Jump to content

Moto Zajednica

WSBK Thailand`s Chang International Circuit

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Ne znam, pisao sam par puta jedno isto. Ne kapiram kad ce ljudi da shvate, ili gledaju moto sport 2 meseca.

 

Pa raspadnuti Checa i Biaggi su sa 70 godina osvajali Superbike sampionat kad su znali da u GP nemaju sta da traze, imate milion primera.

 

Pogledajte koliko je sampiona otislo u kontra smeru, u GP, Edwards, Toseland, Spies, Bayliss, sta je bilo na kraju, nista. Videli da pojma nemaju (naravno, za GP nivo). Zasto Rea nije otisao u GP? Zato sto zna.

 

GP i Sbk su dva sveta

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 17 minuta, sreten75 je napisao:

Uozbiljite se ljudi. Do juce je bio levo smetalo u motogp, sad je odjednom najbolji vozac, a ostali su indijanci. Ma vazi

Za nekog ko se na fabričkom Ducatiju borio za podijum je teško reći da je bio levo smetalo u šampionatu. Možda nije na nivou nekih fabričkih vozača, ali je svakako brži od većine.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)

Bautista je vozac koji je osvojio titulu SAMPIONA u 125cc klasi i bio visestruki pobednik u 250cc, pravu sansu u GP nikad nije imao, prvo vozio za Suzuki koji je bio na izlazu iz gp-a te nije imao sa kime da deli telemetriju ili od koga da nauci, zatim presao u Hondu na kojoj je jedini vozio showa ogibljenje i koristio nissin kocnice, o5 nema sa kime da uporedi podatke, odlazi u Apriliju koja znamo kakva je u GP-u(tad je bila jos gora) onda privatni Ducati star 2 godine. Lorenco kome je pomrsio konce par puta u 250cc dok je bio dominantan je odma dobio FABRICKU Yamahu, tako da se ne moze reci da je covek bio los u GP-u, cak se ne moze reci ni da je osrednji vozac u pitanju jer je covek bio SAMPION...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Sutra ujutru od 6:50 je superpole trka, od 8 ssp pa od 9:50 treca trka.

Bautista je odradio fantastican posao, imam utisak da ima precutni dogovor sa Gigijem da ako osvoji titulu da ce ga vratiti u gp.

Steta sto Ducati ima tih 15+ ks vise, isuvise lako obilazi ostale. Da nije tako mislim da bi pokazao vise jer sada ima rezerve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Pa dobro, u pravu si kad gledas u globalu. Sto se tice sampionata, nije bilo neizvesnosti, ali je bilo zanimljivosti sto se tice samih trka, retko je Rea ovako pobedjivao. Ovo je bas dominacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Meni je isto bilo i sa Reom samo malo inteligentnije od Alvara, bolje su upakivali a ovome će da uštroje mašinu i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Melandrijeva Yamaha bas voli da djuska :staa2:

 

Batistuta se nije ni umorio u ove tri pobede...a mislim i kad malo ustroje dukati da se nece mnogo promeniti situacija. Previse ih opusteno razvaljuje...

 

WSS je bio OK...bice tu jos dobrog trkanja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
lavilla1.jpg
WWW.GPONE.COM

SBK: EXCLUSIVE - SBK's sporting director: "Rea dominated the World Championship last year, but that didn’t mean we limited the revs of his engine during the Championship."

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne mogu smanjiti obrtaje menje nego što vrti fabrički. 

Kawa fabiički vrti 13500 a dopustili su joj 14300

Duc fabrički vrti 15250 (15500 po katalozima)a dopustili su do 16000 koliko se sećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Tek sad sam video onaj kontakt izmedju Rea i Batistute....fudbaler umalo da omasti. Svaka cast kako se izvukao. Izgubio je neke 3 sekunde dok se sastavio i vratio u full speed. I opet je na kraju slavio opusteno.

 

Kontam da je Rea vrlo popizditis jer vec sada vidi da od titule nema nista. Jedina nada mu je da Bautista pocne da pada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Prema merenjima FIM V4R vrti 16.000 O/min. Max broj obrtaja mere u svakom stepenu prenosa, a V4R dohvati 16.000 O/min u 4. stepenu prenosa. Po WSBK propisima V4R trenutno vrti 16.350 O/min. Mogu da ih skrešu samo na 16.000 O/min i ne mogu ispod toga jer se toliko fabrički vrti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@srbac je takođe u pravu za broj obrtaja. V4R maksimalnu snagu isporučuje ena 15.250 O/min, a u mestu zavrti na 15.500. FIM merenja vrši na dyno tako što odu u Ducati i nasumično izaberu jedan motocikl sa proizvodne trake i otetaju ga na merenje

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Malo je sve zakomplikovano, mislim da neki sajtovi pogrešno tumače pravila koja i sama Dorna fleksibilno primenjuje.

 

Po Dorninim/FIM standardima max snaga se računa kao prosek rev limita u 3. i 4. brzini.

 

Na to se dodaje još:

1) maksimalno 3% rpm

ili

2) 1100 rpm od rpm na kojima serijski motor izbacuje najviše snage.

 

Uzima se manja vrednost od ove 2.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja