Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacije Cardo, Interphone, Sena...malo o njima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

Ja koristim Packtalk Bold sa JBL slušalicama.

Prezadovoljan sam!

 

Kad sam kupovao razmišljao sam o slim modelu ali nekako sam prevagnuo na Bold model.
U Louis-u imaju modeli bez JBL-a, i dosta su jeftiniji.
Imao sam sreću da isprobam i jedne i druge pre kupovine, pa mogu da kažem da se baš isplati dodati novac i uzeti model sa JBL-om.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Skoro mi je stigla V6 sa aliex. 

 

Mogu da kazem da sam odusevljen, i da ne znam kako sam mogao bez nje do sada. Msm bez komonikacije. Nosio sam BT sluske, i stalno me bolele usi nakon voznje. 

 

Ono sto mi smeta, kod konkretnog modela je to sto ima mnogo dugmica. Pa u voznji ne mogu da osetim koje je koje dugme. Nosim rukavice.

Muziku namestim pre pocetka voznje, a javim se napamet... To je lose reseno. Ne mogu da utisam ili pojacam. Bez rukavice osetim, napipam  ali sa rukavicama... Mućak.

 

Inace, cuju me lepo, cujem lepo, ono sto mi se bas svidja je sto su "zvucnici" izuzetno kvalitetni i jaki. Bukvalno na min slusam... 

Jos jedna glupost je sto sam porucio i supruzi, pre nego sto sam probao ovu :grr:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

A ja novim kinezima uopšte nisam zadovoljan, muzika mi je super, ali razgovor sa ženom iza mene je katastrofa, preko 50kmh se ništa ne razumemo, puno je šuma i sve je nerazgovetno.

Isprobao sam oba mikrofona (bubicu i onaj redovan), u mestu se čujemo top, čim krene vožnja - katastrofa. Probali i da pojačamo maksimalno, ma ne vredi ništa.

@MaxiS

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Koristim Lexin BF 4 FM i zadovoljan sam izuzetno.

Dobar zvuk, veza sa drugom jedinicom do kilometar, telefon dobro čujem i mene dobro čuju (bez ikakvog šuma), navigacija se isto dobro čuje.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 11. 1. 2023. at 22:42, Skittles je napisao:

Zaleteo se i uzeo sam Cardo 4+, mislio sam da ona ima onu mesh opciju, al nema.

 

Pitanje sada - ako sam u grupi recimo gde ostali imaju mesh a ja ne, da li će me preko njih prebacivati dokle god sam blizu nekoga, ili samo sa kime se uparim to je to?

Ja mislim da se ti sa ostalima uparujes preko BT, tj ako je 4+ sa jos max 3 vozaca+ti. 

Hajde bas isprobaj pa nam javi, bas me zanima. 

Svakako, uredjaji sa mesh tehnologijom mnogo vise kostaju, odnosno uredjaji sto vise vozaca povezuju to vise kostaju. Zato je jako vazan kriterijum koliko cesto imate potrebu (i mogucnost) da se uparite sa vise od 3 vozaca. Ne zaboravite da u tom slucaju i 5, 6, 7 ...vozac moraju da koriste iste uredjaje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere
On 1/11/2023 at 10:42 PM, Skittles said:

Zaleteo se i uzeo sam Cardo 4+, mislio sam da ona ima onu mesh opciju, al nema.

 

Pitanje sada - ako sam u grupi recimo gde ostali imaju mesh a ja ne, da li će me preko njih prebacivati dokle god sam blizu nekoga, ili samo sa kime se uparim to je to?

Neko ko ima mesh uredjaj moze tvoj povezati preko BT veze i onda ubaciti tebe u mesh grupu.
Isprobano vise puta, radi odlicno. Ostaje samo da se vozis iza ili ispred njega na nekoj normalnoj udaljenosti.

Cardo Bold ima mogucnost da poveze i uredjaje drugih proizvodjaca, cak i Kineske pa i njih moze ubaciti u mesh grupu.
Dosta njih se odluci sebi uzeti mesh uredjaj, a za suvozaca neki dosta jeftiniji i na gore pomenuti nacin resi uparivanje sa grupom.
Problem je samo sto u toj kombinaciji vozac koji je tebe ubacio ne moze slusati muziku i pricati u isto vreme, sto je u normalnoj mesh grupi omoguceno.

Promenio član OverLord
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Bas tako :D 
Ali nije mi smetalo, toliko smo pricali da se nije imalo vremena za muziku :D
Za ostele informacija da Doktor ima stari Cardo G9 i upao je u mesh grupu sa oko 9 vozaca preko moje Cardo Bold, 10 dana tura, prica bez prestanka, ali rastojanje za stabilnu vezu mora biti izmedju njega i mene oko 10-15 metara.

Promenio član OverLord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

S obzirom da je ekipa koja se vozi porasla i da nas redovno ima izmedju 4 i 6 motora, razmišljamo čoporativno o kupovini komunikacije.

 

Interesuje me da li je Cardo Packtalk jedini koji može do 15 uredjaja da upari i da svi razgovaraju kao u conference call?

Tu bi i suvozači (žene) bile uključene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Mislim da interphone može do 16,ali nisam siguran,treba proveriti.
Koliko znam jedan je "glavni" i njegova baterija se brže troši.
Bolje će ti reći @balkanlover70

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Niksha je napisao:

S obzirom da je ekipa koja se vozi porasla i da nas redovno ima izmedju 4 i 6 motora, razmišljamo čoporativno o kupovini komunikacije.

 

Interesuje me da li je Cardo Packtalk jedini koji može do 15 uredjaja da upari i da svi razgovaraju kao u conference call?

Tu bi i suvozači (žene) bile uključene :)

Meni ovo liči na vašar.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Meni ovo liči na vašar.

Mislim da se Žiletov komentar odnosio na toliku gomilu ucesnika u razgovoru preko BT, ukljucujuci i zene saputnice :) a ne na komentare na Forumu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Arakis je napisao:

Mislim da se Žiletov komentar odnosio na toliku gomilu ucesnika u razgovoru preko BT, ukljucujuci i zene saputnice :) a ne na komentare na Forumu. 

Upravo tako.

Deset-petnaest čoveka istovremeno na vezi teško da išta korisno može da donese.

A "kolegama" koji me popljuvaše se zahvaljujem.

Ja u svom prethodnom komentaru nikog (ni na koji način) nisam uvredio, ali očigledno da ovde neki navraćaju samo da bi našli razlog za sukob.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
Pre 14 sati, Krmco je napisao:

Mislim da interphone može do 16,ali nisam siguran,treba proveriti.
Koliko znam jedan je "glavni" i njegova baterija se brže troši.
Bolje će ti reći @balkanlover70

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Hvala drug ;)

Ucom16 mesh2.0   24 ucesnika u razgovoru

AVANT bt veza  8 ucesnika

TOUR  bt veza  4-5 učesnika

SPORT bt veza do 4 ucesnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

uzmite walkie talkie -  neograniceno po broju korisnika :), ima i bluetooth

 

Promenio član godovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere
On 4/24/2023 at 9:48 AM, zika56 said:

Meni ovo liči na vašar.

E pa nije toliko strasno ako se ne vodi previse diskusije, ja sam cesto na vezi sa blizu 10 ljudi. Oke, ume da bude vasar ako neko provali nesto smesno pa pocnu svi da se smeju :D Ali generalno cesto ljudi mutiraju grupu na nekim dosadnim deonicama i slusaju muziku, a onda pred ulazak u grad i slicno svi su tu na vezi, a prvi uglavnom pita da li smo svi na okupu kada se izvrsilo neko bitno skretanje, da li nekom treba pauza, gorivo i slicno. Sa druge strane 4-5oro vozaca u grupi je skroz kulturica.

Promenio član OverLord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere
On 4/24/2023 at 7:50 AM, Niksha said:

S obzirom da je ekipa koja se vozi porasla i da nas redovno ima izmedju 4 i 6 motora, razmišljamo čoporativno o kupovini komunikacije.

 

Interesuje me da li je Cardo Packtalk jedini koji može do 15 uredjaja da upari i da svi razgovaraju kao u conference call?

Tu bi i suvozači (žene) bile uključene :)

Bitno je da to bude model Bold, Slim, Edge ili Neo.
U slucaju da vozac ima neki od navedenih modela, a nije mu bitno da slusa muziku dok razgoavara onda njegov suvozac ne mora imati istu tu komunikaciju, moze imati bilo koju BT komunikaciju, cak i drugog proizvodjaca i preko komunikacije vozaca stupa u kontakt sa svima iz grupe. Na taj nacin se moze proci jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, OverLord je napisao:

E pa nije toliko strasno ako se ne vodi previse diskusije, ja sam cesto na vezi sa blizu 10 ljudi. Oke, ume da bude vasar ako neko provali nesto smesno pa pocnu svi da se smeju :D Ali generalno cesto ljudi mutiraju grupu na nekim dosadnim deonicama i slusaju muziku, a onda pred ulazak u grad i slicno svi su tu na vezi, a prvi uglavnom pita da li smo svi na okupu kada se izvrsilo neko bitno skretanje, da li nekom treba pauza, gorivo i slicno. Sa druge strane 4-5oro vozaca u grupi je skroz kulturica.

Moguće da si u pravu, ali su očigledno moji pogledi na vožnju motora i iskustvo na grupnim vožnjama drugačiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Koristim kineza V6 odnos cene i kvaliteta više nego odličan iskrena preporuka svima koji se dvoume. 

Kupljeni na aliju u paketu 2kom oko 60$ mislim da je koštalo. Domet na čistini 500m bez problema. Takođe lepo sarađuje sa senom. Putem BT se uveže sa telefonom i javlja se automatski, mene nervira pa ne povezujem mob osim ako mi treba za navigaciju.

Testirano na android i ios telefonima bez greske.

Ovo će biti 4ta sezona, baterija još uvek u funkciji ceo dan bez problema, vozeno i na suncu i po kiši.

Nikada nismo pokusali da dodamo treceg clana uvek smo po dvoje razgovarali te ne mogu dati review za vise ucesnika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Koristim kineza V6 odnos cene i kvaliteta više nego odličan iskrena preporuka svima koji se dvoume. 
Kupljeni na aliju u paketu 2kom oko 60$ mislim da je koštalo. Domet na čistini 500m bez problema. Takođe lepo sarađuje sa senom. Putem BT se uveže sa telefonom i javlja se automatski, mene nervira pa ne povezujem mob osim ako mi treba za navigaciju.
Testirano na android i ios telefonima bez greske.
Ovo će biti 4ta sezona, baterija još uvek u funkciji ceo dan bez problema, vozeno i na suncu i po kiši.
Nikada nismo pokusali da dodamo treceg clana uvek smo po dvoje razgovarali te ne mogu dati review za vise ucesnika. 
Da li je neko dodavao trećeg ili četvrtog člana na ovom kinezu V6 ?

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

@Stole_018 nisam nikada pokusao "trojku" :jee: Ono sto znam sigurno da radi je po kanalu 1 covek, na kanalu B je bio kolega sa V6 a na kanalu C kolega sa Senom. Ali sva trojica u isto vreme nismo pokusali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja