Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
20 hours ago, Guest2000 said:

Mozete mi reci kolika bi bila kazna za cetrnaestogodisnjaka da vozi skuter od 50 kubika bez dozvole? 

Iskreno se nadam maksimalna moguća.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

A to vi niste vozili prije polozenog vozackog nista?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)

Pitam se onda, kolika bi kazna bila za voznju ovog mog cuda SACHS Spartamet od 30 kubika?

Sigurno ne mala, buduci da nemam polozeno - mada ima ljudi koji su mi tvrdili da tu ne treba AM dozvola, ali cisto sumnjam...

Dobra je prednost sto moze da se vozi i kao bicikl, a ne samo kao motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 8 sati, aca257 je napisao:

Pitam se onda, kolika bi kazna bila za voznju ovog mog cuda SACHS Spartamet od 30 kubika?

Sigurno ne mala, buduci da nemam polozeno - mada ima ljudi koji su mi tvrdili da tu ne treba AM dozvola, ali cisto sumnjam...

Dobra je prednost sto moze da se vozi i kao bicikl, a ne samo kao motor.

Koliko god kubika imao ako se vodi kao motocikl onda je kazna ista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
Pre 3 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Koliko god kubika imao ako se vodi kao motocikl onda je kazna ista.

 

Dal se vodi kao motocikl, ne znam, jer je saobracajna izgubljena prilikom isporuke (transporta).

Ali, ostalo je samo skenirano, ali na nemackom jeziku, a ja nemacki ne razumem ...

 

SACHS.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pise gore levo, tretira se kao bicikla sa pomocnim motorom, Ali to je za Nemacku, pitanje kako ga tretiraju kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 47 minuta, aca257 je napisao:

Dal se vodi kao motocikl, ne znam, jer je saobracajna izgubljena prilikom isporuke (transporta).

Ali, ostalo je samo skenirano, ali na nemackom jeziku, a ja nemacki ne razumem ...

 

SACHS.jpg

Ne znam ni ja Nemacki ali po ovim podacima bi reko da ipak mora da se registruje i treba ti treba dozvola. Posto bobangsxr  kaze da pise da je bicikla sa pomocni motorom onda ti treba AM dozvola i potvrda da ne prelazi 45 km/h. Znam jednog lika koji je kupio motor za bicilu pre KP-a i ugradio na svoj bajs. Nema dozvolu niti je registrovao biciklu, mada i ne moze, cak i da hoce. Vozi tako sigurno 5 godina. Sad sam vido i da je ovaj tvoj Sachs bukvalno bicikla sa pomocnim motorom, za razliku od npr Tomosa Automatica koji spada u tu kategoriju a ipak nije bicikla ako pogledamo ram i ostatak motora. Inace da polazes za AM ti je oko 30.000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
Pre 13 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Ne znam ni ja Nemacki ali po ovim podacima bi reko da ipak mora da se registruje i treba ti treba dozvola. Posto bobangsxr  kaze da pise da je bicikla sa pomocni motorom onda ti treba AM dozvola i potvrda da ne prelazi 45 km/h. Znam jednog lika koji je kupio motor za bicilu pre KP-a i ugradio na svoj bajs. Nema dozvolu niti je registrovao biciklu, mada i ne moze, cak i da hoce. Vozi tako sigurno 5 godina. Sad sam vido i da je ovaj tvoj Sachs bukvalno bicikla sa pomocnim motorom, za razliku od npr Tomosa Automatica koji spada u tu kategoriju a ipak nije bicikla ako pogledamo ram i ostatak motora. Inace da polazes za AM ti je oko 30.000 din.

Ne prelazi 22km na cas, zbog male voltaze, svega 500W. Najvise toliko moze da ide, al ga uvek drzim ispod 20, vodeci uvek racuna da je put cist i da nema milicije. Ipak, najvise volim da ga vozim kao bicikl, tu mogu lagano da ubrzam i do 30, ako je ravan asfalt i bez vetra. 

Sigurno da i tu treba AM, jer sve sto ima auspuh i trosi gorivo, mora se registrovati (bez obzira na oblik, a ovo je fabricki proizvod), jedino sto su ovakvi modeli i vise nego retki na nasim putevima.

Sto se tice polaganja, razmisljam o AM vec duze vreme, al nikako para da nagomilam (iako nisu neke pare), buduci da radim pretezno sezonski. Ljubitelj sam i elektricnih dvotockasa, takodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
Pre 14 sati, bobangsxr je napisao:

Pise gore levo, tretira se kao bicikla sa pomocnim motorom, Ali to je za Nemacku, pitanje kako ga tretiraju kod nas

I ja se pitam, buduci da sam uvek nailazio na razlicite odgovore. Ipak, moram biti na oprezu. Kad ima milicije, vozim ga kao bicikl, kad odmaknem dovoljno daleko, upalim ga cisto da odmorim malo noge (buduci da imam prosirene vene, pa ne mogu predugo veslati). Ipak, ovo je velika retkost na nasim putevima, mada ima i ljudi koji to nikad nisu videli u zivotu, iako to nije nikakva novina - ovakvi i slicni modeli su se proizvodili decenijama unazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
On 28.9.2022. at 13:02, Pingvin37 je napisao:

Ima li broj sasije? 
 

Ima sigurno, ne znam sad napamet, pise da je proizvedeno 1996, ako se ne varam, a broj sasije ne znam bas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
On 11.8.2020. at 21:32, urgh8 je napisao:

Hvala puno na odgovoru, druže, baš ovakav odgovor mi je trebao. Hvala i ostalima na odgovorima!
Dakle, ako dobro razumem, za ovakav slučaj ne ide i oduzimanje B kategorije?
Jbg, kad smo banana država, čuo sam od dvojice ljudi da u Francuskoj i valjda Italiji  za 125cc dovoljna B kategorija :(
 

U Francuskoj sa polozenom B automatski stices pravo do 125 cm,kao mi ranije za AM,znam iz prve ruke

Promenio član MatorKonj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Na Malti i sa nasom AM mozes da vozis do 125 kuba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
15 hours ago, MatorKonj said:

U Francuskoj sa polozenom B automatski stices pravo do 125 cm,kao mi ranije za AM,znam iz prve ruke

Kad je to ranije bilo? AM do 125cc? 

Meni kao klincu nisu pravili problem do 50cc sa PP, kasnije isto i sa B, koliko li je smelo legalno 90-ih? Mada bolje da ne pitam smoricu se :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 minute ago, Koprian said:

Kad je to ranije bilo? AM do 125cc? 

U nekim evropski zemljama je tako. Čak je i redakcija hrvatskog Moto Pulsa imala tu inicijativu tamo, ali bez razumevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
2 minutes ago, doktor said:

U nekim evropski zemljama je tako. Čak je i redakcija hrvatskog Moto Pulsa imala tu inicijativu tamo, ali bez razumevanja.

Aaha, ja shvatio kod nas bilo, presece me zeludac. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

То је и био један од предлога који смо дали, када су нас као питали да дамо предлоге за промену ЗОБС-а и што је остало мртво слово на папиру.

Предлог је био да олакшају давање А1 ко има Б категорију, уз симболичних пар часова обуке и без полагања испита, јер 4 точка није исто што и 2.

 

 

Promenio član СајберГастарбајтер
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 2 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

То је и био један од предлога који смо дали, када су нас као питали да дамо предлоге за промену ЗОБС-а и што је остало мртво слово на папиру.

Предлог је био да олакшају давање А1 ко има Б категорију, уз симболичних пар часова обуке и без полагања испита, јер 4 точка није исто што и 2.

 

 

Pa druze ne moze to tako. Oces na budzet da udaras, tigru da smanjujes BDP? Trebali ste sve te predloge da podkajlujete sav150-200% povecanja ostalih kategorija(moze i vise, kad je car bio cicija) pa da vas uzmu za ozbiljno.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
Pre 8 sati, Koprian je napisao:

Meni kao klincu nisu pravili problem do 50cc sa PP, kasnije isto i sa B, koliko li je smelo legalno 90-ih? Mada bolje da ne pitam smoricu se :D

Pa oduvek su ti prdavci mogli da se voze sa B kategorijom, nekad bili karakterisani kao bicikli s pomocnim motorom a sad mopedi. Dok nismo dobili sugavu ABS koja nas firca svojim nebulozama gledajuci svaki moguci nacin da izvuku koji dinar od napacenog naroda pod izgovorom za nase dobro, nasu bezbednost, donose nebulozne zakone i pravila kao da nisu deo naroda, kao da nikad nisu samostalno seli za volan.

Ko je B polozio do ne znam kog 2012e godine i u novoj saobracajnoj ima upisano AM, dok novi vozaci i za 50cc moraju da prodju lekarski, obuku, granica je sa 14god. podignuta na 16. Maltene sve isto kao i za A1 tako da je AM kategorija totalno obesmisljena, mislim da to niko vise i ne polaze.

U moje vreme je bilo samo polozis testove koji su kostali kao klopa u kafani sa 14 i teraj :)

 

A s obzirom kolike su nam guzve, prenatranost automobilima, nigde slobodnog parking mesa, kilometarske kolone... umesto da motivisu ljude da kad god mogu po gradu koriste dva tockai zauzimaju manje prostora i na putu i parkingu oni sve kontra...

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 21 sati, Koprian je napisao:

Kad je to ranije bilo? AM do 125cc? 

Meni kao klincu nisu pravili problem do 50cc sa PP, kasnije isto i sa B, koliko li je smelo legalno 90-ih? Mada bolje da ne pitam smoricu se :D

 

Nikad AM nije bio do 125 cc,nismo se razumeli.Kod nas ko je ranije polagao za B po automatizmu sadasnju AM ,znaci do 50 cc 4 kw i.t.d.Francuska ko polozi za B automatski moze da vozi motor do 125 cc,ne znam detalje u vezi snage i ostalo

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja