Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Sretni i zadovoljni vlasnik Kawasaki KLE 500, 2005. godiste. Od februara kada sam ga kupio (svoj prvi motor), do danas, presao je nesto preko 2000km i dozivio sledece modifikacije:

1. servis (ulje, filteri, svjecice, zadnje disk plocice)

2. nove gume (Continental ContiEscape)

3. aftermarket vizir (Ivan, BG)

4. Bocni nosaci kofera (Guzowski, Vinkovci)

5. Preradjen sic (Vlado, ZG)

6. Uticnica 12V

7. Aftermarket enduro volan sa grijanim ruckama (Louis)

8. Prednje opleteno (pancirno) kociono crijevo

 

U ovom trenutku, KLE je 101% spreman za put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ako nekom treba lanac za KLEmentinu nek pogleda u oglasima forumasa moj oglas kao i za off-road volan  ;)

 

Mnogo predjenih kilometara zelim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Stavio sam ja ove na mog EN i koce malko slabije od TOKICO koji je bio pre toga. Ali zato se ne trose ama bas ni malo, evo vec 7000 su na istom...

 

Meni ce ;D da traju 70.000, trudim se da kocim samo ako baas moram...

 

 

A i moj motor ima 210 kila "suv" a KLE je ja mislim laksi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Treba mi pomoc!

Drugar mi nudi KLE 93 na prodaju. Estecki nije nesto za videti ali to mi i nije nesto bitno ( pogotovo sto bi mi to bio prvi veci motor pa nije iskljuceno da bih ga i ja u neiskustvu dodatno naruzio) a mislim da bi za neke relativno normalne pare sve to moglo da se sredi. Medjutim ono sto je veci problem je sto se lanac u motoru baaas cuje nakon cega je odvezen u servis i nakon pregleda majstor je utvrdio da nije samo lanac u pitanju i kao najbezbolniju varijantu predlozio da se zameni citav agregat. Majstor je spominjao neku varijantu uvoza iz Nemacke pa me zanima da li mozda znate nekog ko se time bavi,kolika bi mogla da bude cifra u pitanju i da li uopste da ulazim u celu pricu?

Ponuda je prilicno povoljna ( u suprotnom ne bih ni razmatrao varijantu) , motor moze da se upali i vozi ali kao sto kazem mnogo je bucan ( ili je takav bar na leru,pored lanca drugu je majstor spomenuo i cilindre i jos stosta) ,drugu prilicno verujem ali se i on ne razume u mehaniku a majstora nisam ni upoznao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Treba mi pomoc!

Drugar mi nudi KLE 93 na prodaju. Estecki nije nesto za videti ali to mi i nije nesto bitno ( pogotovo sto bi mi to bio prvi veci motor pa nije iskljuceno da bih ga i ja u neiskustvu dodatno naruzio) a mislim da bi za neke relativno normalne pare sve to moglo da se sredi. Medjutim ono sto je veci problem je sto se lanac u motoru baaas cuje nakon cega je odvezen u servis i nakon pregleda majstor je utvrdio da nije samo lanac u pitanju i kao najbezbolniju varijantu predlozio da se zameni citav agregat. Majstor je spominjao neku varijantu uvoza iz Nemacke pa me zanima da li mozda znate nekog ko se time bavi,kolika bi mogla da bude cifra u pitanju i da li uopste da ulazim u celu pricu?

Ponuda je prilicno povoljna ( u suprotnom ne bih ni razmatrao varijantu) , motor moze da se upali i vozi ali kao sto kazem mnogo je bucan ( ili je takav bar na leru,pored lanca drugu je majstor spomenuo i cilindre i jos stosta) ,drugu prilicno verujem ali se i on ne razume u mehaniku a majstora nisam ni upoznao.

 

Ja da sam na tvome mestu zatrazio bih misljenje drugog majstora, ima prevaranata kolko oces. Zamena tog lanca u mashini ne bi trebalo da predje 200e sa sve rukama. Mnogo ti je bate cimanja da uvozis agregat a i to ti nije garancija da je dobar. Pa tehnicki cuda muda. Najbolje ti je da skupis pare pa kupis motor u top stanju nego da kupis za dzabe KRSH pa posle da sredjujes, skoro uvek skuplje ispadne.

 

Za kolko ti nudi drugar tok KLE to nisi rekao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Drugar mi ga nudi za 700e a majstor kod koga je odvezen motor kaze da ima lika koji uvozi iz Nemacke i trazi 500e za agregat sa tim da daje 2 godine garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ma ko da ti da 2 godine garanciju kad je na nov 1 godinu!?!? Zajebo to, prevara 100%. Bolje kupi za 700 i popravi bar znash na cemu si. Ako je samo lanac ne bi trebalo da bude skupo  :-\

 

 

Mada ja bih to zaobisao u globalu.

 

Sacekaj ti da se javi ovde neko mnogo  iskusniji a ne ja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Popravka motora ispadne uvek skuplja nego sto planiramo, ali da probam da nabrojim deo onoga sto moze da te saceka:

1. gume - 150 eur-a

2. kocnice - 20 - 120 eura (paknovi, gumice, klipovi, cilindar)

3. farbanje - 250 - 300 eura

4. servis viljuske - 50 eura

5. zadnji amortizer se ne servisira oko 300 eura

6. lanac i lancanici 110 eura

7. motor sta god da je ne bi trebalo preko 500, a ako si bas baksuz do 700, ali onda stvarno bolje polovan.

 

I plus jos hiljadu sitnica, elektrika, farovi, migavci (da li su celi? ), kakvo je sediste ....

Povedi nekoga ko se razume da proveri sve ovo sto sam nabrojao, saberi pa odluci.

Cena je stvarno niska, ako volis da se igras mozda se i isplati uzeti ga jer ne mozes nikada da nadjes motor na kome je sve u redu.

Na agregatu obrati paznju i na magnet, komplet magnet i popravka namotaja izadje oko 200 eura, a to se kvari na njima. Popravka lanca je jeftinija, a za dalje ne znam cene (karike, klipovi, obrade.....)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zemun

Treba mi pomoc!

Drugar mi nudi KLE 93 na prodaju. Estecki nije nesto za videti ali to mi i nije nesto bitno ( pogotovo sto bi mi to bio prvi veci motor pa nije iskljuceno da bih ga i ja u neiskustvu dodatno naruzio) a mislim da bi za neke relativno normalne pare sve to moglo da se sredi. Medjutim ono sto je veci problem je sto se lanac u motoru baaas cuje nakon cega je odvezen u servis i nakon pregleda majstor je utvrdio da nije samo lanac u pitanju i kao najbezbolniju varijantu predlozio da se zameni citav agregat. Majstor je spominjao neku varijantu uvoza iz Nemacke pa me zanima da li mozda znate nekog ko se time bavi,kolika bi mogla da bude cifra u pitanju i da li uopste da ulazim u celu pricu?

Ponuda je prilicno povoljna ( u suprotnom ne bih ni razmatrao varijantu) , motor moze da se upali i vozi ali kao sto kazem mnogo je bucan ( ili je takav bar na leru,pored lanca drugu je majstor spomenuo i cilindre i jos stosta) ,drugu prilicno verujem ali se i on ne razume u mehaniku a majstora nisam ni upoznao.

 

ako je motor u takvom stanju kakvom jeste, pitaj drugara da li bi prodao bocnu desnu plastiku ispod sedista (naravno ako ga ti nepazaris)  :D :D :D...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

ako je motor u takvom stanju kakvom jeste, pitaj drugara da li bi prodao bocnu desnu plastiku ispod sedista (naravno ako ga ti nepazaris)  :D :D :D...

 

Pazi kad je to jedina plastika na motoru koja je napukla ! Ako mislimo na istu plastiku,iznad auspuha a ispod sedista.  :D

Sve su sanse da cu ga ipak uzeti pa sta bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Hehe, samo čekam kada će da se pojavi tema na facebooku- svi mi kojima fali desna plastika za KLEa  :D :D :D

Da li se neko raspitivao koliko košta da se uradi kod plastičara, da mu nadjemo kalup pa da nam uradi. Još ako bi se skupilo nas više...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zemun

Hehe, samo čekam kada će da se pojavi tema na facebooku- svi mi kojima fali desna plastika za KLEa  :D :D :D

Da li se neko raspitivao koliko košta da se uradi kod plastičara, da mu nadjemo kalup pa da nam uradi. Još ako bi se skupilo nas više...

 

;D ;D ;D....

mislim da bi cena bila 50-ak e po komadu i to da se skupi nas dvojca, trojca i naravno da imamo kalup..... prica nije sveza tako da je svakako treba proveriti... pa ako je neko rasplozen da jurimo. Naravno sve ostale predloge primam...  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Hehe, samo čekam kada će da se pojavi tema na facebooku- svi mi kojima fali desna plastika za KLEa  :D :D :D

Da li se neko raspitivao koliko košta da se uradi kod plastičara, da mu nadjemo kalup pa da nam uradi. Još ako bi se skupilo nas više...

 

;D ;D ;D....

mislim da bi cena bila 50-ak e po komadu i to da se skupi nas dvojca, trojca i naravno da imamo kalup..... prica nije sveza tako da je svakako treba proveriti... pa ako je neko rasplozen da jurimo. Naravno sve ostale predloge primam...  :D :D :D

 

+ jos jedan za PLASIKU

post-7134-12879076454546_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako nekom treba lanac za KLEmentinu nek pogleda u oglasima forumasa moj oglas kao i za off-road volan  ;)

 

Mnogo predjenih kilometara zelim...

 

 

daji link za taj oglas za lanac ne mogu da ga nadjem pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako nekom treba lanac za KLEmentinu nek pogleda u oglasima forumasa moj oglas kao i za off-road volan  ;)

 

Mnogo predjenih kilometara zelim...

 

 

daji link za taj oglas za lanac ne mogu da ga nadjem pozz

 

evo da pomognem za link

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=55132.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Nego imam jedno pitanje za ljude koji se malo doznaju u mehaniku. Čini mi se da mi na manjim obrtajima malo štucka i nekako nelinearno povlači. Ventile sam mu proverio i perfektno su naštelovani, Svećice nove. Jedino što mi ostaje, po meni, je da mu očistim karburatore i možda odem kod nekoga da ih sinhronizuje. Zanima me vaše mišljenje i iskustva. I dali je 25€ normalna cena za vakume, tj sinhronizaciju (bez čišćenja) ? Thanks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: BGD

Ponekad lupa, auspuh brunda, ali uvek ide!

 

 

 

hah

evo , samo da ti javim (ako si jos uvek uopste na forumu)da je motor dobro , i ponosni sam vlasnik istog od pre nekoliko desetina dana:)

ah da, i da se prijavim u klub...

 

qJoMZ_imag0088c.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Narode, interesuje me KlEmentina, pronađoh na mobile de  neku koja je 2006 a ima oznaku B6F, da li ta oznaka znači nešto? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Narode, interesuje me KlEmentina, pronađoh na mobile de  neku koja je 2006 a ima oznaku B6F, da li ta oznaka znači nešto? Hvala

Oznaka modela, to je onaj zadnji koji se pravio do 2007.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Ohai!

 

Evo i mene, ponosni novi KLEmentas, evo i 2 slicice pa kazite kako vam se cini.

 

rodjena 1997me.

_MG_2724.jpg

_MG_2735.jpg

prede kao mackica..

 

Nego, imam pitanje koji sprej za lanac preporucujete za podmazivanje?

I znate li neki sajt sa modifikacijama koje su ljudi radili KLEu, tipa, pokazivac nivoa goriva i slicno mislim, nije to ni bitno ali cisto me interesuje kako i sta su ljudi radili.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja