Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Niśta u mome postu nije nepromišljeno nego je upravo tako kako sam napisao.

Slažem se apsolutno da je snimak katastrofa ali sam totalno protiv generalizacije, jer motor vozi čovek, dakle pojedinac a ne on njega. Brend kao i vrsta motora nema veze sa pojedincom koji ga "jaše" jer on gospodari situacijom i diktira ponašanje a ne gomila gvožđa.

Na snimku su mogli biti i neki maksi skuteraši. Nije mome ludom ponaśanju kriv motor nego ja koji ga vozim.

U pogledu ove teme....kad god smatramo da njegovih 48KS nije dovoljmo, idemo u podforum "Putopisi" da se uverimo da je, itekako sasvim dovoljno, samo je sve pitanje naše percepcije, doživljaja i potreba, a naročito naših trenutnih mogućnosti.

I opet...pustimo vlasnike da uživaju sa onim što imaju i što ih čini sretnim.

Kao i nas naši izbori koje smo napravili u životu.

EDIT: Nije problem kad imaš para da sebi priuštiš neki novi KTM, BMW, Harley, Ducati ili nekog Britanca, ili pak nekog od velike japanske četvorke...jednom rečju kad ispuniš sebi neki dečački san...

 

"Problem" je kad imaš oko 7.000 EUR-a na raspolaganju, i to si se jedva nategao nekako i razmišljaš šta ti je činiti.

 

Ako kupuješ polovan motor, dobro je ako ga kupuješ od rođaka, kuma, prijatelja, brata i kada znaš kako ga je prethodnih održavao, da nije padano, da su servisi rađeni na vreme, sa kvalitetnim delovima.

 

Problem je kada si osuđen na oglase i kada ne znaš istoriju motora, jer ti onda ne kupuješ motor za 7.000 EUR nego za 5.000 EUR-a. Jednu hiljadu ćeš odmah da utreseš u njega za sređivnje, pa ćeš da misliš da si sve sredio, ali tu drugu hiljadarku ćeš da ostaviš sa strane "zlu ne trebalo" jer ti u stvari ne znaš, niti možeš da znaš šta se unutra događa, osim ako nisi merio kompresiju, otvarao motor u potpunosti...itd.

 

Mnogi će onda da se zapitaju...čekaj, dajem, umesto 7.000 EUR-a za neki motor, u stvari 5.000, pa sam odmah kod izbora hendikepiran, jer ne mogu, na primer, da uzmem 2013-o godište nego moram na 2009 ili moram taj a hteo sam onaj...itd.

 

I onda vidiš da za te pare možeš da uzmeš i neke nove motore u Srbiji koji predstavljaju jednu vrstu kompromisa u nekim stvarima za koje si u početku mislio da kod tebe ne mogu da idu na kompromis, ali onda skontaš da je u pitanju novi motor, da je podrška za rezervne delove obezbeđena, da postoji garancija, da servisi nisu da "oči ispadaju"...e sad, to što ima "samo" 48KS ćeš, ili da progutaš, pa da se prilagodiš tom motoru, da svoj stil malo promeniš, ili ćeš jednostavno da kreneš da vrtiš oglase na "Polovni automobili" u potražnji za svojim snom, koji u jednom momentu može da se pretvori u noćnu moru za tebe, ako napraviš pogrešan izbor.

 

I ovo, da se razumemo, može da bude pogrešan izbor ako nisi navikao na tih njegovih "samo" 48KS ili ako krenu neki Gremlini da ga "jedu", Ali opet je tu garancija i servis da pripomognu, jer kvarili su se i "veliki" u garanciji, oni koji su plaćeni duplo ili skoro pa troduplo od vrednosti ovog motora...

 

Opet moram da se vratim na "Putopise" gde je jedan kolega, sa Transalpom od 48 ili 50KS debelo natovarenim otišao do Mongolije, a davno je bio putopis kolege Sci-ja koji je sa XTZ 660 3aj Tenerom takođe daleko stigao, pa imaš legendarnog Kawazokija i njegova putovanja...sve su to motori koji su dobrano limitirani sa snagom ali njihovim vlasnicima to nije bio hendikep da se otisnu u svet.

 

Hendikep je u nama.

 


 

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Trenutno sam u Poreču, na team buildingu, sa firmom. Krenuo sam čisto dan ranije do Ljubljane auto putem, pa provozao juče Kranjsku goru, Vršić, ušao u Italiju i spustio se do Udina, pa do Trsta i u Poreč...
Realno ništa specijalno, vreme je bilo očajno tako da nisam video ništa osim magle većim delom Vršića... A to bi bio jedini deo da se spomene, možda sastavim neki putopis al realno imao sam vožnji i vožnji od posljednjeg i nekako ispao iz fore da pišem, jer slabo i slikam i snimam u poslednje vreme

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Predstavljen TRK702(x), na oko deluje odlično (skoro pa isto kao 502) i ako je glavni problem bila snaga, konačno je ima
Cena u Kini za putni 702 je kao kod nas maloprodajna za 502x...
 

On ostaje u Kini, neće izaći za ostala tržišta. Mada i da izađe ne verujem da će mu cena biti konkurentna. A i u tom svetlu mislim da je bolja kupovina CF800MT ako gledamo Beneli - CF. Naravno uz veliki znak pitanja vezan za CF servisnu podršku u Srbiji.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
A je l?
Realno bi zagasili prodaju sa 502 u tom slučaju (ako cenovno bude u rangu do 8-9k), mada se provlače vesti i za Evropu...
Ne bi...A2 segment nije toliko popunjen pa bi verovatno ostao ali uz korekciju cene. 502X je 2019 godine krenuo sa cenom 6100 ili tako nekako ne sećam se više. A sad gura na skoro 7k. Ako bi 702 ušao 502 bi morao baš da ide dole što nikom ne odgovara baš zbog rezultata prodaje.

Mada nije isključeno da izleti neka verzija od 800cc sa Tornadovim agregatom od ako se sećam 1100cc, uštinutim za cilindar.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Stvarno vise postajete dosadni sa snagom, kome je slabo neka preskoci kome nije neka vozi i kraj price. Unistili ste temu, onaj ko bi nesto i napisao nece jer odmah krene pljuvanje. Ostavite temu za pametnije i korisnije stvari.

 

1662019525526.jpg

 

Kad vec spominjete snagu, TRK i Kymco Agility 125 spremni za vosnju, voze se bez problema

 

1662019525591.jpg

 

Prosle godine, vozac+suvozac 210kg, bisage 7.5km po komadu, centralni kofer oko 10kg, 4 dana oko 1800km bez ikakvih problema i nedostatka snage.

 

Kao sto jedan kolega rece u jednom postu, posle 2 godine voznje ne moze da me ubedite da je slab

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
3 hours ago, mick said:

Ne bi...A2 segment nije toliko popunjen pa bi verovatno ostao ali uz korekciju cene. 502X je 2019 godine krenuo sa cenom 6100 ili tako nekako ne sećam se više. A sad gura na skoro 7k. Ako bi 702 ušao 502 bi morao baš da ide dole što nikom ne odgovara baš zbog rezultata prodaje.

Mada nije isključeno da izleti neka verzija od 800cc sa Tornadovim agregatom od ako se sećam 1100cc, uštinutim za cilindar.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Uz korekciju cene da, slažem se... A ako bi ostala ista, a ovo uleti, već nastaje dilema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK 702 X
On 4.8.2022. at 19:24, Guliver je napisao:

Da li je neko sa foruma ovih dana sa bijelim TRK X, na BG table išao za Tuzlu i na kratko se zaustavljao u Ugljeviku?

Tek sad vidim ovo, ja sam bio isao u Zivinice na 402 trke :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE


U pogledu ove teme....kad god smatramo da njegovih 48KS nije dovoljmo, idemo u podforum "Putopisi" da se uverimo da je, itekako sasvim dovoljno, samo je sve pitanje naše percepcije, doživljaja i potreba, a naročito naših trenutnih mogućnosti.

I opet...pustimo vlasnike da uživaju sa onim što imaju i što ih čini sretnim.

……..
 
Opet moram da se vratim na "Putopise" gde je jedan kolega, sa Transalpom od 48 ili 50KS debelo natovarenim otišao do Mongolije, a davno je bio putopis kolege Sci-ja koji je sa XTZ 660 3aj Tenerom takođe daleko stigao, pa imaš legendarnog Kawazokija i njegova putovanja...sve su to motori koji su dobrano limitirani sa snagom ali njihovim vlasnicima to nije bio hendikep da se otisnu u svet.
 
Hendikep je u nama.
 

 



Tako je. Kad imaš manje snage pod guzicom kreneš malo ranije da daješ gas i malo kasnije kocis. Na izlasku iz krivine si rame uz rame sa onim sto ima 100ks više.

Ok, nekad nećeš imati prostora da das gas ranije, jaka stvar, sačekaš par sekundi i onda tek obidjes kamion posto se oni pominju kao ‘veliki problem’.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo prvi "kvar" se javio na 27.000km, da ne bude da samo hvalimo motor.

Primetio sam check engine lampicu sad na ovom putovanju prvi put, upali se sama i ugasi posle 10 sekundi npr. kad krenem sa pumpe, par puta se desilo prema Ljubljani, ništa specijalno do trenutka kad mi je jednom dok je lampica bila upaljena blokirao obrtaje na par sekundi do 5-6k. Sledeći dan po Sloveniji nije nešto palio, mozda jednom, i kad sam išao kroz Italiju isto jednom - dva puta. Sve u svemu ništa specijalno, došao sam kući normalno, javio se Milošu (mehaničaru iz Burnout-a) rekao je da dodjem da pogleda, da nakaci na dijagnostiku. U međuvremenu primetim da u momentima kad upali check engine i temperatura poludi, popne se pa se odma vrati... Verovatno termostat.

Juče odem iz Novog Sada, pogledamo zajedno, ma neće da upali check engine... Al čudno nije hteo ni da podigne temperaturu više, a dok sam dolazio jednom je upalio i posle držao 3 tačke (2 su normalne za vožnju)... Miške tu kaže da će da promeni termostat/termodavac... Gleda u sat, 20 do 6, rade do 6, ma ko ga jebe, gura motor u servis i kaze šta ćemo, mora na put, treba motor hitno da bude gotov (kroz šalu naravno), a ekipa već počela da se pakuje da zatvaraju
Čovek promenio sve lepo, ostali malo duže, ja probao motor...nema više problema, sve normalno radi. Izašao mi u susret max, još je brat bio sa mnom drugim motorom i mogli smo da se vratimo u Žabalj, ali izašao mi čovek u susret.
Najjača stvar, neki deda dosao sa pocepanom gumom, na felni bukvalno dovezao stari pasat i kao jel ima majstor neki, i Miloš legenda promeni točak za 2 minuta čoveku u sred te cele frke i samo kaže ne bih te vise zadržavao to je to

Eto rekao sam da ću pisati iskreno sve, i drago mi je što je ovo ovako brzo rešeno, naravno pod garancijom sve... Sve pohvale za Miloša još jednom!

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Vozio sam uglavnom japance, i iste sam sam sredjivao i opravljao, uglavnom.... znam koji je kvalitet u pitanju....

Moj zaključak je da nema supriornih motora ni automobila, sve se kvari i opravlja.

Razlika izmedju dobrog motora i lošeg je u tome što  dobri motori ne ostavljaju te na putu već se kvar signalizira i omogućava ti da se dovučeš do kuće, a kod loših motora on samo stane bez upozorenja.

Takođe me nerviraju dečiji kvarovi, poput raznih senzora, termodavača i sl...a da nepričam o lošim konekcijama, kablovima i sl....

Vozio sam motore od 110ks do 40 ks, i meni svejedno, bitno je da vozim i da stignem tamo gde sam krenuo.

Počeo sam da razmišljam o trk modelu, iskreno, meni je preskup za kineza, praktično je samo 1000 eura jeftiniji od sličnih modela izmedju 500cc do 750cc, i to mi se nesvidja, al polovni su već dostupniji i razumniji sa cenom, za razliku od trenutne cene polovnjaka japanaca i evropljana.

Pročitao sam dostra o ovom modelu, ali me iskreno zanima, koliko se često kvari, na kojoj kilometraži i sl....vedeo sam da ima primera koji su prešli više od 100.000km, al neznam koliko servisa i kojih, pređe o bmw 500.000 km al ideš na servis svake godine i platiš.....??????

Bilo bi lepo da  vlasnici trk 502 koji su prešli veću kilometražu prenesu svoja iskustva, u pogledu kvarova i servisa, kao što je u predhodnom postu marko 1995 objasnio.

Takodje me interesuje da li je ko čipovao motor i koliko je dobio sa čipovanjem

Pozz

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2430 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
9 minutes ago, Marko1995 said:

Došlo vreme za Stromčinu

 

Ma nemoguce. Ja cuo da ljudi kazu da je trk dobar za sve i da je ta snaga sasvim dovoljna za sve :stabre:

 

nista licno tebi, trk ti je prelep i jedini si realan pricao za sve sto se tice njega. 

  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

Ovo hit kad kazu nije dovoljno snage a nece plati kucu i to,ja sam sa mojim zontesom nakedom 300cc i 30tak konjica sa dve bisage sa strane velikom torbom onom waterproof satir i ranac 15kg za 2meseca pola evrope 15k kilometara i nigde mi nije falilo bog zna sta snage,ali evo i ja sad gledam tog benlija trk jer ipak sam za turing i nasao sam lepih polovnih komada samo jos da polomim i uzmem pa pisem utiske


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ma nemoguce. Ja cuo da ljudi kazu da je trk dobar za sve i da je ta snaga sasvim dovoljna za sve :stabre:
 
nista licno tebi, trk ti je prelep i jedini si realan pricao za sve sto se tice njega. 
Pogrešno si čuo...mada je razumljiv sistem tih lično razvijenih čulnih senzacija.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2430 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Onda ne znam sta sam citao poslednjih par strana :) 

 

Salu na stranu, meni afrika za autoput nije bila dovoljna, a ja iz Subotice gde god da krenem idem autoputem makar do NS ili BG, i onda namestim ruku na 110 i lagano, vec preko toga mi je mnogo bucna bila. Jednostavno nije mi bila za autoput, za sve ostalo top. Ja da uzimam opet merkao bih varadera 1000 efi :) 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Onda ne znam sta sam citao poslednjih par strana  
 
Salu na stranu, meni afrika za autoput nije bila dovoljna, a ja iz Subotice gde god da krenem idem autoputem makar do NS ili BG, i onda namestim ruku na 110 i lagano, vec preko toga mi je mnogo bucna bila. Jednostavno nije mi bila za autoput, za sve ostalo top. Ja da uzimam opet merkao bih varadera 1000 efi  
Nema priče, realno autoput traži jače kubikaže. Suludo je misliti da 500cc može dati bolji komfor u odnosu na 1000+cc prosto nema svrhe o tome razmišljati. Druga je stvar ko kako želi da vozi...

TRK može da se nosi sa autoputom ali nije to njegov segment, baš ako mora ali...ako može bez autoputa to bolje!

Magistrala i ispod je sjajan...a generalno nebitna je marka svako će verovatno reći isto za 500cc.



Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@mick kad pricate o motoru i da nije dovoljan za autoput, sta to tacno podrazumeva ? Da ne moze da drzi 110-120km/h putnu brzinu ? Da ne moze da natera na 120-130kmh kad se pretice kamion ? Ili nesto drugo

 

Vozim slab auto, putna mu je 110-115kmh, u preticanju natera na 120-130kmh tih par sekundi. Jeste cimanje i smaranje kod preticanja ali nije da ne moze. Zato mi nije jasno. Jer mi se cini da ne gledam kako treba na celu pricu jacine motora i autoputa. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@mick kad pricate o motoru i da nije dovoljan za autoput, sta to tacno podrazumeva ? Da ne moze da drzi 110-120km/h putnu brzinu ? Da ne moze da natera na 120-130kmh kad se pretice kamion ? Ili nesto drugo
 
Vozim slab auto, putna mu je 110-115kmh, u preticanju natera na 120-130kmh tih par sekundi. Jeste cimanje i smaranje kod preticanja ali nije da ne moze. Zato mi nije jasno. Jer mi se cini da ne gledam kako treba na celu pricu jacine motora i autoputa. 
Govorim iz praktičnog razloga...razlika postoji ali nije presudna što se mene tiče. Zato naglašavam da je sve do vozača...tj do glave istog. Džaba i snage i brzine ako u glavi nisi čist.
Onaj ko zna da iskoristi ono što poseduje mnogo bolje zna da proceni svoje potrebe u odnosu od onog koji tera steretipiju "samo snaga i samo litra"...a realno ne zna da iskoristi potencijal tih mašina.



Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja