Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

WOW !

Koliko si dobio nizi motor sa ovim spustanjem guzodrža ?

 

;D Niži?? neee, moj je ostao iste visine, zadnji kraj se malo izravna, što je dobro za suvozaćicu koja sad ne klizi na mene, ali po želji se može ili povisiti ili sniziti sic kako kome paše........a inače moj je motor povišen za 4 cm na sicu a na repu oko 6,5 cm ali to je neka druga priča, radi se s dogbonsima hehe......  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

 

......koliko tank izdrži cca 240 km ne morate silaziti s motora, jel dovoljno...?  ;D

 

 

Sta nemoze vise od 240 km  :)

 

;D E Nikola moj, to bijaše prije, nekada davno.....sad više niti 200 ne mogu jer mi Dudo stavio 130 promjera iglice u frgiče hehe .....morat cu opet vratiti na staro.......opet neka druga priča haha......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

 

......koliko tank izdrži cca 240 km ne morate silaziti s motora, jel dovoljno...?  ;D

 

 

Sta nemoze vise od 240 km  :)

 

;D E Nikola moj, to bijaše prije, nekada davno.....sad više niti 200 ne mogu jer mi Dudo stavio 130 promjera iglice u frgiče hehe .....morat cu opet vratiti na staro.......opet neka druga priča haha......

 

I ja sam imao nekada takve i nista od toga... motor samo trosi nenormalno puno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Imamo i mi dva slicna loodaka, baci pogled na temu: Sediste... ;)

[/img]

 

post-2731-12879073894139_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

dali se prepravkom sica može i spustiti isti?? a da se zadrži udobnost? pošto je pitanje gore bilo al čovjek reče da ga je podigao! mislim sic!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

dali se prepravkom sica može i spustiti isti?? a da se zadrži udobnost? pošto je pitanje gore bilo al čovjek reče da ga je podigao! mislim sic!! ;)

 

;D  Naravno da možeš i spustiti nekih 1-3 cm, eh sad koliko ti udobnost trpi to opet ovisi o tvojoj želji tvrdoće sica i tvojoj masi............  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Dobro vece, prvi deo mi stigao na zamenu, tj trebaju mi prednje plocice... U Guevari su 3400, sto mi zvuci skupnjikavo, ali nemam neki reper da procenim, pa ako neko ima nekog svog, pouzdanog, moze slobodno da podeli... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

Pitanjce, hocu da podesim tvdocu zadnjeg amortizera pa dali postoji poseban alat za to dotezivanje trenutno je nastelovan na drugom polju,kad vozim i suvozacicu kao daje malo meksi pa bih hteo da dotegnem za jedno polje a kazu da ih ima pet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

ja sam imao kljuc za stelovanje amortizera ali ipak nisam mogao da ga okrenem,na kraju je radio stemajz i cekic i nemoj ga dizati vise od 4og zuba pogotovo ako se vozis sa suvozacem,treba ostaviti taj jedan zub za ne daj boze.ima i tacan odnos kg i stepena,naci cu ti pa poslati ali drzi ovako i bice sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Pitanjce, hocu da podesim tvdocu zadnjeg amortizera pa dali postoji poseban alat za to dotezivanje trenutno je nastelovan na drugom polju,kad vozim i suvozacicu kao daje malo meksi pa bih hteo da dotegnem za jedno polje a kazu da ih ima pet.

 

Pravilno nastelan "preload" straznjeg amortizer ti ima ove vrijednosti:

rider sag  = 25-30 posto od hoda amortizera

free sag = 15-25 posto od rider saga

 

Prednji amortizer

rider sag = 25-30 posto

free sag = 60-70 posto od rider saga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

;D He he meni vec 80 tisuća na zadnjem najtvrđem zubu iliti petom.......ili ključem ili pajser plus poluga plus sila i eto zub po zub dok ga ne naštelaš........a ako imaš nekoga pri ruci da ti drugim pajserom malo odmakne pritisak federa (opruge) i to je to......  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

;D He he meni vec 80 tisuća na zadnjem najtvrđem zubu iliti petom......

 

A moj je na 6. Sada cu probati kako se ponasa na 7.

 

;D  ček ček.......tvoj ima više od pet gangova ili si i to promjenio vec.......jer meni sad s dogbonsima je još malo tvrđi, pa volim reći kao da vec imam neku 6.....ak me kužiš......dobio sam još malo na napetosti federa kad sam mu skratio kut........(znam da ti shvaćaš) hehe....... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

;D He he meni vec 80 tisuća na zadnjem najtvrđem zubu iliti petom......

 

A moj je na 6. Sada cu probati kako se ponasa na 7.

 

;D  ček ček.......tvoj ima više od pet gangova ili si i to promjenio vec.......jer meni sad s dogbonsima je još malo tvrđi, pa volim reći kao da vec imam neku 6.....ak me kužiš......dobio sam još malo na napetosti federa kad sam mu skratio kut........(znam da ti shvaćaš) hehe....... ;D

 

Od 1.-5. zuba se feder moze sabiti 10 mm, kako nisam mogao pravilno nastelati preload ubacio sam podlosku od 12 mm, i sada je na 6. zubu  :-)

A najbolje sto sam do sada napravio za KLE su damping emulatori u prednjoj vilici - nema vise nekontroliranog propadanja prednje vilice, odmah je i bolje kocenje, puno bolji odziv vilice na makadamima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

;D He he meni vec 80 tisuća na zadnjem najtvrđem zubu iliti petom......

 

A moj je na 6. Sada cu probati kako se ponasa na 7.

 

;D  ček ček.......tvoj ima više od pet gangova ili si i to promjenio vec.......jer meni sad s dogbonsima je još malo tvrđi, pa volim reći kao da vec imam neku 6.....ak me kužiš......dobio sam još malo na napetosti federa kad sam mu skratio kut........(znam da ti shvaćaš) hehe....... ;D

 

Od 1.-5. zuba se feder moze sabiti 10 mm, kako nisam mogao pravilno nastelati preload ubacio sam podlosku od 12 mm, i sada je na 6. zubu  :-)

A najbolje sto sam do sada napravio za KLE su damping emulatori u prednjoj vilici - nema vise nekontroliranog propadanja prednje vilice, odmah je i bolje kocenje, puno bolji odziv vilice na makadamima...

hmm... Ne bi bilo loše da ovo objasniš detaljnije širim "kle-ovskim" masama! Po mogućnosti sa sve slikama...

Pozdrav  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

 

Od 1.-5. zuba se feder moze sabiti 10 mm, kako nisam mogao pravilno nastelati preload ubacio sam podlosku od 12 mm, i sada je na 6. zubu  :-)

A najbolje sto sam do sada napravio za KLE su damping emulatori u prednjoj vilici - nema vise nekontroliranog propadanja prednje vilice, odmah je i bolje kocenje, puno bolji odziv vilice na makadamima...

 

...takođe zainteresovan...vrlo!

Mislim da su davno na forumu spominjane čaure koje su pojedini majstori ugrađivali na KLE-a, a koje su ograničavale propadanje prednje viljuške.

Da li je to isto što, kako ti reče: ''damping emulatori u prednjoj vilici'' ?

Fotografije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Onaj tko je ikada vidio rastavljenu prednju vilicu zna kako je ona vrlo jednostavna. Osim preloada (duzinom spejsera) na njoj se ne moze nista stelati. (zapravo mozes upuhivati zrak i s njim dobivas progresivnost, ali to nije to)

Na kvalitetnijim vilicama moze se stelati i tvrdocu propadanja i povrata (damping i rebound)

Dakle, na dnu vilice postoji cijev (damping rod) sa 4 rupe (fi 8 mm) kroz koje prolazi ulje prilikom sabijanja i 2 majusne prilikom povrata, znaci protok ulja je konstantan... i takva vilica ne moze raditi pravilno.

E sad, "damping emulator" glumi pametnu vilicu. Ta jednostavna napravica postavi se izmedju damping roda i opruge, ima na sebi par rupica, kanala, i 2 malene opruge kojima se regulira protok ulja koji tako vise nije konstantan vec ovisi o sili pritiska... i automatski vilica bolje radi

 

Emulator je, za razliku od "patrona" kojima mozes nadograditi vilicu puno puno jeftiniji. Mana mu je sto kontroliras samo damping, ali iz prakse mogu reci da je i rebound puno bolji, i sto ga ne mozes stelati iz vana, vec ga nastelas jedanput na neku univerzalnu vrijednost. Svako dostelavanje moras najprije izvaditi oprugu van iz vilice. Prilikom montaze potrebno je na damping rodu izbusuti jos dvije dodatne rupe kako bi emulator bio u potpunosti u funkciji.

Moze ga se nabaviti u inostranstvu (ja sam mojeg sam napravio)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jel se to meni samo cini, ili teme postaju, sve edukativnije...?  ;D

 

Ova "damping" emulacija, mi se cini kao vrlo zgodno resenje, mada sam za sada prilagodio brzinu voznje, mogucnostima viljuske... ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

Stavio sam ja ove na mog EN i koce malko slabije od TOKICO koji je bio pre toga. Ali zato se ne trose ama bas ni malo, evo vec 7000 su na istom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

 

A moj je na 6. Sada cu probati kako se ponasa na 7.

 

 

Od 1.-5. zuba se feder moze sabiti 10 mm, kako nisam mogao pravilno nastelati preload ubacio sam podlosku od 12 mm, i sada je na 6. zubu  :-)

A najbolje sto sam do sada napravio za KLE su damping emulatori u prednjoj vilici - nema vise nekontroliranog propadanja prednje vilice, odmah je i bolje kocenje, puno bolji odziv vilice na makadamima...

 

;D  Ma meni je dovoljno sad i zadnji kraj i visok i tvrd a i prednji nakon ubačenih progresivnih opruga (100eurića) više nego odličan........dopušta mi vrlo kasno kočenje pred zavoje pa čak i pribremzavanje u samom zavoju jer nema više plivanja i one neugodne mekoće, sasvim drugi motor......  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Stavio sam ja ove na mog EN i koce malko slabije od TOKICO koji je bio pre toga. Ali zato se ne trose ama bas ni malo, evo vec 7000 su na istom...

 

Meni ce ;D da traju 70.000, trudim se da kocim samo ako baas moram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

 

A moj je na 6. Sada cu probati kako se ponasa na 7.

 

 

Od 1.-5. zuba se feder moze sabiti 10 mm, kako nisam mogao pravilno nastelati preload ubacio sam podlosku od 12 mm, i sada je na 6. zubu  :-)

A najbolje sto sam do sada napravio za KLE su damping emulatori u prednjoj vilici - nema vise nekontroliranog propadanja prednje vilice, odmah je i bolje kocenje, puno bolji odziv vilice na makadamima...

 

;D  Ma meni je dovoljno sad i zadnji kraj i visok i tvrd a i prednji nakon ubačenih progresivnih opruga (100eurića) više nego odličan........dopušta mi vrlo kasno kočenje pred zavoje pa čak i pribremzavanje u samom zavoju jer nema više plivanja i one neugodne mekoće, sasvim drugi motor......  ;D

 

Pretpostavljam da si stavio one iz Motormanije (imam ih i ja), to i nisu progresivne opruge u pravom smislu rijeci, a i tvrdje su samo 0,1 kg/mm (sto se da nadomjestiti pravilnim preloadom) od originalnih,  ti imas (ako se ne varam) i dosta veliki pritisak zraka u prednjoj vilici (kojeg ja vise ne trebam), kojim si takodjer dobio progresivnost...ali i dalje imas problem neprecizne kontrole rada prednje vilice, jer opruga je samo jedan dio te amortizacije...a to rjesava emulator, naravno ne dobro kao prava vilica, ali ga rijesava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja