Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM 790 Adventure S
On 6.8.2020. at 11:56, branko_stefanovic je napisao:

Nemas dozvolu, 100-120 hiljada plus zabrana i itd. Citaj prvi post u ovoj temi, isto vazi i za tebe.

Zar nije kazna po novom za voznju bez kategorije 20.000-40.000? Da li u ovom slucaju vazi placanje 50% ukoliko se plati u roku od 8 dana ili se mora ici kod sudije za prekrsaje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Za slučaj koji je on opisao kazna je od 20.000 do 40.000 dinara, odnosno 60.000 ako napraviš neko sranje + što onda ne važi osiguranje pa trošak može da bude mnogo veći.

 

Kazna od 100.000 do 120.000 dinara je za nekog ko nema ni jednu kategoriju u dozvoli.

 

Za ove prekršaje ne važi popust jer je to moguće samo za prekršaje za koje se izdaje prekršajni nalog a to su samo oni sa fiksnim iznosom. Čim je raspon ide se na sud.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010

Hvala puno na odgovoru, druže, baš ovakav odgovor mi je trebao. Hvala i ostalima na odgovorima!
Dakle, ako dobro razumem, za ovakav slučaj ne ide i oduzimanje B kategorije?
Jbg, kad smo banana država, čuo sam od dvojice ljudi da u Francuskoj i valjda Italiji  za 125cc dovoljna B kategorija :(
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Банана држава јесмо, али то нема везе са тим што траже да познајеш прописе и знаш да возиш мотор да би терао преко стотке. 

 

Као да би то некога попут тебе спречило да вози 250 или 500 кубика и виче: "Банана република! Дају само 125 кубика да возим без елементарног знања!". 

 

Закон је какав јесте, положи, па вози. Или свесно ризикуј, али онда без кукања на друге. 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010

Druže, jesi li ti video u mom originalnom pitanju da imam B kategoriju i da vozim skuter sa 50 kubika skoro 2 godine?
Šta ti to govori ... da znam propise ili ne??? I da li umem da vozim skuter od 125?

Ti znaš da bih ja vozio 250 ili 500 kubika? Da to hoću, onda bih pitao da li smem da vozim te skutere sa B kategorijom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Sa jedne strane mogu da se složim da sa B dozvolom nije velika razlika da li se vozi 50 ili 125ccm. Sa druge strane sam čuo da su kažnjavali i vozače električnih trotineta koji su vozili pod uticajem alkohola, bez obzira što nije zvanično potrebna dozvola za to...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max 125, 2010
8 minutes ago, X8 Vračar said:

Sa jedne strane mogu da se složim da sa B dozvolom nije velika razlika da li se vozi 50 ili 125ccm. Sa druge strane sam čuo da su kažnjavali i vozače električnih trotineta koji su vozili pod uticajem alkohola, bez obzira što nije zvanično potrebna dozvola za to...

To je skroz OK, jer za vožnju pod dejstvom alkohola treba kažnjavati i kad voze bicikle. Sigurno i za kacigu ili žutu traku kažnjavaju ljude sa električnim skuterima.Stvarno nije neka razlika izmedju 50 i 125 (moj Kymco Agility 16+ sa 50cc izvlači do 75, al ga ja vozim 55-60, a sa 125 se otprilike izvlači do 95km/h).
Zato su pametni ljudi u Francuskoj i Italiji dozvolili do 125cc sa B kategorijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
2 minutes ago, urgh8 said:

To je skroz OK, jer za vožnju pod dejstvom alkohola treba kažnjavati i kad voze bicikle. Sigurno i za kacigu ili žutu traku kažnjavaju ljude sa električnim skuterima.Stvarno nije neka razlika izmedju 50 i 125 (moj Kymco Agility 16+ sa 50cc izvlači do 75, al ga ja vozim 55-60, a sa 125 se otprilike izvlači do 95km/h).
Zato su pametni ljudi u Francuskoj i Italiji dozvolili do 125cc sa B kategorijom.

U Eu isto imaju 4 kategorije za A. Nigde ne moze sa B da se vozi motor od 125cm,kao sto ni kod nas novi vozaci B kategorije ni moped nemaju pravo da voze. Zakoni su jasni a da li su dobri je pitanje za razmatranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ако нема разлике између 50 и 125 кубика, зашто си одабрао да возиш 125, када је противзаконито? 

Ипак има разлике... Чим си решио да ризикујеш. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2323 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ako želiš voziti bez dozvole moraš kupiti brži motor.Neki R. 

Pa ne zna pandur ni šta je prošlo a kamoli da te zaustavlja, kako? Oni dok shvate da je prošlo vozilo ti odeee

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Brkate babe i zabe. Kreidler 50 ccm ide 175 km/h! 

Ono sto je zakon nekada dozvoljavao, jeste da sa kategorijom B imas pravo da upravljas i vozilima koja se voze na PSP. A to su bili bicikli sa pomocnim motorom, cija maksimalna brzina ne prelazi 45 km/h a zapremina 50 ccm! 

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Прво положи, па купи мотор. 

 

Мало серендам и ја, такође сам прво купио. До душе, ја сам уписао школицу и купио истовремено, али је трајало дуууго (ухватило ме лопе време, а инструктор неће да вози по лошим условима) док извозам часове и стигнем на ред за полагање. 

Толико дуго да сам продао мотор, да га не возим, да не ризикујем забрану полагања када сам већ надомак добијања дозволе. 

 

Али, то никако не треба пропагирати. 

 

Немаш пара за оба одједном? Прво полагање и опрема, па мотор. 

 

И, нема кукања ако те ухвате или направиш нешто. Није крива ни држава, ни полицајац, него искључиво ти. 

 

Тај део ми се код овог дечка није свидео, кука на друге, а знао је правила игре када је почео да се игра. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

E zato što postavljamo ovakva pitanja zato i jesmo banana. Uvek je nama neko drugi kriv, a niko ne polazi od sebe i svojih postupaka, a opet smeta nam kako je u Evropi sve civilizovano i normalno a ovde nije... :stabre:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Danas su ljudi postali razmazeni. Bio si srecan da mozes da sebi priustis motor,srecan da mozes da upises polaganje i obuku za A,a ne mozes da sacekas polaganje nego odma po gasu. I posle kad te uhvate saobracajci kriva policija i ne valja drzava.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Mislim da je to cist lopovluk za AM kategoriju, jer se mali moped vozi kao bicikla, a isti propisi vaze kao i za B kategoriju. Sad za tu AM kategoriju traze 22 hiljade, a i ostale kategorije su poskupele dosta, A1 oko 42 hiljade, A2 oko 57 hiljada, dok je A oko 72 hiljade... Cene su drugacije ako neko vec ima AM, ali po meni je ovo previse za Srbiju, gde je prosecna plata 30-40 hiljada. Da ne pricamo o kvalitetu obuke koja se skupo placa, koliko se ceka da se ista zavrsi, pa onda tek cekanje za dva ispita itd, sto sve traje preko godinu dana. U ovom pogledu, Srbija jeste banancuga od drzave, jer nije luksuz imati polozeno za neku kategoriju i imati motor star 15tak godina (vecina je takvih na ulicama).

 

Naravno, to ne opravdava voznju bez neke kategorije. Ako nas vec neko uhvati bez dozvole, sami smo krivi za to i to ce nas udariti po dzepu. Ali isto tako mislim da ne treba osudjivati nekog jer je to uradio, jer je vecina nas u nekom momentu u zivotu pala pod iskusenje da sedne na motor/za volan bez dozvole. Sami snosimo odgovornost za svoje postupke.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2323 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nije mi jasno šta sad neko ima da podržava ili ne podržava to.

Individualni problem, a nekad i stvar izbora. 

Rizik kazne i to je sve. Koga zabole... 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
4 hours ago, branko_stefanovic said:

Po meni je osnovno ljudsko pravo, pravo na srecu. To o cemu ti pricas, pricas pod represivnim rezimom gde se podrzava razmisljanje da sve treba da se zasluzi i da za sve treba kicma da ti pukne da bi to nesto dobio. Uopste se ne radi o razmazenosti, vec o tome da zivis u drzavi gde polaganje za auto kosta 80.000 i kusur hiljada dinara, sto su obe plate roditelja od po 40.000, ili 4 plate radnika iz pekare. 

 

Voziti automobil ili motor u 21 veku NIJE luksuz, masovno se oba proizvode, dostupni su za kupovinu svuda i veoma su jednostavni za voznju. Znaci, nisu niti avion s 216 komandi, niti helikopter s 350 rucica, niti kostaju par miliona da se naprave / kupe, znaci u pitanju su VEOMA jednostavne masine napravljene za siroke mase. Dakle, luksuz - NE. Vracamo se na to zasto se smatra luksuzom kod nas, e pa upravo zato sto su nam plate bedne i sto je motor star 30 godina u fazi raspada i dalje luksuz za nekog. Nije on luksuz, nego su tebe naucili da slusas i da ne postavljas mnogo pitanja. 

 

Kad bi svi krenuli da bojkotuju cene dozvola, iste bi se i smanjile, pa bi onda mnogo vise nas bilo u mogucnosti da priusti istu. Isto tako bi mogli da sacekamo kad bi se radilo o periodu od mesec dana, a ne 5-6-7-8-9-10-11-12 meseci, ali sta vas briga, vecina polozila na L tablicu i 15 dana za 7.000 din., vas to ne interesuje, niti znate uopste kako je sad. :oda2:

Da su cene paprene,jesu paprene. Ali nikako ne podrzavam voznju bez dozvole. Treba se boriti za manje cene polaganja ali ne krsenjem zakona. Sta bi bilo kada bi svako radio kako njemu odgovara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

I ja sam prvo kupio motor pa polozio...ali ga nisam vozio, jer nisam toliko mocan da mogu da platim te drakonske kazne, nego sam sacekao lepo i polozio. Po vozacku sam, sa potvrdom, otisao motorom.

Klinac od 15 godina sedne na caletov xmax bez ikakvog papira, bez kacige, glumi mangupcica, onda ga zaustavi pandur na motoru i usere ga. Do nas je, kakvi smo mi, takva nam je i drzava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Meni baš i ne pije vodu da neko ima pare za motor a nema za polaganje, pre će biti da ima za polaganje a nema za motor :)

Da bi vozio motor u obavezi si da imaš kacigu i položeno, znači prvo skupljaš pare za kacigu i za polaganje vožnje pa tek onda za motor.

Tako bar ja razmišljam, ja sam prvo kupio kacigu i upisao vožnju, položio i onda čekao još skoro dve godine da skupim pare za motor i to mi je ok, bolje nego da sam dve godine razmišljao da li će da me zaustave i da me ojade. 

Ali dobro, svako ima neku svoju logiku.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ja sam imao kacigu, rukavice i jaknu pre nego sto sam polozio za full A kategoriju.

 

To mi je usadilo to da ja ne znam da vozim motor bez opreme. Metaforicki naravno. Vozio sam i u majici kratlh rukava ponekad po 37 stepeni kad sam bio mnogo debeo jedno vreme , al vremenom i to mi je izaslo iz navike i sada mogu reci da bez opreme ne mogu motor da vozim. 

 

Bez rukavica nemam vise onaj pravi osecaj za gas kvacilo i kocnicu, bez cizmi nemam osecaj za menjac i zadnju kocnicu. Bez jakne se osecam kao nudista, a o kacigi da ne pricam. Jednistavno, navika...

 

A od kad smo klizali motor i ja, i zbog opreme prosao samo sa par malih ogrebotina po nozi od zadnjeg fuzastera, ni ne pomisljam da vozim bez opreme. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, pilip88 je napisao:

Meni baš i ne pije vodu da neko ima pare za motor a nema za polaganje, pre će biti da ima za polaganje a nema za motor :)

Da bi vozio motor u obavezi si da imaš kacigu i položeno, znači prvo skupljaš pare za kacigu i za polaganje vožnje pa tek onda za motor.

Tako bar ja razmišljam, ja sam prvo kupio kacigu i upisao vožnju, položio i onda čekao još skoro dve godine da skupim pare za motor i to mi je ok, bolje nego da sam dve godine razmišljao da li će da me zaustave i da me ojade. 

Ali dobro, svako ima neku svoju logiku.

Svaka čast kolega! Tako i treba razmišljati.

 

Iskreno, ja ne znam ni zašto se polemiše o vožnji bez vozačke dozvole. Prvo vozačka pa sve ostalo. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 hours ago, Guest2000 said:

Mozete mi reci kolika bi bila kazna za cetrnaestogodisnjaka da vozi skuter od 50 kubika bez dozvole? 

Oduzimanje deteta od roditelja i davanje u hraniteljsku porodicu. Plus kazna od 200-500.000din za svakog roditelja posebno.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja