Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za drzac za mobilni telefon

Recommended Posts

  • Drug član, 1086 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Da da to ne prija ni yamahi… ja je vozim prva do 30 druga 40-50 treca 70 četvrta 70-100 tek posle ide peta, ako si u previsokom prenosu i zavrnes gas toliko počne da trese mislim sve će poispadati sa motora… 

Ali kad je u leru ona ima veoma male vibracije, na kormanu skoro nikakve pa zato nije ni problem za mobilni

 

odosmo u off ali još ovo da napišem… imao sam prilike da vidim novi elektraglide kako radi u ler, pa to je strašno, njemu korman trese kao pneumatski čekić, tu bi već pitanje bilo šta bi se desilo sa telefonom 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Da, svaki Harley je takav. To je njihov zastitni znak. Tresu ko ludi u leru, ali u voznji toga nema. Jednostavno se izbalansira :)
Tu je Ryan to odlicno objasnio:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1086 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Sve je on to lepo objasnio i to sve stoji ali telefon strada samo tako:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

E zato se na debelog V-dvocilindrasa ne usudim staviti telefon. Ne bih bas da mi rikne kamera na telefonu od 1200€ radi toga. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Evo moje iskustvo, kao navigaciju koristim stari telefon Huawei P20. Stanje extra.

Sa njim sam se navozao i nikakvih problema nisam imao sa kamerom.

Pre 20-tak dana krenem za Sarajevo i mrzelo me da silazim i otvaram kofer da postavim P20 kao navigaciju, trebala mi za nekih 30min vožnje.

Postavim P30 pro i radio je kao navigacija max 30min.

Vozio nekim novim putevima pa da ne zalutam.

Pravim pauzu u sunčanoj reci i da slikam Drinu vidim nešto mi čudan ekran, samo glavna kamera prednja radi OK.

Ne znam da li ću dobro opisati - na ekranu deluje, foto i kamera, kao da su talasi. Slika kao da talasa, krivi se.

Ja ga gasi - pali, restartuj, pauza da odmori ugašen ali ništa.

Pomirim se da mu negine servis i batalim ga.

Dođem u Sarajevo, i ajd uveče da probam dal se odobrovoljio za neku sliku sa Baš čaršije.

Gle čuda, proradi kao da ništa nije bilo.

Put gde je bio na volanu jeste bio malo lošiji ali bez rupa, samo malo neravan od zakrpa.

Evo i jedne slike na talasima ako uspete da vidite, posmatrajte konzervu kako je kriva.

 

IMG_20231012_125043.thumb.jpg.74914165a0fb62c42940c4c3d4bff99a.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Quadlock danas daje 30% popusta, debelo se razmišljam šta da radim... Od 82,98€ na 58,08€ za standardni adapter + handlebar mount + vibration dampener ili pro verzija sa 107,98€ na 75,58€ + naravno free shipping. :D

Promenio član Alexandra995

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

kako vam nije zao tolike pare dati na drzac za mobilni. Pa valjda svi imamo neki stari tel koji moze da posluzi kao navigacije

Žao mi, al' mi đavo ne da mira. Mesec i po dana ništa od paketa sa Alija. Poznavajući sebe, nikad više ništa tamo neću da poručim... :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2430 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, Alexandra995 said:

Žao mi, al' mi đavo ne da mira. Mesec i po dana ništa od paketa sa Alija. Poznavajući sebe, nikad više ništa tamo neću da poručim... :D

strajkuju ovi iz poste zato kasni. 

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

strajkuju ovi iz poste zato kasni. 

Htela sam pre neki dan da odem do pošte da pitam opet, al' šta ću ljudima da dosađujem, jednom sam pitala i rečeneno mi je da čekam poruku za paketomat. :neznam:

A telefon koji mi je za navigaciju ujedno i koristim svakodnevno (nije privatni), ne bi trebalo da ga oštetim, zato biram kom nosaču ću da ga poverim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 58 minuta, Alexandra995 je napisao:

Quadlock danas daje 30% popusta, debelo se razmišljam šta da radim... Od 82,98€ na 58,08€ za standardni adapter + handlebar mount + vibration dampener ili pro verzija sa 107,98€ na 75,58€ + naravno free shipping. :D

Po toj snizenoj ceni mozes i ovde da ga kupis sa svim nabrojanim komponentama (i izbegnes potencijalne uvozne dazbine):

 

Evo link sa KP za standardnu verziju (7000 din za standardnu, a ima i pro verzija kod istog prodavca):

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Nosač telefona za motor/bicikl. QuadLock Handlebar mount Nosač se sastoji od dva dela, jedan koji se montira na korman a drugi koji lepite na telefon ili masku od telefona (stiker). Lepi...

 

Ja inace koristim onu kinesku kopiju koja kosta visestruko manje. Uzeo sam da probam da li ce mi odgovarati, pa mozda nekad da predjem na original. Nemam zamerki kako se ponasa u voznji, telefon ne mrda nigde. Zalepio sam onaj dodatak (koji se uklapa na nosac), na maskicu koju koristim samo u tu svrhu. Jedina zamerka je sto mi malo teze ide pogadjanje ugla pod kojim treba montirati telefon na drzac, pa se oko toga potnekad mucim. Mozda je to kod originala bolje reseno? Sigurno je bolje imati maskicu sa integrisanim delom koji naleze na nosac, ali Quadlock podrzava manji broj modela telefona, tako da mi ostaje jedino lepljenje (i original i kopija).

 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 1 sat, cikamike je napisao:

Po toj snizenoj ceni mozes i ovde da ga kupis sa svim nabrojanim komponentama (i izbegnes potencijalne uvozne dazbine):

 

Evo link sa KP za standardnu verziju (7000 din za standardnu, a ima i pro verzija kod istog prodavca):

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Nosač telefona za motor/bicikl. QuadLock Handlebar mount Nosač se sastoji od dva dela, jedan koji se montira na korman a drugi koji lepite na telefon ili masku od telefona (stiker). Lepi...

 

Ja inace koristim onu kinesku kopiju koja kosta visestruko manje. Uzeo sam da probam da li ce mi odgovarati, pa mozda nekad da predjem na original. Nemam zamerki kako se ponasa u voznji, telefon ne mrda nigde. Zalepio sam onaj dodatak (koji se uklapa na nosac), na maskicu koju koristim samo u tu svrhu. Jedina zamerka je sto mi malo teze ide pogadjanje ugla pod kojim treba montirati telefon na drzac, pa se oko toga potnekad mucim. Mozda je to kod originala bolje reseno? Sigurno je bolje imati maskicu sa integrisanim delom koji naleze na nosac, ali Quadlock podrzava manji broj modela telefona, tako da mi ostaje jedino lepljenje (i original i kopija).

 

U međuvremenu sam poručila standardni (čitam po recenzijama na netu da pro verzija od aluminijuma više vibracija prenosi, plastika upija), na sve sam dodala i crvenu polugu, izašlo me 7500din. Piše da stiže za 3-5 radnih dana (DHL). 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ja sam narucivao neke delove iz UK za auto, cini mi se da je isto DHL bio. Brzo je paket stigao do Srb do Fedex-a i carine. Tu je ostao neke 2 nedelje koliko mi se cini... Dok su oni to fino ocarinili, trazili 5-6 nekih papira da potpisem. Njima nije bila zurba :moto2:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Meni ovaj odlicno radi posao na kormanu, jednostavan, a stabilan u svim uslovima (i po bas grbavom, off, itd). Mali iPhone 13mini koristim. Lampa mecha model. 20-25E mu je cena. Stavio jednom i ne skidam.
 
ridex-mecha-nosac-za-telefon.jpg

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155
Pre 6 sati, lestra je napisao:

@ZEMZEM imas srece sto se kamera stabilizovala. Ja nisam bio te srece. Iphone je mnogo osetljiviji i kad je sjebes sjebao si je...

Ja se začudio, P20 moj stari telefon, koristim kao navigaciju već 3-4 godine.

Sad u junu ga akao na Alpima i po Toskani, kisnuo na slaboj kišici i nikakav problem.

Ovaj noviji pa osetljiviji, sad znam da ga ne koristim kao navigaciju.

Imam i ženin stari Samsung, baš me nedavno @shoyyka častio novom maskom, kao sledeći pacijent za navigaciju ako crkne P20.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

@Alexandra995 hvala za dojavu, narucio sam, ali pro verziju sa ovim njihovim sranjem za vibracije. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 15 sati, Drinkero je napisao:

@Alexandra995 hvala za dojavu, narucio sam, ali pro verziju sa ovim njihovim sranjem za vibracije. 

Ništa. :takoje: Ja još kući ne pričam, praviću se luda kad stigne, u nadi da niko ne provali da je oriđiđi (pošto čekamo kopiju sa Alija)... :jee:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Pozdrav clanovi, evo da predstavim jedan nosac za telefon, koji ja koristim na svom motociklu, prezadovojan sam. Veoma je izdrzljiv i kvalitetan. Metalni je. Ako nekoga zanima.  

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/drzaci-za-mobilne-i-tablete/metalni-nosac-za-telefon-motocikl/oglas/159860401?utm_source=kp&utm_medium=interfejs&utm_campaign=social_share&utm_content=oglas

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Stigao paket iz UK, koooonačno, posle mesec dana. Nisu slali preko DHL Express-a, već DHL eCommerce. Paket je zadnji zvanični status imao 13.11. kad je stigao u tranzitnu zemlju - Nemačku. Posle toga ga je UPU preuzeo 15.11. i od tada mu se gubi svaki trag.

Kad ono, juče donese poštar... :jee1:

Ako nekog zanima, paket je bio oko 7500 din na akciji + 2440din carina. 

Pošta mu po prispeću dodeljuje novi broj za praćenje i zbog toga nisam mogla da ga pratim u Srbiji. Stigao je na carinu u Nišu 28.11, 30.11. je rascarinjen i juče 04.12. je zadužen za isporuku.

 

quadlock.JPG.babee13ee3e97794cb45c81b3cc96881.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ne bih da ti sada kvarim raspolozenje, ali Kinezi na Aliexpress prodaju identicne za puuuuno manje para. Ima nekoliko videa na YT gdje rade uporedne testove originala i kineza i svi na kraju dodju do zakljucka da je to identicna stvar.
Jedino bih ti preporucio da kupis bas originalni okvir za tvoj telefon jer taj adapter koji se lijepi na futrolu je bas lose rjesenje. Strsi bezveze, a kad je jako vruce vani hoce se i odlijepiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 9 minuta, wragg je napisao:

Ne bih da ti sada kvarim raspolozenje, ali Kinezi na Aliexpress prodaju identicne za puuuuno manje para. Ima nekoliko videa na YT gdje rade uporedne testove originala i kineza i svi na kraju dodju do zakljucka da je to identicna stvar.
Jedino bih ti preporucio da kupis bas originalni okvir za tvoj telefon jer taj adapter koji se lijepi na futrolu je bas lose rjesenje. Strsi bezveze, a kad je jako vruce vani hoce se i odlijepiti.

Možda nisi čitao moje ranije postove, poručila sam sredinom septembra kinesku kopiju QL-a i nikad mi nije stigla. Ne mogu da čekam večnost na tamo neke pakete sa Alija i da svaki čas smaram ljude u pošti.

Nema odgovarajuće maske za moj telefon, tako da je samo adapter dolazio u obzir.

RAM mounts i njegove kopije nemaju dodatak koji bi ublažio vibracije, tako da dolazimo do toga da rizikujem da uništim autofokus na kameri. Isto važi za Crab/Lampa i ostale nosače koji se na sličan način kače. 

U futrolicama mi se pregreva telefon, gasi sve aplikacije dok se ne ohladi, itd.

Imala sam kineski nosač od 800 kinti koji je vršio posao solidno, ali je bio previše komplikovan za montažu i demontažu telefona, tako da ga više ne koristim.

Sve opcije sam razmotrila, nije tek tako pala odluka da "bacim" 80e na nosač za mob.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja