Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Problem je sto su i ova novija kola kao bunkeri, puno mrtvih uglova, super zvucno izolavana , stvarno cesto mi se desi da kada sam u autu koliko god se cimam ne vidim motor iza ali ga cujem, pogotovo kad se ukljucujem na autoput.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Данас су стварно претерали достављачи глова на ел. бициклима . Булевар скретање ка Књегиње Зорке пали се зелено испред мене трицикл Јамаха ја иза . Пали се зелено после 3 метра јамаха нагло кочи ја набо предњу  дупе скочи на резервоар ноге у вис ..... 1 цм ме дели од удара у јамаха трицикл кад гле чуда Мамлаз , Дебил , Будала  глово плава кутија на леђима  на ЦРВЕНО  ладно ка Вуковом споменику  . Пазите се у задњих месец -  два пар пута што на мотору што у ауту ме само чудо спасило од пада ил удара аутом у Дегенерике који без пардона иду на ЦРВЕНО   и у контра смеру поготово ноћу  .Појаве се у секунди ниодкуда без светала укључених  и кроз црвена пролазе плус брзо иду ти електрични бицикли који нит имају осигурање нит добро коче .  Не до бог да их омандаш како да наплатиш штету ил не дај  боже неког да одвалиш о хаубу браник или се ти са њим изломиш на моторциклу . Данас сам буквално омашио и трицикл и достављача за који цм  а мого сам да се изломим због јеб....доставе ко да неко умире од глади ако не добије доставу за минут а овај КАМИКАЗА бакшиш .  Надам се да ће неко  у саобраћајној полицији коначно  кренути да их санкционише макар за црвено и контра  смер и немање осветљења ноћу .

Promenio član ddimic
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Meni samo nije jasno kako ne ginu s obzirom kako voze. Hvala Bogu pa ih ne vidjam po crnim hronikama, ali se ne bi ni zacudio.

Inace, na isoj toj raskrsnici je jedan takav mamlaz prosle sedmice prosao na crveno elektricnim biciklom i samo cudo ga je spasilo da ga ne pokupi turisticki autobus koji je skretao iz Bulevara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 765 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure
Pre 2 sati, vasa.93 je napisao:

Gotovo sam siguran da oni voze kako voze sa istim ubeđenjem, tako da...

 

Čim se stvari svedu na lični, subjektivni nivo, sva pravila padaju u vodu.

Opet cu ponoviti,idem zaustavnom ako kolona stoji ili se pomera mic po mic. Idem drugom,svaler gas,tek da ne stojim jer me to dovodi do ludila. Ako se vozila krecu,skoro nikada se ne provlacim ,cak i kada mi se auto poneri u stranu. Blicnem ili dignem ruku u znak zahvalnisti i lagano sacekam da izadjem iz grada. 

Nisam cvecka,obilazim na punoj,vozim preko ogranicenja,prolazim na crveno svetlo gde su radovi...ali po gradu,gazeli....vozim mirno u zelji da sacuvam zivot

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Ja volim da kopiram Japance i zato se drzim svoje trake. Tako ti i brza voznja mnogo sigurnija.

Ima i onih koji nemaju dovoljno vestina da se drze svoje trake, mada vecina smatra da je to normalno ako vidis da ispred sebe nema nikog.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

I opet svi su svetice i časne sestre, samo mi nije jasno ako svi poštuju pravila ko će onda da prozuji, dok on jaše razdelnu liniju?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 28.9.2022. at 9:55, Drinkero je napisao:

I opet svi su svetice i časne sestre, samo mi nije jasno ako svi poštuju pravila ko će onda da prozuji, dok on jaše razdelnu liniju?!

A meni i dalje nije jasno zbog čega bi neko "jahao" razdelnu liniju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 28.9.2022. at 9:55, Drinkero je napisao:

I opet svi su svetice i časne sestre, samo mi nije jasno ako svi poštuju pravila ko će onda da prozuji, dok on jaše razdelnu liniju?!

Ja jedino peske postujem ogranicenje ili ako vozim biciklu koja nije trkacka sa onim tankim gumama

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 608 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L

Danas na avalskom putu katastrofa. Vozim kola i ne verujem. 
Prvo autobus koji je lagano isekao krivinu i tako presao celim vozilom u suprotan smer, drugo neki deda, malo mi ga bi i zao ali brate, ide na stakama po sred trake, bukvalno po sred. I trece, kamion koji nosi sitan pesak koji leti sa njega, a na nekoj neravnini ispada iz njega.

Gledam i mislim se, nije me avalski video dugo a kolko vidim tako ce i da ostane...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9233 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 9 minuta, lestra je napisao:

drugo neki deda, malo mi ga bi i zao ali brate, ide na stakama po sred trake, bukvalno po sred. I trece, kamion koji nosi sitan pesak koji leti sa njega, a na nekoj neravnini ispada iz njega.

Gledam i mislim se, nije me avalski video dugo a kolko vidim tako ce i da ostane...

Demencija bate demencija.... takve kad vidis stani, probaj da pomognes .... usmeris van puta il na trotoar ako ga ima.

Avalski je postao bas grdan za voznju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Svaku gresku mogu da razumem, ima i neiskusnih vozaca... ima i smotanih, ne osudjujem nikoga 

 Ne mesajte takve sa bahatim.

 Pre desetak dana od Svilajnca teram lepim ravnim putem, moja traka prazna, brzina 100km/h (u prekrsaju sam, znam) iz suprotnog smera veliki gospodar prstenova pocinje preticanje tacno ispred mene. Ne mogu da verujem sta se desava, mozak pokusava da u delicu sekunde obradi sve podatke i donese odluku sta ciniti... uspem da se sklonim skroz desno a da ne zakacim zemlju pored puta.

 Bahati mamlaz nije se ni potrudio da mi ostavi vise prostora. Jos da napomenem da iza mene nije bilo vozila pa je mogao da pretice kada ja prodjem. 

  Malo dalje stanem da se saberem i ispraznim i strah i bes kroz razne psovke za koje nisam ni znao da postoje.

  Zbog takvih mamlaza pozelim da sam neki Sigal ili VanDam, jurio bih ga do kraja sveta.

  To je vrhunac bahatosti i bezobrazluka i... ne znam... evo opet mi skocio pritisak...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Redivna pojava na putu koji vodi od aerodroma prema surcinskom putu. Sirok je i svi voze brze, a uvjek ima debila koji vide da im ides u susret i pocnu da preticu, par puta je bilo bas kroz iglene usi

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja juče umalo ne ubih biciklistu...

 

Kiša, mrak, dva kretena ispred voze 40 na sat na pravcu od min 1 km - vrlo bukvalno.

Iz suprotnog pravca vrlo redak saobraćaj.

Prestignem jednog, sačekam auto iz suprotnog pravca, krenem da pretičem drugog.

Stižem negde mojim prednjih točkom do njegovog zadnjeg, palim duga svetla, i u tom trenutku vidim NEOSVETLJENOG BICIKLISTU IZ SUPROTNOG PRAVCA na nekoliko metara ispred!!!

Srećom, shvatio je da ću teško ja njega da promašim, i vidim kako silazi sa asfalta, i spušta noge sa pedala.

Mislim da mi je srčka preskočila par otkucaja.

 

Da sam ga ubio, verovatno bi se i o meni pričalo kao o bahatom mamlazu. Ono, preticao i ubio biciklistu. Ne bi me oprali ni Sava ni Dunav.

To što debil vozi neosvetljen bicikl po putu, i još po kiši...uff...što reče salem, da sam Sigal ili VanDam, jurio bih ga da ubijem od batina.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Tako moj ortak vozio kroz Vranić u sred noći. Gazio srednju liniju, nigde nikog. I čeoni sudar sa motorom. Klinac vozio klinku od 15 godina, pijan, bez svetla, dozvole, kaciga... Klinac kriv za svoje, a drug za sudar, povrede. Klinki i njenoj kevi 3-4 godine plaćao zimovanja, letovanja, banje... Rehabilitacija, da ga ne tuže još. Mala je onda polomila nogu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /
pre 35 minuta, Jupiter je napisao:

Ti misliš da je njemu bilo lepo?! Sam, umoran, možda iz kafane, po kiši biciklom! Namerno si to uradio!

Sekao krivinu sto posto :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
On 30.9.2022. at 10:25, zika56 je napisao:

A meni i dalje nije jasno zbog čega bi neko "jahao" razdelnu liniju?

Ziko56

Pa:jee: zanimljiva je ta razdelna linija :Bandolero:

Produbljuje misao :staa3:

Promenio član Kawazzr500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
On 30.9.2022. at 10:25, zika56 je napisao:

A meni i dalje nije jasno zbog čega bi neko "jahao" razdelnu liniju?

Žiko najslađe je "zabranjeno voće".  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1783 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kraljevo-Raska,grupa od 10-ak motora,bela linija,leva,desna,nepregledno,preticanje non-stop,nasilna bezobzirna voznja,stvarno me ne iznenadjuje broj nastradalih motorista.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 30.9.2022. at 10:25, zika56 je napisao:

A meni i dalje nije jasno zbog čega bi neko "jahao" razdelnu liniju?

 

A vidi, na motoru je verovatno doživljaj potpuno drugačiji, ali, kolima, svako zaobilaženje rupa, slivnika, nenormalnih zakrpa... podrazumeva prelaženje razdelne linije. Naravno, ako nema nikog iz suprotnog pravca, i ako niko nije već krenuo u preticanje.

 

S obzirom da živim i vozim u Srbiji 30+ god, to je toliko redovno da ja uopšte ne doživljavam razdelnu liniju kao nešto baš bitno. Ilustracije radi - 3 i po godine sam išao 23km na posao gde na 12 od tih 23 linija nije ni postojala.

Doduše, nikad (da, da, NIKAD) ne pretičem na punoj liniji ništa što se ne kreće više od 40km/h, a i to mi se dešava da vežem nekoliko krivina iza traktora, ili šlepera uzbrdo.

 

Isto tako, uvek sam potpuno svestan saobraćaja oko sebe, u svim pravcima. Nikad mi se nije desilo da sam krenuo u preticanje da nisam pogledao u retrovizor, iako svakako stalno pratim da li ima neko iza mene.

 

Da, desi se momenat da čovek odluta, i da, desi se da pilot doleti odpozadi, a može i sa strane ako se ukrštaju putevi, sa 150+ na sat i da ubije i sebe i mene, i ... Ali, ako ću da mislim na to šta MOŽE da se desi, nikad neću izaći iz dvorišta.

 

Vozim 30+ godina. Osim par "nesporazum" situacija na ispod 10km/h u gradskoj gužvi, nikad nisam bi ni blizu situacije da izazovem udes, a kao i svi, milion puta sam je izbegavao. Moje "jahanje bele" sasvim sigurno nikad nije ugrozilo nikog, a za "može da se desi" mogu da kažem da evo za par sati kad krenem, može da se desi da ne vidim nekog na motoru na Ibarskoj ko mi dolazi s leve strane, da ga isečem, i da nastrada. Verovatnoća je ista.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Ae obrati paznju makar na crveni motor na ibarskoj, leba ti :jee:

  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

 

A vidi, na motoru je verovatno doživljaj potpuno drugačiji, ali, kolima, svako zaobilaženje rupa, slivnika, nenormalnih zakrpa... podrazumeva prelaženje razdelne linije. Naravno, ako nema nikog iz suprotnog pravca, i ako niko nije već krenuo u preticanje.

 

S obzirom da živim i vozim u Srbiji 30+ god, to je toliko redovno da ja uopšte ne doživljavam razdelnu liniju kao nešto baš bitno. Ilustracije radi - 3 i po godine sam išao 23km na posao gde na 12 od tih 23 linija nije ni postojala.

Doduše, nikad (da, da, NIKAD) ne pretičem na punoj liniji ništa što se ne kreće više od 40km/h, a i to mi se dešava da vežem nekoliko krivina iza traktora, ili šlepera uzbrdo.

 

Isto tako, uvek sam potpuno svestan saobraćaja oko sebe, u svim pravcima. Nikad mi se nije desilo da sam krenuo u preticanje da nisam pogledao u retrovizor, iako svakako stalno pratim da li ima neko iza mene.

 

Da, desi se momenat da čovek odluta, i da, desi se da pilot doleti odpozadi, a može i sa strane ako se ukrštaju putevi, sa 150+ na sat i da ubije i sebe i mene, i ... Ali, ako ću da mislim na to šta MOŽE da se desi, nikad neću izaći iz dvorišta.

 

Vozim 30+ godina. Osim par "nesporazum" situacija na ispod 10km/h u gradskoj gužvi, nikad nisam bi ni blizu situacije da izazovem udes, a kao i svi, milion puta sam je izbegavao. Moje "jahanje bele" sasvim sigurno nikad nije ugrozilo nikog, a za "može da se desi" mogu da kažem da evo za par sati kad krenem, može da se desi da ne vidim nekog na motoru na Ibarskoj ko mi dolazi s leve strane, da ga isečem, i da nastrada. Verovatnoća je ista.

 

Nisam uopšte ni mislio na vožnju preko bele u slučaju preticanja, obilaženja i izbegavanje rupa.

Pričam o situaciji kada ljudi na otvorenom putu jednostavno idzžu sredinom, ili seku krivine prelaskom u suprotnu traku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja