Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
Pre 2 sati, Kawazzr500 je napisao:

Kako je mene jedan motorom isto sa desne strane cepnuo na auto-putu BG-NI

Odseko sam se brale šleper sam vozio, pa otkinuo me je...noge su mi uvis pošle...

Verujem ti... Vozim dve godine samo motor, ali od početka znam da na istom ne smem s desne strane nikako, ne razumem takve glave

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Pre dva dana vozim iza nekog lika na elektro motoru i gledam šta radi. Nije normalan. 

Sve uzastopno obilazi neki autić sa njegove desne strane na ležećem, prelazeći na trotoar i ubacuje mu se. Ovaj sa autom ga pretekne izmedju ležećih i sve tako. 

9 ležećih u Vinči u glavnoj ulici,cirkus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, zaludan said:

 

Ne znam zašto je ovo problem kad je pregledno i nema vozila iz suprotnog pravca?

Osim ako ona narandžasta fleka na slici nije kamion iz suprotnog pravca?

 

Ja ovo stalno radim - sečem krivine da dobijem što ravniju putanju.

A ja bih te kaznio sa 2.000 eura, i oduzeo ti dozvolu na 18 meseci.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
11 hours ago, zaludan said:

 

??

 

Ne razumem??

Ni na koga drugog, ni na koji način ne utičem, ali ti bi me svejedno uklonio zato što radim nešto što ti ne radiš??

Ovde kad se ne slazes sa misljenjem vecine, bivas crna ovca. Been there done that. Pusti, ja te podrzavam, i svi ostali to rade samo su ovde posteni ali ne vredi upirati, borba sa vetrenjacama. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7259 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm
Pre 16 sati, zaludan je napisao:

Ja ovo stalno radim - sečem krivine da dobijem što ravniju putanju.

Vrlo loša navika, koja može jednom skupo da te košta.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 6 minuta, Disko Nindža je napisao:

Vrlo loša navika, koja može jednom skupo da te košta.

 

Ne vidim kako.

Ja to ne radim "po navici" već sagledavam situaciju.

U životu nisam sekao nepreglednu krivinu, niti mi se desilo da moram da korigujem putanju koju sam započeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9233 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Videces kad te brzinom svetlosti stignu kolege sa zadnje strane, krene da te obilazi a ti pojma nemas da je iza tebe jer se sve desava mnogo brzo...... zamisli dalji epilog.

 

Lično doziveo pre neku godinu, na bajku sam bio u svojoj traci cekavsi da preteknem vozilo ispred.

Potez je bio AR-LA, govno mi se sledilo, niotkuda su se stvorili.....

 

Ovakav nacin voznje (prelaz u suprotnu traku zarad peglanja krivinine) vec lani je diskutovan i nikako ga ne mogu podrzati kao ispravnim....koj moj se traži u drugoj traci?

Imaš svoju u celosti na korišćenje....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Znaci da dzabe trose boju na te linije,znakove i ostalo.

Mozemo valjda sami da sagledamo situaciju i vozimo a ne tu neka glupa pravila ,nismo deca.

Promenio član zlatkojov
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Ne kapiram potrebu da se prelazi u suprotan smer, nisam lažni moralista, često sam u prekršaju ( brzina kolima i motorom, preticanje na punu motorom kada mislim da ne ugrozavam nikoga ) ali zaista ne vidim potrebu da kolima zauzimam dve trake ili da vozim u levoj. Moj ćale to stalno radi, prestao sam i da se vozim sa njim, svaki put se posvađamo. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 761 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Možda ispred vas vozi Jean Ragnotti kao ovaj danas ispred mene, pa mora da hvata apeks krivine (valjda se lepo vidi u daljini)

 

 

A danas je bio i dan za pretrčavanje auto puta. Naravno, pretrčavanje auto puta je sumanuto, ali pretrčavanje u svečanoj odeći i štiklama, može da bude olimpijska disciplina.

Prvi trkači na početku, drugi na 5. minutu snimka.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

Videces kad te brzinom svetlosti stignu kolege sa zadnje strane, krene da te obilazi a ti pojma nemas da je iza tebe jer se sve desava mnogo brzo...... zamisli dalji epilog.

 

Da, ovo jeste realna mogućnost (opasnost), i toga sam svestan.

Ali, kad bih razmišljao o niskoletećim manijacima nikad ne bih krenuo u preticanje ili levo skretanje na magistrali (mogu da izlete brzinom svetlosti iz krivine iz suprotnog pravca), nikad se ne bih sa sporednog puta uključio na glavni ako uključenje nije na kilometar dugom pravcu. Itd.

 

Pre 5 sati, zlatkojov je napisao:

Znaci da dzabe trose boju na te linije,znakove i ostalo.

Mozemo valjda sami da sagledamo situaciju i vozimo a ne tu neka glupa pravila ,nismo deca.

 

Ovo mogu da prihvatim kao kritiku samo od nekoga ko se sve vreme učestvovanja u saobraćaju ponaša 100% u skladu sa propisima. Ako si jedan od tih, izvinjavam se za svoje ponašanje, i iskreno se nadam da se nikad nećemo sresti na putu te da te ni na koji način neću ugroziti.

Ako nisi, ovo je samo blaži oblik ovog:

 

Pre 4 sati, pilip88 je napisao:

Ne kapiram potrebu da se prelazi u suprotan smer, nisam lažni moralista, često sam u prekršaju ( brzina kolima i motorom, preticanje na punu motorom kada mislim da ne ugrozavam nikoga ) ali zaista ne vidim potrebu da kolima zauzimam dve trake ili da vozim u levoj

 

Čoveče, u istoj rečenici kritikuješ jedno ponašanje, kažeš da nisi lažni moralista, i odmah zatim kažeš kako ti kršiš zakon kad ti smatraš da je to u redu??

Pri tome, to što kritikuješ se ne odvija kad u blizini ima drugih učesnika u saobraćaju (sa eventualnim izuzetkom Satelisovog primera), a to što radiš je bukvalno na metar od drugih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

Čoveče, u istoj rečenici kritikuješ jedno ponašanje, kažeš da nisi lažni moralista, i odmah zatim kažeš kako ti kršiš zakon kad ti smatraš da je to u redu??

Pri tome, to što kritikuješ se ne odvija kad u blizini ima drugih učesnika u saobraćaju (sa eventualnim izuzetkom Satelisovog primera), a to što radiš je bukvalno na metar od drugih...

Ja prelazim u suprotnu traku motorom na 2-3 sekunde koliko mi treba da obiđem sporije vozilo a ti bez ikakve potrebe prelaziš kolima u kontra smer.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3271 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kud postavi fotos?!

Zato i ne snimam vožnje,vagon grešaka...i još pola vagona,svi grešimo i valjda učimo?Ja pogreših pre godinu i skrcah motor od 5000,pa šta ću?Učimo i umremo glupi,zar ne?

 

Da objasnim fotos...nije imao (dečko vozio)potrebu da toliko seče jel nije jaka krivina,može se reći i da nije krivina,tek sledi...Video sam da nešto čeprka po autu,da l' je fon ili nešto drugo...?I nisam doleteo,vidi se brzina...nisam se ni uzrujao,sve je to saobraćaj,približio se...ništa,nevidi me...sVirena,uplaši ga,becnu se u desno,ej udarićeš u bankinu!

To je to,obišao...

Valjda će i on naučiti...pogotovo na ovom putu ka Koti...pokvari mi prolazno vreme?!?!?:)

 

Zato opušteno!

Svi grešimo...?!

GTvWXp1.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1230 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 21 sati, zaludan je napisao:

 

??

 

Ne razumem??

Ni na koga drugog, ni na koji način ne utičem, ali ti bi me svejedno uklonio zato što radim nešto što ti ne radiš??

Ne utices 100 puta,101 ces uticati,izgubices paznju na tri sekunde i opizdices nekog,zazvonice ti mobilni  ti ces pogledati ko te zove,za te tri sekunde ce te neko stici otpozadi i dati zmigavac da te pretekne,a ti ces na sred puta traziti idealnu putanju da iseces krivinu.

Idi na stazu pa trazi idealnu putanju,koji kurac to trazis u suprotnoj traci i jos se ljutis.

Vi koji secete krivine i oni koji skrecu desno pa hvataju ajnšlag levo kao da voze sleper su za ponovo polaganje.

Ja ne verujem o cemu se mi ovde raspravljamo i jos ovih par sto te brane i rade isto kao i ti:na_glavi:.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9233 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 16 sati, zaludan je napisao:

Da, ovo jeste realna mogućnost (opasnost), i toga sam svestan.

Ali, kad bih razmišljao o niskoletećim manijacima nikad ne bih krenuo u preticanje ili levo skretanje na magistrali (mogu da izlete brzinom svetlosti iz krivine iz suprotnog pravca), nikad se ne bih sa sporednog puta uključio na glavni ako uključenje nije na kilometar dugom pravcu. Itd.

Pre bi rekao da nisi svestan (nisi doziveo), da jesi ne bi vozio/podrzavao takvu voznju.

Najgore je kad mislis da "imas situaciju u svojim rukama", mozda ako se drzis svoje trake, ma da ni tu, niko nista ne garantuje.

Ondak kad se desi situacija kao meni, delis se na one koji jesu ili nisu imali srecu tog dana na tom mestu.

 

AR - LA ili obratno, nema veze, more krivina ima.... sam sam, peglam fino, preticem, uzivam u voznji kao sto vecina nas radi. Nista agresija, nista bezobrazno il prebrzo.

E ondak, u jednom momentu zaboravljam na saobracaj iza mene jer "imam situaciju u svojim rukama", fokus mi je na saobracaj, preticanje ispred mene, par automobila.

Samo sto sam zasao u drugi smer, stigao do zadnjih vrata .... tako zabrundase dva R-a iza, pa tik uz mene. NJima nema kocenja, meni nema vracanja u traku, sve sta sam stigao da uradim je da usima pipnem ramena, usro sam se u momentu.

 

Opsovao sam iz sve glasa onako socno, pride na sebe sam mislio. Da, rekao sam, "Jebem ti mater da ti jebem".

Troje njih je bilo, momci su brzo vozili i ja njih ne krivim, mogu samo sebe kriviti sto nisam pogledao u retrovizor pre preticanja a to nisam uradio jer sam mislio da imam situaciju u rukama.... kakav zajeb!

 

Isto tako, sutra se moze tebi desiti... sto neko rece 100 krivina ima da prodju Ok i ako ih seces, u 101 mogu se stvoriti nindze.

Nemoj misliti da popujem, nije mi to namera jer smo svi mi odrasli ljudi, izgradjene licnosti.

Samo ukazujem na realno moguce desavanje, ne treba ti u zivotu da se neki brzi kolega ubogalji ili pu pu pu.... samo zato sto si skroz nepotrebno tog momenta bio u suprotnoj traci!

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Ja sam tako vozio (auto) po sredini puta u okolini Čačka da izbegnem rupe na putu... nikog ni napred ni nazad pa sam se dao u slalom obilazenja oko rupa sa idejom da drzim dobru brzinu. U sekundi me je pretekao lik na par cm od mene na zujki bez kacige sa sve sirenom i turiranjem. Mogao sam da ga odvalim od zivota. Dva bahata mamlaza na jednom ravnom putu se nasla. Od tad u svojoj traci vozim, ako su rupe  na kolovozu ili smanjim brzinu ili dam migavac da obidjem. Ucim na sopstvenim greskama, na srecu nisu tragicne greske.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1783 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nije neki problem seci pregledne krivine kao na slici,problem kad se na to naviknes kao sto neko rece.Vecim delom godine trava pored puta je velika pa i nije bas tako pregledno kao ovde,ali problem je za mene koji dolazim iz suprotnog smera.Mnogo primera bas iz jucerasnje voznje gde prilazim krivini a neko iz suprotnog smera zagazio malo ili malo vise belu liniju.Pitam se dal ce se vratiti u svoju traku,mozda mu pozlilo,mozda je ubica krenuo na mene,mozda se uplasi kad me iznenada vidi pa se ukoci sa namotanim.volanom,mozda...mozda....takvo ponasanje upropasti zelju za voznjom i uzivanjem. 

Nedavno mi jedan cika svakcarac prica o voznji po alpima i kaze da tamo nema gazenja bele linije,policija snima i kaznjava,jednostavno sta ces ti u levoj traci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 608 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L
On 9/25/2022 at 10:11 AM, Satelis said:

Videces kad te brzinom svetlosti stignu kolege sa zadnje strane, krene da te obilazi a ti pojma nemas da je iza tebe jer se sve desava mnogo brzo.

 

Ovo se meni desilo skoro na Rudniku.

Moja greska. Prvo ih nisam video da su iza mene, a drugo uletela mi osa u kacigu. Kolega poceo preticanje a ja pustio volan da skinem kacigu sto pre moguce. Motor mrdno malo u levo ali sva sreca kolega je bio oprezan pa je video da sa mnom nesto nije u redu. Posle sam mu se izvinuo u Koti. Jbg, svasta moze da se desi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 765 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure

Juce,oko 17:30,ulazim u Bg,konjarnik...u kolima sam,saobracaja dosta,srednja traka ide oko 60,mi u levoj oko 70 km/h. Srecom video sam u desnom retrovizoru da ide motor koji ce me obici sa desne strane. Pomeram se skroz levo,pravim mu mesto i uopsne nemam problem sa tim,uvek se sklonim...medjutim,to je bila druzina bajkera na GSovima,svi imaju lanac preko zadnje tablice. Ljudi,kako su oni uspeli da naprave manevar da se svi ne polome ne znam. Nisu isli ispod 110-120...i svi su se slozili jedan za drugim i nastavili da obilaze zaustavnom trakom. Cemu to,zasto to,dokle tako.... mozda koske ne pucaju kad se padne sa GSa,ne znam... 

Zbog takve bahatosti i kurcenja sve nas svratavaju u isti kos. Motoristi divljaci,a definitivno nismo svi isti.

Neka ih Bog cuva,ali sa takvom voznjom samo je pitanje dana kada ce krenuti po zlu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 765 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure
pre 4 minuta, ske je napisao:

Jel ruzno, bahato izgleda kad motorista vozi zaustavnom trakom?

Ne,ja prvi idem zaustavnom ako auto put stoji,ali mi je brzina takva da u svakom momentu mogu da stanem u 3 metra. Ova grupa je napravila takav haos da smo svi ukocili jer smo mislili da ginu,udarajuci jedan u drugog. Da ti pojasnim,jedan iz skroz leve trake,drugi sa razdelne linije,treci i cetvrti iz srednje trake...pun desni sa preko 100 ulecu u zaustavnu kojom vec ide deo njihove grupe. Ocito su to uradili mnogo puta,manevar je uvezban.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1282 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
22 minutes ago, zemunac72 said:

...ali mi je brzina takva da u svakom momentu mogu da stanem u 3 metra.

Gotovo sam siguran da oni voze kako voze sa istim ubeđenjem, tako da...

 

Čim se stvari svedu na lični, subjektivni nivo, sva pravila padaju u vodu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja