Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Imaš u burnout-u sound bomb sirenu, 120dB. U pitanju je vazdušna sirena. Možeš je na isto ožičenje montirati, samo ti je potreban nosač iste.. To možeš i sam da napraviš. Košta oko 8000din. Ukoliko uzimaš, uzmi jednodelnu. Dvodelnu ne jer se slabije čuje. Mogu ti na viber ili whatsapp poslati kako se čuje, ovde ne mogu da postavim. 

Promenio član Baniša
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Mislim da sam resio curenje tecnosti. Praticu i dalje, ali nista vise ne kape kad se uparkiram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre 8 sati, Sveti Atila je napisao:

Čemu služi džek ispod sedišta na Versys 650? 
Takođe, da li je neko radio upgrade fabričke sirene? Da li je moguće odraditi samo fizičku zamenu bez dodatnih budženja, želeo bi barem 50 % glasniji zvuk. Pre par dana sam imao tri situacije gde su ljudi krenuli mrtvi ladni da se prestrojavaju na mene, i ni jedan nije reagovao na sirenu.  Takođe, veoma čudno, sva trojica su vozila Passat, i sva trojica su bila sa porodicom unutra.
Ako je neko u poslednje vreme uspeo da nabavi neki adventure nosač za 2009. godište koji ide imeđu vizira a iznad cajgera, nek baci link. Za novije ima, ali za prvu generaciju mrka kapa.   Nema čak ni modela za 3D štampu.
Nešto poput ovog.
image.jpeg.317f9c091385c4f3c228e2152549500c.jpeg

Pravio sam ja za moj, cak imam negde i fajl za secenje na laseru. Pretrazi malo temu u nazad, naci ces. Ako se ne snadjes pisi. Nemam pri ruci slika, ali je top odradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Имамо ли ког доброг човека да баци поглед на ово моторче?
Питам за себе.:) 
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Versys 1000 ABS CH, 2015. godište, Touring, vozilo prešlo 37129 km, Paraćin. Cena 8.450 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 11 minuta, Marko05 je napisao:

Имамо ли ког доброг човека да баци поглед на ово моторче?
Питам за себе.:) 
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Versys 1000 ABS CH, 2015. godište, Touring, vozilo prešlo 37129 km, Paraćin. Cena 8.450 € - Motori - Polovni Automobili

 

Маре, ако се не варам ово је мотор из Параћина…? Ако ти је занимљив, обавезно сервисну тражи… није ти битно да ли је мењано уље итд…, али да има сервисну…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2459 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
19 hours ago, Baniša said:

Imaš u burnout-u sound bomb sirenu, 120dB. U pitanju je vazdušna sirena. Možeš je na isto ožičenje montirati, samo ti je potreban nosač iste.. To možeš i sam da napraviš. Košta oko 8000din. Ukoliko uzimaš, uzmi jednodelnu. Dvodelnu ne jer se slabije čuje. Mogu ti na viber ili whatsapp poslati kako se čuje, ovde ne mogu da postavim. 

Ne ne ne  i ne. 

Akustična intelligencija - motor mora da ima ton sirene motora, postoji razlog zašto svaka klasa vozila ima svoj ton. Mrzi me opet da pišem. 

Umesto sirene bolje dva dodatna svetla, da naprave  trougao, svaki put kad na putu vidim tako osvetljen motor se ljutim na sebe što to još uvek nisam ugradio. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
1 minute ago, Немања said:

Маре, ако се не варам ово је мотор из Параћина…? Ако ти је занимљив, обавезно сервисну тражи… није ти битно да ли је мењано уље итд…, али да има сервисну…

Па да, Параћин.
Сад сам гледао слику сервисне.
Мислим сервисна к'о сервисна, најмањи проблем лажирати.
Али видим да су 2019. ставњене нове гуме, по овом доле рачуну на 24к.
Од тада згазио неких 13.000.
Може се упоредити са стањем гума и датумом производње истих.
Чудно ми да је за 4 године згазио 24.000 и наредних 5 година само 13.000км.
А после нема ништа, ни сервиса, ни било каквих информација...
Али опет ништа док се не погледа уживо.
Сутра долази неки дечко, Мађар из Аде, да гледа фрезу, већ ме хвата паника како ћу без мотора...
И овај ми је занимљив, додуше исти је.
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Versys 1000 LT, 2015. godište, Touring, vozilo prešlo 49500 km, Novi Banovci. Cena 8.290 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako prodas frezu odem ja do Paracina da ti motor pogledam/poslusam/uslikam i sve kao za sebe.

Na tebi je da kontakt sa prodavcem uspostavis i ako ti se svidi ono sto cujes ti javi da idem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
1 minute ago, N.F.S. said:

Ako prodas frezu odem ja do Paracina da ti motor pogledam/poslusam/uslikam i sve kao za sebe.

Na tebi je da kontakt sa prodavcem uspostavis i ako ti se svidi ono sto cujes ti javi da idem.

Хвала Нешо.:takoje:
Сутра се момак најавио да до подне долази да види фрезу.
Јављам ако све прође како треба па да видимо шта даље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kako kazes tako ce biti!

Ovde oko mene cu sve u tvoje ime gledati, kao za sebe... I ti si meni izlazio u susret kada je trebalo.

Hvalaaa 💪

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Решио Маре да јаше Версис па то ти је..😂 Јуче био пословно за Бг, и протрчао сајам на брзака…Бога ми, колико ја видим паћше један нови Версис испод чекића… загледао све моторе… Мултистрада Рели верзија мљац мљац…🤕 мада се нема пара за то… Сузуки 1000гс некако ми мршав и мали… Стао поред Версиса -лађа…

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
11 minutes ago, Немања said:

Решио Маре да јаше Версис па то ти је..😂 Јуче био пословно за Бг, и протрчао сајам на брзака…Бога ми, колико ја видим паћше један нови Версис испод чекића… загледао све моторе… Мултистрада Рели верзија мљац мљац…🤕 мада се нема пара за то… Сузуки 1000гс некако ми мршав и мали… Стао поред Версиса -лађа…

Брате, немам појма искрено.
Или ћу да затегнем новијег Версиса или пауза.
Не знам ни сам шта је паметно.
Имам брдо разлога да склоним паре, јер сам кренуо приватан бизнис, који ће тек да крене да се развија, а са друге стране знам да ћу листати огласе до бесвести и нервирати се кад год неко оде на вожњу а ја седим кући јер немам мотор.
Са треће стране, за фрезу, ако оде, добијам паре које сам тражио и зато нека иде.
А и одавно желим да променим тип мотора.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 18 minuta, Marko05 je napisao:

Брате, немам појма искрено.
Или ћу да затегнем новијег Версиса или пауза.
Не знам ни сам шта је паметно.
Имам брдо разлога да склоним паре, јер сам кренуо приватан бизнис, који ће тек да крене да се развија, а са друге стране знам да ћу листати огласе до бесвести и нервирати се кад год неко оде на вожњу а ја седим кући јер немам мотор.
Са треће стране, за фрезу, ако оде, добијам паре које сам тражио и зато нека иде.
А и одавно желим да променим тип мотора.

Маре, један живот имамо, зато да га живимо, ништа нећемо да понесемо кад нам буде било суђено… кад погледаш увек има неког разлога да паре уложиш и потрошиш на другу страну..Ја сам  решио да потрошим на себе и око себе… а не као неки примери цео живот радиш радиш радиш и радиш и на крају баладе неко то други потроши… Е вала Немања нећеш ти тако…🤩

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
5 minutes ago, Немања said:

Маре, један живот имамо, зато да га живимо, ништа нећемо да понесемо кад нам буде било суђено… кад погледаш увек има неког разлога да паре уложиш и потрошиш на другу страну..Ја сам  решио да потрошим на себе и око себе… а не као неки примери цео живот радиш радиш радиш и радиш и на крају баладе неко то други потроши… Е вала Немања нећеш ти тако…🤩

Брате, једино ме ти разумеш. 🤣

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2459 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
17 minutes ago, Немања said:

Маре, један живот имамо, зато да га живимо, ништа нећемо да понесемо кад нам буде било суђено… кад погледаш увек има неког разлога да паре уложиш и потрошиш на другу страну..Ја сам  решио да потрошим на себе и око себе… а не као неки примери цео живот радиш радиш радиш и радиш и на крају баладе неко то други потроши… Е вала Немања нећеш ти тако…🤩

...drugar pre 10 dana mi šalje oglas za VTR SP1.

I ja mu odgovarim "nemoj slati meni ja ću te ubediti da kupiš" 

Odgovara mi - zato sam ti i poslao. 

3 dana kasnije mi u autu idemo po motor i svo vreme pričamo na temu "nemamo vremena". 

 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 962 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 2/26/2024 at 9:53 PM, MaxiS said:

Gledam na YT ovaj sistem cobrra, na koji princip radi? Zavrce se na odredjenu kilometrazu i pritista ulje na cevcicu pa na zupcanik??? Vidim odvrcu kad toce ulje u bocicu...

Imam ja cobrra podmazivac. Odlicna stvar.

Svako punjenje goriva..cca svakih 300km zavrnes cep za za cetvrtinu kruga. Ako je kisa moze i za pola kurga. Vozis nekih 5min malo sporije da podmaze lanac ravnomjerno.

Kada se potrosi svo ulje dospes npvo u posudu i ides dalje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

@Marko05 sledeće subote idem u Prokuplje pa mogu svratiti usput da pogledam motor, pozovem te na video poziv i vidiš šta te zanima.

@Andrej_Hotstepper u pravu si ali kod nas u saobraćaju je drugačije pa me pored maglenki i velikog motora opet ne vide. Trenutna sirena izgleda nije dovoljno jaka pa će u subotu biti ponovljen motor baš sa gore pomenutom 😅

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 1 sat, Marko05 je napisao:

Брате, једино ме ти разумеш. 🤣

Да ми телефон од твоје госпође, да јој ја објасним да боље да има мужа бајкера, јер ће тај само да гледа мотор и како да замени исти. Да га девојке и друге жене не занимају…🤣 Разумеће ме 90% а 100% да неће..

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 10 minuta, Baniša je napisao:

@Marko05 sledeće subote idem u Prokuplje pa mogu svratiti usput da pogledam motor, pozovem te na video poziv i vidiš šta te zanima.

@Andrej_Hotstepper u pravu si ali kod nas u saobraćaju je drugačije pa me pored maglenki i velikog motora opet ne vide. Trenutna sirena izgleda nije dovoljno jaka pa će u subotu biti ponovljen motor baš sa gore pomenutom 😅

Ја сам имао Денали сирену, тада сам поручио из Америке.. Воз када свирнеш, и два пута ме буквално спасила…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Pa baš zbog toga i hoću da je uzmem. Da, video sam da si pisao čak i da ti je ispala negde. Tako? Zadnjih mesec dana sam prešao 1900km, u ponedeljak sam bio u Rumuniji vikend pre u BiH. Puno puta mi je zatrebala, nažalost. Svojim tonom trgne tog drugog vozača da obrati pažnju.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
26 minutes ago, Немања said:

Да ми телефон од твоје госпође, да јој ја објасним да боље да има мужа бајкера, јер ће тај само да гледа мотор и како да замени исти. Да га девојке и друге жене не занимају…🤣 Разумеће ме 90% а 100% да неће..

Ма није госпођа проблем, што се ње тиче увек имам подршку.

Моја глава је проблем, размишљам о сто других ствари унапред и онда гледам где сам.

 

38 minutes ago, Baniša said:

@Marko05 sledeće subote idem u Prokuplje pa mogu svratiti usput da pogledam motor, pozovem te na video poziv i vidiš šta te zanima.

Хвала пуно.

Јављам сутра шта урадим око продаје мог.

Контактирао сам малопре оба продавца.

Све коректно.

Мада ми овај момак из Нових Бановаца делује баш 1/1.

Власник већ 3-4 године, у истој ситуацији као ја, нема времена за  вожњу и решио да продаје.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 7 minuta, Baniša je napisao:

Pa baš zbog toga i hoću da je uzmem. Da, video sam da si pisao čak i da ti je ispala negde. Tako? Zadnjih mesec dana sam prešao 1900km, u ponedeljak sam bio u Rumuniji vikend pre u BiH. Puno puta mi je zatrebala, nažalost. Svojim tonom trgne tog drugog vozača da obrati pažnju.. 

јесте, нажалост… Само се уз ту сирену не добија инсталација, само релеј. Ја сам направио по њиховој шеми, све укупно ме изашло око 1000дин…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Blejim na "polovnim", sve cekam da se pojavi neka nova hiljadarka u ponudi. Ajd, rekoh, da pogledam i novu 1000-arku, da nema nekog popusta zbog sajma, npr.

 

I mislim da je pojeftinila, ako se dobro secam cena. Versys 1000 S je sada 15250 (mislim da je preko 16500 bio), dok je Versys 1000 SE 16950 (on je preko 19k bio). To su cene "klot" motora.

 

Ali ono sto mi je zanimljivo je da pored klot motora mogu da se biraju i 3 paketa opreme, koji su (koliko znam) isti bez obzira da li se uzima osnovni V1k, S verzija ili SE verzija.

 

Ti paketi kostaju razlicito u zavisnosti koja se verzija uzima?!? 2000e je doplata pri kupovini najjeftinijijeg Versysa, 2400e pri kupovini S, a 3000e pri kupovini SE verzije.  Gde je tu logika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6834 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa ima logike... Na nekim verzijama imaš npr. integrisane maglenke, quickshifter plus još neka skupa elektronika.

 

Dobro je što ti Kawasaki daje opciju, da relativno jeftinije uzmeš taj motor ili da ga napucaš u punom paketu. A paket opreme u full verziji je stvarno za respekt. 

 

Kad kažem opremu, ne mislim na maglenke, nosač navigacije i te gluposti... Mislim na kibs, kecs, itd,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja