Jump to content

Moto Zajednica

Harley-Davidson Pan America

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 4 sati, ser je napisao:

Ko ce bre ovo da kupi, zna se kako treba da izgleda HD...

Kupice neko ko zeli to :D a siguran sam da ima takvih mnogo :)

 

Pa nije HD firma od juce, sigurno je uradjena kvalitetna studija slucaja i procjena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Radili neki menadzeri pajseri. HD kupuju samo ljudi 45+ i sto si stariji to ti je sve lepsi i sve ga vise zelis. Uvek bilo i bice.

Ovo cudo amer da kupi? Nema sanse...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ovo je pravi potez. Na papiru dobro izgleda odlično. Harley mora da izađe na tržište u drugačijem ruhu inače će propasti. Jedva se drže.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 48 minuta, ser je napisao:

Radili neki menadzeri pajseri. HD kupuju samo ljudi 45+ i sto si stariji to ti je sve lepsi i sve ga vise zelis. Uvek bilo i bice.

Ovo cudo amer da kupi? Nema sanse...

 

a jeste, u takvom gigantu da radi pajser :) bice ovo dobar motor, ma odlican :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750
1 hour ago, ser said:

Radili neki menadzeri pajseri. HD kupuju samo ljudi 45+ i sto si stariji to ti je sve lepsi i sve ga vise zelis. Uvek bilo i bice.

Ovo cudo amer da kupi? Nema sanse...

 

Mene nikad u zivotu nije interesovao nijedan drugi motor do kruzera/choppera, samim tim i HD. I sa 19 godina i sad sa 30 i kusur :) no u ovom drugom delu si verovatno u pravu, HD uzimam tek sa 45, ne jer mi se ne svidjaju, nego jer kostaju ko dva normalna motora :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Motor je dobar, samo je jedno upitno. Hoće li dileri znati da ga prodaju. Voleo bih da uspe model, čisto zbog HD kao kompanije da opstane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Par stvari mi nije jasno:

1. Kako je nekom palo na pamet da ovo dizajnira?

2. Kako je nekom palo na pamet da odobri ovaj dizajn?

3. Kako i zašto bi nekom palo na pamet da kupi?

 

Naravno, o ukusima ne vredi raspravljati i sigurno su ozbiljni i stručni ljudi razmišljali i proučavali tržište ali brate... Jedino što mogu priznati jeste da je drugačiji od svega postojećeg (a nadam se i budućeg) :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 9 sati, Vampa je napisao:

A bude na 100 GS-ova jedan ovaj HD, to mu je realnost ! :lol2:

Iako naravno to uopće ne znači da je u ičemu lošiji, vjerovatno je sasvim ok motor.

Promenio član AnteK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Nisam fan HD brenda ali sam uvek poštovao stil i fazon koji su furali i to im je donosilo novac kao i bajk bratstva koji su vezali sebe za njih medjutim,ovo je poslednje izdanje Božije nakaze i ako misle da ih ovo spase...pukli su kao lajsna..Vratite se na choper style i ne menjajte ništa,moža i preživite,sa ovom nakazom nećete....Moj lični ukus je da je V-rod najlepši bajk IKADA mada ga nikada ne bih posedovao ali se zna šta je odlika stila i fazona ovog bratstva....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

A u stavova... Meni se vozilo ne sviđa ali je motor (mašina, agregat) korak u pravom smeru za giganta koji je na samrti i veštačkom disanju zadnjih bar 10 godina. Zato što je besmisleno zastareo i jer mu baza kupaca odumire, ali bukvalno. Mnogo mi je drago što se dobro prodaje, "opravdava" vrednost modernog (čitaj normalnog) agregata u 21. veku.

 

Nešto najgluplje što može da se radi kad ne ide je da se kaže "kad sam jeo govna, ješću ih do kraja". Bravo za HD. Čekam sledeće izdanje s ovim agregatom, novi sportster je zanimljiv ali nesnađen, nadam se da će izbaciti pravi moderni naked, za početak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Pročitao sad celu temu i uživao...

 Kontraverzna tema koliko i sam motor.

 

Nisam ljubitelj kruzera, ne rade me. Što ne znači da ih ne razumem. Svaki motor je prelep.  HD je po mom mišljenju prvi put uradio pravu stvar. Pravu.

 

Problem je u nama. Ljudi su inertni na promene. Decenijama svi viču kako je Harli dosadan jer prodaje jedno te isto, tehnologija početka 20tog veka, kad pokušaju da uvedu inovaciju njihovi verni korisnici i HD fanatici ih prvi linčuju i bojkotuju... 

Polako ljudi...

Imaće oni uvek i kruzere.

Ali... Sada misao za koju očekujem da me kamenuju:

 

BMW GS je Harli Dejvidson 21. veka.

 

Da argumentujem?

Uvek je predstavljao statusni simbol bogatih, da pokažu da još uvek imaju avanturistički duh. Koncept je isti. Veliki agregat i za otvoreni put. Gospodin i gospođa dobro situirani i u zrelim godinama da se odmetnu u avanturu i osete ponovo mladi. 

Nije li to suština?

I jedan i drugi imaju svoje ikone, hard core bajkere, jedni nose kožu i pištolje i pripadaju bandama, drugi su putnici oko sveta. Oni prvi gore pomenuti koji su većina kupaca se "očešu" o taj imidž kupovinom. 

Jedni kupuju logo na kožnim jaknama i čizmama i maramama, drugi nose svoj logo na desert kolekciji... Ameri se lože na "American made", a za Evropske pojmove "Made in Germany" je isto to.

 

Pre 70 godina to je bio kruzer jer to je tad bio motor, danas je to ADV jer svet je napredovao, pa sad znamo nešto i o ciklistici, vešanju i da onaj kruzer sed i nije tako udoban ko što ljudi misle...

To je i najveći uspeh GSa. Motor koji se neopisivo lako vozi. Zubar, advokat, sejls menadžer sa Adriatik ridžn, Radojicin mali - ko god ikad prvi put sedne na njega može odma da ga vozi sa samopouzdanjem. U stranu šta ja mislim o tom motoru, ali jedno uvek tvrdim - niko ali niko nije uspeo tržištu da ponudi ništa slično. Kombinacija vešanja, ciklistike i linearne snage pitomog agregata ali punog snage - class of one.

To  "advenčer" i da je za off road, to mu je isto kao što je BMW X5 za off road. Može da pregazi makadam na Salašu 147.

Ne bih komentarisao ako neko zna nekog ko je čuo za nekog koji je pričao da je gledao na YT kako je jedan sa GSom vozio Red Bull Romaniacs. Ako ima i takav, mašala.

 

Suština priče... GS je ono što je kruzer nekad bio... I zato je veoma opravdano što je HD upravo rešio da u tu klasu uđe. 

Stanite sa strane... Pogledajte polako... Razmislite...

V2 agregat je kao stvoren za tu klasu. Sva ta snaga na niskim obrtajima, još sa ovim modernim agregatom koji ume i da potegne - pa zar to nije dostojan protivnik boxeru? Pa i taj boxer je koncept star koliko? Koliko Švabe rade na njemu? V2 je kompaktniji je od boxera. Konačno HD sa vešanjem koje ne ubija bubrege, kičmu, guzicu..

Konačno HD koji može da se tera kroz krivine da ne dere "daske".

 

Dizajn.

Ako se ne bi vodili predrasudama i već stvorenim mišljenjem, da vam je neko pokazao samo sliku tog motora, bez da znate značku, šta bi ste rekli?

Meni nije ružan. Ali meni nije ni lep. Ne radi me... (Al meni je i GS gadan, al je toliko čest da tvrdim da ste se samo navikli).

 

Ja se radujem ovom potezu HD jer je fenomenalno razmišljanje tradicionalne kompanije, koja je (možda prekasno) shvatila da je proizvod trebao da evoluira jer ni kupac nije više kao što je nekad bio. 

:hvala:

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

@Andrej_Hotstepper   moram reci da se ne slazem :)

1) GS nije statusni simbol bogatih na zapadu,niti je na zapadu kod obrazovanih ljudi nesto od vozila statusni simbol. Jeste kod gastosa bilo kog porekla i kod neizivljenih arbajtera. Secam se kolega sa fakulteta u DE. Jedan sa novim nafuranim golfom GTI i njegovog ortaka kolegu u sredjenom trabantu.

I niko se ne lozi, voze kao i svi sto voze,ne zalecu ,ne pustaju glasno "ziku" ,obojica iz slicnih zivotnih prica. Da ne sirim, na zapadu je bitan fazon ali ne toliko pomodarski fazon kao u zemljama poput nase, vec fazon individualnosti i "fazon" kvaliteta koji za njih nema kompromisa. 

2) GS je bmw boxer i svaki bmw boxer se lepo i lako vozi,to nije ekskluzivna odlika GS-a. Ima tu velike uloge njihovo bmw vesanje telelever, paralever ali sustinski je to pozicija agregata i polozaj cilindara u kombinaciji sa ovim posebnim vesanjem. Vozio sam i stricevog bmw R51/3 iz 1953 god i moje BMW motocikle ukljucujuci i sadasnji i zetov R1250 RT iz 2021 , u svakom se oseti slicno ,svaki se vozi sigurno i lako uz naravno ogromne razlike. Tako da nisu oni sa GS om napravili najbolji motor na svetu nego su bmw koncept ubacili u pravu sasiju koja pokriva skoro sve stilove voznje.

 

Sto se tice HD ovog pokusaja sa Pan Americom,ja bih voleo da uspe i svidja mi se jer ne lici ni na jedan fazon,a agregat je sigurno vrhunski,oko ciklistike verujem da su poradili nije to bas neka garaža koja tek tako nesto izbaci na trziste.

Promenio član punisa 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, punisa 16 said:

@Andrej_Hotstepper

2) GS je bmw boxer i svaki bmw boxer se lepo i lako vozi,to nije ekskluzivna odlika GS-a. Ima tu velike uloge njihovo bmw vesanje telelever, paralever ali sustinski je to pozicija agregata i polozaj cilindara u kombinaciji sa ovim posebnim vesanjem. Vozio sam i stricevog bmw R51/3 iz 1953 god i moje BMW motocikle ukljucujuci i sadasnji i zetov R1250 RT iz 2021 , u svakom se oseti slicno ,svaki se vozi sigurno i lako uz naravno ogromne razlike. Tako da nisu oni sa GS om napravili najbolji motor na svetu nego su bmw koncept ubacili u pravu sasiju koja pokriva skoro sve stilove voznje.

Upravo to sam i ja rekao.

Taj GS je nešto čemu niko ali niko nije dao pravog konkurenta i da je klasa za sebe. 

Upravo u tome je njegov uspeh jer ceo paket najkompletniji: taj agregat i ta ciklistika i to vešanje u jednom.

Ko nije probao i vozio taj motor misli da je to preterivanje, ali dok ne bude probao ne može da razume. 

Nije čudo što je 15 godina najprodavaniji motor. Fenomen je.

A ja ga nikad ne bi kupio niti je nešto što se meni dopada, ali to je nešto što nema veze sa emocijama, to je činjenica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja