Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, vladags je napisao:

Sve lepo pročitao, zakazao vožnju i juče konačno probao i TRK 502x.

Sa regularnim sedištem, mi je mrvicu višlji, sa nižim sedištem ok. Posle sam seo na običan 502, koji nije bio testni, ali sam iskoristio da uporedim makar sedeći i zaključak mi je mi ipak na mojih 180, lepše leži običan od X modela.

U vožnji, sve što je pisano u temi sam primetio, vibracije na fuzasterima, veličinu sedišta, kratke brzine što mi se i svidja. Šibneš u 6 i voziš opušteno. Na 120 se osećeaju vibracije na fuzasterima, ali nekako se u nekom trenutku smanje dok držiš konstantno brzinu, čim malo dodaš ili oduzmeš pojave se opet, ali... kao što su već pisali i drugi, nije to ništa sa čim se ne može živeti i što smeta previše. Bar je takav utisak iz tih sat i nešto vožnje.

Sve u svemu, nakon čitanje ove teme, gledanja gomile klipova ljudi koji ozbiljne km prelaze sa ovim modelom, probne vožnje... Odluka je tu, da se sledeća sezona dočeka sa ovim modelom.

Samo mislim da će biti običan 502 umesto X ipak treba to da se i po gradu vozi mahom, pa da ne bude kuknjave sa X modelom, kad se negde ne može provući.

Hvala svima koji su pisali ovih 93 strane na pomoći u odluci... :)

drago mi je ako smo našim iskustvom, nekada i glupostima doprineli odluci. Sto se tiče nedoumice gledaj šta ti se više sviđa…Ako se odlucis za X model čisto da znaš da možeš da ga naručis sa nižim sedištem i rešen problem visine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Da razlika je u manjim gumama, tubeles su svakako prednost, al nije presudno.

Centralni štender znači, al se da i dodateno ugraditi.

Ono što me vuče ka običnom 502 je to što je ipak za grad, rekao bih lakši. Nisam ga na žalost probao, ali sam osećaj sedenja i razmišljanja u pravcu toga da se vozi po ulicama, staje na semaforima često, nekako ga čini praktičnijim, a opet uz bočne nosače, kofere koji isto se montiraju kao na X modelu, dobija se i ta funkcionalnost.

 

Probao sam niže sedište u mestu. Montirali mi kada sam se vratio sa vožnje i jeste lekše. Al mi opet fali mrvica da stanem celim stopalom. Posle sedoh na običan i mnogoooo mi je udobniji.

Promenio član vladags

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Hvala, samo da realizujem, a obzirom da ide kraj sezone, druga dilema je čekati neki na oglasu ili posegunti

za novim... Novo je novo, ali i skoro novo se može naći za bar 1000 i neki evro više od novog, a tek razradjeno.

Imam vremena da sve skockam do sledeće sezone... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1375 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kad sam isao da gledam trk sedeo na oba i sa nizim sedistem je ok, 178 sam, odustao sam od Benellia iz drugih razloga, razilla između obicnog i x je mala, drugar i kolega s foruma ima x i vozio ga kratko skoro, lepo se vozi, nije problem tezina sto kazes za stajanje itd, jedino ali jedino al to je za oba to je njegova tezina za neko malo okretanje na uskom prostoru, obican izgleda smesno sa 17 napred, vidi ono sto srce kaze al kazem ti da ti posle ne bude zao zbog male razlike, 

U Benelli grupi ima devojka koja vozi X. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Nisam na žalost u toj grupi. :'(

Slažem se da je razlika mala... dozvoliću sebi još razmišljanja, jer razlika u ceni je zanemarljiva to je istina, samo što kažeš lični osećaj i emocija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1375 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Bices u grupi kad kupis :D

Vidjam stalno trk po gradu i kad vidim obican bas je obican. 

Danas uzeo od drugara prepravljeno malo i vise sediste, izludeo, ne mogu da se namestim tako da sama promena sedista ce ti biti drugi osecaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Čekam čekam, da se učlanim... :)

 

AKo bi naleteo povoljan X malo korišćen, ne bih se bunio, ali više se spremam da uzmem nov.

Rekoše u oktobru će se pojaviti na stanju više komada i u više boja, mada opcije za običan su siva, bela i plava. Neka tamno plava. Relano meni je žuti još i najlepši, a i najuočljiviji, što svakako znači na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1824 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm
pre 15 minuta, RankoBg87 je napisao:

Zuti je top, drugar ima zutog, uvek se ljudi okrenu, 

Zato što misle da su se poštari pojačali, posle Apenaca... :)

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 377 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
pre 25 minuta, vladags je napisao:

Čekam čekam, da se učlanim... :)

 

AKo bi naleteo povoljan X malo korišćen, ne bih se bunio, ali više se spremam da uzmem nov.

Rekoše u oktobru će se pojaviti na stanju više komada i u više boja, mada opcije za običan su siva, bela i plava. Neka tamno plava. Relano meni je žuti još i najlepši, a i najuočljiviji, što svakako znači na putu.

Burazer kupio novog X prošle godine i prešao manje od tri hiljade kilometara, nešto je pominjao da bi ga prodao. Videću sa njim pa pišem sutra šta je rešio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
Pre 1 sat, shlem je napisao:

Burazer kupio novog X prošle godine i prešao manje od tri hiljade kilometara, nešto je pominjao da bi ga prodao. Videću sa njim pa pišem sutra šta je rešio.

Hvala, ako je neka razumna cena, može se pričati... Mada, razumem i ljude da ne spuštaju previše od nove kad su to i skoro novi motori, a onda ide dilema novo ili skoro novo... Naravno, sve igra ulogu kod odluke... :takoje:

Promenio član vladags

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1642 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

A kad si bio mladji,jel bilo lepse kad si prvi devojci ili drugi,treci... Novo ima svoju draz,ali ako je cena polovnog (citaj novog) sa malom km i jeftiniji u startu 1000e,eto lepe sanse da vozis skoro novo (ipak nije devojka) i visak para za sva tri kofera. Kako god,tvoj novac,tvoja odluka... mi smo tu da iznesemo misljenja,zapazanja kao neko ko vozi/o ili ima/o taj motor. Srecno! :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Na polovnim ima zuti Trk sa 2.600 km sa lepom opremom, registrovan, koji moze da se uzme cenim za 6000e.

 

Ja mislim da je to super prica, slicno nesto sam i ja uradio. Pride - najlepsa boja :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Ja sam visok tu oko 180cm, uzeo sam X, odlicno mi stoji.. Noge ne dohvatam bas celokupno obe, ali fali malo za pete.. Lagan je za po gradu, lako se manervise, kao skuter.. Ako se plasis od tezine i masivnosti to ti samo pravi problem u glavi, pa konstantno mislis na to... Znas kako kazu "kad nesto mislis to ti se i desi" Samo ne razmisljas o time u uzivas u voznji i motor ne osecas.. Za grad je lagan i mnogo se lepo vozi... Pozz

 

ps. da napomenem takodje vozim burazera 185 visok, bez problema po gradu.. Samo malo dok ga osetis, posle ide sve lagano

Promenio član DraganBenelli
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova

Hvala na uticima. :takoje: Iako sam prvi put seo na njega, za nekih 10-15 minuta sam se već srodio i postao je lagan za vožnju i manevrisanje. Čak i ovo po gradu kad ga voziš recimo oko 60, pa daš gas u 6. ubrza baš lepo da se negde ubaciš ili napraviš neki manevar kada je gužva... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Sve je kul dok ne mora pun u mestu, ili da se izgura uzbrdo u rikverc (izbegavati ovo obavezno) :jee:

Promenio član sasa_f1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, sasa_f1 je napisao:

Sve je kul dok ne mora pun u mestu, ili da se izgura uzbrdo u rikverc (izbegavati ovo obavezno) :jee:

Jaaaoooo kakvo neiskustvoooo :D

Moramo na popravni sa te vodimo!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja