Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 743 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Kruz mi radi. A kutija sa osiguracima, koja? Ispod sedista sam nasao 6 osiguraca, mada mislim da su 2 rezervna. Znam da ima i osigurace negde sa leve strane, ispod oklopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po semi crveno zuta zica ide na treci osigurac u prvoj kutiji.. Nisam uzivo video da tacno prstom uperim.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dok ne pipnes unimerom/pistalicom nista ...
Ja bih svakako busnuo kuciste i ocistio kontakte hemijom...
10000 din je nov prekidac, tako nesto...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4682 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 37 minuta, grafigo je napisao:

Eto ideje za novi tekst. Gorivo ili gorivo na trkama. Bas me zanima da li je u MotoGP masinama neka spec mesavina ili se kupuje na pumpi najblizoj stazi, da li svi voze isto gorivo kao sto imaju istu i elektroniku, gume...

Prave gorivo. Npr. Shell pravi za Ducati, KTM Mobil. Ove godine svi moraju da imaju minimum 40% nefosilnog goriva. Probaću da istražim malo detaljnije.

 

Dok sam sad istraživao, vidim da se sad većina trkačkih goriva koristi sa 120 i više oktana, zbog previsokog kompresionog odnosa, a na drugi način regulišu da sagorevanje bude što ravnomernije. Da ne spamujem više temu za predobri Versys 650, istražiću, napisati tekst i otvoriti zasebnu temu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po ovome trebas kratko spojiti plavu i crveno zutu da bi probao stop svetlo.... Kada stisnes kocnicu, prekidac odspoji krug "kruza" a prespoji stop lampu.

IMG_20220926_160830.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... a iste te zice na prekidacu, dok je odspojen, pipnes pistalicom, kada prekidac stisnes, zvuk mora da se jasno oglasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 743 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Hmm, koje su ovo sad boje...🤔

 

 

Op, op. Klikcem ga sad rukom i čas hoće, čas neće da radi. Inače, kad je "otvoren" prekidač tada svetlo sija. Kada se pritisne prekidač, on prekida struju ka stop lampi.

 

20240725_204725.thumb.jpg.cfa428959d1bd760d190b0662231f76c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...onda nema zezanja sa bojama, ili klikci rukom do besvesti dok se ne samoocisti :D, ili proceni gde je bezbedno i otvori rupicu (ne burgijom, ili lemilicom ili drmelom pa da se polako pojede malo materijala) i ocisti hemijom!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 743 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Iskliktao sam ga, povratio se u zivot koliko toliko. 1 od 20-30 klikova ga ne aktivira ili trunku zakasni. Bice da se motor ne vozi dovoljno!!! Sutra nastavljam sa kliktanjem :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
2 hours ago, grafigo said:

A "on topic", moj Versys razvio prvi kvar, naravno cim ga je @nafetS probao. Kliker bi pokvario, a ne ovako sofisticiranu masinu.  :)

 

Jel to onaj mladi gospodin sto mnogo voli da stiska dugmice?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 743 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Verovatno mislimo na istog, al' moraš dati malo više informacija kako bih ti potvrdio. Da čujemo neke škakljive podatke o dotičnom...

 

Nego, videh večeras da sam disk pločice oterao u minus. Sad gledam malo po tubetu i ne mogu da verujem da za zadnje pločice moram da skidam auspuh. Je l' realno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Jel to onaj mladi gospodin sto mnogo voli da stiska dugmice?
Taj, taj... Najvolijem.

Dao ga meni da probam i otkrijem sve skrivene mane!


Sent from my SM-A546E using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

🤨

10 hours ago, nafetS said:

otkrijem sve skrivene mane!

Posle tebe ko sedne na motocikl, mora da ga pali ko spejs satl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gotovoooo :D 

Prosireno, omeksano i drugacijeg oblika! Naslon za krsta uspravljen i priblizen, do rezervoara podignuto za 30mm.

Karbon detalji da se uklope sa istim takvim tank pad-om. Nisam video uzivo jos, u utorak ocekujem da stigne.

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Estetika je 15000 din, ja koristim sundjere (tri tvrdoce u jednom) koje dovlacim iz Grcke pa ergonomija nesto skuplje bude. Mene oko 22000 kosta ovaj model. (ne racunam voznje vise puta tamo amo, postarine koje placam...)

 

Ovo sa slike je izaslo preko 30000 din zbog materijla koji sam zeleo (spoljna alkantara) a sam rad je 150 evropskih.

22.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nikada ne radim samo "da lepo bude", vec su korekcije oblika obavezne, a za to mi treba neko strpljiv, da dodaje i oduzima materijal a ja da isprobavam...

 

 

Uglavnom, kod Ivice (a kod svih poznatih sam radio sedista) sam naisao na razumevanje i strpljenje.

Njegova je cena izmedju 15-18000 dinara, jos oko 1500-2000 je ako se hoce i vez... Materijal drugi ako zelis kupujes sam, gel, sundjere (ako ne zelis ono sto on ima/nudi)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Totalno izmenjena ergonomija i pozicija, osecaj puno lepsi!

Prva je slika "pre".

Da, i vizir je za podeok uspravljeniji na ovim slikama koje saljem, da probam malo u tom polozaju...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9067 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... zamenio sijalicu pozicije ponovo led tipom ali onu koja svetli ceo krug (na slikama radi samo pozicija pod kontaktom), kaaaakav divni efekat sam dobio, svetli vizir ceo krug! Kaaako lepo deluje po mraku dok se vozim a ne smeta ni malo :D 

22.jpg

23.jpg

24.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 743 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

 

 

Izgleda da me i ovo "muči". Bio na vikend voznji do H. Novog i nazad. Voznja sa zenom pa je opustena varijanta, bez jurcanja i bez visokih brzina. Pri tome jos i sa podignutim vizirom kacige tako da je dosta nekih novih zvukova bilo. I ceo dan na oduzimanju gasa se cuje neko zveckanje, kao da motor vraca kusur u metalu. Cenim da je to ovo sto se cuje na snimku. U voznji nije tako jako, ovde kamera i mikrofon bas pojacavaju zvuk, ali je taj ton, to metalno sitno zveckanje.

 

Senzor za prevrtanje je u pitanju, koji treba da ugasi motor kada dodje do te situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 728 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 2 minuta, grafigo je napisao:

 

 

Izgleda da me i ovo "muči". Bio na vikend voznji do H. Novog i nazad. Voznja sa zenom pa je opustena varijanta, bez jurcanja i bez visokih brzina. Pri tome jos i sa podignutim vizirom kacige tako da je dosta nekih novih zvukova bilo. I ceo dan na oduzimanju gasa se cuje neko zveckanje, kao da motor vraca kusur u metalu. Cenim da je to ovo sto se cuje na snimku. U voznji nije tako jako, ovde kamera i mikrofon bas pojacavaju zvuk, ali je taj ton, to metalno sitno zveckanje.

 

Senzor za prevrtanje je u pitanju, koji treba da ugasi motor kada dodje do te situacije.

Када сам возио  версиса приметио сам да, на неколико места је било шрафова са гуменим подлошкама баш из разлога да не звецка али су некако били предугачки и никако нису могли да стегну до краја, увек је остајао луфт између, који је баш овако резултирао

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja