Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

Pozdrav ljudi, planiram neko putovanje sa prijateljima iz CG preko Goražda, Višegrada do Mokre gore. E sad, čuo sam da ima lijep put preko planine Tare i dalje do Užica i okoline. I da ima svašta nešto lijepo da se vidi. Ako je ko bio tim putem ili slično da preporuči, bio bih mu zahvalan da podjeli rutu i iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Preko Tare si dobro čuo, prelepi predeli, put nije baš najbolji, al može se fino prepegla.
Pazite se dela između Tjentišta i Foče, usko je, dosta krivina, kamioni i busevi moraju da seku da bi prošli, klizav asfalt. Samo lagano i bude sve ok.
U Višegradu ako vam je vreme za klopu, "kod Anike", posle ćuprije 100 m, sa leve strane.
Koliko dana ste planirali, da znamo oko predloga, koliko detaljno da se predlaže? :)
Potpećka pećina je u blizini, i obavezna pastrmka tu (restoran Vodopadi), mislim da bolju nisam jeo.

Zlatibor, pun lepih stvari, zato pitah koliko detaljno.. :) Povratak preko Kokinog broda i Durmitora (to ti je lokalno, kontam da si bio bezbroj puta), ali Zlatarsko jezero je lepo za videti.

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
pre 7 minuta, nafetS je napisao:

Preko Tare si dobro čuo, prelepi predeli, put nije baš najbolji, al može se fino prepegla.
Pazite se dela između Tjentišta i Foče, usko je, dosta krivina, kamioni i busevi moraju da seku da bi prošli, klizav asfalt. Samo lagano i bude sve ok.
U Višegradu ako vam je vreme za klopu, "kod Anike", posle ćuprije 100 m, sa leve strane.
Koliko dana ste planirali, da znamo oko predloga, koliko detaljno da se predlaže? :)
Potpećka pećina je u blizini, i obavezna pastrmka tu (restoran Vodopadi), mislim da bolju nisam jeo.

Zlatibor, pun lepih stvari, zato pitah koliko detaljno.. :) Povratak preko Kokinog broda i Durmitora (to ti je lokalno, kontam da si bio bezbroj puta), ali Zlatarsko jezero je lepo za videti.

Hvala ti na pomoći. U pitanju su dva dana (jedno noćenje na Mokroj gori)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Uhaj nategnuto za neki turizam (al opet, može se lepo tura organizovati, naravno). Ovo što sam naveo, sa povratkom preko Kokinog Broda, možda Gostiljski vodopad (ako uopšte sad ima vode, suvo je vreme), to vam je usput.
@Marko05daj ideje, čoveče :D Jesam ja skoro iz Ue, uvek ima gde i šta videti, al kad god sam u okolini nikad se ne upakujem u dostupno vreme :)

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Stopica Pecina, Sladoled u hotelu Omorika(Tara), restoran Kurta svinjski vrat(Tara), Gostiljski Vodopadi,Manastir Mileseva(Prijepolje), Dzamija blizu manastira Mileseva u kojoj se cuva Kuran star 400 godina(Prijepolje), restoran Kanjon takodje blizu Manastira(Prijepolje), Restoran Pecinar u Ljubisu(pastrmka, sac i licne delicije), zip lane na putu za Ljubis, Bajina Basta Kucica na Drini, Mehmed pasin Hamam u Visegradskoj banji. Potpecka pecina je kod sela Zlakusa sto i nije bas blizu. Restoran Dvor teletina u pavlaci( Bijelo Polje). Uvac s Zlatarske strane vidikovac Ledeni Pogled, Spomenik na Zlatiboru,itd.

Promenio član Bratislav 1973
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 2 sati, nafetS je napisao:

Uhaj nategnuto za neki turizam (al opet, može se lepo tura organizovati, naravno). Ovo što sam naveo, sa povratkom preko Kokinog Broda, možda Gostiljski vodopad (ako uopšte sad ima vode, suvo je vreme), to vam je usput.
@Marko05daj ideje, čoveče :D Jesam ja skoro iz Ue, uvek ima gde i šta videti, al kad god sam u okolini nikad se ne upakujem u dostupno vreme :)

Брате, све си написао као што бих ја то урадио, чак и боље. ;)

Не знам шта бих додао.

Нпр. Митровац на Тари, видиковац, река Година у подножју Таре, Перућац...

Ево и Бранислав је додао.

Где год да одете нећете погрешити.

@otolePG-MNE У случају да ипак дођете до Потпећске пећине, пошто живим на 2-3 километра од ње, радо бих сео са екипом на по једно.:takoje:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 4 sati, otolePG-MNE je napisao:

Pozdrav ljudi, planiram neko putovanje sa prijateljima iz CG preko Goražda, Višegrada do Mokre gore. E sad, čuo sam da ima lijep put preko planine Tare i dalje do Užica i okoline. I da ima svašta nešto lijepo da se vidi. Ako je ko bio tim putem ili slično da preporuči, bio bih mu zahvalan da podjeli rutu i iskustva.

Sve što su ti @nafetS @Marko05 i @Bratislav 1973 rekli nema potrebe nastavljati.

 

Mogu samo da ti preporučim put da izbegneš što više put Foča-Goražde jer je dosadan i pun saobraćaja. Baš se sporo ide tim putem...a ako baš ideš tim delom onda recimo ruta Trebinje-Bileća-Gacko i td. pa skroz gore do Mokre Gore lepo je proći kroz Sutjesku, put ima svojih izazova u tom delu. Druga opcija je Nikšić-Plužine-Bastaši-Foča opasno dobra deonica prilično izazovan put od granice do Foče. Treća opcija Trebinje-Mostar- Sarajevo-Mokra Gora...prilično dobra ruta lepe deonice. Do Tare možeš čak i iz Bratunca pa nastavite prema Bajinoj Bašti i gore na Mitrovac...

 

Realno baš dosta zanimljivog rutiranja imaš a i za videti kroz rute šta god odlučiš biće ti sjajno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
Pre sat vremena, mick je napisao:

Sve što su ti @nafetS @Marko05 i @Bratislav 1973 rekli nema potrebe nastavljati.

 

Mogu samo da ti preporučim put da izbegneš što više put Foča-Goražde jer je dosadan i pun saobraćaja. Baš se sporo ide tim putem...a ako baš ideš tim delom onda recimo ruta Trebinje-Bileća-Gacko i td. pa skroz gore do Mokre Gore lepo je proći kroz Sutjesku, put ima svojih izazova u tom delu. Druga opcija je Nikšić-Plužine-Bastaši-Foča opasno dobra deonica prilično izazovan put od granice do Foče. Treća opcija Trebinje-Mostar- Sarajevo-Mokra Gora...prilično dobra ruta lepe deonice. Do Tare možeš čak i iz Bratunca pa nastavite prema Bajinoj Bašti i gore na Mitrovac...

 

Realno baš dosta zanimljivog rutiranja imaš a i za videti kroz rute šta god odlučiš biće ti sjajno!

Hvala puno svima na savjetu i sugestijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L
On 29.6.2022. at 12:56, gavrela je napisao:


Znam lika kom je na novom GSu na 1500km zakucao kardan u voznji, a sa druge strane imam i komsiju koji prelazi sa istim 50k km godisnje i obisao je celu Evropu bez problema.

 

Jel tvoj komšija Goran kome je isto crkao kardan, ne sećećam se jel mu beše crkao na 20-ili 30.000 km? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
9 hours ago, TA96 said:

Jel tvoj komšija Goran kome je isto crkao kardan, ne sećećam se jel mu beše crkao na 20-ili 30.000 km? 

Nije mi to poznato, znam da nije imao problema na poslednja dva modela, menja ih cesto on.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200RT, Benelli TRK502X

Vozim motore tačno 47 godina (imam 61). Vozio sam zaista svašta, po celom svetu. Uz par izuzetaka (CB400N, CB750, Laverda 1200) za mene su dugo motori bili samo dva cilindra i kardan (Moto Guzzi V7, 850 T3 Californija, 1000 SP Convert, Honda GL650, BMW R60/5, R75/6, R80 G/S) 2006. sam se vratio u Srbiju i do 2020. isključivo vozio G/S (1100, 1150, 1200). Prosečna godišnja kilometraža 10000 i više, 10+ meseci godišnje, ne vozim samo kad je sneg i led (ne volim baš po kiši ali ako moram vozim). U zimu 2020. sam prodao GS 1200 2009. nameravajući da kupim GS LC. Onda zbog posla nisam imao vremena da gledam i tražim i došlo proleće 2021. a ja bez motora (imam kad mi treba Hondu Dominator moje drugarice koja je u inostranstvu i dođe 3-4x godišnje tako da mi za svakodnevnu vožnju po gradu nije bila frka). Dođe proleće 2021, ja opet nemam vremena od posla, nema dobrih GS LC kakve tražim... U martu vraćam se iz Milana, na aerodromu kiupim par moto časopisa i svi hvale TRK, vidim da je po prodaji u Italiji prestigao GS! . Odem u Benelli, imaju motor za probu (uvek problem u Srbistanu!), dogovorim, uzmem na probu, probam 10 min i krene kiša, dogovorim opet na celo jutro, probam sam, stavim gospođu na motor (imam sreću da žena voli), kaže nije loše i kupim TRK502X. Prvi novi motor od 2002. kad sam kupio GS 1150.

Najmanja kubikaža koju sam imao od Honde 400 ptprilike 1985! (ne računajući skutere od kojih sam digao ruke 2009. kad sam se preselio). Da skratim, ergonomija motora je 95% GS, skinute dimenzije u mm a čak je u jednom aspektu i udobniji od GS jer ima useke za kolena u rezervoaru. Prešao sam s njim od prošlog leta 6000, manje nego obično jer zbog posla nisam stigao mnogo da vozim, išao na more u HR 2021, na nekoliko službenih puteva u inostranstvo, stalno sam na njemu.

Komentari:

Izrazito pristojan motor. Da ja nisam vrlo zahtevna picajzla ništa mu ne bi falilo. Ovako fali mu:

- još malo snage. Na autoputu vozim po cajgeru 130 na oko 7000 okretaja. Mogu da ga poteram do 140 konstantnih ali već se malo muči i trese. Za poređenje, GS 1200 vozim standardno po autoputu 140-145 bez imalo muke, vibracija itd. TRK mogu da poteram do 160 ali mu ne prija, dostiže 170 uz dosta muke. GS 160 ne oseća (meni je to generalno prebrzo za moj ritam vožnje) a dostiže najmanje 190.
 

- zujanja: na nekoliko mesta nešto zuji, prijavio u Burnout i oni mi rekli koliko para toliko muzike. Nije ni prejako ni posebno neprijatno ali čuje se. Naučio sam da ga vrtima na brzinama na kojima manje zuji (nije linearno)

 

- zvuk: zvuči mi tanko, kao kontratenor a ja sam navikao na dramski bariton

 

- ženi neudoban. Na GS gospođa bez frke izdrži 3 sata i ne boli je, da prostite, guzica nikad- TRK je za suvozača neudobniji, sedište je 1,5-2 cm više, malo uže i špicastije i suvozač to oseti.

- nema grejanje ručica. A mene mrzi da se mlatim da ugrađujem

 

- prozorče za nivo ulja neupotrebljivo

Sve ostale zamerke su subjektivne: plastika TRK se lakše prlja i teže pere; ćopava je za 0,5-1 cm preduga i često mi se čini da motor nestabilno stoji itd.

Hteo sam da ga prodam i kupim GS (ili možda KTM 1190/1290, nešto mi dunulo) pre registracije ove godine ali nisam stigao, opet od posla. I sad opet ne mogu da se mlatim, vozim ga svaki dan i nemam preterane zamerke (iako sam se danas na makadamu Krušedol-Maradik osećao malo nestabilno, kao da je 30 kila lakši nego što jeste) i kako stvari stoje ostaće kod mene do proleća. Iduće nedelje ide na Transalpinu i Transfagarasan i u Bugarsku.

Zaključak: odličan motor za to što jeste. Nije ono što nije. Ja ću ga ipak promeniti.

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1606 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Korektan opis. Ipak je iskustvo iza Vas i vozili ste i jace i bolje,pa mozete uporediti. 

Cunjenica je da ocekujemo previse za relativno male pare. (Ako mene pitate nisu male,ali u odnosu na druge motore jesu.) Juce sam kratko otvorio PA,ima 6-7 komada na prodaju -minimum. Cena je jaka ,zato se i ne prodaju.

Motor ume da pruzi,ali sve je to kratkog daha kad se udje malo u sitnije detalje. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@ZGS svaka čast za opis. Realno se ne može porediti TRK sa GS-om iz prilično objektivnih razloga ali svakako je zanimljivo pročitati :) 

 

Ja sam se juče vratio...cc 1000km prošao Zlatar, Dolinu Jorgovana, Pešter, Gružansko jezero. Autoput, magistrala, laki off....sve to u društvu jednog GS-a oba motora su samlela celu rutu.

 

Obavezno prenesite utiske sa narednog putovanja pošto je i ta ruta u planu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1682 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Vozim motore tačno 47 godina (imam 61). Vozio sam zaista svašta, po celom svetu. Uz par izuzetaka (CB400N, CB750, Laverda 1200) za mene su dugo motori bili samo dva cilindra i kardan (Moto Guzzi V7, 850 T3 Californija, 1000 SP Convert, Honda GL650, BMW R60/5, R75/6, R80 G/S) 2006. sam se vratio u Srbiju i do 2020. isključivo vozio G/S (1100, 1150, 1200). Prosečna godišnja kilometraža 10000 i više, 10+ meseci godišnje, ne vozim samo kad je sneg i led (ne volim baš po kiši ali ako moram vozim). U zimu 2020. sam prodao GS 1200 2009. nameravajući da kupim GS LC. Onda zbog posla nisam imao vremena da gledam i tražim i došlo proleće 2021. a ja bez motora (imam kad mi treba Hondu Dominator moje drugarice koja je u inostranstvu i dođe 3-4x godišnje tako da mi za svakodnevnu vožnju po gradu nije bila frka). Dođe proleće 2021, ja opet nemam vremena od posla, nema dobrih GS LC kakve tražim... U martu vraćam se iz Milana, na aerodromu kiupim par moto časopisa i svi hvale TRK, vidim da je po prodaji u Italiji prestigao GS! . Odem u Benelli, imaju motor za probu (uvek problem u Srbistanu!), dogovorim, uzmem na probu, probam 10 min i krene kiša, dogovorim opet na celo jutro, probam sam, stavim gospođu na motor (imam sreću da žena voli), kaže nije loše i kupim TRK502X. Prvi novi motor od 2002. kad sam kupio GS 1150.

Najmanja kubikaža koju sam imao od Honde 400 ptprilike 1985! (ne računajući skutere od kojih sam digao ruke 2009. kad sam se preselio). Da skratim, ergonomija motora je 95% GS, skinute dimenzije u mm a čak je u jednom aspektu i udobniji od GS jer ima useke za kolena u rezervoaru. Prešao sam s njim od prošlog leta 6000, manje nego obično jer zbog posla nisam stigao mnogo da vozim, išao na more u HR 2021, na nekoliko službenih puteva u inostranstvo, stalno sam na njemu.

Komentari:

Izrazito pristojan motor. Da ja nisam vrlo zahtevna picajzla ništa mu ne bi falilo. Ovako fali mu:

- još malo snage. Na autoputu vozim po cajgeru 130 na oko 7000 okretaja. Mogu da ga poteram do 140 konstantnih ali već se malo muči i trese. Za poređenje, GS 1200 vozim standardno po autoputu 140-145 bez imalo muke, vibracija itd. TRK mogu da poteram do 160 ali mu ne prija, dostiže 170 uz dosta muke. GS 160 ne oseća (meni je to generalno prebrzo za moj ritam vožnje) a dostiže najmanje 190.
 
- zujanja: na nekoliko mesta nešto zuji, prijavio u Burnout i oni mi rekli koliko para toliko muzike. Nije ni prejako ni posebno neprijatno ali čuje se. Naučio sam da ga vrtima na brzinama na kojima manje zuji (nije linearno)
 
- zvuk: zvuči mi tanko, kao kontratenor a ja sam navikao na dramski bariton
 
- ženi neudoban. Na GS gospođa bez frke izdrži 3 sata i ne boli je, da prostite, guzica nikad- TRK je za suvozača neudobniji, sedište je 1,5-2 cm više, malo uže i špicastije i suvozač to oseti.

- nema grejanje ručica. A mene mrzi da se mlatim da ugrađujem
 
- prozorče za nivo ulja neupotrebljivo

Sve ostale zamerke su subjektivne: plastika TRK se lakše prlja i teže pere; ćopava je za 0,5-1 cm preduga i često mi se čini da motor nestabilno stoji itd.

Hteo sam da ga prodam i kupim GS (ili možda KTM 1190/1290, nešto mi dunulo) pre registracije ove godine ali nisam stigao, opet od posla. I sad opet ne mogu da se mlatim, vozim ga svaki dan i nemam preterane zamerke (iako sam se danas na makadamu Krušedol-Maradik osećao malo nestabilno, kao da je 30 kila lakši nego što jeste) i kako stvari stoje ostaće kod mene do proleća. Iduće nedelje ide na Transalpinu i Transfagarasan i u Bugarsku.

Zaključak: odličan motor za to što jeste. Nije ono što nije. Ja ću ga ipak promeniti.
Da napišete kad se vratite sa Ta kako ste prošli obavezno, baš me interesuje?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
On 13.7.2022. at 20:30, otolePG-MNE je napisao:

Hvala puno svima na savjetu i sugestijama.

Pozdrav ljudi. Upravo završih mini turu BIH, SRB, CG. Put je počeo od Podgorice a zatim kanjonom Morače preko Kolašina, Mojkovca  do slijepač mosta (malo prije Bijelog Polja) gdje smo skrenuli lijevo prema Pljevljima. Zatim smo od Pljevalja krenuli prema Goraždu preko graničnog prelaza Metaljka. Odlučili smo se za ovaj pravac zbog prelijepe prirode iako smo znali da je put dijelom solidan makadam (nekih 7-8km)  i asfaltni put pun sitnih rupa. Da napomenem da nam to nije smetalo jer je put kroz šumu sve kompenzovao. Stižemo do Goražda i pravac Višegrad. (Kroz BIH smo morali da pazimo na fiksne radar-kamere) u Višegradu smo obišli Andrić grad i počastili se sladoledom (topla preporuka). Zatim obilazak mosta Mahmut Paše Sokolovića i pravac Mokra gora. U Konačište Osmica kao po običaju nije bilo mjesta ali smo našli smještaj na 50m od "Osmice" za puno manje para. Ostavljanje stvari i pravac Drvengrad. Tamo smo na terasi jednog kafića zalegli i uživali u pogledu. (ps konobar nevjerovatno spor ali odmor i pogled je bio važniji. Tu smo imali jedan problem poslovne priroda stoga je drugar Josip morao da se vrati u PG. Što je i uradio i vratio se preko Foče i Nikšića u Podgoricu iz cuga (naklon do poda) jer je to bilo baš zahtjevno. Ujutro nastavljamo nas dvojica dalje. Peremo motore i krećemo po preporuci mještana od Drvengrada putem  do Mitrovca na Tari. Trasa nas je oduševila. U pitanju su kilometri i kilometri puta kroz guste šume planine Tare. Zatim od Mitrovca skrećemo prema jezeru Zaovina tačnije do donje brane gdje pravimo pauzu. Od mještana saznajemo da je put oko jezera Zaovine asfaltiran ali da nije baš u dobrom stanju i odlučujemo se da obiđeno jezero. Što se pokazalo kao pun pogodak jer smo se nauživali vozeći okolo. Obilaskom stižemo do Mitrovca i pravac Bajina Bašta i ručak tik uz poznatu kućicu na Drini. Iz Bajine Bašte idemo do Užica preko Zlatibora ( gdje me je dočekao užas od gradnje zgrada-nebodera jer nisam prolazio tuda par godina)i zatim do Nove Varoši. Tu imamo dilemu da li da krenemo na Uvac i čuveni vidikovac ili pravac prema Podgorici. Dilemu nam je riješio naš četvrti član ekipe koji je imao problem sa kočnicama i koji je odustao opravdano od ture, na taj način što nas je pozvao da svratimo Do njega u vikendicu u Kolašin jer sprema Kačamak. Reče biće za tri sata gotov. Samim tim mi krenusmo za mirisom kačamaka nazad, bez stajanja. Kao što obično biva promjenilo se vrijeme i počela kiša od Nove Varoši pa sve do Kolašina nije stajala. Na kraju stigosmo na topli kačamak. 
Toliko od mene i ove naše male ture.

 

Slike šaljem naknadno kad ih dobijem.

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




- još malo snage. Na autoputu vozim po cajgeru 130 na oko 7000 okretaja. Mogu da ga poteram do 140 konstantnih ali već se malo muči i trese. Za poređenje, GS 1200


Ovo je slabije i od NCa, kakav GS...
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: White city
  • Motocikl: Searching...
On 30.6.2022. at 14:59, Zarkela je napisao:

Ne sporim da mogu da naprave kvalitetno. I imaju izuzetno kvalitetne stvari, ali pitanje je sta od tog kvaliteta stize za odredjeno trziste. Ono sto je meni zanimljiv podatak da ima dosta TRK502 na oglasima. Da li se ljudima nije dopao ili sta vec to jedino oni mogu sami da kazu ako ce biti iskreni. Ali slozicemo se svi da je ekonomsko/reklamna masinerija na strani zapada i japana. I sto se tice kola i svega ostalog. Trebace im jako jako mnogo da dostignu taj nivo. Kinezi i kod bagera isti slucaj, prosto on lepo izgleda, radi ,pali , ide kako kazu na oglasima ali definitivno u samom kvalitetu proizvoda nisu odradili to sto treba da bi ta masina bila dugovecna. A ako stede na teskoj mehanizaciji, onda se covek sa pravom upita sta im je problem da stede na manjim stvarima. Telefoni su drugo, to je trend menjaze svake 2 god i prosecnom gradjaninu nije to tesko da promeni i ako crkne. Al ovo gde se uzima kredit, placa godinama i racuna ej treba da mi ostane vozilo dugi niz godina. A da se ne uhvatimo onog amortizacionog perioda, da se rabi 5-7 god pa kupuj novo (zapadni sistem posto to nismo) Prosto ljudi su navikli da kad nesto kupis da to traje, al verujem da je i kod Suzuki, Yamaha itd bilo ozbiljnih promasaja i gresaka.... Sad smo usli u ozbiljnu filozofiju iz koje je tesko izvuci zakljucak. No primera radi, drugar ima KIA Rio automobil 2012.god, on je prezadovoljan, kaze ne kvari se godinama a on presao za 5 god 4000 km. Bolje taksijem da je isao, ja sa mojim presao 150000 km za 5 god i sad ima 300000km i kusur i on kaze tvoj auto se stalno nesto kvari. E kad taj kinez bude presao 50000km bez ozbiljnih kvarova isto kao i japanci onda ce moci da se kaze za tu cenu je best buy, naravno u poredjenju sa tom klasom motora. A da je best buy dok ne istikne garancija, mani ga bato. Pa ne spavamo na parama. E dok to vreme ne pokaze ja kao inzenjer sa skromnom platom (ko mi kriv pa nisam programer) sebi taj rizik ne mogu da priustim. A zapadna statistika je nesto sto nije merodavno. Sa njihovom platom od 1500 evra u Nemackoj, oni taj motor kupe laganezi, ako ne valja aj na Balkan. A mi sa nasim prosekom, da ne ulazim u novu raspravu kreda al na jedno 5-7 god i jos banci da kupimo jednog Punta da imaju da se voze od kamate :neznam: 

Ne bih se bas slozio da ih ima mnogo na oglasima. To kazem u poredjenju sa brojem prodatih novih motora. Bio sam u Burnout-u i bio iznenadjen koliko se prodaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Da li ima negde podatak da se može videti koliko ih je prodato primeraka?
U Srbiji apsolutni siguran broj je minimum 60...toliko nas ima u grupi. Tako da brojka može biti samo veća.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1374 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

A koliko od tih iz grupe je na prodaju? Msm da je to bitniji podatak. U smislu, da li se neko razocarao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 781 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Trenutno 5 od vlasnika, u jednom trenutku ih je bilo oko 16.

Promenio član Zarkela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 781 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Upravo sada, cezarpa je napisao:

5 se razocaralo?

:lol3:kako da znamo da li se razocarali, trenutno ih je 5 na PA, bilo ih je oko 16 pre mesec dana. Da li su se razocarali ili ne, zaista taj podatak ne znam. Jedino da se sprovede telefonska anketa :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 781 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

No da ne skrecemo sa teme, ovo je grupa o Benelli TRK 502, pa nek vlasnici stavljaju svoja zapazanja, utiske, putosevstvije, mane vozila a mi koji vozimo neke druge dvotockase cemo da pratimo ovu temu. Nadam se da ce izaci Benelli 650 cc umesto 500 pa da dobije onu snagu koja mu je i potrebna za voznju na auto putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja