Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Od drvara do martin broda vrh, lepa priroda i ove serpentine ideš nizbrdo (ja sam išao uzbrdo, uvek zanimljivo).
Pazi tu na serpentinama ume da bude odrona.

M.brod - kulen vakuf ima na par mesta bez znaka, samo prestane asfalt, isečeno i nikad napravljeno, oprez!

Obavezno vodopad u m.brodu i štrbački buk, plaća se ulaz na oba par maraka. I preporuka za štrbački buk otići ujutru što ranije, em je sunce nisko pa se presijava, em nema ljudi.
Imaju klupice pored vode, tako da može da se užina, popije kafica/sokić iz limenke. Ja bio dvaputa, jednom je radio kafić, jednom jock.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1345 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

E kako je na vodopadima nekad bilo. Kakva naplata ulaza , kakvi bakraci.

Mene je gospodjica iz kucice jurila da joj platim u Martin Brodu. Nije to skupo, a ja sam isao do Osnovne skole gore, pa se spustio stazicom na vodopad. Naravno vratio se pored naplatne kucice i ona me primetila...

 

Nekada polovinom 60ih majka mi je radila kao uciteljica u Martin Brodu, te mi je pricala kako je tu nekad bilo i kako se zivelo.

Upoznao sam i cerku domacina koji su izdavali malu kucicu majci gde je stanovala, posto je cini mi se stara skola bile bez stana. A sad je nova skola skoro urusena.

Pricala mi majka da se domacin se spusti do jezerca ispod vodopada ulovi par pastrmki, pa spreme za sve.

Priroda je zaista prelepa, ali mi to svojatanje i komercijalizacija iste, malo smetaju i kvare je.

 

Sto se tice puta, ja sam isao jednim delom iz pravca Bos. Petrovca i ka Martin Brodu. Put je asfalt bez rupa, ali ga slabo ciste i rastinje je vec ulazilo u put. Doduse nema saobracaja nesto.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1778 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 15 sati, miljan_tracer je napisao:

Pa ne moram na Arandjelovac??

 

Ne moraš, ali to je najkraći a i najbolji put.

Alternativa ti je preko Kosmaja, a tuda ideš seoskim putevima koji su kao i po celoj Srbiji - negde odlični, negde katastrofalni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 553 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Има ли ко какав инфо о стању пута гребеном фрушке горе од раскрснице на Рохаљ базама ка Визићу, последњи пут сам туда прошао пре 7-8  година и био је у добром делу у стању распада, асфалт је био у траговима а рупа и кратера поприличан број ... ако је то поправљено онда би се провозао туда на мото скуп у Визић

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 583 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: --Loading 50%--

@ПИпезосOd raskrsnice do Rohalj Baza, loš put. Od Rohalj baza ka nadalje je ok, od manastira Đipše glanc nov asfalt...

PS. Ima i dosta grana koje štrče do pola trake, a iz suprotnog pravca umeju da naidju kamioni i auta u punoj brzini pa se treba paziti.

Promenio član Rider000
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 910 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 9/7/2023 at 2:04 PM, nafetS said:

M.brod - kulen vakuf ima na par mesta bez znaka, samo prestane asfalt, isečeno i nikad napravljeno, oprez!

Samo da zaključim za neke kojiće ovo ubuduće možda čitati da je taj deo sa makadamom 800m-1km, a osim toga je put sasvim dobar :)

 

Mnogo je lošiji put na prilazu Štrbačkom buku - duža deonica pod makadamom sa puno udarnih rupa. Ipak, prolazi se bez problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova

Drugari, zna li neko kakav je put od Bratunca preko Vlasenice, Kladnja, Olova do Vogošće....mislim da su oznake puteva R18 i R19.2...nisam tuda nikad prolazio...tražim neku rutu do Bihaća kojom nisam ranije išao, pa mi je ova ruta zanimljiva a posle na Jajce, B. Petrovac...

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova

I da li neko zna kuda od Bihaća do aerodroma Željava tj. kako doći do onih piste što zlazi u brdo, onog Daglas aviona itd...

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Ides na preaz Izacic.U lickom Petrovom Selu skrenes levo ka selu Zeljava i put te vodi do aerodroma nemos promasit.

Послато са SM-A336B помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1706 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Drugari, zna li neko kakav je put od Bratunca preko Vlasenice, Kladnja, Olova do Vogošće....mislim da su oznake puteva R18 i R19.2...nisam tuda nikad prolazio...tražim neku rutu do Bihaća kojom nisam ranije išao, pa mi je ova ruta zanimljiva a posle na Jajce, B. Petrovac...

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока


Ima malo radova oko Olova ali ništa strasno, sve ostalo je odlično, nema greske.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
Ima malo radova oko Olova ali ništa strasno, sve ostalo je odlično, nema greske.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Hvala druže

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
Ides na preaz Izacic.U lickom Petrovom Selu skrenes levo ka selu Zeljava i put te vodi do aerodroma nemos promasit.

Послато са SM-A336B помоћу Тапатока


Hvala na objašnjenju

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Mislim da je to najvećim delom neasfaltiran put. Javiće se možda neko ko bolje zna da potvrdi. Takođe mislim da je 390 dobar makadam. Ovaj krak što ide južno, od Velike Brezovice ka Čestobrodici je asfaltiran skoro, prošli smo ga pre par meseci. Išli smo off od Resavice do Velike Brezovice, pa odatle asfaltom ka Paraćinu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere

као што си описао, да додам да је макадам до скретања ка злоту од прилике (ка злоту је исто макадам) лепа природа...

Promenio član тене рас
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer BMW R1200GS LC
On 28. 9. 2023. at 17:05, Forsberg je napisao:

Zna li neko stanje puta 389, ova deonica od Bora:

image.thumb.png.0a7e818263d244872d6f97c14f146c2f.png

 

Prošli tim putem krajem Maja, samo smo se spustili dole ka Krovom Viru

 

image.thumb.png.5b3ad9b47d87e3b42152012b4820b48a.png

 

... iako smo svi videli znak niko nije skontao da nema asfalta :)
image.png.f43843d7cca93db0cd23a32e68eac3c9.png (ovaj znak je iz pravca Čestobrodice, isti takav ima i od Borskog jezera)

 

U svakom slučaju iz pravca Borskog jezera pristojan i dobar asfalt do šume a u šumi pravi off road :) u dužini do oko 30km
Generalno je skoro ceo put utaban ali na dobrom delu ima krupnijeg kamenja, ima i dubokih kanala od vode, u jarugama blato jezerca i slično, vozi se kroz šumu sve vreme i prelepo je stvarno, za svaku preporuku...jedino što nema signala a u većem delu ni GPS-a pa treba logički pratiti put jer ima i dosta skretanja i dosta račvanja

image.thumb.png.df19031a5851f0f455765ef573a49b7e.png

image.thumb.png.0f00e9125d7f9cbf546f7cf7d73546fe.png

 

Izlazak iz šume na asfalt vodi na napuštenu pumpu iz prošlog veka, tu smo naišli i na lokalne kolege na Teneri i KTM-u:

image.thumb.png.3d3801a2cf7fe1e4a4f0273704a05b04.png

 

Obratite pažnju kuda vodi asfalt na slici, prolazi se kroz mali šumarak i iza toga se OTVARA pogled na idilu, žao mi je što tu nisam stao da slikam ali tim bolje ... da opet odem :) a slike su iz doline koja je na manje od 1 km od pumpe

image.thumb.png.42771df13a3825d890f3bcf54b6c8589.png

image.thumb.png.38f62c313bf1a6b04e6d5d334b46ffe6.png

image.thumb.png.defdf587b8db3c193e9c5ef25ba10b82.png

image.thumb.png.b04d7947b872a9c2a59353647a013ac0.png


Odatle je fantastičano krivinarenje i nov je asfalt do podnožja, odnosno i dalje do uključenja na magistralu...
Čak i da se ne ide na off-road, valja proći i samo ovaj deo Straža - Brezovica, prelep predeo i odličan put...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere

од бора кад се иде свако скретање десно је до стрмостена (главним макадамом)

Promenio član тене рас

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer BMW R1200GS LC

Otprilike na putu 389 Velika Brezovica ili geo lokacija 43.957889120483394, 21.763326946186613

 

Malo šira slika - crna tačka u sredini:

image.thumb.png.235052460c99f79b7c65914299edb33c.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja