Jump to content

Moto Zajednica

TAG za motore

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Za motore treba da se naprave posebni prolazi na naplatnim rampama. I onda da se vidi kako će i da li će da se naplaćuje. Uvek ima mesta, negde sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3031 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 20 minuta, kole24 je napisao:

Za motore treba da se naprave posebni prolazi na naplatnim rampama. I onda da se vidi kako će i da li će da se naplaćuje. Uvek ima mesta, negde sa strane.

Samo da se ima volje sve može da se reši vrlo brzo. Za I kategoriju zaključio sam da nema veze na koga je reg. vozilo jer mi koristimo u kući tri automobila na jedan tag , te zaključujemo da moto tag može da koristi bilo koji motor jer zaključujemo da baš nije vezan za reg. nego kamera registruje gabarite, jer vidim da registruje auto sa i bez prikolice.

Zaključak je da tag samo treba predefinisati na Ia jer kamera registruje gabarite i tip vozila i nemoguće je da prodje auto umesto motora

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
pre 58 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Samo da se ima volje sve može da se reši vrlo brzo. Za I kategoriju zaključio sam da nema veze na koga je reg. vozilo jer mi koristimo u kući tri automobila na jedan tag , te zaključujemo da moto tag može da koristi bilo koji motor jer zaključujemo da baš nije vezan za reg. nego kamera registruje gabarite, jer vidim da registruje auto sa i bez prikolice.

Zaključak je da tag samo treba predefinisati na Ia jer kamera registruje gabarite i tip vozila i nemoguće je da prodje auto umesto motora

Ovo ima skroz logike, tablicu ne čita ni ovaj sa kola. Bravo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3031 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 54 minuta, DuleTs je napisao:

Ovo ima skroz logike, tablicu ne čita ni ovaj sa kola. Bravo

Drugari su koristili auto tag za motor jer im nije bilo bitno cena putarine tipa 100 200 din preko ....nisi 'teli da čekaju po suncu. Tako da generalno priča o sistemu ne pije vodu. E sad što neće to da sprovedu u delo je priča za sebe. Takodje nema veze teorija da nije vodootporan jer su nekima tagovi bili aktivirani iako su bili u kasetama od kola 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1287 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
Pre 3 sati, BaneVuk58 je napisao:

jer kamera registruje gabarite i tip vozila i nemoguće je da prodje auto umesto motora

Osim vozila Ia kategorije, tj. motocikla. Tada je neophodno da to “prepoznavanje” uradi čovek iz kućice. To je bio neki “zvanični” odgovor nekada davno.

 

E sad, da može, sigurno da može. Uz manji ili veći napor, uz manje ili veće troškove. Da li će da bude…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3031 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 12 minuta, vasa.93 je napisao:

Osim vozila Ia kategorije, tj. motocikla. Tada je neophodno da to “prepoznavanje” uradi čovek iz kućice. To je bio neki “zvanični” odgovor nekada davno.

 

E sad, da može, sigurno da može. Uz manji ili veći napor, uz manje ili veće troškove. Da li će da bude…

Ovo sve što sam gore navei je iz ličnog iskustva tj. "prepoznavanje" je vršila kamera i to je to 😉

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 413 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Savremene kamere i softver mogu da prepoznaju lice, da mu se zadaju parametri da prepoznaje osobe sa kacketom, zivotinje, sa torbama, rancevima, prepoznaju boje... a ne moze motor ili kacigu?! 

Sve se moze ako se hoce, vrlo lako...

Sto neko rece, ne mora tablica za prepoznavanje i naplatu, dovoljno je da suze jedan prolaz, da ne mogu automobili da prolaze i resen problem

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1150 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
20 hours ago, djpesic said:

Grci imaju svoje tagove, kao sto mi imamo. Organizacija koja se time bavi zove se Egnatia Pass. Aplicira se na njihovom sajtu i salju tag kurirskom sluzbom. A moze i da se kupi u Grckoj. Moj otac je u Grckoj uzeo skoro, tag je zapravo besplatan. Prilikom dobijanja se plati 20e, koliko se secam i to ide u inicijalni kredit. Posle moze preko aplikacije da se prati stanje i dopunjuje. 

EGNATIA.EU

Ιστοσελίδα της εταιρείας Εγνατία Οδός Α.Ε.

 Koliko sam video, moze da se dobije i tag za motor.

nismo se razumeli, mislio sam za Srbiju! Ali hvala lepo!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12383 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mozda nije prava tema :) ali da pitam:

Imam nas Tag odavno, radi i u Makedoniji. 

Uskoro bi trebao za Grcku i putujem sa drugarom njegovim kolima sa nemackim tablicama. 

Da li mogu i smem da koristim moj tag na vozilu sa nemackim tablicama? Racun naravno dolazi na moj tekući. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12383 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sad sam procitao na zvanicnom sajtu Puteva Srbije: 

 

Screenshot_2024-07-05-21-23-33-417-edit_com.android.chrome.thumb.jpg.9fe497bf84947f4af6b58811c4940a43.jpg

... sto bi trebalo da znaci da moze da se koristi i na vozilima stranih registracija ali samo da su iste kategorije? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 427 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Može, to im je bio "hack" za merenje prosečne brzine u početku, TAG i strane table = nema kazni na kucnu adresu :D

 

Nikakve veze nema tablica sa TAGom (stavlja se jer sistem traži), tako da mi nije jasan deo pisanja o tome u temi. Jednako nemamo tablicu napred i sa i bez TAGa, nikakve veze to nema

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Kao što je BaneVuk rekao, motori prolaze najnormalnije sa tagom. Samo plaćaju kao automobili.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2486 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
2 hours ago, Arakis said:

Sad sam procitao na zvanicnom sajtu Puteva Srbije: 

 

Screenshot_2024-07-05-21-23-33-417-edit_com.android.chrome.thumb.jpg.9fe497bf84947f4af6b58811c4940a43.jpg

... sto bi trebalo da znaci da moze da se koristi i na vozilima stranih registracija ali samo da su iste kategorije? 

Tacno tako, ja putovao prosle god sa ujakovim tagom, koji je registrovan na auto koji je prodao pre 6god, ispise ta tablica na displeyu, al dize rampu. Ma njima bitno da se placa

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Bitno je samo da ne platis manje, moze isto ili vise.

Ok je sa auto tagom na kracim deonicama gde je razlika u putarini 100-200 din.

Ali na duzim moze da bude i preko 1000din a jos od 10.07. Poskupljuje putarina, sad bas videh u novinama

 

PS pitanje za milion, u koju kategoriju spadaju tricikli?

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 765 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure
On 5. 7. 2024. at 0:38, djpesic je napisao:

Grci imaju svoje tagove, kao sto mi imamo. Organizacija koja se time bavi zove se Egnatia Pass. Aplicira se na njihovom sajtu i salju tag kurirskom sluzbom. A moze i da se kupi u Grckoj. Moj otac je u Grckoj uzeo skoro, tag je zapravo besplatan. Prilikom dobijanja se plati 20e, koliko se secam i to ide u inicijalni kredit. Posle moze preko aplikacije da se prati stanje i dopunjuje. 

EGNATIA.EU

Ιστοσελίδα της εταιρείας Εγνατία Οδός Α.Ε.

 Koliko sam video, moze da se dobije i tag za motor.

Grci takodje nemaju Tag za motor. Dobija se kartica kao u Makedoniji. Ja je imam. Nije dobro resenje kao Tag ,jedina prednost je ta sto ne trazis pare po tank torbi,nemoras da skidas rukavice....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 523 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Grci takodje nemaju Tag za motor. Dobija se kartica kao u Makedoniji. Ja je imam. Nije dobro resenje kao Tag ,jedina prednost je ta sto ne trazis pare po tank torbi,nemoras da skidas rukavice....
Hrvati imaju tag za motor koliko ja znam

Poslato sa LLY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3031 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Bio danas u JP Ustanička 64 da prebacim tag na post pejd. Moram da pohvalim vrlo ljubazni, sve odradili i čak pomogli da se aplikacija sredi i sve što sledi. E sad na moje pitanje vezano za koriščenje za neko drugo vozilo u istoj kategoriji (žena i kćerka) NE MOŽE....za motor  NE MOŽE. Baš mi naglasila da se rampa neće dići. Inaće dobio popust kao penzos 6% i 3% na penzos karticu do isteka važnosti vozačke dozvole .....znači 2028 

Inače novi post pejd tag čini mi se reče 2.200 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Važna informacija.
Ako nekome treba TAG uređaj, uz online zakazivanje tehničkog pregleda do 31.07.2024. dobijate besplatan TAG uređaj na poklon u Sava Car tehničkom pregledu u Jerkoviću


sava-logo-1.png

SAVACAR.RS
Izaberite termin koji Vam odgovara i online zakažite tehnički pregled za svoje vozilo, brzo i lako. Tu smo za Vas i putem telefona: 011/39-62-060.


Sent from my SM-A556B using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12383 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
pre 19 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Bio danas u JP Ustanička 64 da prebacim tag na post pejd. Moram da pohvalim vrlo ljubazni, sve odradili i čak pomogli da se aplikacija sredi i sve što sledi. E sad na moje pitanje vezano za koriščenje za neko drugo vozilo u istoj kategoriji (žena i kćerka) NE MOŽE....za motor  NE MOŽE. Baš mi naglasila da se rampa neće dići. Inaće dobio popust kao penzos 6% i 3% na penzos karticu do isteka važnosti vozačke dozvole .....znači 2028 

Inače novi post pejd tag čini mi se reče 2.200 din

Moj postpejd tag vezan je za Fiata Cinquecento, na njegovu tablicu. 

Sad sam bio u Sokobanji sa Fordom, tag izvadio iz Fiata i zalepio u Forda i najnormalnije prolazio rampe s tim sto na njihovom displeju pored naplatne kucice pise tablica Fiata. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3031 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 29 minuta, Arakis je napisao:

Moj postpejd tag vezan je za Fiata Cinquecento, na njegovu tablicu. 

Sad sam bio u Sokobanji sa Fordom, tag izvadio iz Fiata i zalepio u Forda i najnormalnije prolazio rampe s tim sto na njihovom displeju pored naplatne kucice pise tablica Fiata. 

Extra.....što mi onda reče pič.a joj materina. Ja obično dam ženi kad joj treba. Uplašio se kad bude išla negde da joj se ne otvori rampa. Hvala na info🍻

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

I meni je to malo cudno jer sam ja post-paid varijantu od Puteva Srbije uzeo u Posti i kad prodjes naplatnu rampu pise nesto tipa PP12345 (neki njihov interni broj), a sa istim tagom sam posle bez problema proso Srbiju i Makedoniju na putu do Grcke (u nekom drugom autu). Za Makedoniju sam samo morao da dodam ponovo karticu na Open Balkan aplikaciji.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Nebitna je tablica, bitna je kategorija vozila.
Znači može se sa jednog vozila Tag koristiti na drugom vozilu iste kategorije.
To je lepo i objašnjeno na sajtu i uputstvu.
Vrv neće praviti problem ako Tag sa kamiona koristiš na automobilu ili Tag sa automobila koristiš na motoru.
Znači sa više kategorije na nižoj.
Međutim siguran sam da bi bio u problemu da Tag sa putničkog vozila koristiš na kamionu.
Imaju sigurno neki oblik provere i zaštite od zloupotreba.

Sent from my SM-A556B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1287 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
pre 8 minuta, vidakn je napisao:

Međutim siguran sam da bi bio u problemu da Tag sa putničkog vozila koristiš na kamionu.
Imaju sigurno neki oblik provere i zaštite od zloupotreba.

Neće se otvoriti rampa u tom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja