Jump to content

Moto Zajednica

Harley-Davidson Pan America

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako pucas na kljun, DR 800 je zacetnik sve posle ...

Nego ...

pre 5 minuta, Velimlje2 je napisao:

nekad sam vozio 68 Mustang ...

:ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 1 minut, bdada je napisao:

Ako pucas na kljun, DR 800 je zacetnik sve posle ...

Nego ...

:ooo:

da , da to za DR 800 , da ne pocne ( bar dok ne krene sneg ... ) :jee:

 

davno je to bilo , imam svega nekoliko fotografija , mrzi me da skeniram , ali je bio takoreci isti ovakav ...

 

 

Mustanga sam vozio nekad davno u SFRJ , danas je , koliko znam u Crnoj gori ...

 

bila to neka druga vremena , davno prosla ...

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Izgled jeste futuristicki ali treba dati sansu i ovom motoru :) Ko zna sta vrijeme donosi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Paaaaa, malko je drugaciji, unikat. Ja iskreno volim nesto sto je drugacije tako da se meni svidja, samo ne u belo narandzastoj boji.  I na GS smo navikli sa tako malo cudnom njuskom pa i na ovo cemo. Samo sto se kod nas nece voziti kao u SADu. 
 

sta znam meni se dja 6729FB27-28BF-4720-91E2-DBAF71B08752.jpeg.54214f630cf1cf9b48f5812741126736.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Nece ni u SAD-u, veruj mi :D 

 

Prvo, Harley je toliko "bojkotovan" od strane ovdasnjih motociklista otkad su prebacili proizvodnju u Indiju da to nije normalno. Ove nove modele tipa Street 500, Street 750, Street Rod i ne priznaju za HD ( nesto slicno kao sa Porscheima 924 i 944 kada su imali Audijev motor napred i prednji pogon ). Primera radi gore pomenuti Street 500 star 3-4 godine sa nesto sitno milja na satu ( recimo ispod 3000 ) mozes da nadjes za oko $4000, pa cak i manje. Cak ni novi premium modeli nemaju dobru prodaju jer nisu "Made in Milwaukee, WI" ( iako se u Milvokiju vise nista i ne proizvodi, tu su samo kancelarije ) nego su "Assembled in USA", a od delova koji se proizvode sirom sveta ( "American Made" je poseban termin koji kupci mrze, a kojim se proizvodjaci sluze ). I dalje su na ceni stariji modeli Fat Boy, Dyna Glide, Electra Glide, Road King itd. koji su proizvedeni u USA ( neki pre 2011., neki pre 2014. ). Primera radi, Chevrolet Corvette ima kultni status u USA bas iz razloga sto je jedini americki sportski automobil koji je kompletno proizveden u Sjedinjenim Drzavama - svaki deo, sve je Made in USA. Da stvar bude jos gora, HD ce zbog pada prodaje i logicno smanjenja prihoda najverovatnije da izmesti deo proizvodnje iz US ( spekulise se najverovatnije na Tajland ). E, tad neka im Bog bude u pomoci...

 

Drugo, deo trzista koje pokrivaju tzv. "Adventure" motocikli je vrlo mali. Ne znam tacan procenat, ali onako od oka jedno 3/4 Amera voze  kruzere ( HD i Indian ), nakon njih idu "Dual Sport" motori ( DRZ-400 i ostali ), posle njih tureri tipa BMW K1600GT i K1200LT, zatim sportski motori male kubikaze ( Kawasaki Ninja 300, Yamaha R3 koji se koriste uglavnom za "commuting" ), pa tek onda jaci sportski motori ( Ducati je dosta popularan sto se tice prodaje brand new motora, Hayabusa naravno ima kultni status ), i posle njih nakedi ( Triumh je dosta popularan, kao i Ducati Monster ), adventure bikes, Vespe i ostali. Malo ih je "zagolicala" nova Africa Twin, ali nista posebno. Naravno, BMW R12xxGS je motor koji i dalje belezi solidnu prodaju, ali i dalje ne mogu da se sretnu toliko cesto na putevima kao npr. u Evropi.

 

Iskreno, ne znam odakle im ideja da ( po meni bespotrebno ) prave "izlet" na trziste adventure motora, zna se sta je HD i ko su njegovi kupci ( jednim delom i zbog cene ). Cini mi se da bi svakako bolje prosli sa nekim turerom, ili cak sport turerom.

  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ovaj pokusaj Harlija da pravi adventure mi deluje kao Nokia kad je propala posle visegodisnjeg furanja symbiana, pa da bi se vratili pokusali da ubace Android al bezuspesno, tako mi i Harli deluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ma terao bi ja ovo bez problema, svidja mi se bas zato sto je specifican i razlikuje se od bavarca. Samo mi se cini da je po gabaritima manji nego sto sam ocekivao (ili je ovaj vozac na prethodnim slikama krupan i visok covek)?? Nigde ne nalazim specs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

Hd spsuta loptu sa badboy motora jer im je kupovno tijelo sve starije i starije. Ko prati HD zna da je ovo tek cetvrti put od nastanka HD-a da se odlučuju na nešto novo.

Tako da je to njihov put koji su odabrali sa novim modelima. Mislim da im je falio neki deal kao sto rade americki giganti u auto industriji, gdje uzimaju tehnologiju koja je konkurentnija a za uzvrat dijele servisnu i distributersku mrezu. Mozda nisu imali sa kim, jer realno proizvodaci motocikala koji nisu na trziatu USA, nisu ni nesto tehnološki (pre)napredni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kako navodi MCN, u pojedinim HD salonima u Francuskoj, Španiji, Portugalu i Holandiji početkom oktobra pojavila se Pan America. I stvarno, ima i na jutjubu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500
Ma terao bi ja ovo bez problema, svidja mi se bas zato sto je specifican i razlikuje se od bavarca. Samo mi se cini da je po gabaritima manji nego sto sam ocekivao (ili je ovaj vozac na prethodnim slikama krupan i visok covek)?? Nigde ne nalazim specs

Akvamen vozi, em krupan em visok.

Slazem se u potpunosti i meni se dopada zato sto je drugaciji, i zato sto lici na ono sto HD inace prodaje. Volim retro fazon i okrugle farove, ali bolji mi je ovaj smer u kojem je otisao hd nego onaj u kome je otisla yamaha mt07


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ne postoji ruzan motor kao ni ruzna devojka, ukusi su razliciti. I meni se svidja jer je drugaciji, nemoj citati ruzan, nego drugaciji. Totalno je izgled u drugoj krajnosti od svih ostalih motora na trzistu, bilo enduro bilo, bilo koji ostali. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, drmilan_ said:

Ne postoji ruzan motor kao ni ruzna devojka, ukusi su razliciti. I meni se svidja jer je drugaciji, nemoj citati ruzan, nego drugaciji. Totalno je izgled u drugoj krajnosti od svih ostalih motora na trzistu, bilo enduro bilo, bilo koji ostali. 

Ovo je u rangu - velicina nije bitna. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja