Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 994 postova
  • Lokacija: Beograd
2 minutes ago, X8 Vračar said:

Sva tri različita, ne možeš da ih pomešaš...

A zamisli imaš u garaži TRK i GS, pa onako sanjiv u 5 ujutru umesto na GS kofere zakačiš na TRK. Primetiš u Rumuniji, oko 10:30 kada se zaustaviš na brunch i kafu. :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
pre 2 minuta, Jupiter je napisao:

A zamisli imaš u garaži TRK i GS, pa onako sanjiv u 5 ujutru umesto na GS kofere zakačiš na TRK. Primetiš u Rumuniji, oko 10:30 kada se zaustaviš na brunch i kafu. :staa2:

I shvatiš da si došao japancem i da ne znaš šta ćeš sa te dve nekretnine u garaži, jer već godinama stoje na oglasima i niko nije zvao ni da pita jel može to na poklon :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
9 minutes ago, Jupiter said:

A zamisli imaš u garaži TRK i GS, pa onako sanjiv u 5 ujutru umesto na GS kofere zakačiš na TRK. Primetiš u Rumuniji, oko 10:30 kada se zaustaviš na brunch i kafu. :staa2:

GS je u Rumuniji do 9h najkasnije

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Imam drugara koji sa zenom putuje sa Burgmanom 400. Na otvorenom ima snage za preticanje, i neka putna brzina mu je 110-120 km/h. Skuter ima 30 ks i ne vidim razlog da kupuje nesto jace. Problem je u tome sto su vecina vas navikla na jace motore pa vam sad TRK deluje slabo. Ja sam skoro probao KLE 500 od 50 ks i tih 50 ks su mi bili dosta slabiji nego pre par godina dok sam vozio Bandita 400. 

Nego predjimo na racunanje

 

Benelli ima 235 kg sa svim tecnostima, dodamo na to obaveznog vozaca od nekih prosecnih 75 kg, plus dodamo suvozaca sa istom kilazom od 75 kg i plus napunjeni koferi. Ne znam tezinu kofera pa cu dodati 50kg

Kad sve to saberemo, dobijamo 435kg

Kada podelimo sa snagom do mu dodje 

 

48 ks/435 kg = 0.110 konja po kg = 110 ks po toni. 

Sto znaci da ima jednako ubrzanje kao Volkswagen Golf V 2.0 TDI od 140 ks i to ako racunamo bez putnika i dodatnog tereta u auto.

Da li mislite da je ovaj golf sa ovim motorom slab za putovanje? 

Mozda je slab za divljanje, napad adrenalina pri dodavanju gasa ali za putovanje nije slab.

Verujem i da vecina ovde vas vozi slabiji auto od ovog golfa

48 ks su dovoljna za odrzavanje putne brzine od 120-130 km/h sto je dovoljno jer i onako najvece ogranicenje u Srbiji je 130km/h. Ima dovoljno konja po toni za bezbedno preticanje. Udoban za vozaca i suvozaca. Mogu da se stave koferi. Treba li jos nesto za putovanje? Iskreno ne osim ako se vozi i off road. Jer je meni licno pretezak za off road a ovako nista mu ne fali.

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Imam drugara koji sa zenom putuje sa Burgmanom 400. Na otvorenom ima snage za preticanje, i neka putna brzina mu je 110-120 km/h. Skuter ima 30 konja i ne vidim razlog da kupuje nesto jace. Problem je u tome sto su vecina vas navikla na jace motore pa vam sad TRK deluje slabo. Ja sam skoro probao KLE 500 od 50 konja i tih 50 konja su mi bili dosta slabiji nego pre par godina dok sam vozio Bandita 400. 
Nego predjimo na racunanje
 
Benelli ima 235 kg sa svim tecnostima, dodamo na to obaveznog vozaca od nekih prosecnih 75 kg, plus dodamo suvozaca sa istom kilazom od 75 kg i plus napunjeni koferi. Ne znam tezinu kofera pa cu dodati 50kg
Kad sve to saberemo, dobijamo 435kg
Kada podelimo sa snagom do mu dodje 
 
48 konja/435 kg = 0.110 konja po kg = 110 konja po toni. 
Sto znaci da ima jednako ubrzanje kao Volkswagen Golf V 2.0 TDI od 140 konja i to ako racunamo bez putnika i dodatnog tereta u auto.
Da li mislite da je ovaj golf sa ovim motorom slab za putovanje? 
Mozda je slab za divljanje, napad adrenalina pri dodavanju gasa ali za putovanje nije slab.
Verujem i da vecina ovde vas vozi slabiji auto od ovog golfa
48 konja su dovoljna za odrzavanje putne brzine od 120-130 km/h sto je dovoljno jer i onako najvece ogranicenje u Srbiji je 130km/h. Ima dovoljno konja po toni za bezbedno preticanje. Udoban za vozaca i suvozaca. Mogu da se stave koferi. Treba li jos nesto za putovanje? Iskreno ne osim ako se vozi i off road. Jer je meni licno pretezak za off road a ovako nista mu ne fali.
Treba mu još konja, fali mu snage jbg...
Lepo si rekao, zavisi od toga na šta si navikao.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Da obidje kamiJon :D

Otprilike to je glavni razlog za avanturiste i putnike, obići kamion, ne d'o Bog da je sa prikolicom, nemoguća misija...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 3 minuta, Milanezi je napisao:

Da obidje kamiJon :D

Otprilike to je glavni razlog za avanturiste i putnike, obići kamion, ne d'o Bog da je sa prikolicom, nemoguća misija...

Nisi ti druze citav ako mislis da se motor od 50 ks muci da pretekne kamion. Jedino ako nisi mislio na preticenje pred samu krivinu kao sto rade vecina GS-ovca. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 7 minuta, Milanezi je napisao:

Da imaš nešto izmedju ušiju, shvatio bi da je post bio šaljive prirode.

Ovaj sad je ozbiljan :D

Mislio sam da si ozbiljan jer ima mnogih koji se vode logikom "samo litra bajo moj"

Inace ne znam sta ti imas protiv moje paucine. Za razliku od tebe ja gajim pauke.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6927 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, Nemanja Petrovic said:

Imam drugara koji sa zenom putuje sa Burgmanom 400. Na otvorenom ima snage za preticanje, i neka putna brzina mu je 110-120 km/h. Skuter ima 30 ks i ne vidim razlog da kupuje nesto jace. Problem je u tome sto su vecina vas navikla na jace motore pa vam sad TRK deluje slabo. Ja sam skoro probao KLE 500 od 50 ks i tih 50 ks su mi bili dosta slabiji nego pre par godina dok sam vozio Bandita 400. 

Nego predjimo na racunanje

 

Benelli ima 235 kg sa svim tecnostima, dodamo na to obaveznog vozaca od nekih prosecnih 75 kg, plus dodamo suvozaca sa istom kilazom od 75 kg i plus napunjeni koferi. Ne znam tezinu kofera pa cu dodati 50kg

Kad sve to saberemo, dobijamo 435kg

Kada podelimo sa snagom do mu dodje 

 

48 ks/435 kg = 0.110 konja po kg = 110 ks po toni. 

Sto znaci da ima jednako ubrzanje kao Volkswagen Golf V 2.0 TDI od 140 ks i to ako racunamo bez putnika i dodatnog tereta u auto.

Da li mislite da je ovaj golf sa ovim motorom slab za putovanje? 

Mozda je slab za divljanje, napad adrenalina pri dodavanju gasa ali za putovanje nije slab.

Verujem i da vecina ovde vas vozi slabiji auto od ovog golfa

48 ks su dovoljna za odrzavanje putne brzine od 120-130 km/h sto je dovoljno jer i onako najvece ogranicenje u Srbiji je 130km/h. Ima dovoljno konja po toni za bezbedno preticanje. Udoban za vozaca i suvozaca. Mogu da se stave koferi. Treba li jos nesto za putovanje? Iskreno ne osim ako se vozi i off road. Jer je meni licno pretezak za off road a ovako nista mu ne fali.

Sve je to super da nisi zaboravio obrtni moment :D

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 2 minuta, Alekre je napisao:

Sve je to super da nisi zaboravio obrtni moment :D

 

 

Nisam. Obrtni moment je bitan onima sto prave menjac za taj motor. Menjac prave po obrtnom momentu tako da ti nije bitno dal motor ima 50nm ili 150nm. Kriva obrtnog momenta je bitna ali to su minimalne razlike kod motora iste snage. Sto znaci da ce TRK 500 od 48 konja i tamo neki coper od 900-1000 kubika sa 48 ks veoma slicno da idu. Mozda ce coper malcite bolje iz niskih da krene ali ne mora da znaci uvek. E sad kad mi menjac iz tog copera stavio u TRK. Verovatno sa TRK-a nebi mogao ni da krenes, a kada mi menjac iz TRK stavio u Copera, verovatno bi slomio taj menjac. Velika razlika u krivi obrtnog momenta je jedino kod trkckih motora i onih za ulicu. Sto znaci Rosijeva Aprilija iz 96 od 125 kubika i nekih 50 ks mnogo manje upotrebljiva od TRK-a. Ovako za ove motore za ulicu. 50 ks su manje vise 50 ks u bilo kojoj zapremini.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ja sam od onih koji voze "mali" motor ali za moje potrebe sasvim dovoljan.

I da se putuje, uživa, obidje, katica za sve.

Jači motor donosi neke prednosti ali ne nužno da bi se prebacio na njega.

I ovaj trk je dovoljan sasvim i za vožnje u dvoje, sa prtljagom, na dan, na više dana, sasvim dovoljan.

Ljudi koji nisu otišli dalje od svoje opštine ili do susednog sela drže neke teorije i priče o potrebnim konjima, ogibljenjima, čudima ili šta ti ja znam o čemu sve ali to je forum i on trpi sve...

Apropo vozača gs-a i obilaženja pred krivinu, vozio sam se sa dosta njih i sretao ih usput dosta, uglavnom su to odlični vozači...

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Ovaj Benelli digao prašinu, kao nekad teme o GS-u na forumu:)...šalu na stranu, sekcija "Putopisi" ovoga foruma prepuna je momaka ( i devojaka ) koji sa malim kubikažama, sa skuterima raznoraznih zapremina obiđoše Balkan...pa sad imamo na forumu temu dvojice kolega koji su na dva skutera od 300cm3 napravili 1.800km, pa onda temu momka koji je sam sa Hondom NC700 napravio turu od 9.000km bez ikakvih problema.

 

I svima njima se mi divimo, čestitamo na takvim podvizima, a onda dođemo u ovu temu i pričamo o tome kako je 48KS malo za bilo kakvo ozbiljno putovanje, preticanje...pa kako su junaci ovih putopisa to izveli, pogotovo ovi na skuterima...

 

Mislimo o tome

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 24 minuta, Milanezi je napisao:

Ja sam od onih koji voze "mali" motor ali za moje potrebe sasvim dovoljan.

I da se putuje, uživa, obidje, katica za sve.

Jači motor donosi neke prednosti ali ne nužno da bi se prebacio na njega.

I ovaj trk je dovoljan sasvim i za vožnje u dvoje, sa prtljagom, na dan, na više dana, sasvim dovoljan.

Ljudi koji nisu otišli dalje od svoje opštine ili do susednog sela drže neke teorije i priče o potrebnim konjima, ogibljenjima, čudima ili šta ti ja znam o čemu sve ali to je forum i on trpi sve...

Apropo vozača gs-a i obilaženja pred krivinu, vozio sam se sa dosta njih i sretao ih usput dosta, uglavnom su to odlični vozači...

 

 

Sretao sam ih i ja dosta puta zato sam i napisao da obilaze pred krivinu i u krivinu. Da odlicno voze stoji. Nikad nisam mogao tempo da im pratim, ali su veoma bahati. Zbog njih stalno iz suprotnog smera moraju da koce i da se pomeraju u stranu. Jer ne biraju ni mesto ni vreme za preticanje. Znam da nisu samo takvi vozaci GS-a ali sam najvise video njih da se tako bahate. Cak i vozaci R su dosta mirniji.

 

Inace evo ti jedan od primera. Klip kratko traje a dosta situacija,brze i bahate voznje.

Opet kazem ko kako vozi ne zavisi od motora ali sam najvise primetio da tako voze vozaci GS 1250 motocikla.

 

 

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 19 minuta, vidakn je napisao:

Saznaćeš kad sedneš na jači motor!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Najjaci na koji sam seo je imao oko 250 ks. U pitanju je Rosijev M1 iz 2017 godine. Najjaci koji sam vozio je CBR 1000RR Repsol iz 2015 koji ima 180 konja. Najslabiji koji sam vozio. APN 4 od 2,5 ks. Imam preko 150.000km iskustva zato badava pokusavas da me ubedis da TRK 500 nema dovoljno snage za putovanja. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
4 hours ago, Nemanja Petrovic said:

48 ks/435 kg = 0.110 konja po kg = 110 ks po toni. 

Sto znaci da ima jednako ubrzanje kao Volkswagen Golf V 2.0 TDI od 140 ks i to ako racunamo bez putnika i dodatnog tereta u auto.

Da li mislite da je ovaj golf sa ovim motorom slab za putovanje? 

 

 

Poređenje je tipa šta će ti motor kada imaš auto. Potpuno irelevantno.

 

 

1 hour ago, ficha007 said:

 kolega koji su na dva skutera od 300cm3 napravili 1.800km, pa onda temu momka koji je sam sa Hondom NC700 napravio turu od 9.000km bez ikakvih problema.

 

I svima njima se mi divimo, čestitamo na takvim podvizima, a onda dođemo u ovu temu i pričamo o tome kako je 48KS malo za bilo kakvo ozbiljno putovanje, preticanje...pa kako su junaci ovih putopisa to izveli, pogotovo ovi na skuterima...

 

Mislimo o tome

 

Može da napravi, može i peške da se putuje, nije upitno ali ne može svakog dana. NC ima slab lanac koji se troši više nego što je normalno za tu snagu. Nisi pažljivo pratio. Ima tu još ušteda kao što su kolege već elaborirale.

  • Hvala 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

@X8 VračarMa može i pešice, a može i da se proda motor. sedi kući, a kad želi da se putuje, što da sebe izlažemo trošku i opasnosti...upalimo TV, nađemo Balkan Trip - "Izazovi avanturu" i takve slične emisije i ne moramo nigde ni da idemo, jer je to umesto nas neko obavio pre.:)

 

Ja opet ovde pričam o tome da u podforumu "Putopisi" imamo gomilu tekstova i putopisa sa motorima manjih kubikaža, manje snage gde su se kolege odvažile i podelile to sa nama...niti u jednoj od takvih tema ja ne nađoh komentar tipa - "Al si lood pa sa takvim motorom ideš na takvo putovanje, pa to nema snage, kako si smeo...itd"

 

Pa pre nekako smo imali Tomos Mudroturu Platiše i Voje, pa smo tu saznali za ekipu koja je sa Tomosima bila do Kazablanke, pa je onda ista ta ekipa obišla Route 66, a neki su bez problema sa tim Tomosima stigli i do Nordkapa i ništa im nije falilo, a ponajmanje snage, dok mi ovde pričamo o tome kako ovaj motor sa 48KS ne može na ture, kako je slab...i tako mesecima...a ljudi samo putuju li putuju.

 

"Boj ne bije svijetlo oružije, već ga bije srce u junaka"

 

Nebitno je da li je to NC, skuter, ovaj Benelli ili APN 6, ili neki R od 180KS. U opšte nisu bitni prenosni odnosi, lančanici i ostale stvari..NC sam samo naveo kao primer, bez namere da omalovažavam bilo koga...Suština je da smo večiti filozofi kojima treba Boga oca da se pokrenu ne nešto, da se spoje mesec i zvezde, Sunce 100 puta pomrači, večito tražimo izgovore i opravdanja za sopstvene nedostatke i to smo razvili do savršenstva.

 

"Put od 1000 milja započinje prvim korakom" kako kaže stara poslovica, ali mi u Srbiji smo od tog "prvog koraka" napravili takvu filozofiju da je to strašno. 

 

Neću da napravim taj prvi korak jer nemam motor od 100KS, jer nemam Zega kofere, nemam najnoviju kacigu sa komunikatorom zadnje generacije....šalim se malo i relativizujem i banalizujem stvari ali smo postali strahoviti robovi potrošačkog društva...ne želim da krenem na bilo kakav put ako nemam KTM 1290 ADV, najnoviji GS 1250ADV...itd. 

 

Hajde da se više ne bavimo takvim stvarima u ovoj temi nego da pustimo kolege koji imaju ovaj motor da nam ukažu na njegove dobre ili loše osobine, okače neki svoj ili tuđi klip, domaći ili strani sa nekog dobrog putovanja, bace neku sličku, pa da uživamo, a ne da ga samo "tupimo" ovde o tehničkim karakteristikama koje, uzgred budi rečeno, ima dobar deo motora sa ovoga foruma pa nikome od kolega nije smetnja da uživaju u njima dok ne budu zamenili za bolje, ili se penzionisali sa njim.

 

U zdravlje svima.

 

 

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1384 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

 

Poređenje je tipa šta će ti motor kada imaš auto. Potpuno irelevantno.

 

 

 

Može da napravi, može i peške da se putuje, nije upitno ali ne može svakog dana. NC ima slab lanac koji se troši više nego što je normalno za tu snagu. Nisi pažljivo pratio. Ima tu još ušteda kao što su kolege već elaborirale.

Smatrao sam te ozbiljnijim i cenio neke tvoje komentare... Ovo je napisano nepromisljeno...

 

 

Sto se tice onog snimka... Katastrofa! Sto je najgore, poginuce neduzni, budale bog cuva. Ono ce da odgleda neki klinac  da se napali i izginuce. Ono tamo nije znanje, no sreća!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 hours ago, ficha007 said:

Ja opet ovde pričam o tome da u podforumu "Putopisi" imamo gomilu tekstova i putopisa sa motorima manjih kubikaža, manje snage gde su se kolege odvažile i podelile to sa nama...niti u jednoj od takvih tema ja ne nađoh komentar tipa - "Al si lood pa sa takvim motorom ideš na takvo putovanje, pa to nema snage, kako si smeo...itd"

Zato što je putopis da se piše o putu, a ne o motoru. Ovde se piše o tehničkim karakteristikama konkretnog vozila. Zato je forum podeljen po temama ali se najčešće posle već 3 strane sve svede na isto...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja