Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 286 postova

Nema hladnog vremena ima samo lose opreme :P 

Ja ne znam da li mi se i jedan motor svidja kao ovaj i to od kada se pojavio, posle i mladji brat (mislim da bi mi 350 zavrsavao posao u 90% slucajeva) vozio sam 350 lep utisak mi je ostavio. Ali proklestvo daj jace da se nadje neda mira. 😁

Nego nikako motor da mi dodje na red, uvek mi se isprece neke vece stvari u zivotu, a docice valjda i taj dan.

 

Moracu vas dvojcu na prolece da iscimam da me provozate da vidim opaku masinu, nemam nikoga ko ga poseduje jbg 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4360 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Imam ja opremu.. ali posao mi je takav da bih morao da nosim duplu garderobu.. a to me smara..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X Adv 750

Pozdrav svima, evo da se javim posle duzeg vremena sa apdejtom problema koji sam imao (sa paljenjem). Na kraju, posle vise meseci vozikanja do HONDE i nazad, problem je resen, a problem ne moze biti veca glupost (svi smo bili sigurni da je glupost osim servisera u Hondi). Uzrok je bio prljav i oksidirao prekidac za paljenje (killswitch). Otvoren, ociscen, kako mi kazu zamenili su neke komponente, uzeli sa nekog polupanog i to je to. Nisam hteo odmah da se javim jer sam hteo da ga testiram tako da je sada definitivno to bio problem. Na taj prekidac sam na kraju posumnjao jer je poceo da se gasi kada se parking kocnica vrati nazad pa sam pretpostavio da je tu nesto sa kontaktom bio problem. Eto, mozda nekome bude od koristi ovo moje SKUPO iskustvo. Evo linka ka videu gde se manifestovalo to sa kocnicom:
 

 

Promenio član Krejzi_manki
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda X ADV

Pozdrav drugari, da li je neko kupovao nosac zadnjeg kofera za X adv 2021.? Uzeo sam kofer Givi Trekker 42. Treba mi za početak nosac za top pa kasnije i za bočne.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Za top case ti verovatno pasuje fabricki nosac..na koji montiras plocu samog kofera, a za bocne ces verovatno morati da pravis kod Sebe...ne verujem da postoje u ponudi kod redovnih proizvodjaca..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9227 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danijel

Vidi sakolegom @Baniša sta moze da uradi po tom pitanju.

 

Krejzi manki

Neverovatno "glup" kvar koji zna dovesti do ludila.... to samo govori koliko je opao kvalitet danasnjih motora!

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda X ADV
pre 1 minut, Satelis je napisao:

Danijel

Vidi sakolegom @Baniša sta moze da uradi po tom pitanju.

 

Krejzi manki

Neverovatno "glup" kvar koji zna dovesti do ludila.... to samo govori koliko je opao kvalitet danasnjih motora!

Upravo smo se čuli, čekam da mi javi cene pa možda napravimo neki poso😉

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Drugari, vozi li se neko? Ja sam opet  redovan od kada nema snega, ujutro bude i minus. Poslednja dva rezervoara u zimskim uslovima trošio malo ispod 6l u proseku.

Juče montirao original AliExpres fuzastere za stajanje. Lepo su legli, stojim ok na njima, možda su mogli veći da budu...

Stigao mi i Givi crash bar, Pro-oiler sa GPS doziranjem, dash-cam. Zamenjen i aku pre 10-ak dana...

Stvarno uživam u ovoj mašini. Osećam težinu koja nije mala, ali nemam muke po gradu, naprotiv. Veći točkovi, veći klirens i bolje vešanje u odnosu na ADV350 čine ovu mašinu pravim gradskim ratnikom, koji preskače ležeće i ivičnjake bez problema, upija rupe lepo... Verujem da će i na putu biti odličan.

Fotka od sinoć:

 

20240130_235338.jpg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Jel uzimao neko ovakav zadnji blatobran za x-adv, novi model? Nesto mi deluje kao da nije odgovarajuci, a ne uspevam da izguglam nista, uzeo sam ga na Kp.
ff47c44942c9c03dfac7605e5da74b12.jpg
10850f59d67b31c1edaff797d81e161e.jpg
84cb7a4ee0c8d244853800f9fe0903e1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Čisto informativno, obzirom da je X-ADV potežak već klot, koliko dodatna oprema dodaje na masu:

- Givi crash bar 4,3kg

- (kineski) fuzasteri za stajanje 1kg

 

Kofer i nosač nisam vagao jer su već bili tu, ali to je već 10-15kg preko početne kilaže, a ovo je neka osnovna dodatna oprema.

 

Što se Givi crash bara tiče, meni se najviše dopao. Hvala, kolega @Baniša na isporuci.

Kod @Alexa90 je možda praktičniji model jer ide paralelno uz sanke i daje dodatni prostor za oslanjanje nogu. Treba imati na umu da svaki dodatno proširuje motor koji već ima jako široko sedište, tako da je sa njim još teže spuštanje nogu. Ja sa svojih 188cm i bez njega nisam mogao da se oslonim sa oba stopala na zemlji.

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9227 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

U opremi, nadogradnji, gedzeti, šta se sve može nagurati u motor.....lagano 30-40kg može biti dodatne tezine.

Moj NC sad kako jeste garant ima min 250kg.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7133 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Lako je tebi kad nisi debeljan :D

 

Kad sam ja računao kilažu za svoj za zamenu amortizacije ispade da treba da stavim ramena i viljuške od Passata.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4360 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
On 31. 1. 2024. at 12:02, QmBGD je napisao:

Pro-oiler sa GPS doziranjem

Pa ja tek sad vidim da me kopiraš :lol: 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Pisao sam ranije o problemu sa podrhtavanjem vizira (odnosno nosaca vizira) i nije mi djavo dao mira dok ne resim problem, pa da podelim sa vama ako jos neko trazi resenje.

HONDA X-ADV 23' FRONT WIND BLOCKER HOLDER WASHERS

Odstampao sam 3d stampacem ove podloske i dodao ih sa leve strane na 3 srafa koji drze nosac za vizir. Dotegao toliko da nema uopste vibracija ali da i dalje moze da se menja pozicija, i savrseno fercera. Testirao sam ga po mojoj ulici katastrofalnog asfalta i nije ispustio ni najmanji zvuk. Evo slika kako sad izgleda:[/url]
d8b409a94329761aef28ee7632b0b996.jpg
d95a945feb22ca97b612f9d4478e2b98.jpg
5e0d302d22d78dbd8ff630a8fee4de4a.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5967 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Lako je tebi kad poznaješ maga 3D štampe... Kojega sam ja, igrom slučaja, 'lebom 'ranio od pelena... ::)

 

Drago mi je da je uspela ideja :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Alexanto familija doprinela da sklopimo ono sto fabricki nisu znali da sklope, zahvaljujem
Btw, onaj blatobran sto sam kacio nedavno sam vratio prodavcu jer je definitivno trebala prepravka za moj model, a mislim da cu sad ipak potraziti plasticni jer je ono mloogo tesko.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9227 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nadam se samo da si stavio lepak za navoj il bar lak za nokte ako se nema lepka ili feder sajbne.

U suprotnom taj će se sraf odviti tj sva 3 di su podloske.

 

Trajno rešenje bilo bi da se ležajevi ubace ako je moguće.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Motorić ponovo bio kod dr. @Satelis. Napokon ugrađen Pro-oiler podmazivač i Viofo moto dash-cam. Neplanirano zamenjeni lanac i lančanici koji su stradali zbog neodržavanja prethodnog vlasnika. Zamenjene prednje pločice i kočiona tečnost, nov filter vazduha stavljen. Motor je bukvalno prodisao, odziv na gasu je mnogo direktniji, osetno lakše ubrzava i drugačije se čuje, nije zabluda... Kada bude prilika stavljam veći crni kofer i što se mene tiče to je to od opreme - savršen je za mene i moje potrebe. 

20240322_111131~2.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja