Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

@kroko

Hvala za info gume uzete u obzir. Vidim po ovim linkovima da si srcano branio boje Dunlop-a, ocigledno je da si zadovoljan njima...

 

"a što se tiče Anake guma na kleu hm hm, nismo još čuli nikoga da ih je hvalio"

Bilo je komentara za ovu gumu i to pozitivnih na prethodnim stranama nisi pazio :),

a mozda ovo prokomentarisao i zbog toga sto si u Dunlop (suprotnom) taboru :D :D

prepoznao sam te  ;)

 

Zvao sam www.motobox.rs u vreme sajma ali su mi rekli da nemaju ContiEscape i da zovem posle sajma.

Isto sam negde cuo/procitao da ce se ContiEscape povuci a na njeno mesto dolazi novija ( ne drzite me za rec )

Nudili su mi Trail Attack, ali mi se cini da sa tom gumom ne bih smeo da "pomirisem" offroad voznju. Mozda gresim... Istina da cu voziti 95% po asfaltu, al' ostaje onih 5%  :) ko zna gde sve put odvede...

 

Po komentarima sam konstatovao da je Anakee sasvim dobra guma zato sam nju i pomenuo u prethodnom postu. Ako jos neko ima dobra iskustva sa nekom gumom, komentari su dobrodosli...

Naravno cena nije zanemarljiv faktor.

 

Posto nisam imao iskustva ni sa jednom, iskoristio sam priliku da pitam publiku :) Neznam da li se moze nazvati iskustvom voznja na Metzeler Enduro 4 koja je na izdisaju...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

@kroko

Hvala za info gume uzete u obzir. Vidim po ovim linkovima da si srcano branio boje Dunlop-a, ocigledno je da si zadovoljan njima...

 

 

;D  he he nema na čemu , samo ti njih probaj pa sam odluči, da,  dolaze i nove zamena za D607 ali još ne znamo kakve su kad ih probamo videt ćemo jesu li dostojna zamena....... ;D ......... nego evo ti za onih 5 % makadama što te zanima, baci oko na ovaj putopis po velebitu, naročito na ovu sliku gdje je mali BMW ispred mene stao i spuštao se jedno pet metara nekontrolirano na mene pa sam morao isto to napraviti, bijaše kiša i mokro i mekano i sklisko a dojam kosine ne mozete videti iz fotke na žalost.......kasnije sam ga obišao moleći Boga da me ne baci na njega.......

73F466BE-116D-6547-8733-B50FD3D212E9_thumb.jpg

 

evo i link celog dozivljaja.... http://www.adventurer.hr/index.php/Moto-putopisi/Offroad/Velebit-Offroad.adv

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

kako se kod njega sklda blokada od nemackih 25kw ? 2001 motor

to i mene interesuje i gdje mu je blokada!!?? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

kako se kod njega sklda blokada od nemackih 25kw ? 2001 motor

To i mene interesuje i gdje mu je blokada uopšte??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

kako se kod njega sklda blokada od nemackih 25kw ? 2001 motor

To i mene interesuje i gdje mu je blokada uopšte??

O blokadi i njenom skidanju je bilo riječi više puta, malo prerovit po forumu! ako se nevaram ima i u temi o kawasaki EN 500

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25171.0

isti su agregati!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Da se malo vratim na potrosnju, 100 km gradske voznje, prilicno spore,oko 20km malo ostrije, 6.8l...Jbm li ga, dal` je normalna potrosnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

@ lazic

i meni troši mane-više isto kao i tebi ali s'obzirom da koji god auto sam vozio trošio je više od tuđih apsolutno se ne sekiram.

 

Nego ajd da se pohvalim malo.. Danas me kum častio sa nečim mloooogo dobrim i lepim.

 

1DZKB_270320101183.th.jpg

Zcdpn_270320101182.th.jpg

TJDwL_270320101184.th.jpg

 

IMA LI KO BOLJEG KUMA????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

kako se kod njega sklda blokada od nemackih 25kw ? 2001 motor

To i mene interesuje i gdje mu je blokada uopšte??

O blokadi i njenom skidanju je bilo riječi više puta, malo prerovit po forumu! ako se nevaram ima i u temi o kawasaki EN 500

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25171.0

isti su agregati!!!

 

iscitana cela tema i nema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

I ja sam iscitao celu, trazeci, a onda sam se setio da je u ovoj... ;D ;D ;D Bar sam sam se zaljubio u EN500... ;D

 

Ah, da, evo:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=16509.540

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

hehe jes bre... bas cu da probam kisa i onako pada :)

 

Koja bre kisa...? Ovde duva k`o blesavo ceo dan, al` nema kise... ;)

 

@GalePa: xe,xe,xe, sluzbeni kedi 2.0 sdi, cesto zna da potrosi oko 10l/100km po gradu... A cesto i na otvorenom putu... ;D ;D ;D

 

Licni rekord je Bg-Zajecar-Bg, 4 sata, 510km, 60 litara eurodizela... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

evo i moje mazge, planiram je voziti jos ovu sezonu pa uzimati na zimu onaj model iz 2007-08 godine.

inace i ovaj je u extra stanjetu, pazim ja to :)

 

761FC130-AD3A-DF11-1194-001D7D94B531_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako moze pitanje za upucene: buduci da se svuda spominje da se KLE proizvodio maltene isti 20+ godina,da li postoje neke bitnije razlike ,sem esteckih, izmedju modela 91-95 god. i zadnjih modela koji su izasli pre prekida proizvodnje? Citao sam da su mladji modeli malo priguseni u snazi zbog eko normi,ali pored toga nista posebno drugo. Da li postoji neka razlika u pouzdanosti(ako zanemarimo da su u pitanju 10 god stariji motori,dakle ocuvani primerci npr) i potrosnji u odnosu na mladje i koja bi bila neka realna potrosnja po gradu umerenom voznjom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

;D osim estetskih kao što sam kažeš kemijali su i na nekim delovima kod motora manje ili više uspešno......npr. samo 91 godina ima veliki usisnik za zrak (vazduh) kasnije su ga smanjivali ali smanjivali su i promer igle (dizne) u karbiću, zatim su kemijali s auspuhom, zadnjoj liniji su suzili protok koji ga samo guši. Tako da se snaga KLE-a kretala od nekih 43 pa do 50 KS kako gde piše. ......Zatim su menjali broj zubaca na prednjem i zadnjem zubčaniku od 14/44 pa do 16/46 time se i broj karika lanca menja ili 108 ili 110......ima sigurno još nekih preinaka više ili manje na štetu ili korist.....

 

Ako te točno interesuje proučavaj kataloge rezervnih delova pa prema godini proizvodnje otkriješ različite delove.........

 

Ono što tebe zanima, kvaliteta je svih skoro 20 godina neupitna......zadovoljavajuca, na nasu veliku sreću.......  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Evo moje makine sa novim Kappa K53 kofečeretom. Malo sam se bojao da će izgledati preveliko ali meni deluje da nije. Baš me zanima mišljenje kolega Kle-Ovaca... ;D

 

wEaLx_290320101187.th.jpg

h0JBY_290320101186.th.jpg

Lp0uw_290320101185.th.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Cucnulo mu je ko budali samar ;D

 

I ja furam onu najvecu maxiju, mislim da je 52 litre.. ma cuti, prosora nikada dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Lep, lepo, sad imas mesta za inegralku i plinsku bocu... ;D ;D ;D ;D ;D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Evo moje makine sa novim Kappa K53 kofečeretom. Malo sam se bojao da će izgledati preveliko ali meni deluje da nije. Baš me zanima mišljenje kolega Kle-Ovaca... ;D

6MU9P_290320101186.th.jpg

 

Ma kakvi veliki, kad budeš stavio bočne kofere, videćeš koliko je malecki top-case ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Opet malo o potrosnji: Prilicno penzionerski nekih 90 km, onda na oko 9.000rpm autoputem 150kmh 10-ak km, sipah malopre, 6.3l/100km...

Sad se malo nerviram zbog ortakove izjave, citiram: jeb`o taj litar, ako cu da se smaram i ne vozim kako ja hocu... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

...Prva duža vožnja ove godine, 20.03.10. Valjevo ,Drina (Rogačica,preko Debelog brda), nizvodno do Ljubovije, preko Proslopa, Pecke do Valjeva.

Ukupno 170 km, sa Najdražom u tandemu, povišeni vizir, top case, temperatura od prijatnih 20*C u Valjevu, do ne znam koliko al hladno u p.m. na Debelom brdu (sneg okolo). Potrošnja skoro kao kod GixxerK6 (3.8l). Kod mene 4.1l...

Mislim da Tvoja navedena potrošnja i nije velika s obzirom da si vozio 150 km/h što je za KLE-a i njegovih 500ccm ipak opterećenje. Mislim da to nije brzina za koju je konstruisan i na kojoj se vozač dobro i prijatno oseća...

Btw, mislio sam da voliš svoj motor... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Mogu ti reci da uopste nije prijatno preko 120-130kmh, al` to je stvarno bilo kratko... Od naplatne rampe u Bubanj potoku, do izlaska na Konjarniku, mislim da je najvise 10km... Kad sam sa burazerom isao za NS, potrosnja je bila 5.1l, prilicno umerena voznja, 80-110kmh...

E, sad burazer i ja, oko 210kg + dosta stvari i alata, jos oko 20kg, predpostavljam da ste ti i gospodja bili znacajno laksi od nas dvojice, a i taj put je prilicno sporiji od Vojvodine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja