Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Uradio sam nove tegove kormana.

Težina tegova je 255 gr po komadu, korišćen je prohrom (oznaku ne znam).

Dimenzije su preuzete od kolega sa http://www.forum.adventurer.hr/index.php?topic=274.0

Danas sam vozio nekih 170 km i prvi utisak je jako pozitivan. Najveći efekat sam video na suvom neutabanom makadamu, nekih 7-8 km vožnje, nas dvoje na motoru. Brzina od 10km/h - 50 km/h, motor je primetno upravljiviji i stabilniji na kormanu nego sa originalnim alu tegovima (ako su to bili tegovi uopšte).

Takođe KLE je sada manje osetljiv i na uzdužna oštećenja na asfaltu, prelazi ih sa manje trzanja na kormanu.

Preporučujem...

 

ps. za montažu su potrebni šrafovi M5x50 sa imbus glavom i 2 feder šajbne za osiguranje od odvrtanja, mada je moguće koristiti i lepak za šrafove...

post-8034-12879068555357_thumb.jpg

post-8034-12879068555801_thumb.jpg

post-8034-12879068556087_thumb.jpg

post-8034-128790685565_thumb.jpg

post-8034-12879068583712_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Usput, možda nekoga interesuje, u KLE sam sipao Bardahl XTC C60 10w40 polusintetika.

Menjač odlično radi, mašina je za nijansu mirnija na leru, i imam utisak da se lakše zavrti kod dodavanja gasa.

Prethodno korišćen Motul 5100 10w40.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jel mogu da narucim par tegica od istog majstora...? :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1796 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Jel mogu da narucim par tegica od istog majstora...? :'(

 

I ja cu isto da pitam :) I jos koliko bi to kostalo?

 

Jako lepo izledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Negde sam citao da tezi tegici na volanu mogu da naprave veliki problem pri vecim brzinama, krene volan da osciluje zbog rezonantne frekfencije i nema vise izvlacenja, bilo je tema o tome negde na forumu. Pripazi, ako ti prodje test na 120-170 km/h onda je to prava gramaza, ako ne prodje moraces da juris pravu tezinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Drugari, nažalost, ne mogu Vam pomoći jer sam tegove uradio preko ... više ni ja ne znam putanju  ;D

Ispade čitava gimnastika... ;D Cenu ne znam jer sam ih dobio na poklon. (Hvala Nemanja!)

Pronađite u svom okruženju strugara i raspitajte se, ovo je za njih ''fušeracija'' kako oni kažu  :D, mada je materijal tvrd u ...

 

@zogu

170 km/h...? Živim u brdovitom kraju, sa unakaženim asfaltom i često sam na ovim našim planinama, van asfalta.

Verujem da će za moje potrebe tegovi raditi više nego dobro...Danas je KLE vožen do Lazarevca, u koloni smo se kretali uglavnom oko 100km/h, par izleta do 130km/h i 140 km/h. Moj KLE ima prilično povišen vizir i ponašao se jako staloženo. Mislim da su tegovi doprineli utisku mirnoće na kormanu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

@zogu

170 km/h...? Živim u brdovitom kraju, sa unakaženim asfaltom i često sam na ovim našim planinama, van asfalta.

Verujem da će za moje potrebe tegovi raditi više nego dobro...Danas je KLE vožen do Lazarevca, u koloni smo se kretali uglavnom oko 100km/h, par izleta do 130km/h i 140 km/h. Moj KLE ima prilično povišen vizir i ponašao se jako staloženo. Mislim da su tegovi doprineli utisku mirnoće na kormanu...

Ni ja mog klea nisam vozio preko 140, a 140 sam vozio samo jednom, prvog dana kada sam ga kupio. Iskreno i ne znam koja je maksimalna brzina, ali bilo bi jako lose da pri nekoj probi krene motor da se trese. U svakom slucaju iz tvog prethodnog posta vidim da nisi pogresio sto si ih stavio ;)

Gde ima da se kupi materijal (prohrom), sto ti kazes strugara nije tesko naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Lazicu, ja msilim da ce tvoj da trosi 7 dok god proveravas da li ima blokadu ;) Kada prestanes da proveravas i pocnes normalno da vozis na 4-5500 rpm smanjice se potrosnja.

 

Da se malo vratim na potrosnju 70km sam po gradu + 40km sa 220 kila tereta  na otvorenom oko 100kmh, 5.9l... Posle, 40km sa 220kila takodje na otvorenom oko 90-110kmh + 100km sam(oko 110-115kila sa alatom ;D ;D ;D), na nekih 90-120kmh, 5.1l... Uz dosta zavrtanja i preticanja, i bez ikakvog obzira prema ogranicenjima brzine... ;D

 

Mislim da je sve ok sto se tice potrosnje, ali me malo smara sto moram da vodim racuna o stilu voznje... :'( Sa starim kineskim prometalom od 200cc je bilo lako, samo pun gas jezivih 80-100kmh, i od 2.8-3.3l/100km... :'( :'( :'( Al` je to bilo strasno voziti tim brzinama... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

Pozdrav svima evo da se i ja upisem posto sam postao ponosni vlasnik KLE-a.

Svi ste vi delimicno "krivi" sto sam se odlucio bas za ovaj motor. ;)

Nego da se vratim na akuelnu temu...

Vidim da su Mishelin Anakee isto na dobrom glasu. gde mogu da se nabave, a i koja im je cena?

 

;D Čestitke na dobrom izboru.........a što se tiče Anake guma na kleu hm hm, nismo još čuli nikoga da ih je hvalio osim onih koji se voze do 60km/h ......preporuka su ti cestovne gume Dunlop D607 (ove godine im stiže zamjena pa budemo videli jel dostojna) ....... probaj njih i više nikada ne budeš želio nešto drugo, iako su cestovne D607 po makadamu se mogu voziti i do 140 km/h provereno, ali za duboko blato nisu kao uostalom niti KLE, pretežak je....... također po mokrom D607 su nenadjebive, a to i jest bit dobrih guma jer za suhu cestu su večina dobre......  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

Negde sam citao da tezi tegici na volanu mogu da naprave veliki problem pri vecim brzinama, krene volan da osciluje zbog rezonantne frekfencije i nema vise izvlacenja, bilo je tema o tome negde na forumu. Pripazi, ako ti prodje test na 120-170 km/h onda je to prava gramaza, ako ne prodje moraces da juris pravu tezinu.

 

;D Naprotiv, ako nemaš tegove tada ti dolazi do osciliranja, a pogotovo ako imaš otraga kofer.....dakle čim teži budu i bolji , naravno da neće biti po kilu svaki ali naši su negde oko 350 grama svaki pa ti vidi........niti na jednoj brzini ne dolazi do osciliranja s tegovima, a najbrže što je sat pokazao bijaše 195km/h.......  ;D

 

Usput, možda nekoga interesuje, u KLE sam sipao Bardahl XTC C60 10w40 polusintetika.

Menjač odlično radi, mašina je za nijansu mirnija na leru, i imam utisak da se lakše zavrti kod dodavanja gasa.

Prethodno korišćen Motul 5100 10w40.

 

;D Itekako moguće jer je paKLEna masina vrlo čudna, Motul sam stavio jednom i izvadio ga nakon 1000 km jer se u prvu brzinu na hladno jedva ubacivao, a ostale bijaše vrlo glasne (radi se o KLE-u iz 2004g) ......uz nekoliko experimentiranja mnogi kleaši smo došli do zaključka da je best buy Silkolene Comp4 10W40....  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

 

;D Hvala, ali mi paKLEnaši imamo malu vrečicu s nekoliko ključeva kao i origigi Kawasaki ključ za svečice ispod sica a do njega dolazimo kad skinemo desnu bočnu plastiku ........  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... kad skinemo desnu bočnu plastiku ........  ;D

 

A tu stane i prva pomoć i još po neki ključ  ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... nismo još čuli nikoga da ih je hvalio osim onih koji se voze do 60km/h ......... iako su cestovne D607 po makadamu se mogu voziti i do 140 km/h provereno, .....  ;D

 

A vi ste ?

 

Iskustvo govori... :-[

 

Ipak ne mogu da verujem iako je provereno  :-[

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

... nismo još čuli nikoga da ih je hvalio osim onih koji se voze do 60km/h ......... iako su cestovne D607 po makadamu se mogu voziti i do 140 km/h provereno, .....  ;D

 

A vi ste ?

 

Iskustvo govori... :-[

 

Ipak ne mogu da verujem iako je provereno  :-[

 

 

 

;D  skupina paKLEnih vozača, hehe

 

;D  evo mnogo rasprava o gumama a ima i nekoliko tema kad smo offroadili po planinama http://www.forum.adventurer.hr/index.php?topic=5121.msg69964#msg69964

 

;D ...probaj iznenadit ćeš se koliko je dobra guma........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

@ kroko, znam za skupinu...

 

Reći za Anakee da je hvale oni koji voze do 60 km/h je čisto neznanje ili provokacija. Ako je ovo drugo, nije uredu jer je čovek postavio pitanje u vezi guma i treba mu dati iskren odgovor. Dunlop D607 i Michelin Anakee su podjednako dobre gume, i u istom su cenovnom rangu, ali kako je KLE kompromis kvaliteta, cene, karakteristika, dizajna...jednom rečju best bay... sasvim su OK ContiEscape koje mogu da se kupe u Srbiji kod ovlašćenog uvoznika i to po odličnoj ceni. Ta cena je za 20% niža od navedenih guma. www.motobox.rs

 

@ kroko, da ste offroadili verujem ali 140 km/h po makadamu niste sigurno...

 

...probaj iznenadit ćeš se koliko je dobra guma........

 

... probao pa znam šta pričam...

 

Što se tegova na kormanu tiče to je čista zabluda... pogotovo ovi od 350gr po komadu .... izbalansirajte gume i nećete imati nikakvih problema...( i ovo je provereno ...)

 

Nemojte da mislite da imam nešto protiv KLE-a, naprotiv  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

@ kroko, znam za skupinu...

 

Reći za Anakee da je hvale oni koji voze do 60 km/h je čisto neznanje ili provokacija. Ako je ovo drugo, nije uredu jer je čovek postavio pitanje u vezi guma i treba mu dati iskren odgovor. Dunlop D607 i Michelin Anakee su podjednako dobre gume, i u istom su cenovnom rangu, ali kako je KLE kompromis kvaliteta, cene, karakteristika, dizajna...jednom rečju best bay... sasvim su OK ContiEscape koje mogu da se kupe u Srbiji kod ovlašćenog uvoznika i to po odličnoj ceni. Ta cena je za 20% niža od navedenih guma. www.motobox.rs

 

@ kroko, da ste offroadili verujem ali 140 km/h po makadamu niste sigurno...

 

...probaj iznenadit ćeš se koliko je dobra guma........

 

... probao pa znam šta pričam...

 

Što se tegova na kormanu tiče to je čista zabluda... pogotovo ovi od 350gr po komadu .... izbalansirajte gume i nećete imati nikakvih problema...( i ovo je provereno ...)

 

Nemojte da mislite da imam nešto protiv KLE-a, naprotiv  ;)

 

 

 

;D nije niti neznanje niti provokacija, ali eto nema ovde ljudi koji bi potvrdili, mnogi su bili uvereni da su Anake super gume dok nisu počeli padati i krpati plastike, neki su vidjeli iza mene kako sam projurio nekim dionicama i nekim krivinama gdje su s Anake gumama proklizali tak da.....ali dobro sve što kažem , kažem u najboljoj nameri, bez zamerke.........  ;D

 

;D s tegovima ili bez njih je razlika ogromna, također su neki probali KLE-a samo 500 metara i rekli samo vauuuu......svi ih stavljamo i poslije se svi redom cude zašto ih nisu ranije stavili.....jednostavno zato jer nisu znali ili verovali.....  ;D

 

;D Zatim makadam i AnteK, mislim da vam ta poveznica nešto znači hehe......niti sam nisam verovao da cu ikada želeti proci makadamom brze od 40km/h, dok nisam bio iza AnteK na Velebitu i na brojčaniku je bilo vrlo često 80-90 km/h i to na cesti gde se baš ne vidješe predaleko i gdje bijaše cesta uz makadam dosta razrovana i ponekad blatna, s nama bijaše i NikolaM (Mrakovčić) a kad učiš uz najbolje onda vrlo brzo svladaš nemoguće hehe....Sećam se tada je AnteK pričao da ima još luđih poput "plave kuce" koji jure makadamom preko 140 pa sam se i sam zgrozio i rekoh nema šanse........to je moguće jedino na dugačkoj dionici i kad je makadam uistinu dobar ili relativno bez rupa i velikog kamenja........tada niti sanjao nisam da cu bas takav makadam naci.......  ;D

 

;D Jednog letnjeg dana slučajno se našli negdje u šumi kod Karlovca i kad sam vidio upravo teren kakav sam zamišljao za veće brzine to sam i isprobao, ali tada u 8 mesecu bijah u trapericama i majci kratkih rukava s prslukom poput ovog dečka sa slike i natjerao sam kilometar sat na samo 110km/h, ove fotke gdje slikam kolege  u dolasku su napravljene tako što sam odjurio napred,  stao, izvadio aparat, namestio kadar i slikao............doživljaj je poput recimo orgazma jer si svestan da svaki trenutak možeš biti u prašini na podu sa komadima kamenja ispod kože ali opet ti vrag ne da mira, ili se može desiti neka divlja životinja iz grmlja............mesec dana kasnije sam prošao sam ali pod opremom i tada s lakoćom probao na 140 km/h na nekoliko puta ali pošto sam bio sam prvo sam odvozio čistinu da sve životinje pobegnu od buke i onda se vratio i probao taj gušt........ima nešto u tom adrenalinu ma koliko glupo zvučalo........  ;D

 

3AD5751D-72E5-5240-95F3-7F19FD700BB0_thumb.jpg

 

AECC6C2C-D828-EE41-8351-3FFC09510567_thumb.jpg

 

354C1957-E736-C14A-A462-DAF0D3A3A8A6_thumb.jpg

 

EE07E5DD-2A9D-7145-8F71-A1D2738B8A06_thumb.jpg

 

816B9DFB-6B09-524D-A37F-B629DEF8F797_thumb.jpg

 

6BA96E5E-AAB7-494F-A1C0-BE5E5842147E_thumb.jpg

 

43AB5339-2134-9149-9F3F-182E371EE57F_thumb.jpg

 

680E5679-BD57-D54B-9596-8FD20ED90D1D_thumb.jpg

 

5599898E-1ADD-8740-BA9B-B13D0E986A05_thumb.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

To na slikama nije videlo makadama, tako da ti verujem da si tuda vozio 140 km/h   ;D

 

 

 

;D  E jbga sad, nije asfalt, šoder je, dakle makadam, a bogme po kamenju veličine šake nemaš što tražiti iznad 90........  ;D pogotovo ne s KLE-om........ :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

To na slikama nije videlo makadama, tako da ti verujem da si tuda vozio 140 km/h   ;D

 

 

 

;D  E jbga sad, nije asfalt, šoder je, dakle makadam, a bogme po kamenju veličine šake nemaš što tražiti iznad 90........  ;D pogotovo ne s KLE-om........ :D

 

E, o tome i pričamo  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

 

;D  E jbga sad, nije asfalt, šoder je, dakle makadam, a bogme po kamenju veličine šake nemaš što tražiti iznad 90........  ;D pogotovo ne s KLE-om........ :D

 

Pravi vozaci mogu... Nadam se da znate da je Walter Surini 1992. odvozio Dakar rally  na KLE-u (onaj sto je isao skroz do juga Afrike) i zauzeo 20. mjesto (Znam da ce sada mnogi reci da su ti motori posebno pripremljeni za to takmicenje... uostalom kao i svi drugi motori...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

 

;D  E jbga sad, nije asfalt, šoder je, dakle makadam, a bogme po kamenju veličine šake nemaš što tražiti iznad 90........  ;D pogotovo ne s KLE-om........ :D

 

Pravi vozaci mogu... Nadam se da znate da je Walter Surini 1992. odvozio Dakar rally  na KLE-u (onaj sto je isao skroz do juga Afrike) i zauzeo 20. mjesto (Znam da ce sada mnogi reci da su ti motori posebno pripremljeni za to takmicenje... uostalom kao i svi drugi motori...)

 

;D  he he samo sam čekao da se pojaviš, dakle pretplaćen si na sve topice što se tiče KLE-a ........tako treba.........to je duh KKK (KawasakiKleKluba) da ne pomisle nešto drugo  ;D ;D

 

;D neki dan gledam kako voze po Argentini Pariz-Dakar rally i baš sam pomislio joj kak bi dobro bilo opet složit i olakšat paklenu mašinu i otić na taj rally kad bi bilo sponzora........zašto samo pretežno yamahe i KTM-ovi prednjače......lova lova je samo u igri......a da su kosooki pametni mislim na one koji rade u Kawasakiju mogli su dotjerati KLE-a da bude profinjeniji i bolji i svestraniji od mnogih endurača........  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja