su se obojica stvorili u istom trenutku.

Niko tu nije bahat, vec lose procene...

 

 

Pre 18 sati, QmBGD je napisao:

Samo ne znam zašto se niko ne uključi prvo u žutu pa se prestroji. 

Tu sa snimka cak i nije zuta traka... 

Mozda covek stedi gume, pa da ne mota pun :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova

Savrseno dobro razumeli, ne sme ni u voznu dok se za to ne stvore uslovi. Aman ljudi, ukljucujete se na glavni put/autoput, jos gore!!!

Ne mozes gas gaaaaas i ocekivati da ce se onaj iz vozne premestiti u preticajnu koja je, jelte bila puna(sam je covek napisao) i ocekivati da ce se sa sleperom teleportovati u punu levu, jos se cudis sto ti svira :/ Pitam se samo gde ste polagali, u Pancevu 90-ih? :) Opet ponavljam, to sto se nesto redovno praktikuje i stvar je redovne vozacke kulture ne znaci da treba skakati na ljude zato sto nisu pokosili sve iz leve da bi propustili vas jer NEMATE PREDNOST ZAKONSKI GLEDANO!!! I da je leva prazna njihovo je po ZOBS-u da samo drze svoj pravac, svoju traku ali je ljudski pomeriti se(sto sam praktikujem apsolutno uvek kad za to ima uslova).

 

EDIT: Ipak da, losa procena ali niko kriv. Procitao sam pazljivije, shvatio sam prvi put da je njemu svirao lik iz desne trake, dok je istog preticao drugi u levoj preticajnoj, a on se sa petlje ukljucivao. Bez obzira, opet nema razloga za jadanjem i pisanjem u ovoj temi, obojica ste pali na ispitu bezbedne voznje(on malo manje).

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 450 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 12 sati, MarkoMoto je napisao:

Savrseno dobro razumeli, ne sme ni u voznu dok se za to ne stvore uslovi. Aman ljudi, ukljucujete se na glavni put/autoput, jos gore!!!

Ne mozes gas gaaaaas i ocekivati da ce se onaj iz vozne premestiti u preticajnu koja je, jelte bila puna(sam je covek napisao) i ocekivati da ce se sa sleperom teleportovati u punu levu, jos se cudis sto ti svira :/ Pitam se samo gde ste polagali, u Pancevu 90-ih? :) Opet ponavljam, to sto se nesto redovno praktikuje i stvar je redovne vozacke kulture ne znaci da treba skakati na ljude zato sto nisu pokosili sve iz leve da bi propustili vas jer NEMATE PREDNOST ZAKONSKI GLEDANO!!! I da je leva prazna njihovo je po ZOBS-u da samo drze svoj pravac, svoju traku ali je ljudski pomeriti se(sto sam praktikujem apsolutno uvek kad za to ima uslova).

 

EDIT: Ipak da, losa procena ali niko kriv. Procitao sam pazljivije, shvatio sam prvi put da je njemu svirao lik iz desne trake, dok je istog preticao drugi u levoj preticajnoj, a on se sa petlje ukljucivao. Bez obzira, opet nema razloga za jadanjem i pisanjem u ovoj temi, obojica ste pali na ispitu bezbedne voznje(on malo manje).

Alo sinko imam dozvolu duze nego ti godina zivota i ukljucuo sam se po svim pravilima. Sad ako treba da vam crtam to i dalje necete ukapirati. Znaci uljucujem se na autoput sa brzinom od oko 80 kmh, iza mene u voznoj traci sleper na oko 100 met, u traci za preticanje druga vozila. Vec sam se ukljucio kad je mamlaz sa sleperom pretekao kolegu i u acio se izmedju nas, Po cemu nisam postovao propise, ili sam uradio nesto nemoralno. 

Mozda sam i glup pa mi je promaklo kako se na pravi nacin ukljucuje na AP, ili ne razumem znakove?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R
Alo sinko imam dozvolu duze nego ti godina zivota i ukljucuo sam se po svim pravilima. Sad ako treba da vam crtam to i dalje necete ukapirati. Znaci uljucujem se na autoput sa brzinom od oko 80 kmh, iza mene u voznoj traci sleper na oko 100 met, u traci za preticanje druga vozila. Vec sam se ukljucio kad je mamlaz sa sleperom pretekao kolegu i u acio se izmedju nas, Po cemu nisam postovao propise, ili sam uradio nesto nemoralno. 
Mozda sam i glup pa mi je promaklo kako se na pravi nacin ukljucuje na AP, ili ne razumem znakove?

Nije kvantitet tu bitan nego kvalitet ;) Kao sto znamo po putevima, ima matoraca koji dozvole imaju vise od pola veka pa i dalje ne znaju da voze. Tako da ja to ne bih potezao kao argument.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 450 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre sat vremena, VladoGrcic je napisao:


Nije kvantitet tu bitan nego kvalitet ;) Kao sto znamo po putevima, ima matoraca koji dozvole imaju vise od pola veka pa i dalje ne znaju da voze. Tako da ja to ne bih potezao kao argument. emoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znas sta bi Bili Piton rekao na to? Samo vi "mladi" sve znate, verovatno zbog polaganja po novom ZOBS-u.  Hebes teoriju beez prakse! Kada naapravite 500+ hkm onda mozete da savetujete, ovako te teorijske stvario se lako nabubaju!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 450 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 16 minuta, cezarpa je napisao:

Samo nisi propustio vozila sa prvenstvom prolaza.

Koje vozilo je imalo prvenstvo prolaza, ajde prosvetli me?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 285 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Evo pređoh ove godine do sada 96.000 sa šleperom... Mislim da nisi zakonski pogrešno postupio,ako si se uključio sa 80 u srednju traku. Isto tako mislim da nisi ni korektno postupio,više u stilu moj put vozim kako hoću. Na tom mestu je ograničenje 130 ako me sećanje ne vara, usporavaš 44t zato što se tebi vozi laganica,da si vozio 91 ne bi smetao šleperu. Čovek se vraća u srednju traku da ne bi zadržavao saobraćaj iza sebe i nailazi na tebe,koji voziš lagano,a mogao je da drži levu traku do besvesti. 

Imam km na 2,4 i 12 točkova i perspektiva se menja. Mislim da bi u idealnom svetu svako pre dobijanja bilo koje kategorije trebao da proba sve kategorije, barem par časova da izvoza. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2166 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kad se ukljucujes na auto put imas obrnut trougao?

WWW.GOOGLE.RS

Пронађите локална предузећа, погледајте мапе и преузмите упутства за вожњу у Google мапама.

 

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1783 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@vex.-a je stigao sleper koji ga nije ni video,jer se ukljucio na AP u momentu dok je ovaj preticao drugi sleper,tako da @vex nije nista pogresio,a vracanje u desnu traku tako da guras-ubrzavas vozilo ispred sebe ..pa mozes dobiti samo prstenac,kao sto rece.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9234 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cezare pogresno ti je ukljucenje u odnosu Vex gde se ukljucio, to je smer ka gradu.

Preko puta je ukljucenje o kom pricamo....

WWW.GOOGLE.RS

Пронађите локална предузећа, погледајте мапе и преузмите упутства за вожњу у Google мапама.

 

Vex promenio si iskaz u odnosu na post sa predhodne strane a to nije dobro. Kad pisemo, pricamo o necemu trudimo se da bude sto tacnije preneseno.

Kako god bilo, ne menja cinjenicu da si napravio gresku koja te je jeftino kostala, objasnicu zasto tako mislim.

 

Ako se pogleda krivina koju okacih tj ukljucenje kud si porsao, jasno se vidi da je jebena sa kontra nagibom.

Sto dalje znaci da si u 2-oj eventulano 3-oj brzini, na vr gasa sto mu dodje mala brzina + na to dodati roditelje, mrak i ladnocu.

 

Screenshot-11.png

 

Hteo, ne hteo pumpanje gasa krece na izlasku iz ostre krivine.

Sve i da si postigao 80km/h, ne daje za pravo ukljuciti se na AP ako radnja nije bezbedna po sve ucesnike.

 

Dacu ti jedan primer....tu je ogranicenje 130km/h.

Ja sam u mom lubenicaru (Astra H karavan) kliknuo tempomat na 3krpm jer ga gotovo uvek vozim na tim obrtajima ili ti oko 130km/h idem za Vrcin pa dalje u tazbinu, u levoj sam traci.

Cezarpa koji je iza mene, gazi brze, vidim ga u retrovizoru kako me stize, ljut je, brz je, samo sto ne kaze sklanjaj se bre!

Sklanjam se u srednju traku, ista brzina iiii moz misliti na koga cu da naletim :) 

Ovo je realan scenario koji sam xx puta doziveo jer kao sto rekoh, tu spartam nedeljno 2, 4 do 6 puta zadnjih 18 godina.

Ko je u takvoj situaciji u problemu .... svo troje rekao bi.

I Vex i Satelis i cezarpa mogu najebati, Vex i Satelis najvise. Ko je doveo do problema.... pa Vex cinimi se. 

 

Ja sam u srednjoj traci i vozim po ogranicenju 130km/h, hop ispred mene ukljuci se Vex sa 80km/h.

Sta cemo sad..... da blicam, sviram, nabadam kocnicu.... ili da zazmurim i vratim se u levu traku pa nek cezarpa nabada kocnicu ako nije kasno.... ili da dam gas pa da Vexa obidjem zaustavnom?

Ili da prepoznam situaciju (znam za jadac), pa na vreme oduzmem gas, kocim ako treba ..... ondak smo dobri svo troje.

 

Vex, konkretno tvoj scenario imam na ukljucenju Vrcin, smer ka gradu.

Isto je ostra desna sa kontra nagibom, pumpam pun gas koliko god moze moj lubenicar i veruj mi da sam dosta puta nastavio sa pumpanjem gasa sad vec u zaustavnoj traci (i ako to nije dobro) ne bi li ujebao sleper/kamion u srednjoj traci. Zajebano brale, momci ga doobro gaze, nema zezanja.

Ako je automobil u srednjoj, onda nemam sta traziti i pumpati gas vec pustam da prodje pa se ondak ukljucim.

Ja sam taj, koji u toj situaciji, moram paziti na oboje tj na sve one koji su vec na autobanu jer moja pogresna procena moze skupo kostati.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To sto je neko ljut iza mene u brzoj traci me uopste ne dotice, neka smanji brzinu, a ja se sklanjam cim bude bezbedno u sporu. E to sa ukljucenjem i voznjom u sporoj mi nije jasno sem ako taj koji tako vozi ne prevozi nekakav teret, pa realno nije u mogucnosti da ubrzava kako hoce.
Sve vise je ljudi na auto putu koji voze 80 gdje je 130 i zestoko ometaju protok saobracaja, a da nepricam da ima i onih koji voze i ispod 80.
Opet ima pajsera koji se ukljucuju direktno iza pune ljinije u sporu, cak i brzu traku, prosto mi je nevjerovatno sta glavom misle. Pa pogledaj majku mi idel sta, propusti, nisi najvazniji na svijetu.
Prosli se se mjesec vracam iz Leskovca i na spajanju autoputa kod Nisa lik iz svoje spore prelazi u brzu, pa u moju sporu, pa u brzu u kojoj sam bio, znaci ludak i to sve sa najvise 100 na sat.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Na našim autoputevima ne postoje "spora i brza" traka :)

Desna traka je traka kojom se vozi, a levom se pretiče.

 

Ja recimo mislim da je Vex u pravu - on se uključio u desnu traku dovoljno daleko i dovoljno brzo ispred vozila koje je bilo u toj traci.

Nije mi poznato da postoji obaveza da, prilikom uključivanja, mora da se pazi na vozilo u levoj traci, i da vozilo u levoj traci pre prelaska u desnu mora da se uveri da je bezbedno.

 

Uporedimo to sa vožnjom u gradu sa tri trake - jedan auto krajnje levo, drugi krajnje desno. Obojica hoće u srednju traku, ko ima prednost?

Možda grešim, ali ja mislim da tu važi pravilo desne strane, tj. u Vexovoj situaciji, on ima prednost.

 

Beše imamo nekog instruktora vožnje na forumu? Mislim da nam treba stručno mišljenje za ovo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 870 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Nisam bio tu da sudim, ali recimo da je taj kamiondžija iz preticajne trake bezobrazan, a opet, ako si se uključio 100m ispred kamiona a on je uspeo da te stigne i skoro pregazi, onda bih rekao da je problem i u ulaznoj brzini i u ubrzavanju - ne ide šleper preko 100kmh, a stigao ga je uprkos razmaku koji je postojao, i to osetnom razlikom u brzini...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 12 minuta, QmBGD je napisao:

ne ide šleper preko 100kmh

 

Pa sad...

Oni ne bi trebalo da idu više od 90 km/h (trebalo bi da imaju fabričke blokade), ali nisam siguran da je to tako i u praksi.

Ali čak i da jeste tako - ako je bilo očigledno da ovaj u desnoj traci ide sporo, ne bi trebalo da je njemu bitna brzina vozila u levoj traci.

Promenio član zaludan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NK650

Na autoput ne smeju da se uključe vozila kojima sopstvena konstrukcija ne dozvoljava brzini veću od, koliko beše, 60 na sat? Prema tome, niko nije dužan da vozi srednjom 130 "jer je toliko ograničenje". Ljudi su maksimalnu dozvoljenu brzinu odavno počeli da tretiraju kao minimalnu. A šta ćemo sa teretnjacima na usponima, koji nekad ni 40 km/h ne mogu da održe? Ok, traka za spora vozila, ali nema je uvek i svuda. 

Vex se uključio u srednju traku, na dovoljnom odstojanju da šleper koji je u istoj traci ne mora da koči (nije mu oduzeo prednost). To što balvan iz preticajne pretpostavlja da ispred njegovog kolege u srednjoj nema nikog je čist ruski rulet. Hoće da se vrati, a nije siguran da to može bezbedno da uradi. Krenuo je da se vraća na nedovoljnom odstojanju od šlepera u srednjoj, umesto da ga obiđe za bar dve svoje dužine. Ovako je i njega "isekao". Ako nešto mrzim na putu, to je kad me neko pretiče, pa mi se vrati u traku na pola metra ispred mene. To je čisto demonstriranje sile, u fazonu "nadišeš mi se auspuha, ja sam alfaseljačina". Na autoputu bar nema izgovora za tako naglo vraćanje u traku, jer mu niko ne ide u susret, pa da kao mora. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 870 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

@zaludan,Pa o tome i pričam ako je bilo 200m razmaka (kako je napisao), kamion ide 90kmh, pa kojom brinom si ušao i zašto ne ubrzavaš? Ej bre, 200m.

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 19 minuta, QmBGD je napisao:

@zaludan,Pa o tome i pričam ako je bilo 200m razmaka (kako je napisao), kamion ide 90kmh, pa kojom brinom si ušao i zašto ne ubrzavaš? Ej bre, 200m.

 

Nismo se razumeli :)

Prvo, po meni je sasvim moguće da kamion ide i preko 90... (stvarno ne znam kakvo je stanje sad, ali se dobro sećam vožnje u jednom FH12 pre 15-tak godina...kakve crne blokade i bakrači :D

 

Drugo, on (Vex) je bio u obavezi da se bezbedno uključi u odnosu na vozilo u desnoj traci.

Onaj u levoj traci ne treba da ga interesuje o ovoj situaciji.

 

Opet možda ja grešim, ali meni je to logično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

 

 

Screenshot-11.png

 

 

Ajd da pitam ....

 

Zasto se po izlasku iz krivine svi ukljucuju na autoban odmah kod prve bele isprekidane sa brzinom 60/80 kmh  kad je narednih 100 metara dozvoljeno za voznju i dovoljno za ubrzanje od 100+ kmh a onda i bezbolno ukljucenje.

 

Ja prvi vozim na AP 100 kmh sto je po navigaciji 95. 

Jel to znaci da sam ja lošiji vozac od onih sto voze 150 .....

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

E to i ja pricam, ne o kolegi jer prosto ne mogu donijeti sud vec generalno se ljudi sjure odma na auto put ne gledajuci dal ce koga ugroziti. Nazvao sam spora i brza ne zato sto ne znam dal se tako zovu vec da je lakse i napisti i shvatiti, e sad ako tu ima problem jbg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 761 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

Na našim autoputevima ne postoje "spora i brza" traka :)

Desna traka je traka kojom se vozi, a levom se pretiče.

 

Ja recimo mislim da je Vex u pravu - on se uključio u desnu traku dovoljno daleko i dovoljno brzo ispred vozila koje je bilo u toj traci.

Nije mi poznato da postoji obaveza da, prilikom uključivanja, mora da se pazi na vozilo u levoj traci, i da vozilo u levoj traci pre prelaska u desnu mora da se uveri da je bezbedno.

 

Uporedimo to sa vožnjom u gradu sa tri trake - jedan auto krajnje levo, drugi krajnje desno. Obojica hoće u srednju traku, ko ima prednost?

Možda grešim, ali ja mislim da tu važi pravilo desne strane, tj. u Vexovoj situaciji, on ima prednost.

 

Beše imamo nekog instruktora vožnje na forumu? Mislim da nam treba stručno mišljenje za ovo.

Opet ja sa prokletim zakonima...

 

ZOBS kaže sledeće:

Član 103

Na autoput, odnosno motoput, vozač može da se uključi, odnosno isključi samo prilaznim putem namenjenim za uključenje na taj put, odnosno isključenje sa puta.

Vozač koji se motornim vozilom uključuje u saobraćaj na autoputu ili motoput dužan je da:

1) koristi saobraćajnu traku za uključivanje, kada takva traka postoji u produženju priključnog puta i da se u saobraćaj na taj put uključi dajući znak pokazivačem pravca, na način kojim ne ugrožava saobraćaj vozila koja se kreću po tom putu,

2) propusti vozila koja se kreću po tom putu, ako na mestu na kome se uključuje u saobraćaj na autoputu ne postoji posebna traka za uključivanje.

Vozač koji se vozilom isključuje iz saobraćaja sa autoputa ili motoputa, dužan je da svojim vozilom blagovremeno zauzme položaj na krajnjoj desnoj saobraćajnoj traci i da što pre pređe na saobraćajnu traku za isključivanje, ako takva traka postoji na ulazu u priključni put.

 

Dakle dužan je da propusti sva vozila koja se kreću po autoputu bez obzira na traku u kojoj se nalaze.

U suštini je to jedna od onih situacija gde je opšte pravilo vožnje u suprotnosti sa zakonom. Pravilo je - pogledam, nema nikoga u neposrednoj blizini, uključim se nekim normalnim tempom, ako se nekome i ubacim ili će preći u levu traku ili će prisporiti.

A zakon je - pogledam - ako ima ikoga na čiju vožnju mogu da utičem - moram da ga propustim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja