Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacije Cardo, Interphone, Sena...malo o njima

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Koristio sam par godina V6 pre Carda i stvarno okej radi, baterija traje par dana opusteno. Medjutim dvoje na vezi je maksimum u isto vreme i nije moguce slusanje muzike i biti na vezi u isto vreme, a i sam kvalitet zvuka je bolji na Cardu. Ko zeli vezu recimo samo sa suvozacem V6 i slicni su odlicna povoljna varijanta i preporuka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Друштво, имам чудан проблем. 

Поседујем од скоро времешну Interphone PASSENGER F3,  ко није у току кратко да уведем у тему, врло прост систем, не постоји никаква апликација или софтвер, повезује се блутутом и то је све. 

Проблем се огледа у следећем, пошто је у питању комуникација која иде у пару, поседујем два уређаја, оба појединачно када се повежу са телефоном блутутом на позиве на телефон реагују савршено, одличан звук мени у кациги и одлично ме чује онај са ким разговарам путем телефона. 

До проблема долази када спојим та два уређаја међусобно(pairing)како бих комуницирао са сувозачицом на путу. Пратећи упутство исти се повезују тако што се држи главно дугме на оба док не затрепти црвено плаво светло, након тога се кликне главно дугме на једном од та два и онда се споје, задрже константно плаво светло, и тако и буде. Међутим тада звук постаје толико тих да је немогуће комуницирати међусобно и ван, а камоли на мотору. 

Да ли је неко имао сличан проблем на комуникацијама, има представу у чему може да се огледа проблем и наравно постоји ли решење за исти?

Уздравље браћо! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Po povezivanju je potrebno da pojačas ton u kacigi, jednoj ili obe, ideš na Volume up, trebalo bi D sje isto dugme, kao i za pojačavanje tona prilikom razgovora telefonom, na gore nekoliko puta, a kad dostignes maksimalnu jačinu u slušalici onda će se Interphone oglasiti specifičnim tonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XJ6 Diversion

Pozdrav, je li normalno da komunikacija ima neku vrstu delay-a?
Koristim Cardo SPIRIT Duo i kada pricam sa osobom iza sebe prvo cujem uzivo glas pa sa sekundom zakasnjenja cujem na slusalicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
11 hours ago, KKristijan said:

Pozdrav, je li normalno da komunikacija ima neku vrstu delay-a?
Koristim Cardo SPIRIT Duo i kada pricam sa osobom iza sebe prvo cujem uzivo glas pa sa sekundom zakasnjenja cujem na slusalicama.

Isto i kod mene (Cardo). Jedino gde nisam imao delay je kod žičnog komunikatora (Albrecht) koji uz to dalje i daleko bolji zvuk i mnogo je pouzdaniji - meni bar.

 

Ono što bih izdvojio kao veliku prednost kod bežičnih komunikatora je što mogu da povežem i telefon i suvozača i navigaciju pa da na navigaciji vidim ko me zove i čitam poruke (SMS i Viber, može i mail ali to uvek može da čeka). To što nema kablova je bio i prvi razlog što sam kupio BT komunikator, da ne bude da sam to zaboravio :)

 

PS. Ako probaš i mobilni telefon primetićeš isto. Uvek postoji neki delay

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XJ6 Diversion

Cudno mi je to i mislim da nije razlog BT tehnologija (kako znaju da navedu) jer npr sat mi je povezan sa telefonom preko BT i nesmetano se moze obavljati razgovor preko sata bez zakasnjenja i delay-a u zvuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5523 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ne bi smelo da ima kašnjenja. 

Koristim dugo stari model G9 i odlično radi, a sada sam na turi probao Edge, takođe odlično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Imam interphone sport, jel moze da se u isto vreme poveze sa telefonom i sa interphone linx koju nosi supruga? 

Taj fon koristim kao navigaciju pa mi odg dupla veza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 5/20/2024 at 11:13 AM, KKristijan said:

Cudno mi je to i mislim da nije razlog BT tehnologija (kako znaju da navedu) jer npr sat mi je povezan sa telefonom preko BT i nesmetano se moze obavljati razgovor preko sata bez zakasnjenja i delay-a u zvuku.

Pa ja film ne mogu da gledam ili recimo nešto na youtube zato što BT slušalice imaju delay pa se slika i ton ne slažu :)

A to nema nikakve veze sa Cardo... pri tome pričam o gornjoj klasi telefona i slušalica a ne o kineskim jeftinim kopijama.

Rekao bih da je ipak do BT na neki način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 5/20/2024 at 11:23 AM, doktor said:

Ne bi smelo da ima kašnjenja. 

Koristim dugo stari model G9 i odlično radi, a sada sam na turi probao Edge, takođe odlično.

Rade i moji odlično samo taj delay postoji. Jedino kada si ga svestan je kada pričaš sa suvozačem na motoru pa je on toliko glasan da ga čuješ delić sekunde pre nego što glas dođe iz slušalica :)

Dok ne čuješ "live" glas ne znaš da delay postoji.

 

Kao što rekoh, i telefonski razgovor ima delay i to mnogo duži neko BT pa nikada nisam čuo da se neko žali na to - ko ne veruje neka proba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 730 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Kolege pomoć, 

 

Kako i da li je uopšte moguće povezati Ejeas V6 pro i Nolan orginalnu?

 

Da stvar bude jasnija, ove dve...

 

20240528-210035.jpg


5144-Qxk-OMJL.jpg

 

 

 

Sat vremena drljao po obe, ništa nisam uspeo da uradim....

 

Hvala unapred.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Mi vozimo četvorica u grupi uglavnom, svi koristimo FODSports FX8 Pro Intercom.Neznam za jeftiniji, a tako dobar uređaj.Ja ga preporučujem.Kupio sam je na Ebay.

 

 

WWW.EBAY.DE

HDMI-Adapter von Buchse zu Buchse. Mit diesem cleveren Adapter können Sie 2 Kabel verwenden und das Kabel 30 m lang machen. A: Der FX8 PRO ist eine aktualisierte Version...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Yamaha MT-03
Mi vozimo četvorica u grupi uglavnom, svi koristimo FODSports FX8 Pro Intercom.Neznam za jeftiniji, a tako dobar uređaj.Ja ga preporučujem.Kupio sam je na Ebay.
 
 
s-l400.jpg WWW.EBAY.DE
HDMI-Adapter von Buchse zu Buchse. Mit diesem cleveren Adapter können Sie 2 Kabel verwenden und das Kabel 30 m lang machen. A: Der FX8 PRO ist eine aktualisierte Version...  
Koliko izađe poštarina kad kupujete sa ebaya??

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Taj model može do 8 vozača/suvozača u grupnom razgovoru?

Mi smo uglavnom grupa od 3-5 i imamo Parani M10 komunikaciju, podržava do 4 u isto vreme, i konekcija je serijska.

parani_m10_boom_wired_intercom_900x900_0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ima li neko iskustva sa N-Com komunikacijom? Uzeo sam Nolan kacigu i sad razmisljam koju komunikaciju da kupim…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja sam je koristio odavno, skuplja u odnosu na konkurenciju ali radi odlično i lako se ugrađuje. Kad se sve uporede, i dok je tu @balkanlover70 sa svojim super ponudama, Interphone odnosi ubedljivu pobedu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5870 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Stiglo danas sa Alija. 68 usd par i 20 eura u budžet rep. Srbije... Instalirana u kacigu, jako lepo se čuje u sobi 😄 i mene lepo čuju. Kad probam na motoriću, dopuniću utiske... 

 

 

IMG_20240626_110233_723.jpg

IMG_20240626_121748_660.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1010 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ja ću morati za mene i za gospođu uzimati..  Za sada imam Albrecht kupljen u Louisu.., nisam zadovoljan nešto.. Ispadaju kablići,otvorili se dugmići gumeni pa sam ih lijepio... Pa da ispratim malo i donesem sud!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja