Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

ČEstitam mnoooogo mi se sviđa kako izgleda tvoj kle. Baš je extra.  Što se tiče spreja za lanac koristim belray i deluje ok. ilo koji sprej za o ring ti pije vode. Ipon, motul, shell .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

Cestitam na kupovini kle je ko lutka...

Ja koristim bardahl i ok mi je.

sto se tice dodataka ima onaj za temperaturu coolair ga ima.

a za pokazivac goriva mislim da je isuvise komplikovano da se stavi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Nabavio Motul po staroj ceni-1 000 din.Dobro obavlja posao,uz napomenu da se ja vozam uglavnom po suvom vremenu.

Znam da se svi žale na razne tandrkajuće zvuke,ali mene posebno nervira drndanje instrument table,pri 2 500-3 500 obrtaja >:(

Sve je dobro zavrnuto,pa ako neko ima neko rešenje(oprobano),neka javne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Eh da,čestitam kupovinu svim novim i starim drugarima :) Neka se sve svodi na redovno održavanje i zamenu guma,normalno kad dotraju :D

Sipanje goriva nikako ne treba preskočiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Javi sta si uradio i sa srecom!  ;)

Evo da se i ja javim. Motor sam ipak kupio,mozda dan dva nakon tvog posta(zelja i nedostatak finansija ipak bili jaci od zdravog razuma) medjutim nisam hteo nista da pisem dok ga jos i ne oteram do majstora i saznam koliko sam se ustvari zeznuo,a kako stvari zasad stoje ipak izgleda da nisam puno. :)

Posto je brat razgovarao sa majstorom malo cemo se igrati gluvih telefona ali poenta je da je otisao valjda samo vec spomenuti lanac u agregatu i deo koji taj lanac zateze i da po svemu sudeci ne treba menjati celu masinu kao sto je predlagao prethodni majstor. Usput je konstatovao da je motor dosta zapusten u smislu nista nije dobro podmazano i da bi voleo da upozna genijalca koji je rasklapao i sastavljao agregat(opet prethodni majstor)  i da imamo srece sto nam nije eksplodirao ili raspao u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

He-he,Rolle druže i posle svih kineza-japanac :D Drago mi je da si se ponovio,ali mi se zaustavi knedla u grlu posle tvog pisanija o stanju motora.

Nadam se da ćeš ipak sve rešiti sa manje novca i nerviranja,a sa više vožnje i uživanja.Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

He-he,Rolle druže i posle svih kineza-japanac :D Drago mi je da si se ponovio,ali mi se zaustavi knedla u grlu posle tvog pisanija o stanju motora.

Nadam se da ćeš ipak sve rešiti sa manje novca i nerviranja,a sa više vožnje i uživanja.Srećno!

Pa nazalost prilicno sam gabaritan tako da je vecina potencijalnih Kineza otpala u startu, Apollo se pokazao kao motor sa dosta decijih mana bez pravih resenja a ovo je sticajem okolnosti iskocila kao veoma povoljna opcija (trenutno posto jos uvek ne znam koliko ce na kraju izaci sredjivanje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

 

Znam da se svi žale na razne tandrkajuće zvuke,ali mene posebno nervira drndanje instrument table,pri 2 500-3 500 obrtaja >:(

Sve je dobro zavrnuto,pa ako neko ima neko rešenje(oprobano),neka javne.

 

Skineš masku, i na sve dodirne površine ploče sa instrumentima i maske nalepiš dvostrano lepljivu  sunđerastu traku za lepljenje tapacira. Najčešće je koriste farbari kada ponovo sklapaju rastavljen automobil. Možeš je kupiti u svim prodavnicama farbi, boja i lakova. Naravno, kada je lepiš, nemoj skidati foliju koja štiti lepak na spoljnjoj strani.

Drugo rešenje je siva sunđerasta - penasta traka koju koriste monteri gips ploča. Ima odličan lepak, lako se oblikuje po zakrivljenjima i radi 100%

Ni jedan zvuk viška! Provereno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1795 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Jel radio ko u skorije vreme servis na 12000km, kod nekog ovlascenog servisera? Zanima me koliko ce to zadovoljstvo priblizno da kosta, trebaju i prednje pakne da se menjaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

  Evo napokon i ja da se prijavim kao ponosni vlasnik KLE-a koga sam pazario prošlog ponedeljka. Nadam se da će me lepo i bezbedno služiti još mnogo godina pošto je motorče 2007 godište i za sada je prešao 22 000km. Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Cestitke, neka te dobro i bezbedno sluzi.

 

Nego jedno pitanje, koji je optimalni broj obrtaja za KLEa za sto manju potrosnju? 4-5k?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Gligo,ja sam menjao ulje i filter ulja sam,kao i prednje i zadnje plocice.Takodje sam zamenio lanac i lančanike.

Prednje pločice Carbon Loraine-30 evra

Zadnje pločice Saito-20 evra

Lanac+lančanici-90 evra (preko Ebay-a iz Nemačke) DID

Ulje Motul 5000 10-40 polusintetika 660 din./litra.Treba ti 3,4 L,kupiš 4L i dolivaš po potrebi ;)

Filter ulja 260 din,odgovara od neke Mazde.

 

Rille,čestitam ti kupovinu :) Puno bezbednih i bezbrižnih kilometara da predješ!

 

Madiv prijatelju,moja standardna vožnja je od 80-120 km/h,sam ili sa gospojom-svejedno mu dodje,troši 4,5-5 L/100 km.Obrtaji 4 500-6 000.

Sa drugarom sam imao skoro vožnju,ravnica sa konstantnom brzinom od 140 km/h,potrošnja 7,5 L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Polozih za A danas, pa dosao red da pripreme KLEmentine za ozbiljna putovanja privedu kraju.

1. gde mogu naci .. nozice/pegove? kako se to u opste zove na srpskom? trebaju mi oni shiroki metalni za cross

2. ko beshe pravi rollbarove i koliko evrova mu to dodje otprilike?

 

zahvalan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

2. ko beshe pravi rollbarove i koliko evrova mu to dodje otprilike?

 

aca-pn ili scuba,

za cenu najbolje da pitas njih.

ja planiram da nabacim rollbar ali moram redom,

Nema se "vremena" za sve odjednom.  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

U toj klasi, KLE je najlepsi motor, sta god koga lozilo... Lutkica... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja