Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ја све разумем и да се доказују колегама, и да морају одређен број казни да напишу дневно, и да их третирају на том курсу као највећи шљам... све је то ок, на то су пристали.

Али бато, не ради се то тако.

Мора се имати стила, знати како се поступа са људима.

Раније ми се девојка полицајка извињавала што ми је писала казну за паркирање, све кроз смех и културно, у фазону могао си (могли смо) попити пиће за ове паре.

Кроз фору, пиши сестро и три ако треба, имаћемо и за пиће.

Али претходних пар месеци, зло и наопако.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Jbt, meni sad nesto nije jasno?!

@drmilan_Ti pricas telefonom (prekrsaj), oni te zaustave, zaprete "kaznom", ti zamolis da pozoves druga koji ce ti pomoci, oni ti to dozvole, on zamoli kolege da te puste ( mislim da je to krivicno delo), oni izadju kolegi u susret i puste te (i za ovo se gubi posao, u najboljem skucaju)... 

E sad, cime si nezadovoljan? Sto pravis prekrsaj , izvrdavas zakon, prolazis nekaznjeno, sto ti dozvoljavaju da koristis

"pomoc prijatelja'' i time stavljas svog druga u situaciju da moli svoje kolege da te ne kazne, zaduzuje se kod njih za uslugu, i time sebe i njih stavlja u delo zloupotreba sluzbenog polozaja... Cime si nezadovoljan?

...

I jos mi nije jasno ovo, ne znam ko napisa malopre, sto ako sa nekim igras fudbal i znas ga iz grada, a kako sam kaze, malo mesto, svi se znaju, smeta ti ako sutradan radi svoj posao i kazni te ako si neispravan?

Ne kapiram sta je tu problem? jel ne sme da igra fudbal ili ne sme da radi svoj posao ili ne sme ta dva zajedno, mora da se odluci dal fudbal il sluzba?

Ja inace nemam previse problema sa policijom. Kad napravim prekrsaj gledam kako da prodjem nekaznjeno, kad je rutinska kontrola opet nemam problema, gledam da imam prema njima drugarski nastup jer donekle i mislim da su nam drugari na drumu. Jbg , ne volim kad me kazne ali i to je deo voznje. Nikad me nisu kaznili a da nisam bio kriv

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 7 minuta, Jupiter je napisao:

Pričaj, šta je bilo sa tom policajkom? :Mina:

Ништа, као и са већином шанси што сам имао у животу.

Чим остане за сутра, пиши пропало.

Сад и одмах или пропаст.:ups:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2435 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@skezasto gledas da prodjes nekaznjeno kad napravis prekrsaj? Pa plati ako si kriv.

 

Vidim nisi shvatio poentu, poenta price je nadmeni i nabedjeni nastup njihov kao da su uhvatili boga za onu stvar. I kod mene i kod @Marko05. Nije stvar kazne. A da ne pricam sto su neobrazovani pa za moj slucaj misle da ide prijava. I za nikog ne znam da je dobio otkaz jer je pomogao nekom, niti je u mom slucaju iko ikoga molio. Da se tako lako dobija otkaz ne bi imali ljude u policiji i carini.

 

Ja se uvek vadim na klopu jer radim u firmi za koju zna ceo grad pa na to prolazim, kad mogu, kad nece da cuju onda pomoc prijatelja. Ovo mi prvi put da sam bilo koga pozvao! Cisto da znas.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2435 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, Jupiter said:

I ja sam mislio da si ti doktor. Nekada, ranije. :)

Cak i da jesam, ne bih se tako sigurno potpisivao :jee:

 

nisam ginekolog ali mogu da pogledam

Promenio član drmilan_
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2047 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Gledaj sa druge strane.Ti radis neki posao ,nebitno koji.I stranka ti zove sefa i ocrni te.Sef te napusi zbog te stranke.Ti posle na nekom forumu kazes da ti nije pravo.E to je taj obican policajac na duznosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2047 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

I  ja pravim prekrsaje gde stignem i gde me nece uhvatiti,nedam drzavi u fond.I linije i ogranicenja i prvenstvo,i jebem sve po spisku drugom vozacu,ali cutim kad me uhvate i kazne.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2435 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 minutes ago, ske said:

@drmilan_Pa izgleda da nisam...

Treba da te zaustave, budu fini, kulturni , titraju ti izvine se i puste te?

Procitaj ponovo, opet nisi shvatio poentu. Ili cu da ti napisem. 
 

Dobar dan, dokumenta, da li znate zasto smo vas zaustavili, znam kriv sam, jel mogu kako da se opravdam ili ne, ne mozete za ovo vam ide kazna u tolikom iznosu, sacekajte da vam napisemo pa ste slobodni, u redu. 
 

a ne sa nadmenim stavom i glasom stani pored a vec na parkingu stojim po 90 stepeni naspram kolovoza, da ti napisem prijavu, kakvu prijavu???? Itd, sa sve kroz podsmeh i sirenjem ramena. 
 

ne treba niko da mi TITRA, kad zaserem znam da sam zasrao, al ne treba ni da mi se kurci neko. A kad me zaustave pa kazu dokumenta, ja kazem dobar dan, oni opet dokumenta ja opet dobar dan, valjda ce kad tad shvatiti da se prvo kaze dobar dan pa sve ostalo dalje. Ili je po vama i ovo lose ponasanje od strane mene sto zahtevam malo ljudskosti? Vidim da vecinu vas ne zaustavljaju ni priblizno kao mene, valjda jer sam u manjem gradu a stalno u saobracaju.
 

Al evo jos jedna lepa anegdota. Vracam se iz Ceske prosle nedelje sa biciklisticke trke, madjarskim kombijem. Zaustavlja me carinica na madjarsko slovackoj granici, izdvojila me iz kolone. Fina kulturna, good afternoon, can I get car documents, znaci ne drcno dokumenta, nego je lepo trazila, ja kazem offcourse, dam madjarsku saobracajnu, ona kaze passport, ja dam hrvatsku licnu, gleda cudno, kaze if I can get also your drivers licence, yes ofcourse you can, i dam srpsku vozacku, gleda me cudno, please get out of car and open back door, znaci ponovo me kulturno zamolila, ja otvorio, pozadi bicikle, objasnio da idemo sa trke, nasmejala se, vratila dokumenta i pozelela sretan put. E TAKO se to radi, al ti ljudi su ucili skolu za to, godinama, nemaju potrebu za podmicivanjem i znaju za pravila ponasanja i ljudskosti

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ne znam , mozda si u pravu. Ako je problem njihovo ponasanje, ti sledeci put nemoj nista da im pricas, daj im dokumenta , sacekaj da ti napisu kaznu, ili to nesto sto ne znas sta je, i onda pravo u stanicu , prijavi neprimereno ponasanje. Njihovi sefovi vole da kaznjavaju podredjene, panduri su to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Јбт кад видим колико нас поштених и правичних има, генерално а и овде на форуму, помислим некад да живим, у најмању руку, у Швици.

Пошто сви нападосте Миланчета за телефон као да је Д.Ш. (читај човек државе у служби растурања хероина) морам мало да га браним.

Прва ствар, никад нисам никога звао од познаника у полицији за било какав прекршај, није да немам људе, него ето, нисам ни правио неке озбиљне прекршаје, а кад јесам завршим то у пар речи или пишу или ћао ћао.

Друго, исти ти који пишу казне за телефон, за алкохол, за појас... кад не раде петком, суботом вече их можеш видети по граду како пију целу ноћ и након тога мортус пијани седају у своја приватна возила и настављају даље ка Златибору, Тари...

Махну колегама које су на дужности уколико их сретну и наставе својим путем.

Пример из 2016.-2017. актуелне су биле казне за затамњена стакла.

Док су мене цимали 3-4 пута да их скинем (на крају сам ипак попустио и скинуо) мој комшија, иначе тада комадир у оближњој станици је на свом голфу лагано фурао 100% тамне фолије. Тако га вози и дан данас без икаквог атеста.

Тек кад критеријуми (у свим сферама) у овој државици буду исти за све, да ли то био "свевишњи" или неки лелемуд из Уе, можемо да причамо о поштењу.

А то овде никад бити неће.

Тако да свако нек се сналази како мисли да треба.

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, Marko05 je napisao:

Ништа, као и са већином шанси што сам имао у животу.

Чим остане за сутра, пиши пропало.

Сад и одмах или пропаст.:ups:

Izvini :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1696 postova
  • Motocikl: /

Ti namrsteni klinci panduri sto se unose u face i drze za opasac su obicno dosli preko veze (citaj stranacki) i imaju za komsiju nekog dilera ili siledziju al nemaju mudasca da ih uhvate na delu, pa onda te frustracije ispoljavaju na terenu kad dobiju zadatak da kontrolisu saobracaj... A kad su u patroli obicno startuju klince cigane i osusene narkomane!

 

Jasno se vidi razlika izmedju policajca koji je prespavao akademiju i onog koji je pazljivo prosao kroz istu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2047 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Bravo ovo je veoma interesantan detalj sa pocetka rasprave:

"A kad su u patroli obicno startuju klince cigane i osusene narkomane"

Svaka slicnost sa stvarnim dogadjajima je slucajna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, ser je napisao:

Ti namrsteni klinci panduri sto se unose u face i drze za opasac su obicno dosli preko veze (citaj stranacki) i imaju za komsiju nekog dilera ili siledziju al nemaju mudasca da ih uhvate na delu, pa onda te frustracije ispoljavaju na terenu kad dobiju zadatak da kontrolisu saobracaj... A kad su u patroli obicno startuju klince cigane i osusene narkomane!

 

Jasno se vidi razlika izmedju policajca koji je prespavao akademiju i onog koji je pazljivo prosao kroz istu.

Пази, ја их мало "дубље" анализирам.

Небитно како су дошли на ту позицију (мада се зна, к'о и за сва државна радна места у овој земљи) они сви личе једни на друге.

Опет кажем, мала средина, приватно их већину знам.

Пре униформе, на 'леб да их мажеш. После обуке, не дај Боже да се сретнете.

Додуше код већине приступ се мења након завршене смене, скидања униформе и враћања у свет цивила.

Доживе неки прображај, катарзу, јебем ли га шта... онда су к'о мачићи, можеш са њима како хоћеш.

'Де си брате, шта има... грљење и те приче.

А до пре пола сата ме је*авао и писао казну.

Ок, треба раздвојити приватно и пословно, ал' пријатељу не иде то тако, мора се имати стила.

Њима изгледа буквално исперу мозгиће у Каменици, дресирају их и само пусте са ланца.

Утркују се ко ће да буде већи олош, изгледа им је то неки кодекс, тако их бар ја контам. 

И да, слажем се, разлика је приметна између они који су завршили курс и оних из академије.

Наравно, међу полицајцима има врхунских људи, неколико њих имам међу баш блиским познаницима, и то се не доводи у питање, али најновија и мало старија постава, небо и земља.

Вероватно се осећа дисоцијативно поремећени утицај особице на челу исте институције.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 17 minuta, cezarpa je napisao:

Sa kulturnim ljudima policija ima ljubazan i sluzben stav.Ko se pravi pametan i oni su drugaciji.

 

Ниси у праву.

Мој став у разговору зависи од става човека са којим комуницирам. 

A разговор, самим заустављањем, са ставом, започињу они.

Нормална конверзација почиње од само момента заустављања.

-Добар дан, заустављени сте из тог и тог разлога молим Ваше исправе...

-Изволите... пише/не пише... 

-Довиђења.

-Довиђења.

Али кад видим да ме је зауставио чисто онако да би се из*ркавао и доказивао колеги, онда неће да може.

А то сконташ по покрету палице, приступу док долази до прозора. Говор тела не може да омане.

 

pre 11 minuta, drmilan_ je napisao:

@Marko05 opusti se, vidis da ne vredi, ljudi i dalje nece da prihvate cinjenicu da postoji dobri i losi POLICAJCI, valjda im svet ruzicast pa su  im svi ljudi sveta dobri. Zavidim.

Ма ја опуштен к'о трегер, "непровоцирам" се тако лако. 

Него их вероватно има у тој служби па се теше.

Лоша прича. :)

Ја иоако сам свирач (буквално :jee:) увек кажем да горих људи од музичара и конобара нема. 

Што да се лажемо кад је тако.

И ти мало искулирај ситуацију, рекох ти и синоћ.

Где би били кад би нас свачије мишљење дотицало. 

Не можеш бити (са) свима добар.

Такви нису баш сасвим своји.:takoje:

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2435 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Marko05 jos nisam otisao do plaze, al u momentima "rasprave" sedeo na plazi uz pivo. Zar mislis da se potresam imalo? :D 

 

Ja uvek iskreno sve pisem i kazem, e sad to sto nekima smeta ili ne mogu da prihvate cinjenice to vec nije moj problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Upravo sada, drmilan_ je napisao:

@Marko05 jos nisam otisao do plaze, al u momentima "rasprave" sedeo na plazi uz pivo. Zar mislis da se potresam imalo? :D 

 

Ja uvek iskreno sve pisem i kazem, e sad to sto nekima smeta ili ne mogu da prihvate cinjenice to vec nije moj problem. 

Ма о том повлачењу причам, искулираш и ћао.

Овде има много добрих људи, тј. већина их је, него се неки "фолирају" кад приђу тастатури.

Не знам чему та потреба, али сви смо различити.

Ја увек пишеш шта мислим, али никад не тврдим да сам у праву.

Дам простор да ме људи аргументима убеде у супротно.

Проблем је што при недостатку аргумената углавном се пређе на вређање. Али јбг, такав смо народ, прихватиш и то.

Одох и ја једно 'ладно да сабијем за почетак викенда, чујемо се од понедељка. :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1696 postova
  • Motocikl: /
pre 18 minuta, cezarpa je napisao:

Sa kulturnim ljudima policija ima ljubazan i sluzben stav.Ko se pravi pametan i oni su drugaciji.

 

Pa valjda oni prvo treba da budu kulturni... 

Oni prilaze i zapocinju konverzaciju.

 

pre 50 minuta, Marko05 je napisao:

 

...Додуше код већине приступ се мења након завршене смене, скидања униформе и враћања у свет цивила...

 

A vidis, kod mene u kraju je malo drugacije.

Takvi kad skinu uniformu i dalje se ponasaju isto... Bas je pocetkom leta bio sa jednim takvim incident, privatno, van duznosti, zbog njegovog ponasanja, cak nije ni iz kraja, nego doslo neko drustvo na Dunav kod nas, medju kojima je i on bio.

I sad da ne opisujem situaciju, jos ga svi lepo upozoravaju i skrecu mu paznju i lik mrtav ladan vadi znacku i na te sa kojima je usao u raspravu "jel hocete da vam jebem sad mater" :lud: 

Jedva ga spasise da ne leti u Dunav, indijanac! Klinac napaljeni, dolazio mu cale posle da se izvinjava :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja